Přejít na obsah


Fotka

SAMYANG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 8 červenec 2014 - 21:18:38

Víme něco o tomto objektivu?
  • 0

#2 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 8 červenec 2014 - 21:28:24

o kterém? značka samyang vyrábí asi půldruhého tuctu objektivu... docela dobré testy najdeš zde: http://www.lenstip.c...0&szukaj=Search - ale bacha na to, bylo to testováno s použitím digitální techniky :)
  • 0

#3 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 8 červenec 2014 - 21:58:16

Já osobně mám portrétní a je to podle mě velice dobrý objektiv. Sice ostření jde poměrně ztuha, ale jinak to nemá vadu. Podle různých testů je prý skvělý, co se týče antireflexních vrstev a je vhodný hlavně pro kinofilm. Nevím, neposoudím. Jak na digitálu tak na klasické zrcadlovce ale dává hezké výsledky a pokud podobně dělají i ostatní (což podle recenzí ano), pak je poměr cena/výkon opravdu dobrý. U zrcadlových objektivů nevím, ty se mi osobně nezdála. Ale zase jsou levné, tak to odpovídá.

 

Jinak Samyang je Rokinon.


  • 0

#4 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 8 červenec 2014 - 23:03:05

Kupujeme stále staré a mnohdy předražené objektivy. Jest-li toto není lepší nová náhrada. Světelnost je podezřele dobrá.


  • 0

#5 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 9 červenec 2014 - 07:13:50

V nejakom teste som čítal, že Samyang - tie nové - majú čo sa týka vernosti farieb najlepšie=najneutrálnejšie MC vrstvy. 

 

Ja som riešil nedávno 35 1.4 - rozhodoval som sa medzi Artovou Sigmou a MF Samyangom. Cena bola zhruba rovnaká, nakoniec som vybral Sigmu, aj z dôvodu AF. Podľa testov vychádza dokonca lepšie - pre mňa - ako Nikon 35 1.4, cenovo ani nehovorím :)


  • 0

#6 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 9 červenec 2014 - 07:52:37

rica: pokud myslíš nový Nikkor 35/1,4G AF-S (on totiž existuje ještě jeden starožitný) a Sigmu 35/1,4A - tak ty jsem oba celkem důkladně testoval. Oba jsou odlišně koncipované, co se týká vyvážení optických vad - posouzení, který je lepší záleží především na konkrétní aplikaci. Z čistě technicistního pohledu je lepší Nikkor, ale Sigma má méně nápadnou barevnou vadu polohy a asi o něco lepší bokeh. 

 

Sigma je velmi dobrý nástroj na reportáže s minimální hloubkou ostrosti na AF tělech.


  • 1

#7 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 9 červenec 2014 - 08:08:36

V nejakom teste som čítal, že Samyang - tie nové - majú čo sa týka vernosti farieb najlepšie=najneutrálnejšie MC vrstvy. 

 

Ja som riešil nedávno 35 1.4 - rozhodoval som sa medzi Artovou Sigmou a MF Samyangom. Cena bola zhruba rovnaká, nakoniec som vybral Sigmu, aj z dôvodu AF. Podľa testov vychádza dokonca lepšie - pre mňa - ako Nikon 35 1.4, cenovo ani nehovorím :)

Prepac, ale toto znelo ako prispevok na ePhote.

Este raz, prepac ... :)


  • 0

#8 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 9 červenec 2014 - 08:31:03

... už proto, že v klasické fotografii nic takového jako věrné barvy neexistuje :)

 

(také jsem chtěl tu poznámku o MC vrstvách komentovat, ale raději jsem držel prsty od klábosnice)


  • 0

#9 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 9 červenec 2014 - 08:58:18

rica: pokud myslíš nový Nikkor 35/1,4G AF-S (on totiž existuje ještě jeden starožitný) a Sigmu 35/1,4A - tak ty jsem oba celkem důkladně testoval. Oba jsou odlišně koncipované, co se týká vyvážení optických vad - posouzení, který je lepší záleží především na konkrétní aplikaci. Z čistě technicistního pohledu je lepší Nikkor, ale Sigma má méně nápadnou barevnou vadu polohy a asi o něco lepší bokeh. 

 

Sigma je velmi dobrý nástroj na reportáže s minimální hloubkou ostrosti na AF tělech.

Farebná vada a bokeh ma moc nezaujímajú, zaujímal ma skôr faktor technicistný...  Ja som to riešil pre "pracovné potreby" - riešili sme niečo cez ss ak si pamatáš:)

A tam práve vychádzala lepšie Sigma, aspoň podľa photozone.de vyšla lepšie, minimálne pomer výkon /cena :)


  • 0

#10 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 9 červenec 2014 - 09:00:12


Prepac, ale toto znelo ako prispevok na ePhote.

Este raz, prepac ... :)

 

Ktoré ? - prvé alebo druhé ? :)


  • 0

#11 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 9 červenec 2014 - 09:36:32

 

 

Ktoré ? - prvé alebo druhé ? :)

 

 

Cele ...


  • 0

#12 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 9 červenec 2014 - 12:10:22

 

 

 

Ktoré ? - prvé alebo druhé ? :)

 

 

Cele ...

 

No máš pravdu... keď to teraz po sebe čítam, tak to znie ozaj dosť idiotsky :( 

čo už...


  • 0

#13 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 9 červenec 2014 - 13:57:57

 

 

 

 

Ktoré ? - prvé alebo druhé ? :)

 

 

Cele ...

 

No máš pravdu... keď to teraz po sebe čítam, tak to znie ozaj dosť idiotsky :(

čo už...

 

Nechaj tak. Netrap sa.

Uzitocna informaci vsak casto zanikne v slangu, ktory sa na tradicnych forach nepouziva.

:)


  • 0

#14 mvrba

mvrba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 9 červenec 2014 - 19:24:47

Romane,
který objektiv myslíš?
Jinak Samyang (alias Bower, Polar aj.) v dnešní době vyrábí výborné objektivy, které zdatně konkurují sklům značkových výrobců.
Jeden z nejpodařenějších je 35/1,4. Nadprůměrně dobrý je 24/1,4. Oba za zlomek ceny Nikkorů nebo Canonů.
Osobně bych se žádného objektivu od Samyangu nebál (sám se si je chtěl pořídit - nakonec jsem uhnul k Zeissovi).
  • 0

#15 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 9 červenec 2014 - 20:20:26

Mě zaujala jejich existence. Světelnost a absence autofokusu.


  • 0

#16 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 červenec 2014 - 00:21:27

rica: část mých testů Sigma vs. Nikkor (+ Distagon 35/2 ZF) najdeš zde:

 

http://www.pujcovnaf...ektivu-na-nikon

 

(bacha - není to pro přecitlivělé povahy :) )

 

... mně z toho vyšel lépe Nikkor než Sigma (já tedy používám Distagon), ale v praxi by to asi nebylo podstatné. Navíc srovnání je komplikované díky tomu, že oba F/1,4 objektivy mají nespojitý průběh MTF.


  • 0

#17 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 červenec 2014 - 00:31:37

oteccasu: k tvému druhému příspěvku - varoval bych před paušalizujícími závěry. Posuzovat je třeba každou jednotlivou konstrukci zvlášť. 

 

V současné době vyrábí MF objektivy pro maloformátové zrcadlovky (a ev. dálkoměry) několik nezávislých společností: např. onen Samyang (korejská společnost Samyang Optics - od r. 1972 vyráběla objektivy pod různými značkami jako Vivitar, Falcon, Rokinon, Walimex, Bower, Opteka, Polar, Pro-Optic). Pár let už i pod svým vlastním jménem. Další je Cosina, která to dnes prodává zejména pod značkou Voigtländer (původní společnost toho jména zanikla před desítkami let, ale se značkou samotnou se pak obchodovalo). No a konečně Zeiss (většina typů se ale reálně vyrábí zase v té Cosině).

 

Jsou mezi nimi jak typy opravdu moderní (co jsem zkoušel tak např. Distagon 35/2 ZF, Makro-Planar 100/2 ZF), ale i zcela průměrné, které jsou na úrovni starých značkových objektivů (Zeiss Planar 50/1,4 ZF, Voigtländer 58/1,4). 


  • 0

#18 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 10 červenec 2014 - 06:57:23

Pavle, dík za link. Zbežne som ho mrkol, v podstate mi to tú Sigmu len potvrdilo. Nikkor je určite "o niečo lepší", ale ten finančný rozdiel je dosť:( Potreboval som to do práce, nejaké peniaze na nákup som mal "schválené", ale jeden obj za ca 1500€ by mi aj tak prešlo dosť ťažko. Takto sa kúpila Sigma + Nikkor 60/2.8g micro - ako som Ti už bol spomenul -  a je vymalováno :)  

 

Keko: Nabudúce, kým niečo takéto napíšem, si radšej zahryznem do prsta :) 


  • 0

#19 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 červenec 2014 - 07:46:22

Nojo - pokud do úvahy započteme "poměr cena/výkon", tak se výsledky změní. Každopádně u té Sigmy je ten poměr vynikající - nevýhoda je, že nemá clonový kroužek, takže pro část fotoaparátů je to k ničemu. Je to mimochodem asi první Sigma o které jsme ochoten ztratit vlídné slovo i v absolutním měřítku.


  • 0

#20 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 10 červenec 2014 - 09:33:30

Clonový krúžok nemá ani ten Nikkor, a ako nevýhodu to presne z toho dôvodu kt uvádzaš vnímam aj ja... 


  • 0

#21 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 10 červenec 2014 - 10:17:22

Nojo, kroužky jsou už minulostí. Co se dá dělat


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních