Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Stare objektivy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 10 říjen 2014 - 21:55:18

Mate nejake doporuceni na nekoho, kdo rozumi starsim sklum a neboji se na ne sahnout?

Koupil jsem nedavno Zeiss Distagon 40mm f:4, ktery byl z puvodni verze pro Rolleiflex "profesionalne" prestaven na M645 bajonet, ale nejak se to nepovedlo. Nekonecno je pro nej cca 310-320cm.

Je to krasny kousek, takze je mi lito ho nechat nekde na policce zapadat prachem. :-(
  • 0

#2 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 11 říjen 2014 - 05:47:34

Mate nejake doporuceni na nekoho, kdo rozumi starsim sklum a neboji se na ne sahnout?

Koupil jsem nedavno Zeiss Distagon 40mm f:4, ktery byl z puvodni verze pro Rolleiflex "profesionalne" prestaven na M645 bajonet, ale nejak se to nepovedlo. Nekonecno je pro nej cca 310-320cm.

Je to krasny kousek, takze je mi lito ho nechat nekde na policce zapadat prachem. :sad:

 

Ahoj, pokus to vyřešit s  Ivanem Poltavcem :  http://www.fotopoltavec.cz/


  • 1

#3 Fedak

Fedak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: -8

Publikováno 20 červen 2015 - 12:14:45

Dnes jsem čistil Industar 26 na mém záložním Fedu. Po poskládání a zkoušce s matnicí, jsem si povšiml, že sousední činžák (cca 80-100m) není úplně zaostřen, ani při maximálném nastavení objektivu na nekonečno. Když jsem matnici dal trocha došikma a její ružek vešel do prostoru blíž k čočce, objekt byl ostrý. Jednalo se možná o milimetr, možná i míň. Rozhod jsem se tedy vyndat šroubek dorazu a objektiv teď zajíždí více dovnitř, objekty v nekonečnu jsou na matnici ostré. Potkal se s timhle někdo? Možná zbytečná námaha, protože pak mě napadlo, že i hloubka ostrosti dělá své při ostření.


  • 0

#4 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 20 červen 2015 - 20:19:46

A nemohlo se stát, že jsi to při skládání složil špatně a tím se ti rozhodilo to nekonečno? Nezdá se mi, že by to bylo z výroby špatně. Ale samozřejmě posunem nekonečna to lze vyřešit, ale hledal bych ještě i chybu v objektivu.


  • 0

#5 Fedak

Fedak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: -8

Publikováno 20 červen 2015 - 20:54:10

Mám dojem, že to jinak složit ani nejde, i teleso clony je doraz, jiný případ je Industar 50, ze Zenitu, ten poskládáš na x-zpusobu, avšak zjistíš to, když se pokusíš založit šroubek dorazu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních