Přejít na obsah


Fotka

Fotoaparat

Praktica mtl 50 Minolta SRT-102

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 PetrPrejda

PetrPrejda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červen 2014 - 20:08:40

Ahoj už nějakou dobu fotím s Flexaretem VII a ted mám v plánu si koupit jednookou zrcadlovku ale nemůžu se rozhodnout :D je podle vás lepší Minolta SRT-102 nebo  Praktica mtl 50 nebo ještě nějaké lepší návrhy? předem díky :-)


  • 0

#2 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 5 červen 2014 - 20:16:44

Ahoj už nějakou dobu fotím s Flexaretem VII a ted mám v plánu si koupit jednookou zrcadlovku ale nemůžu se rozhodnout :D je podle vás lepší Minolta SRT-102 nebo  Praktica mtl 50 nebo ještě nějaké lepší návrhy? předem díky :smile:

Rozhodně Minolta. Dalších lepších návrhů můžeš obdržet tolik, že budeš mít ještě větší problémy s rozhodováním. :-)


  • 0

#3 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 5 červen 2014 - 20:19:47

Pentax nebo Nikon :)


  • 0

#4 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 5 červen 2014 - 20:21:31

Jako Range Rover versus Land Rover Defender.


  • 0

#5 PetrPrejda

PetrPrejda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červen 2014 - 20:21:58

 

Ahoj už nějakou dobu fotím s Flexaretem VII a ted mám v plánu si koupit jednookou zrcadlovku ale nemůžu se rozhodnout :D je podle vás lepší Minolta SRT-102 nebo  Praktica mtl 50 nebo ještě nějaké lepší návrhy? předem díky :smile:

Rozhodně Minolta. Dalších lepších návrhů můžeš obdržet tolik, že budeš mít ještě větší problémy s rozhodováním. :smile:

 

děkuji taky mě více láká Minolta a objektiv nejspíše nějakou padesátku bude asi taky více značek že?


  • 0

#6 PetrPrejda

PetrPrejda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 5 červen 2014 - 20:23:08

Jako Range Rover versus Land Rover Defender.

to sem si právě myslel no :D  něco jako Canon a Nikon 


  • 0

#7 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 5 červen 2014 - 20:35:32

spíš je to srovnání jako Trabant z NDR vs. japonská Honda z té doby....  :)


  • 0

#8 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 5 červen 2014 - 21:55:31

Fotoaparáty z RVHP do vitrín, na focení jsou dnes dostupné lepší hračky (výjimku jsem ochoten u dělat u Flexaretu).


  • 1

#9 PetrPrejda

PetrPrejda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 červen 2014 - 04:04:21

Fotoaparáty z RVHP do vitrín, na focení jsou dnes dostupné lepší hračky (výjimku jsem ochoten u dělat u Flexaretu).

proc a jaké značky sou tedy dobré i dnes? za rozumné peníze 


  • 0

#10 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 6 červen 2014 - 05:19:35

Ahoj už nějakou dobu fotím s Flexaretem VII a ted mám v plánu si koupit jednookou zrcadlovku ale nemůžu se rozhodnout :D je podle vás lepší Minolta SRT-102 nebo  Praktica mtl 50 nebo ještě nějaké lepší návrhy? předem díky :smile:

Proč přecházet na menší formát?


  • 0

#11 PetrPrejda

PetrPrejda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 červen 2014 - 06:53:22

Ahoj už nějakou dobu fotím s Flexaretem VII a ted mám v plánu si koupit jednookou zrcadlovku ale nemůžu se rozhodnout :D je podle vás lepší Minolta SRT-102 nebo  Praktica mtl 50 nebo ještě nějaké lepší návrhy? předem díky :smile:

Proč přecházet na menší formát?

Ahoj už nějakou dobu fotím s Flexaretem VII a ted mám v plánu si koupit jednookou zrcadlovku ale nemůžu se rozhodnout :D je podle vás lepší Minolta SRT-102 nebo  Praktica mtl 50 nebo ještě nějaké lepší návrhy? předem díky :smile:

Proč přecházet na menší formát

Neprechazim jen zvedavost a libi se mi to:D
  • 0

#12 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 6 červen 2014 - 06:56:13

Ahoj už nějakou dobu fotím s Flexaretem VII a ted mám v plánu si koupit jednookou zrcadlovku ale nemůžu se rozhodnout :D je podle vás lepší Minolta SRT-102 nebo  Praktica mtl 50 nebo ještě nějaké lepší návrhy? předem díky :smile:

 

To je možno zle položená otázka...

 

Najprv si premysli, aké potrebuješ objektívy.

 

Bežný občan potrebuje 35/2, 50/1,4, 135/2,8 (ak teda hovoríme o kinofilme)

 

Potom si pozri za koľko si vieš na aký systém tieto objektívy nakúpiť. (M42 - habakuk lacných a dobrých, Zuiko, Contax, Leica R, Canon EF/FD?... koľko unesie peňaženka?)

 

A keď ich budeš mať - tak si kúp telo na ktoré Ti zvýši... Telo je spotrebák - mení sa podľa rozpočtu a nejakých potrieb ako MF/AF, meranie/nemeranie, etc...

 

Ale... ako tu už niekto spomenul - prečo kinofilm? :)


  • 0

#13 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 6 červen 2014 - 07:18:40

... lebo kinofilm ma tie dierky po boku.

A ja sa pytam - preco nie? Presne dovody, ktre ste spomenuli, teda ceny objektivov mozu casto rozhodovat. Na vas Hasselblad je 65-ka v cene prevysujucu hodnotu mojho auta. Ale na kinofilm mam doma minimalne 3ks 35-ky a ano mam este kratsie ohniska.

Obaja vieme, kde ten rozdiel je. I ja si opat kupim Hasselblad. Ale kinofilm by som vobec, ale vobec nezatracoval.

Ak mi ale poviete, ze pri kinofilme treba neskutocne dlho cakat, kym clovek film dofoti, na rozdiel, kedy svitkac poskytne vysledky ovela skor (temer polaroidovo), nebudem vam oponovat.


  • 0

#14 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 6 červen 2014 - 09:52:01

... Ale kinofilm by som vobec, ale vobec nezatracoval.

 

 

Max súhlas. SF je SF - to je jasná vec. Ale primárny dôvod, prečo v niekt situáciách MUSÍM použiť kinofilm, sú objektívy. Na Broňu ETRSi 17mm nezoženiem, ani keby som sa rozkrojil. A nezriedka som v situácii, keď mi je aj 17tka dlhá. 

Takže za mňa - kino jednoznačne áno... 


  • 0

#15 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 6 červen 2014 - 11:30:53

... lebo kinofilm ma tie dierky po boku.

A ja sa pytam - preco nie? Presne dovody, ktre ste spomenuli, teda ceny objektivov mozu casto rozhodovat. Na vas Hasselblad je 65-ka v cene prevysujucu hodnotu mojho auta. Ale na kinofilm mam doma minimalne 3ks 35-ky a ano mam este kratsie ohniska.

Obaja vieme, kde ten rozdiel je. I ja si opat kupim Hasselblad. Ale kinofilm by som vobec, ale vobec nezatracoval.

Ak mi ale poviete, ze pri kinofilme treba neskutocne dlho cakat, kym clovek film dofoti, na rozdiel, kedy svitkac poskytne vysledky ovela skor (temer polaroidovo), nebudem vam oponovat.

 

 

Tak určitééé... sú situácie keď je kinofilm optimálny. Ale.... Potom by som asi kašlal na zrkadlovku a šiel po niečom lejkoidnom nezrkadlovom kde sú aj zaujímavé objektívy. Sám pokukujem po Contax G2jke - občas by sa mi celkom zišla... Ale aj Bessa poteší - veď tú Vašu full výbavu Vám tíško závidím...  


  • 0

#16 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 6 červen 2014 - 16:22:12

Dobre, ze ste mi pripomenuli. Aj tu Bessu treba vyvencit. Zalozim do nej v pondelok novy filmware ...


  • 1

#17 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 6 červen 2014 - 18:25:58

Dobre, ze ste mi pripomenuli. Aj tu Bessu treba vyvencit. Zalozim do nej v pondelok novy filmware ...

:D :D FILMWARE - to je dobré... :)


  • 0

#18 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 6 červen 2014 - 18:29:08

Len si myslim, ze ked si tam dvam Tri-X jednej sarze, ze aparat vobec neugraduje :shock: . Aj vy mate ten pocit? Jediny, kto upraduje som ja.


  • 0

#19 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 6 červen 2014 - 18:38:19

Len si myslim, ze ked si tam dvam Tri-X jednej sarze, ze aparat vobec neugraduje :shock: . Aj vy mate ten pocit? Jediny, kto upraduje som ja.

Není potřeba. Pokud se vyvarujes všech 1D10T chyb a pravidelně provádíš /clear dust/ vystačíš si se současným nastavením až do selhání hardwaru.


  • 0

#20 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 6 červen 2014 - 21:05:49

Len si myslim, ze ked si tam dvam Tri-X jednej sarze, ze aparat vobec neugraduje :shock: . Aj vy mate ten pocit? Jediny, kto upraduje som ja.

 

Problém môjho foťáku je v tom, že nemá žiadnu baterku. Takže keď filmware vyberiem - zabudne aký tam bol (vlastne si to nepamätá ani keď je filmware natiahnutý) a tak musím filmware naťahovať pred každým fotením :) Hlavne potom treba použiť ako ustalovač Fomapix :)


  • 0

#21 PetrPrejda

PetrPrejda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 červen 2014 - 21:08:42

A co takhle Canon AE-1 ?
  • 0

#22 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 6 červen 2014 - 21:21:21

A co takhle Canon AE-1 ?

Na ten je u nás málo objektivů, ty co jsou, jsou reativně drahé (oblíbili si je uživatelé digitálních systémových kompaktů) a používat přes redukci M42 objektivy je na něm nepohodlné. Ačkoli jej sám mám, doporučil bych spíš pentax.


  • 0

#23 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 6 červen 2014 - 22:07:27

s tim si dovolím nesouhlasit, na paladixu je momentalne tolik skel canon FD za tak krásné ceny, sehnat se u nás dá skoro jakekoliv sklo z FD řady. Problém je stejně jako na jiných systémech s premiovými skly se světelností 1,2 a 2, těch je málo.

 

AE-1 sem měl, tělo je plastové, působilo celkem solidně ale do Olympusu OM to má daleko, má jen prioritu času a manuál.. všechny ovládací prvky dobře umístěné. je větší a těžší než konkurenti. byl sem s ním spokojený ale šel z domu hned jak byly peníze na lepší a menší stroj.

 

když Canon tak jedině A-1, F-1 nebo EF


  • 0

#24 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 6 červen 2014 - 22:28:49

Dovolim si Motorbikerovi zaoponovat. Canon AE-1 je zaujimavy prave tym, ze digitalisti FD objektivy nepouzivaju a Pentax prave preto nie, lebo odkedy ma Pentax bajonet, je furt ten isty.

Obe znacky mozno iba doporucit. Ale rovnako Nikon, Minoltu a Olympus.

Plati zasada: cim viac kovovych casti (to plati aj pre samotne telo), tym lepsi vyber. Cim menej elektroniky, tym lepsi vyber. Z tohto pohladu su podla mna top volby Nikon FM (urcite viac ako FM2) a Pentax KX. Staci jedno az dve tela jednej znacky a 3-4 pevne objektivy. Urcite 50, 35, ostatne podla zamerania fotografa.

Toto vsetko sa tyka fotografovania pre radost. Ak ide o peniaze, kde sa cena aparatu postupne pretavi do ceny zkazky, mozu byt pravidla ine.

Nexistuje ta najlesia znacka a clovek ked si tie aparaty postupne obstarava pochopi, ze fotit ide kazdym z nich.

Canon AE-1 Program je pokracovatelom AE-1. Je to jeden z najkrajsich aparatov vobec. Asi si urobim radost, ked sa to da obstart za 50€.


  • 1

#25 PetrPrejda

PetrPrejda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 červen 2014 - 23:01:12

Dovolim si Motorbikerovi zaoponovat. Canon AE-1 je zaujimavy prave tym, ze digitalisti FD objektivy nepouzivaju a Pentax prave preto nie, lebo odkedy ma Pentax bajonet, je furt ten isty.

Obe znacky mozno iba doporucit. Ale rovnako Nikon, Minoltu a Olympus.

Plati zasada: cim viac kovovych casti (to plati aj pre samotne telo), tym lepsi vyber. Cim menej elektroniky, tym lepsi vyber. Z tohto pohladu su podla mna top volby Nikon FM (urcite viac ako FM2) a Pentax KX. Staci jedno az dve tela jednej znacky a 3-4 pevne objektivy. Urcite 50, 35, ostatne podla zamerania fotografa.

Toto vsetko sa tyka fotografovania pre radost. Ak ide o peniaze, kde sa cena aparatu postupne pretavi do ceny zkazky, mozu byt pravidla ine.

Nexistuje ta najlesia znacka a clovek ked si tie aparaty postupne obstarava pochopi, ze fotit ide kazdym z nich.

Canon AE-1 Program je pokracovatelom AE-1. Je to jeden z najkrajsich aparatov vobec. Asi si urobim radost, ked sa to da obstart za 50€.

jde čistě o zábavu, já fotím normálně na digital mam Canon k tomu 50mm 1,8 ,tokinu 11-16 mm 2,8  a 70-200L. Takže ohnisko bych bral jen, nějakou 50 světelnou tak na blbnuti. vzhledem k tomu že mam APC, tak je ta padesátka v přepočtu delší a tím pádem si myslím, že na kinofilm mi bude na to moje hraní aspoň zatím určitě stačit :D.  Jsou to hlavně nádherné kousky ,netušil sem že je to plast našel sem to náhodou v práci tak sem neměl moc čas na recenze, jen si je to tak podobné a nemám zatím s analogem moc zkušeností, takže si raději nechám poradit. Ta Minolta mě docela láká, asi bude fakt nejlepší koupit něco na co sou kvalitní a relativně levné objektivy lehce k sehnaní a na tu značku až tak nehledět co? jinak elektroniku tam nechci, maximálně expozimetr o tom je to kouzlo že si to  člověk dělá vše sám :D .


  • 0

#26 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 6 červen 2014 - 23:22:39

Na papadixu sice něco z nabídky canon FD je, ale rozhodně ne moc, v bazarech míň a když už, tak za výrazně víc, než M42 (které jsou na paladixu neskutečně předražené, proti kamenným bazarům). FD už digitálisti používají, je to vcelku oblíbený systém, hlavně proto, že přes redukce by nebyl dobrý na DSLR a tak tak se začal používat na systémech, jako je nex.

 

Jinak opakuju, canon AE-1 je dobrý a moje zkušenosti s canonem AE-1 program potvrzují, že jde o spolehlivý a odolný aparát a s 50/1.8 dělá krásné fotky.

 

Ono když se občas podaří najít nějaký hezký kousek, tak na značce příliš nezáleží (když člověk teprve začíná s dotyčným systémem). Já takhle náhodou narazil na několik zajímavých těl a objektivů, aniž jsem o nich do té doby slyšel. Někdy stačí se kouknout a náhoda pomůže.


  • 0

#27 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 7 červen 2014 - 09:17:04

 

Dovolim si Motorbikerovi zaoponovat. Canon AE-1 je zaujimavy prave tym, ze digitalisti FD objektivy nepouzivaju a Pentax prave preto nie, lebo odkedy ma Pentax bajonet, je furt ten isty.

Obe znacky mozno iba doporucit. Ale rovnako Nikon, Minoltu a Olympus.

Plati zasada: cim viac kovovych casti (to plati aj pre samotne telo), tym lepsi vyber. Cim menej elektroniky, tym lepsi vyber. Z tohto pohladu su podla mna top volby Nikon FM (urcite viac ako FM2) a Pentax KX. Staci jedno az dve tela jednej znacky a 3-4 pevne objektivy. Urcite 50, 35, ostatne podla zamerania fotografa.

Toto vsetko sa tyka fotografovania pre radost. Ak ide o peniaze, kde sa cena aparatu postupne pretavi do ceny zkazky, mozu byt pravidla ine.

Nexistuje ta najlesia znacka a clovek ked si tie aparaty postupne obstarava pochopi, ze fotit ide kazdym z nich.

Canon AE-1 Program je pokracovatelom AE-1. Je to jeden z najkrajsich aparatov vobec. Asi si urobim radost, ked sa to da obstart za 50€.

jde čistě o zábavu, já fotím normálně na digital mam Canon k tomu 50mm 1,8 ,tokinu 11-16 mm 2,8  a 70-200L. Takže ohnisko bych bral jen, nějakou 50 světelnou tak na blbnuti. vzhledem k tomu že mam APC, tak je ta padesátka v přepočtu delší a tím pádem si myslím, že na kinofilm mi bude na to moje hraní aspoň zatím určitě stačit :D.  Jsou to hlavně nádherné kousky ,netušil sem že je to plast našel sem to náhodou v práci tak sem neměl moc čas na recenze, jen si je to tak podobné a nemám zatím s analogem moc zkušeností, takže si raději nechám poradit. Ta Minolta mě docela láká, asi bude fakt nejlepší koupit něco na co sou kvalitní a relativně levné objektivy lehce k sehnaní a na tu značku až tak nehledět co? jinak elektroniku tam nechci, maximálně expozimetr o tom je to kouzlo že si to  člověk dělá vše sám :D .

 

 

Mať Canon EF objektívy a cítiť potrebu _zrkadlovky_ na film - tak si kúpim nejaký filmový EOS (podľa rozpočtu) 3, 5, 30/33 alebo niečo také a budem vysmiaty jak lečo :) 70-200L a k tomu dobrý film je veselá kombinácia... 


  • 0

#28 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 7 červen 2014 - 09:41:52

 

Dovolim si Motorbikerovi zaoponovat. Canon AE-1 je zaujimavy prave tym, ze digitalisti FD objektivy nepouzivaju a Pentax prave preto nie, lebo odkedy ma Pentax bajonet, je furt ten isty.

Obe znacky mozno iba doporucit. Ale rovnako Nikon, Minoltu a Olympus.

Plati zasada: cim viac kovovych casti (to plati aj pre samotne telo), tym lepsi vyber. Cim menej elektroniky, tym lepsi vyber. Z tohto pohladu su podla mna top volby Nikon FM (urcite viac ako FM2) a Pentax KX. Staci jedno az dve tela jednej znacky a 3-4 pevne objektivy. Urcite 50, 35, ostatne podla zamerania fotografa.

Toto vsetko sa tyka fotografovania pre radost. Ak ide o peniaze, kde sa cena aparatu postupne pretavi do ceny zkazky, mozu byt pravidla ine.

Nexistuje ta najlesia znacka a clovek ked si tie aparaty postupne obstarava pochopi, ze fotit ide kazdym z nich.

Canon AE-1 Program je pokracovatelom AE-1. Je to jeden z najkrajsich aparatov vobec. Asi si urobim radost, ked sa to da obstart za 50€.

jde čistě o zábavu, já fotím normálně na digital mam Canon k tomu 50mm 1,8 ,tokinu 11-16 mm 2,8  a 70-200L. Takže ohnisko bych bral jen, nějakou 50 světelnou tak na blbnuti. vzhledem k tomu že mam APC, tak je ta padesátka v přepočtu delší a tím pádem si myslím, že na kinofilm mi bude na to moje hraní aspoň zatím určitě stačit :D.  Jsou to hlavně nádherné kousky ,netušil sem že je to plast našel sem to náhodou v práci tak sem neměl moc čas na recenze, jen si je to tak podobné a nemám zatím s analogem moc zkušeností, takže si raději nechám poradit. Ta Minolta mě docela láká, asi bude fakt nejlepší koupit něco na co sou kvalitní a relativně levné objektivy lehce k sehnaní a na tu značku až tak nehledět co? jinak elektroniku tam nechci, maximálně expozimetr o tom je to kouzlo že si to  člověk dělá vše sám :D .

 

radím ti jedno, kup si takový fotak jaky s ti líbí a kašli na to co ti kdo radí, nejhorsí je koupit si něco co ti někdo poradí a ty k tomu nemáš žádné sympatie... jen se drž japonských přístroju a neuděláš chybu...... vyber značku kterou chceš mít, vyber model který je ti sympatický... skla seženeš vždycky na cokoliv jakákoliv


  • 0

#29 PetrPrejda

PetrPrejda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 červenec 2014 - 14:41:19

Tak nakonec mam Minoltu XG2 a 50m 1.7 tak se uz tesim na fotky:) ma nekdo zkusenost?
  • 0

#30 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 červenec 2014 - 16:37:19

s tělem ne, ale objektiv mě mile překvapil. Zrovna si cvakám jen tak na sucho s opravenou X700 a pocit v ruce z toho je velmi dobrý... až tak dobrý, že kolem ní asi postavím i malý  set, několik sklíček, další tělo či dvě (určitě XD7 a možná i nějakou SRT*)...

 

Ajaj, to bude zas peněz :).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních