Přejít na obsah


Fotka

Nikon F90x- objektiv


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 atletcze

atletcze

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 July 2014 - 14:25:59

Ahoj,
 

nějaký čas jsem fotil na analogovou Prakticu a teď jsem se rozhodl pořídit trošku lepší zrcadlovku. Rozhodl jsem se pro Nikon F90x. S Prakticou jsem převážně fotil po ulicích s objektivem 20mm f4. Mám rád kontakt s lidmi. No a teď mám šílený dilema jaký objektiv zvolit k novému stroji. Stále chci něco kratšího, takže jsem v bazaru našel Nikkor AF 28 f2.8 http://www.kenrockwe...8mm-f28-afd.htm . Délka by byla ideální, akorát jsem na něj nečetl zrovna dobré recenze. Hlavně na optickou kvalitu. No a potom jsem za pár korun našel tenhle zoom Nikkor AF-D 28-70 f3.5-4.5 http://www.kenrockwe...n/287035af.htm. tam už jsou prý za tu cenu optické kvality lepší.
Můžu vás tedy poprosit o radu? Hlavně ohledně té 28, jelikož se mi s pevným sklem fotí lépe.

Děkuji


  • 0

#2 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 21 July 2014 - 15:19:39

AF/MF?

pokud MF, šel bych do:

Paladix: PRODÁM | Objektivy - pevné | Nikon | vloženo: 13.7.2014, 12:40
sm-plus.gif

Nikon Lens Series E 28/2,8 (AiS)

Manuální světelný širokoúhlý objektiv pro Nikon. Původní celočerná verze. Vzhledem k ceně překvapivě dobrá kvalita (optika shodná s AF a AF-N verzemi). Dobrý stav - drobné známky používání na tubusu, lamely clony čisté s hladkým chodem. Optika bez poškození. Přední krytka.

Cena: 1790,

 

pokud AF, tak ten Af-D 28/2,8 je taky dobrý - ne, že by byl v tomto ohnisku nejlepším možným řešením ... ale za ty peníze...

 

ten uváděný zoom není za ty peníze špatný, víc mi vyhovuje Af-D 28-105 (je v bazaru taky)

 

prohledej tu vlákna - Fabius sděloval mnohé


  • 0

#3 atletcze

atletcze

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 July 2014 - 18:02:18

Asi hledám špatně, o těchto objektivech jsem zde moc nenašel.
Jinak jsem převážně pro AF skla.
Ta 28 je právě verze bez D, poznám nějaký rozdíl, když moc bleskem neblejskám? Verzi AF-D jsem na českém bazaru nikde nenašel.
 

Jelikož bych i s tím zoomem fotil převážně na nejkratší ohnisko, tak by mě zajímala zkušenost právě s touhle délkou. Jestli to nakonec nebude srovnatelný s tou pevnou 28.
 


  • 0

#4 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 21 July 2014 - 18:23:25

Kupovat si zoom a pak fotit jen na nejkratší ohnisko pochopitelně nemá půvab. Pevné sklo bude lepší (a menší = méně nápadné).

Sám mám Af-D 24/2,8, je to výborný objektiv, ale na street bys s tím musel být už hodně vlezlý :).

Já ho mám na krajinky, tam se nestydím.

 

AF-D není jen o blejskání, ale i o měření:

About D-type AF Nikkor lenses
D-type AF Nikkor lenses enable you to maximise the F90X's performance. They send information on lens focusing,distance
(e.9., Distance Information) to the F90X's microcomputer for inclusion in the computations for 3D Matrix Metering.
 
kompatibilita viz str. 104
 
Asi něco více poradí i Fabius.

  • 0

#5 atletcze

atletcze

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 July 2014 - 19:53:43

Děkuji, samozřejmě bych si sem tam zatočil zoomovacím prstencem, ale když porovnám focení s digitální zrcadlovkou+zoom a focení s analogem a pevnou dvacítkou, tak ten pevný objektiv má pro mě větší půvab.
Ale pořád přemýšlím i nad tím zoomem. Přeci jenom jsem chudý student, a sem tam je mi ta 20 krátká.
Ještě jsem tedy narazil na tento objektiv? Nevíte o něm prosím něco? http://slrgear.com/r...php/product/241

Jinak bych byl rád, kdyby se vyjádřil i věhlasný Fabius. :-)


  • 0

#6 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 21 July 2014 - 20:19:03

No jo, atletcze, ale jestli víc využiješ zoom, nebo pevné ohnisko, to musíš vědět sám. Rozdíl v podání tam bude, ale přece jen, rozdíl ve velikosti, váze, využití na jiná ohniska... To je čistě osobní věc a je to podle mě ještě podstatnější.

 

Pokud hledáš něco, co tě osloví, pak asi bude lepší prolézt bazar a uvidíš, jestli se nenajde jiný objektiv, který by tě třeba jinak ani nenapadl.


  • 0

#7 atletcze

atletcze

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 21 July 2014 - 21:11:49

Já vím, že to je se mnou těžké. Ani nevíte, jak se při výběru trápím.
Jenom asi chci slyšet, jestli má některý z těch objektivů lepší optickou kvalitu, lepš zpracování a tak dál..


  • 0

#8 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 21 July 2014 - 22:13:23

Zabudni na Kena. Je to digitalny maniak, a jeho nazory zdielaju iba submisivne povahy :)

Osobne by som sa ponahlal do najblizsieho bazaru a kupil si 1,8/50D, najlepsi a jeden z najlacnejsich objektivov, ake Nikon kedy vyrobil. A urcite sa zacni obzerat po 35-ke, nech uz je akakolvek AiS a novsia. Toto su dva najuzitocnejsie objektivy pre kinofilm, pretoze sa povazuju za zakladne. SO zakladnymi objektivmi bola nasnimana absolutna vacsina skvelych obrazkov.

20-ku (ak je so zavitom) si nechaj na Praktice, pripadne Practicu vymen za Pentax. Na vsetky Pentaxy pasuje cez lacnu a originalnu redukciu K/M42. Mozno je to uplne najlacnejsia kombinacia objektivov. A ak si student a do penazenky je hlboko, skoda, ze si s tym Pentaxom nezacal.

Zoomy su urcite fajn, ale tie dobre su velmi drahe. Ak nie su drahe, potom ides do vaznych kompromisov. Nechajme ich svadobnym fotografom, my co mame fotografiu radi berieme uznanlivo objektivy s pevnym ohniskom.


  • 0

#9 atletcze

atletcze

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 July 2014 - 12:35:14

Děkuji za rady.
Nad 35 jsem take uvažoval, ale v žádném bazaru jsem ji nenašel.
No a 50 bych určitě nekfy v budoucnu zakoupil, akorát to je pro me jako jediny sklo moc dlouhý.
Proto buď ta pevná 28 a nebo se mi velice zalíbila ta Tomina 19-35.
  • 0

#10 atletcze

atletcze

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 July 2014 - 20:56:21

Opravdu tady prosím vás nikdo nemá zkušenosti s tou 28? Případně s tím kratším zoomem od Tokiny 19-35 (případně Soligor).
Za každou informaci bych byl vděčný.


  • 0

#11 Acros

Acros

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 July 2014 - 06:22:23

Tokina 19-35 byla muj prvni ultrasirokac asi pred 12-lety. Co se tyka  kvality opticke i stavby nemuzu nic spatneho rict, jen doporucit.

Jedine co mi na ni vadilo, byl prumer filtru 77mm takze filtr te muze vyjit draz jak objektiv. 


  • 0

#12 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 23 July 2014 - 16:05:11

http://www.kenrockwe...e-love-film.htm :-)

Zabudni na Kena. Je to digitalny maniak, 


  • 0

#13 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 23 July 2014 - 16:26:58

 

http://www.kenrockwe...e-love-film.htm :smile:

Zabudni na Kena. Je to digitalny maniak, 

 

Bejvavalo. Clanok je z augusta 2009. Dnes je pre digital zapaleny ovela viac.

Ale, myslim, kazdy pochopil to oznacenie za nadnesene.


  • 0

#14 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 23 July 2014 - 16:32:00

tak jasně, ale ten souhrn je mi sympatickej... a dle mýho stále platí....


  • 0

#15 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 23 July 2014 - 18:25:05

Samozrejme, ze ano. :)


  • 0

#16 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 28 July 2014 - 15:07:42

Pokud to ještě řešíš - na Paladixu je jeden:

Nikon 28/2.8 AF-D

prodám uvedený objektiv, made in Japan, druhý majitel, stav 1B, plně funkční, optika bez škrábanců, drobná zrnka prachu bez vlivu na obrazovou kvalitu, obě originální krytky.

Cena: 5700,-


  • 0

#17 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 30 July 2014 - 22:42:56

"... věhlasný Fabius" :D

 

... šmarjá, to jsem dopadl.

 

Ale k věci:

Pokud jde o 28mm k F90X, tak jsou v podstatě dvě možnosti:

 

Nikkor 28/2,8 AF nebo AF-N (liší se jen design)

Nikkor 28/2,8 AF-D

 

... rozdíl mezi nimi není jen v té "D" specifikaci, ale zejména v optice. První dvě verze (AF a AF-N) mají patrně optiku z Nikonu 28/2,8E - není to vyloženě špatný objektiv, ale kompromisní docela jistě ano. AF-D verze je vylepšená optika... nicméně pořád je to kompromis (byť poměrně zdařilý). Ovšem 5700 Kč za 28/2,8 AF-D je trochu mnoho.

 

S Nikkorem 24/2,8 bych ty osmadvacítky vůbec nesrovnával - jednak je o dost širší a hlavně ty 28mm prostě trpí tím, že toto ohnisko "obsaženo" v kdejakém zoomu. Tím pádem je jeho cena velmi silně omezena. 28/2,8 by za 15.000 CZK prostě nikdo nekoupil. Takže byla zvolena napřed pětičočková, pak šestičočková ekonomická varianta. Marketingové možnosti reálného trhu prostě tento typ extrémně svazují. naproti tomu velmi podařený je současný Nikkor 28/1,8 AF-S, ale ten se na F90X reálně moc použít nedá (nemá clonový kroužek).

 

Nikkor 28-70/3,5-4,5 AF(-D) - nepochybně dobrý objektiv pokud vezmeme v úvahu, že to je nízkosvětelný amatérský zoom. Z hlediska praktického použití jsou jeho výsledky +- srovnatelné s tím 28/2,8 AF(-N). Jeho výhoda je, že je malý, lehký, levný a s obstojnou kvalitou.

 

Pokud by došlo na 35mm, tak doporučuji se vyhnout MF verzím 35/2 (Ai i AiS) a zvolit Nikkor 35/2 AF(-D) nebo jako ekonomockou variantu Nikon 35/2,5 E. Ten 35/2 Ai/AiS je totiž podle všeho původní konstrukce z roku 1965 a je to na něm dost vidět.

 

---

 

Douška na závěr: samotná "D" specifikace spočívá v tom, že objektiv předává do těla fotoaparátu přibližnou informaci o zaostřené vzdálenosti. Použije se to při focení s bleskem kdy fotoaparát místo TTL měření prostě vypočte sílu záblesku podle ISO/clony/vzdálenosti (blesk musí být nastaven napřímo - jakmile se vyklopí pro odraz o strop, tak se to automaticky přepne na klasické TTL). V praxi to má zcela marginální význam, protože existuje jen minimum situací, kdy se rozdíl AF vs. AF-D projeví (a ne vždy nutně s lepším výsledkem u AF-D).

 

Přehled všech známých Nikkorů je zde:

 

http://www.photosynt...kon/lenses.html


  • 0

#18 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 31 July 2014 - 21:51:01

Len doplnim, urcite sa to tu uz objavilo. O Nikone je tam naozaj kadeco:

http://www.mir.com.m...photography.htm


  • 0

#19 atletcze

atletcze

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 5 August 2014 - 10:06:17

Děkuji moc za radu, sice přišla trošku dýl, ale i tak jsem rád.
Nakonec jsem pořídil 28/2.8 AF a zatím jsem s ním spokojený a doufám, že to tak zůstane.


  • 0

#20 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 13 February 2017 - 10:11:57

Chci požádat o radu. Nejsem moc moudrý z toho, jaké označení v názvu, či které typy objektivů, budou plně kompatibilní s Nikon F90X. Na paladixu se píše, že při použití jiného objektivu než D, bude probíhat jiné měření expozice. Díky za případné ujasnění.


  • 0

#21 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 13 February 2017 - 10:33:49

Chci požádat o radu. Nejsem moc moudrý z toho, jaké označení v názvu, či které typy objektivů, budou plně kompatibilní s Nikon F90X. Na paladixu se píše, že při použití jiného objektivu než D, bude probíhat jiné měření expozice. Díky za případné ujasnění.

Tu je podrobný zoznam kompatibility všetkých Nikonov

https://www.nikonian...bility/tag/f90x


  • 0

#22 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 13 February 2017 - 12:12:48

Díky moc.
  • 0

#23 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 13 February 2017 - 13:31:36

AF-D ckami nic neokazis. Ani AF kami. D ckove objektivy pomahaju bleskovej automatike dolezitou informaciou o vzdialenosti fotografovaneho objektu. Ale TTL bleskova automatika si poradi aj s inymi objektivmi. Asi je nezmysel si kupovat objektivy DX, alebo G, ked fotis iba na film. Vsetko ostatne sa po uprave da pouzit k plnej spokojnosti.


  • 0

#24 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 13 February 2017 - 13:43:54

I s G objektivem se dá. Jenom mu chybí clonový kroužek, takže nastavení clony jde jenom skrze tělo. Jsou to prostě takové "levné" základní plasťáky.

Pokud máš možnost za dobré peníze mít AF-D, ber ho. Fotograf by se měl spokojit jenom s tím nejlepším (co si může dovolit).


  • 0

#25 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 13 February 2017 - 14:15:53

Objektívy rady D sú viacmenej určené práve pre tieto foťáky. Je tam pekná sada

- 24/2,8 D

- 35/2,0 D (tento objektív v poslednej dobe už ani neskladám z filmovej F100 Nikon, mám ho najradšej)

- 50/1,8 alebo 1,4 D

- 85/1,4 alebo 1,8 D

Keď som sa rozhodoval o kúpe filmového tela, škrtol som model F90 a kúpil F100 práve pre úplnú kompatibilitu objektívov aj s VR... 


  • 0

#26 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 13 February 2017 - 15:05:31

Díky všem za cenné rady. Už je mi to jasnější?

Dodo...: S tou 35-kou jsi tedy spokojený. Toto ohnisko totiž chci pořizovat.
  • 0

#27 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 13 February 2017 - 15:25:03

Je to fajn sklo, mne hlavne vyhovuje to ohnisko. Mám ho s jemne žltozeleným filtrom nasadené tak na 90% času. Ale to je dosť osobná voľba. Je také univerzálne na reportáž či nejaké streetko, je aj také malé a nenápadné, sem tam sa trafí krajinka... Ale priznám, že mám aj ohniská 50 a 85 mm, ale tie používam zriedka - skôr potom na portrét a tak... Mal som z dôb môjho digitálneho poblúdenia slušnú kolekciu NIKON objektívov, ale postupne ich predávam a kupujem si za to filmy, papiere a chemikálie  :-) Tieto tri sklá si chcem nechať...


  • 0

#28 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 14 February 2017 - 16:34:00

Právě proto onu 35 chci pořizovat. Že je taková univerzální. Ty další ohniska mám také v plánu pořídit do budoucna. Můžu se ještě zeptat, zda máš zkušenosti se Samyang? Ty jsou tuším také pro Nikon použitelné.


  • 0

#29 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 14 February 2017 - 19:20:12

Právě proto onu 35 chci pořizovat. Že je taková univerzální. Ty další ohniska mám také v plánu pořídit do budoucna. Můžu se ještě zeptat, zda máš zkušenosti se Samyang? Ty jsou tuším také pro Nikon použitelné.

No to je tak... V časoch digitálneho blúznenia som po pár skúsenostiach s tretími výrobcami už kupoval len objektívy NIKON. Takže nemám so Samyangom žiadne skúsenosti. A neviem, aký by som mal motív kúpiť niečo iné ako NIKON, ak mám SLR zrkadlovku NIKON (teda okrem Lensbaby, Heliosu a a iných špecialít :-) ). Môj prechod od digitálu na film spôsobil aj úplnú zmenu môjho spôsobu fotenia a vôbec filozofie, postupne zisťujem, že kopa techniky vôbec nie je nutná, že je to jedno, čím urobím obrázok. Z mojej brašny postupne miznú sklá, ostáva jedno, dve... Pred krátkou dobou som si urobil krajinkový homemade foťák s pevným sklom s fixfocus ostrením na 9x12 cm a stačí :-) Váži pol kila a je okamžite pripravený na fotenie, na komponovanie mám v drevenom rámiku napnutý pauzák :-) Takže ja techniku už takmer vôbec neriešim :-) :-)


  • 3

#30 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 14 February 2017 - 23:48:53

Právě proto onu 35 chci pořizovat. Že je taková univerzální. Ty další ohniska mám také v plánu pořídit do budoucna. Můžu se ještě zeptat, zda máš zkušenosti se Samyang? Ty jsou tuším také pro Nikon použitelné.

No to je tak... V časoch digitálneho blúznenia som po pár skúsenostiach s tretími výrobcami už kupoval len objektívy NIKON. Takže nemám so Samyangom žiadne skúsenosti. A neviem, aký by som mal motív kúpiť niečo iné ako NIKON, ak mám SLR zrkadlovku NIKON (teda okrem Lensbaby, Heliosu a a iných špecialít :-) ). Môj prechod od digitálu na film spôsobil aj úplnú zmenu môjho spôsobu fotenia a vôbec filozofie, postupne zisťujem, že kopa techniky vôbec nie je nutná, že je to jedno, čím urobím obrázok. Z mojej brašny postupne miznú sklá, ostáva jedno, dve... Pred krátkou dobou som si urobil krajinkový homemade foťák s pevným sklom s fixfocus ostrením na 9x12 cm a stačí :-) Váži pol kila a je okamžite pripravený na fotenie, na komponovanie mám v drevenom rámiku napnutý pauzák :-) Takže ja techniku už takmer vôbec neriešim :-) :-)

Díky. V poslední době to slyším/čtu často. Tedy, že: ...techniku už neřeším...
  • 0

#31 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 15 February 2017 - 07:49:39

A taky jsem trapně zkoušel, jestli ty Samyangy nedají srovnatelnou kvalitu za nižší cenu.
  • 0

#32 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 15 February 2017 - 10:06:17

Nejaké som pozeral v minulosti, ale mali manuálne ostrenie a to ma odradilo... Moderné slr a dslr nie sú veľmi stavané na manuálne ostrenie, malé tmavé hľadáčiky... Manuálne síce ostrím rád na SF a VF, ale kinofilm používam na také rýchle fotenie a tam by mi AF dosť chýbal :-) :-) Možno teraz už má AF zvládnutý aj Samyang.

         Myslím, že digitálna fotografia už dávno predbehla analóg takmer vo všetkých technických atribútoch, aspoň pri kinofilme určite. Bojovať s digitálom pachtením sa za kvalitou skla a ostrosťou a prenosom kontrastu a podobne je vopred prehratá vojna. To sa dá len obtiažne na SF a možno sú ešte šance pri VF. To je aj dôvod, prečo sa až tak nevenujem technike, ale sa snažím naopak využiť špecifický charakter toho, čo poskytuje analóg a využiť to na dosiahnutie toho, čo chcem povedať svojím obrázkom. A na to nepotrebujem aktuálne najostrejší objektív na trhu :-)

        Nikony sú okrem toho (hlavne tie staršie rada D) neuveriteľne odolné, stavané na sto rokov a predstavujú pre mňa ešte výrobok - hardware. Dnes predávaná digitálna technika už hodne potláča hardware šudením na materiáli a jej hodnota je už skôr v software... To je práve tá okolnosť, ktorá človeka potom núti sa technikou zaoberať a stále hľadať nové a nové veci, pretože "ten 3 ročný objektív už ostrí menej ostro ako novinka a navyše mi začal nejak hlučne pracovať stabilizátor a už mi aj odpadá gumový ostriaci krúžok... Asi kúpim ten nový model" :-) :-) Takto nejak som fungoval ešte pred 5 rokmi aj ja :-) :-)


  • 1

#33 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 15 February 2017 - 11:32:28

Díky za hezké vysvětlení.
  • 0

#34 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 February 2017 - 06:40:19

Tak tělo už jsem si pořídil, teď ještě objektiv. Mám z něj radost.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#35 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 17 February 2017 - 07:25:10

Hezký zárodek Nikkorofilie :)


  • 0

#36 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 17 February 2017 - 11:02:44

Tak tělo už jsem si pořídil, teď ještě objektiv. Mám z něj radost.

 

At slouzi! Ja mel uz treti telo a nakonec sem presedlal na serii FM...


  • 0

#37 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 17 February 2017 - 11:19:50

... a Nikonfilie k tomu :)


  • 0

#38 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 February 2017 - 12:58:20

Díky. První známky zamilovanosti pocítěny. :-)
  • 0

#39 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 March 2017 - 12:29:32

Pořídil jsem si z finančních důvodů tento objektiv Nikkor 50/1,8 AiS II. Z manuálu jsem se ale až po koupi dočetl, že u tohoto objektivu efdevadesátka používá, namísto matricového měření, měření středové. Nebude to problém? Raději bych to celoplošné...
  • 0

#40 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 March 2017 - 12:34:46

Ještě foto objektivu:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#41 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 March 2017 - 13:28:36

a ty fotíš diáky?


  • 0

#42 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 March 2017 - 14:08:19

No,měl jsem to v plánu... Ale až teda s jiným objektivem.
  • 0

#43 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 16 May 2017 - 11:48:47

Mám dotaz, který se týká  objektivu Nikkor AF 28-70/3,5-4,5. Už jsem si zjistil podle různých tabulek, že je s Nikonem F90X plně kompatibilní. Protože jsem to ale překládal pomocí google překladače (info o objektivu), ještě bych byl rád, kdyby mi to tu někdo potvrdil, protože to budu objednávatt na dálku. Hlavně mi jde o funkci automatického zaostřování. Díky za případné reakce.

 

Odkaz na objektiv:

http://www.kenrockwe...on/287035af.htm


  • 0

#44 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 16 May 2017 - 18:43:27

Mám dotaz, který se týká  objektivu Nikkor AF 28-70/3,5-4,5. Už jsem si zjistil podle různých tabulek, že je s Nikonem F90X plně kompatibilní. Protože jsem to ale překládal pomocí google překladače (info o objektivu), ještě bych byl rád, kdyby mi to tu někdo potvrdil, protože to budu objednávatt na dálku. Hlavně mi jde o funkci automatického zaostřování. Díky za případné reakce.

 

Odkaz na objektiv:

http://www.kenrockwe...on/287035af.htm

Pocuj, ten matrix sytem merania nestoji za to, aby si taky pekny objektiv menil za nejku plastikovu kravinu.

Ak by si naozaj mal potrebu nieco menit, potom si obstaraj Nikormat D 1,4/50, u ktoreho je vyhoda prace s bleskom. Zatial ale neries. 90X a 1,8/50AIS su uplne dobra konbinacia ... (ak budes starsi, tak potom nejake AF-ko).


  • 0

#45 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1,472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 16 May 2017 - 20:39:39

Nikkor AF 28-70/3,5-4,5 bude na F90X ostřit bez problémů


  • 0

#46 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 16 May 2017 - 21:17:48

Nikkor AF 28-70/3,5-4,5 bude na F90X ostřit bez problémů

Děkuji za potvrzení.


  • 0

#47 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 17 May 2017 - 07:30:31

Mám dotaz, který se týká  objektivu Nikkor AF 28-70/3,5-4,5. Už jsem si zjistil podle různých tabulek, že je s Nikonem F90X plně kompatibilní. Protože jsem to ale překládal pomocí google překladače (info o objektivu), ještě bych byl rád, kdyby mi to tu někdo potvrdil, protože to budu objednávatt na dálku. Hlavně mi jde o funkci automatického zaostřování. Díky za případné reakce.

 

Odkaz na objektiv:

http://www.kenrockwe...on/287035af.htm

 

Túto kombináciu mám, AF funguje bezchybne___ k F90X mám aj orig manuál, kde je telo vyobrazené práve s týmto objektívom. Takže funguje to 100percentne...

 

odkaz na butkusa: http://www.butkus.or...kon_f90x_af.htm


  • 0

#48 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 May 2017 - 12:33:13

 

Mám dotaz, který se týká  objektivu Nikkor AF 28-70/3,5-4,5. Už jsem si zjistil podle různých tabulek, že je s Nikonem F90X plně kompatibilní. Protože jsem to ale překládal pomocí google překladače (info o objektivu), ještě bych byl rád, kdyby mi to tu někdo potvrdil, protože to budu objednávatt na dálku. Hlavně mi jde o funkci automatického zaostřování. Díky za případné reakce.

 

Odkaz na objektiv:

http://www.kenrockwe...on/287035af.htm

 

Túto kombináciu mám, AF funguje bezchybne___ k F90X mám aj orig manuál, kde je telo vyobrazené práve s týmto objektívom. Takže funguje to 100percentne...

 

odkaz na butkusa: http://www.butkus.or...kon_f90x_af.htm

 

A jsi s tímto objektivem spokojený? Já se zbavuji padesátky a místo ní budu mít právě tento objektiv. Kvůli AF i úspoře peněz. Potřebuji širokoúhlé objektivy na street a reportáž. S tou padesátkou jsem v rychlosti často manuálně blbě zaostřil, prošvih momenty, atd.


  • 0

#49 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 18 May 2017 - 07:13:37

Ten objektív nie je plastový, a už rozhodne to nie je plastiková kravina. Ja som ho k plnej spokojnosti používal na krajinu, malý spratný dobrý rozsah a obrazová kvalita fajn - taký veľmi dobre použitelný univerzál keď nechceš zo sebou ťahať pevné sklá. Už ho ale nepoužívam, ťahám na cestách zo sebou pevné objektívy. V tomto súhlas s Kekom, pevnej 50 1.8 AF kt mám ja sa nevyrovná ani v krajine, na street detto. 

Tej 50tky sa rozhodne nezbavuj !! 


  • 0

#50 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 18 May 2017 - 09:23:13

Ten objektív nie je plastový, a už rozhodne to nie je plastiková kravina. Ja som ho k plnej spokojnosti používal na krajinu, malý spratný dobrý rozsah a obrazová kvalita fajn - taký veľmi dobre použitelný univerzál keď nechceš zo sebou ťahať pevné sklá. Už ho ale nepoužívam, ťahám na cestách zo sebou pevné objektívy. V tomto súhlas s Kekom, pevnej 50 1.8 AF kt mám ja sa nevyrovná ani v krajine, na street detto. 

Tej 50tky sa rozhodne nezbavuj !! 

 No už se stalo. Peníze za padesátku jsem použil na nákup toho zoomu, který mi DPD právě dovezlo. Já fotím téměř jen street a reportáž. A nemohu si dovolit koupit 28 a 35mm s AF. A ta padesátka byla manuální.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních