Přejít na obsah


Fotka

Kvalita tisku - názory, kde tisknout...

kvalita tisk

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
10 odpovědí na toto téma

#1 martinsnajdr

martinsnajdr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 4

Publikováno 7 červen 2014 - 19:41:15

Ahoj,

 

poslední dobou docházím k názoru, že jedním z velkých problémů dnešní barevné fotografie je nekvalitní tisk. Studuju fotku na VŠ, fotím jak na barevné filmy, tak na černobílé filmy. Zatímco černobílé fotky nejsou problém, protože si je můžu bez problémů nazvětšovat na krásné baryty od Ilfordu, z barevných tisků začínám mít noční můry. Nejde ani tak o větší printy, ale spíše o fotografie do velikosti A4. Mám pár starých, ručně zvětšovaných barevných fotek na matném papíře a to je prostě úplně někde jinde než jakýkoliv jiný tisk, který jsem doteď vyzkoušel. Ať už jde o povrch matných papírů nebo samotná ostrost (popř. rozlišení). Bohužel nemám možnost ručně zvětšovat barevné fotky. 

 

Máte nějaké tipy, kde tisknout barevně? Nejlépe v Praze. Vím, že třeba ve Fotonově dělají i barevné ruční zvětšeniny, ale je to hodně nákladné. Existuje nějaký ekonomičtější tisk, který je schopen se vyrovnat ruční barevné zvětšenině? 

 

Díky. 


  • 0

#2 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 7 červen 2014 - 19:46:47

Termosublimačná tlač sa najviac približuje vyvolávanej fotke


  • 0

#3 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 7 červen 2014 - 19:52:43

Tu je to vysvetlené najlepšie http://tinyurl.com/ptt3r4t


  • 0

#4 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 červen 2014 - 11:08:49

S klasickou barevnou zvětšeninou se podle mě tisk nedá srovnat. Jsou to jiné technologie. Určitě jsem zatím neviděl tak jemné přechody v tisku. Jinak taky hodně záleží na co tiskneš. Viděl jsem pár fotek na balvlněném papíře a vypadalo to hodně luxusně. Co se týká stálosti tak opravdu kvalitní papír a ingousty by měli být stálejší než Ciba a podobné srandy. Cenově je to, ale někde jinde. Takže tak akorát na vymazlenou ročníkovou práci.

 

Zkus se poptat tady. Bylo mi doporučeno a loni jsem si tam nechával lepit klasickou zvětšeninu na kapa desku. Individuální přístup a vsřícnost. Jako referenci mají mezi zákazniky Láďu Kamárada. Jestli to s ním při tisku vydrží tak by to měli mít OK.

 

http://www.macroworld.cz

 

Ještě bych se podíval do Bé Fota. Myslím, že tam nějaký plotr mají. http://www.befoto.cz/fotoprace/  Jinak bych se nebál i klasického minilabu.


  • 0

#5 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 červen 2014 - 12:06:36

zkus http://www.megapixel...tisk-fotografii

 

videl jsem nejake barevne tisky z posledni doby a hoodne me to prekvapilo v pozitivnim smyslu slova.


  • 0

#6 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 676

Publikováno 9 červen 2014 - 12:42:41

Hmm...

 

_Farbu_ v malom rozmere do A3 by som asi riešil v tomto poradí:

 

1, dobrý minilab - teda osvit RGB na farebný fotopapier a ďalej farebný "mokrý proces" - z Fuji aj Noritsu vie dobrá obsluha dostať výborné veci

2, dye ink tlač - na farbu ideálne riešenie v tejto atramentovej lige (prípadne "suchý minilab" s dobrou obsluhou čo je +/- detto)

3, pigmentová tlač - veľa záleží od papiera

4, termosublimačka - robil som s tým nejaký čas - nijako špeciálne ma to v porovnaní z horeuvedenými technológiami nepresvedčilo - možno len náklady sú narozdiel od inkjetu v zásade konštantné ale v kvalite u mňa až na 4 mieste

 

Veľa pomôže ak si vopred odkomunikujete s obsuhou v akej podobe by mali byť "ideálne dáta" 

 

Ale k tejto témy by sa mal asi vyjadriť Keko :)


  • 0

#7 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 9 červen 2014 - 13:30:32

Já jsem náhodou nedávno objevil toto:

http://www.tisk-foto...p/velkoform/mat

 

Vzhledem k tomu, že si nenazvětšuji v mojich podmínkách třeba 80x80, tiskl jsem si zde na toto  Studio Gold Fibre Silk 310 (jedná se o Ilford barytový papír)

Byl jsem hrozně překvapený i přes to, že ten scan nebyl až tak úplně to pravé. Od Keka jsem ted dostal scany, které ale budou na tomhle papíru luxusní (si myslím)


  • 0

#8 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 červen 2014 - 13:53:24

Thalia Picta - OCÉ LightJet (digitální osvit). 12 b/kanál, Kodak Endura... jen to chce mít vlastní data.


  • 0

#9 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 červen 2014 - 16:14:58

Thalia Picta - OCÉ LightJet (digitální osvit). 12 b/kanál, Kodak Endura... jen to chce mít vlastní data.

S Pictou mám trochu problém. Kamarádka chtěla klasickou ČB zvětšeninu, zaplatila klasickou zvětšeninu a dostala oskenovaný film a výjezd z minilabu.  Asi hodně záleží kdo má zrovna směnu.


  • 0

#10 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 9 červen 2014 - 19:31:33

Mam peknou 24 jehlickovou tiskarnu a kdybych se jooo snazil tak bych nekde vystrachal i splasenej hrebik
  • 1

#11 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 červen 2014 - 19:36:57

 

Thalia Picta - OCÉ LightJet (digitální osvit). 12 b/kanál, Kodak Endura... jen to chce mít vlastní data.

S Pictou mám trochu problém. Kamarádka chtěla klasickou ČB zvětšeninu, zaplatila klasickou zvětšeninu a dostala oskenovaný film a výjezd z minilabu.  Asi hodně záleží kdo má zrovna směnu.

 

reklamovali to? je to malá rodinná firmička a znám majitele, tak se divím. předpokládal bych, že to nebylo záměrně, ale skutečně omylem.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních