Nový Canoscan 9000F a Silverfast

skener software

#1 Murdoc

Publikováno 23 říjen 2014 - 17:56:41

Ahoj, možná si vzpomenete, že jsem tu před časem psal, že mi asi odešel adaptér na Canoscanu 8800F.

Dnes jsem si pořídil nový 9000F jako náhradu, ale vypadá to, že se nekamarádí s mým SilverFast SE 6.6.2r5 - tento program jsem dostal přibalený ke starému skeneru a co tak čtu diskuze, asi mi s jiným skenerem nebude fungovat... což je teda hodně smutné, protože to byl jediný soft, ve kterém se dalo rozumně pracovat :(

nevíte, jestli to jde nějak napasovat na nový skener? popřípadě co používáte na skenování filmů vy?

díky!

#2 mickael

mickael

Publikováno 23 říjen 2014 - 21:06:15

Ja teda nevim kde jsi to koupil, ale k memu Canonu 9000F jsem Silverfast dostal. Pouzivam silverfast, je rychly a uzivatelsky prijemny, vuescan taky neni spatny, ale pracuje se mi lip se silverfastem. Pokud jsi ho teda fakt ke skeneru nedostal, nezbyva nez ho koupit. Napasovat to nejspis nepujde, licencni cislo je svazane s urcitym typem skeneru.

#3 borekt

borekt

• LocationThunder Bay-On.Canada

Publikováno 24 říjen 2014 - 02:27:38

Hosi to se bavite o novych zvetsovakach? a jake tam mate objektivy- na 33mm film nebo 120?

asi jste na spatnym webu tady je temna komora!!!

#4 JirkaM

JirkaM

• LocationMoravská Chrastová

Publikováno 24 říjen 2014 - 07:22:48

Bořku, omluv ty mínusy a nenech se rozhodit nepochopením smyslu tvé otázky.

#5 Murdoc

Publikováno 24 říjen 2014 - 07:47:39

Ahoj Bořku,

promiň, že jsem tě urazil svou otázkou o filmových skenerech. Pravda, někdo zvětšuje a někdo není takový borec, tak skenuje. A to je můj případ. Myslel jsem, že je tu víc lidí jako já, tak jsem se zeptal. Jestli je to tu zakázané, nebo jestli jsem ve špatné sekci, tak se znova omlouvám.

#6 bzencak

bzencak

Publikováno 24 říjen 2014 - 07:48:34

Ahoj Petře, zdravím ze Bzence do Mutěnic. Je dobře, že jsi se dal na lomografii a ještě lepší že jsi si začal volat čb filmy sám. Tento web slouží především lidem, co se dostali ještě o kousek dál a dokonce si zvětšují a vyvolávají fotky doma v temné komoře. Vše ostatní je zde jaksi nedopatřením, navíc, nebo jen pro to, že administrátoři nedělají svou práci tak jak mají a nezamykají vlákna co sem nepatří. Skenování sem prostě nepatří. Pokud budeš chtít poradit jak zvětšovat jsme ti zde k dispozici a rádi se o své zkušenosti podělíme. Pokud chceš poradit i se skenováním, tak to můžeš neveřejně pomocí soukromé zprávy s člověkem kterého si vybereš a poprosíš o soukromou radu.

#7 Murdoc

Publikováno 24 říjen 2014 - 08:23:25

Ahoj, zdravím do Bzence. Díky za vysvětlení co a jak ;-) ano, zrovna dnes se chystám na další čb vyvolávání, je to skvělý pocit, když člověk vytáhne z cívky povedený film.

Před časem jsem tu řešil problém se starým skenerem a lidi se se mnou o tom normálně bavili, proto jsem předpokládal, že je to asi ok. Pokud ne, nemám problém tohle respektovat.

A teď trochu k zamyšlení pro všechny: Myslím, že všichni, co tu jste, byste rádi, kdyby analog přežil. I já bych byl rád. Ale tím, že odpálkujete lidi, kteří nejsou tak daleko, jako vy, tomu moc nepomůžete. Takže uvidím, až sem budu psát něco příště, jestli si nebudu hrůzou kousat nehty, abych se zase nezeptal na něco hloupého nebo nepatřičného. Snad abych se nejdřív všechno naučil a pak se ptal. Ale je moc fajn, že je vůbec někde na netu k sehnání česká komunita fundovaných lidí, kteří filmům rozumí. A ještě víc fajn je, že se člověk, který je ještě "ucho", může od nich hodně naučit.

Tedy nechme skenery skenery, možná se uvidíme, až budu chtít volat barvu :)

#8 samusko

samusko

Publikováno 24 říjen 2014 - 08:27:29

analog a temnokomornictvo su dva odlisne pojmy :)

dal som ti plus, nech ti tam nesvieti to cervene minusko :cool:  a vecer si pripi na nase zdravie , najlepsie cervenym vinom.

#9 Murdoc

Publikováno 24 říjen 2014 - 08:40:31

díky, tak na Vaše!

#10 Golfista

Golfista

Publikováno 22 duben 2017 - 12:43:51

Sice fotím jenom na film, ale čas od času se setkávám s požadavkem poslat fotku mailem. Mám už několik let skener a skutečně ho téměř nepoužívám proto, že nemluví s mým počítačem. Mám i originám program a nešlo mi to ani s žádným, co jsem našel a stáhnul.

Je nějaký jednoduchý, snadno dostupný program na skenování negativů pro 9000F?

#11 PauIie

PauIie

• LocationBratislava DNV

Publikováno 23 duben 2017 - 01:08:28

Je nějaký jednoduchý, snadno dostupný program na skenování negativů pro 9000F?

Vuescan by mal fungovať aj so starším skenerom, či už na Win, MacOSX alebo na Linuxe.

#12 Nakadah

Nakadah

• LocationOstrava

Publikováno 23 duben 2017 - 10:35:35

Ano, Vuescan jistě bude fungovat. Včera jsem dotáhl postarší CanoScan 8400F, napojil to na Win7 64bit - OS si sám nainstaloval driver (žádný ScanGear od Canonu nebo ToolBox). Spustil jsem Vuescan, ten ho bez problémů identifikoval a mohl jsem skenovat. I včetně možnosti zapnout IR průchod (FARE) pro barevné negativy.

#13 Golfista

Golfista

Publikováno 23 duben 2017 - 17:18:34

Tak to mám nějaké rozbité. Mě nefunguje a vlastně nikdy s W7 bez chyb nefungoval. Šlo to jedině v Zoneru 8 (jiný nemám) ale taky někdy zblbnul.

#14 salo

salo

• LocationZnojmo

Publikováno 14 březen 2018 - 10:51:13

Kolega Me2d mě požádal, abych mu poradil s nastavením skenování ČB negativů CanoScanem 9000F Mark II. Vkládám to i sem, pro inspiraci.

Nastavení jasu, kontrastu, křivek atd. nechávám na výchozích hodnotách. Vždy jsem vystačil se zapnutou volbou "Vysoká kvalita". Jak jsem pochopil, software pak upraví hodnoty pro každé políčko automaticky, aby se dosáhlo optimálního výstupu. Funguje mi to takhle skvěle na to, že se jedná o plochý skener. Dokáže zachránit i silně přeexponované či podexponované snímky, byť je v takovém případě pochopitelně třeba počítat s vyšší zrnitostí snímku atd.