Přejít na obsah


Fotka

Fotografování v dešti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 12 September 2014 - 11:13:05

Vážení kolegové, rozsáhlá tlaková níže v kožichu, ale to neznamená, že se v dešti nedá fotografovat. Rozptýlené světlo plné reflexů vytváří neopakovatelnou atmosféru snímků a mnoho vynikajících snímků vzniklo právě za deštivého počasí. Jde to ?

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#2 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 12 September 2014 - 11:57:48

Asi, kolego z nedaleké lokality naší zatuchlé kotliny, očekáváš obsáhlejší diskusi, a to je dobře, že se snažíš rozhýbat stojaté vody.

Já ovšem přispěji jen lakonickým: Ano jde.  :cool:


  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 12 September 2014 - 12:13:24

jo. :-)  zvláště gejzíry vody a bláta tryskající zpod kol aut z hlubokých výtluk na silnicích a proláklin v dlažbě  vytvářejí úžasné efekty. I pro našince s fotoaparátem je to fajnový adrenalinový zážitek.


  • 1

#4 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 12 September 2014 - 14:54:28

Já mám celkem z vody respekt. Obvykle se mi podaří povětšinou do nějaké louže či říčky spadnout. Ale určitě bych se chtěla naučit fotografovat a hlavně vidět fotky v dešti. Nějak mě při dešti vždy přepadne takový pocit, že to nemá cenu, abych vůbec fotoaparát vytahovala a riskovala, že mi do něho nateče voda. :D


  • 0

#5 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 12 September 2014 - 18:28:44

Mám v hlavě fotku listnatého lesa, pralesa v dešti tak s hodinovou expozicí, zelený filtr. Představujte si.


  • 2

#6 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 12 September 2014 - 18:58:16

Mám v hlavě fotku listnatého lesa, pralesa v dešti tak s hodinovou expozicí, zelený filtr. Představujte si.

 

Nádhera! ;)


  • 0

#7 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 12 September 2014 - 19:12:58

Mám v hlavě fotku listnatého lesa, pralesa v dešti tak s hodinovou expozicí, zelený filtr. Představujte si.

 

Něco jako Clyde Butcher na Floridě?


  • 0

#8 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 12 September 2014 - 20:01:40

Abych nebyl tak lakonický. Samozřejmě městské prostředí s mokrou dlažbou z "kočičích hlav" mě láká. Také záběry "tak akorát dlouhým časem" které vytvoří tu správnou záclonu před motivem v pozadí. Také polní cesty s lesklými oky louží ve vyjetých kolejích po zemědělské technice. Prostě námětů je spousta a  každý si volí ty své podle toho co je mu blízké. Jen je potřeba překonat pohodlnost a vybavit se tak aby určitou nepohodu snadno překonal.

 

Ten deštivý čas právě probíhá a já mám nevyvratitelný důvod proč se tomu musím vyhnout. Právě doma dělám amatérsky obkladače, malíře pokojů a podlaháře. Ale už se těším na konec této činnosti a vyrazím na houby a za fotografováním. :-)


  • 0

#9 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 13 September 2014 - 00:40:49

Pratele temnokomornici,jde to!Sice nejsem ten,co zabali cameru do igelitu,i kdyz,proc ne,nebo velky, stary destnik.

Jedna se docela podarila,i kdyz jsem musel potom  vykryvat,neb cast oblohy byla az prilis jasna.Sel jsem pred casem k rece ,krasne slunecno,najednou se to prihnalo a ja vklouzl pod podjezd pod trati,sice tam to bylo misty stejne jak na ceste,ale podaril se mi krasny-aspon pro mne-snimek,zkratka,se podaril,i nekolik jinych,jsem dobry :-P ,udrzel jsem tu 1/60 v ruce.

Ja to miluju,kapky deste,lide pred tim  prchaji,na louzich bublinky,a najednou se obloha vycisti,opar nad silnici a chodniku,decka blbnou,lide se vraci ke stolkum s kavou a zacina ta uleva po prutrzi,vzduch je vycisten a lide jsou k sobe milejsi po prestale bource....

 

mejte se krasne

borek


  • 1

#10 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 13 September 2014 - 19:50:21

Mám v hlavě fotku listnatého lesa, pralesa v dešti tak s hodinovou expozicí, zelený filtr. Představujte si.

Muzes prosim rozvest zamer pouziti tak dlouheho casu - co si od toho v dane scenerii za deste slibujes? Sam jsem se o dlouhe expozice snazil ve snaze rozmaznout/vyhladit vodni hladinu, vlnici travu a stromy ve vetru, vodopady, nocni foto, "odstraneni" lidi na nadrazich atd. (dirkova komora). U tebou popisovane sceny a podminek mi pouziti te dlouhe doby neni tak jasne (napada mne tak akorat kumulace padajicich kapek - jakesi rozmekceni pozadi, ale treba je jeste neco), rad se priucim. Diky. 


  • 0

#11 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 14 September 2014 - 21:36:31

A co tak  představu  doplnit konečně miniskenem fotky :neutral:


  • 0

#12 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 14 September 2014 - 22:38:30

A co tak  představu  doplnit konečně miniskenem fotky :neutral:

Když si k tomu představím jak se mi to povedlo i krásně zvětšit (žádné mini ;-) ) , vysušit, pověsit ...   Proč si tu představu kazit ....


  • 1

#13 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 15 September 2014 - 06:09:11

Včera když jsem se vracel po nějaké době z jižních krajin na Moravu a po rozednění viděl tu krásnou promočenou krajinu mezi Bľavou a Břeclaví jsem dostal opravdu velkou chuť vyrazit a fotit. Už mě to konečně zas začne. Po mnoha měsících tvrdé práce bez zmáčknutí spouště nebo kloboučkování hurá do terénu. Do konce září mosím dodělat eště nějaké resty na baráku a zahradě a potom konečně říjen a listopad. Plískanice! Krásné osamocené meditace s VF v přírodě v době kdy lufťáci už dávno zalezli hluboko do svojich megasuperhypermarketů. Déšť, bahno a samota....možná příjde i nějaký ten snímek. :-P


  • 3

#14 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 15 September 2014 - 07:26:53

Já to vyfotím, podzim bude deštivý.... Představa je" miliony malých vodopádů".


  • 0

#15 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 15 September 2014 - 08:12:07

Já už sa taky nemožu dočkat! Krásné z boka makké světélko, opadané lístečky pod krásně nahatýma stromama, skrzevá je aj konečně trocha něco vidět...Samota a klid. Tajené mlhy.. A pleskačka sliviovice k temu. 


  • 1

#16 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 17 October 2014 - 13:09:23

Včera když jsem se vracel po nějaké době z jižních krajin na Moravu a po rozednění viděl tu krásnou promočenou krajinu mezi Bľavou a Břeclaví jsem dostal opravdu velkou chuť vyrazit a fotit. Už mě to konečně zas začne. Po mnoha měsících tvrdé práce bez zmáčknutí spouště nebo kloboučkování hurá do terénu. Do konce září mosím dodělat eště nějaké resty na baráku a zahradě a potom konečně říjen a listopad. Plískanice! Krásné osamocené meditace s VF v přírodě v době kdy lufťáci už dávno zalezli hluboko do svojich megasuperhypermarketů. Déšť, bahno a samota....možná příjde i nějaký ten snímek. :-P

obídem sa aj bez snímku .... ale fototechniku so sebou budem vliecť .... 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních