Přejít na obsah


Fotka

Nikon F90x- objektiv


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#51 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 18 May 2017 - 10:39:09

Som sa nechcel nejak rozpisovať, viem že to bola MF, preto som aj napísal o tej mojej 50tke že je to AF. S zoomom budeš asi zo začiatku max nadšený, predsa len obrazová kvalita neurazí, máš 3-4 ohniská v jednom a oproti MF ten AF naozaj oceníš. Ale po čase asi zistíš, že obrazu z tohoto zoomu niečo chýba - proste pevnému sklu sa to nevyrovná a na street to pocítiš podľa mňa. 

 

Obe ohniská 28 vs 35 rozhodne nemusíš kupovať, z týchto dvoch stačí vybrať jedno__ a kombo 50 + 28/35 - paráda !! 

 

PS: občas na street vytiahnem MF 50 1.8E - - pri niekt "pomalších" scénach radosť a pôžitok  :)


  • 0

#52 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 18 May 2017 - 11:13:07

Som sa nechcel nejak rozpisovať, viem že to bola MF, preto som aj napísal o tej mojej 50tke že je to AF. S zoomom budeš asi zo začiatku max nadšený, predsa len obrazová kvalita neurazí, máš 3-4 ohniská v jednom a oproti MF ten AF naozaj oceníš. Ale po čase asi zistíš, že obrazu z tohoto zoomu niečo chýba - proste pevnému sklu sa to nevyrovná a na street to pocítiš podľa mňa. 

 

Obe ohniská 28 vs 35 rozhodne nemusíš kupovať, z týchto dvoch stačí vybrať jedno__ a kombo 50 + 28/35 - paráda !! 

 

PS: občas na street vytiahnem MF 50 1.8E - - pri niekt "pomalších" scénach radosť a pôžitok  :)

Díky. Zběžně jsem jej vyzkoušel a už teď z něj mám radost. Avšak také mám raději pevná skla. Z těch zoomů mám pořád nějaký pocit, že jde o něco méněcenného.


  • 0

#53 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 18 May 2017 - 13:28:14

Zoom nemusi byt nevyhnutne nieco menejcenneho. Ale musis si vybrat: mnoho kompromisov, alebo vyssia cena. Aj tie najdrahsie zoomy maju svoje neduhy, hmotnost, nachylnost na mechanicke problemy ... Zoomom vzbudis viac pozornosti, ako Leicou MP.

Zoomy nemam, mal som, ukradli mi krasnu 35-70/2.8D, kupit novu uz nemozno a naslednici mi tak nejak nesedia.

Este viac, ako 50-ka, uzitocna je 35-ka. Mat kombo 28 + 35mm je dokonca lepsie, ako 28 + 50mm. Ale to je vec nazoru.


  • 0

#54 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 18 May 2017 - 14:09:38

Zoom nemusi byt nevyhnutne nieco menejcenneho. Ale musis si vybrat: mnoho kompromisov, alebo vyssia cena. Aj tie najdrahsie zoomy maju svoje neduhy, hmotnost, nachylnost na mechanicke problemy ... Zoomom vzbudis viac pozornosti, ako Leicou MP.

Zoomy nemam, mal som, ukradli mi krasnu 35-70/2.8D, kupit novu uz nemozno a naslednici mi tak nejak nesedia.

Este viac, ako 50-ka, uzitocna je 35-ka. Mat kombo 28 + 35mm je dokonca lepsie, ako 28 + 50mm. Ale to je vec nazoru.

 Souhlasím. Ty pevné objektivy na foťáku i lépe vypadají. Ten zoom je takový dlouhý. Já mám ohnisko 35mm také rád. Kolikrát mi připadá, že spíše 35mm je takový záklaďák.


  • 1

#55 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 January 2024 - 14:58:41

dam to sem aby som nezakladal nove tema.

 

Nikon f90x ma datovu stenu MF-26, mam tam nove baterie ale aj tak po kazdom cvaknuti sa mi resetne a blika, musim potvrdit nieco a potom funguje dalej. nema niekdo skusenost co by to mohlo byt ? ma vela zaujmavych funkcii, momentalne ladim film+vyvojku a vie znacit na film cas a clonu, poradove cislo, datum a pod


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních