Přejít na obsah


Fotka

Kam nejlépe v Praze dát naskenovat negativy?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 17 listopad 2014 - 23:56:58

Ahoj,

moc ráda bych si nechala poradit, kde nechat v Praze naskenovat negativy (potřebuju 2 barevné a 1 čb film), jestli máte zkušenosti,kam jít a kromě toho i kde nechat vyvolat barevný film, čb vyvolám sama. Měla jsem již jednu ne moc pozitivní zkušenost, tak bych chtěla zvlášť v tomto případě veškeré chyby ze strany labu minimalizovat (pro klid v duši),abych nebyla opět zklamaná. 

Děkuji moc za všechny rady a připomínky!


  • 0

#2 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 listopad 2014 - 08:12:24

Bé foto je dobrá volba. Hlavně je dobré si říct co u skenu chci (rozlišení, formát (jpg, tiff)).  Vyvolání i sken na jenom místě a individuální přístup zaručen. 


  • 0

#3 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 18 listopad 2014 - 10:02:32

Do Bé foto chodím a ráda, ale ještě jsem si tam nic nenechala skenovat,takže tímhle teda potvrzeno, díky!


  • 0

#4 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 18 listopad 2014 - 12:34:04

v čem byla potíž u předchozí zkušenosti? já nechávám volat C41 v ultralab+syn včetně základního náhledového skenu a bez problému. cena je příznivá.


  • 0

#5 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 listopad 2014 - 13:24:22

Ještě jsem zapoměl na bitovou hloubku. Tedy komplet (rozlišení, formát (jpg, tiff) a v případě tiff 16bit).  Hlavně nebude jen náhledem. Půjde se skenem dál pracovat. 


  • 0

#6 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 18 listopad 2014 - 14:01:10

Ještě jsem zapoměl na bitovou hloubku. Tedy komplet (rozlišení, formát (jpg, tiff) a v případě tiff 16bit).  Hlavně nebude jen náhledem. Půjde se skenem dál pracovat. 

 

Ovšem nutno s ním umět pracovat a mít k tomu vhodný software. Je to již daleko mimo rámec tohoto fóra, ale docela by mě zajímalo, kdo z nadšenců si takový sw pořídil zcela legálně...


  • 0

#7 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 18 listopad 2014 - 15:47:28

a co tohle?

http://www.flextightx5.com/


  • 0

#8 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 listopad 2014 - 17:59:37

Určitě fajn, ale cena nelidová. Tady už je potřeba vědět co chci skenovat a proč.  Proto jsem odkazoval na Bé Foto. 


  • 0

#9 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 18 listopad 2014 - 19:56:25

Přidám také zkušenost, v Be foto jsem měla svitek už je to dost delší čas, scan na velikost 20x20 ve slušné kvalitě, ale vzorek fotkgrafie.... 20x20  z toho scanu fakt žádná sláva......naposledy jsem tam chtěla asi 4 referenční fotografie.... vše čb z negativů+ scan a slečně u labu evidentně mladšího ročníku absolutně netušila co po ní chci.

 

Tak jsem si řekla ,, já jsem zákaznice,, a od té doby jsem služeb BE foto labu nevyužila!!

 

Jinak proti obchodu jeho sortimentu vůbec nic nemám to je velmi dobré.

 

 

Tak pokud někdo chce opravdu slušné scany v téměř neomezené kvalitě, např nascanování pro velkoformátový výstup na kvalitní osvitové mašině v čb i barvě tak si zajděte do Thalii picty v Orebitské ulici, personál profesionální, kvalita velice dobrá cena možná vyšší, záleží co člověk chce.


  • 0

#10 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 19 listopad 2014 - 06:08:18

Nechal jsem si kdysi před šesti léty něco skenovat z 6x9 právě ve výše uvedené Thallia Picta-NAPROSTÁ SPOKOJENOST!


  • 0

#11 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 listopad 2014 - 07:39:37

Přidám také zkušenost, v Be foto jsem měla svitek už je to dost delší čas, scan na velikost 20x20 ve slušné kvalitě, ale vzorek fotkgrafie.... 20x20  z toho scanu fakt žádná sláva......naposledy jsem tam chtěla asi 4 referenční fotografie.... vše čb z negativů+ scan a slečně u labu evidentně mladšího ročníku absolutně netušila co po ní chci.

 

Tak jsem si řekla ,, já jsem zákaznice,, a od té doby jsem služeb BE foto labu nevyužila!!

 

Jinak proti obchodu jeho sortimentu vůbec nic nemám to je velmi dobré.

 

 

Tak pokud někdo chce opravdu slušné scany v téměř neomezené kvalitě, např nascanování pro velkoformátový výstup na kvalitní osvitové mašině v čb i barvě tak si zajděte do Thalii picty v Orebitské ulici, personál profesionální, kvalita velice dobrá cena možná vyšší, záleží co člověk chce.

Proto jsem psal, co by člověk měl chtít. Umí i víc než 20x20cm. S Pictou zkušenosti co se týká skenu nemám tak netuším. Kuli planu mě začíná zajímat macroworld s.r.o. Co mají za mašinu netuším. Jejich cenu jsem taky zatím nedekódoval zda je za film nebo políčko. Ale co jsem potřeboval tak mi vždy vyšli vstříc. Ještě tu byl zmíněň Velorum - flextight. Cena nelidová, ale spokojenost. Horší pak byla retuš. Ale v rámci ostrosti jsem opravdu viděl zrno. Ale třeba mě zarazil barevný posun v rámci jednoho filmu a tématu. Ale výhoda RAW formátu ze skenu tam určitě bude. 


  • 0

#12 bludicka

bludicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationPraha/ Nový Jičín
Reputace: 45

Publikováno 19 listopad 2014 - 12:25:30

v čem byla potíž u předchozí zkušenosti? já nechávám volat C41 v ultralab+syn včetně základního náhledového skenu a bez problému. cena je příznivá.

No první a hned špatnou zkušenost - možná je to jen náhoda, takže  v jednom nejmenovaném "stylovém" obchodě ve Vlašské. Viz mé vlákno nehorázně zrnitá 100vka http://www.temnakomo...ita#entry490181, poprvé jsem si nenechávala vyvolávat ČB v Bé foto, ale právě tam, protože slibují ČB do 2 dnů, v Bé foto je to do týdne a potřebovala jsem to rychle... A ta 100vka měla zrno větší než 400ka... Tak jsem to přišla vrátit s tím,že nevím,jestli je to skenem nebo ne, pán poněkud ochotný to vrátil do labu (fotky si sami nedělají) tam se velice podivovali, že jim nikdy nikdo nevrátil film (možná tím, že čím víc zprasený, tím víc lomo) a nestěžoval si a že prý to není špatným vyvoláním,ale skenem.

Pan majitel obchodu mi tedy naznačil, že je to vlastně můj problém, protože nabízejí skenování různých kvalit a rozlišení, že mám přeexponovaný film a že je to tedy asi tím, jak se skener snaží něco tam vytáhnout, tak to hodí zrno. 

 

Všechno zlé je pro něco dobré, neb teď si ČB filmy vyvolávám sama, byla mi nabídnuta možnost chodit do fotokomory v reakci na ten příspěvek.

 -> tímto velké díky F  ;)

Když jsme film ve fotokomoře zvětšili, zjistili jsme, že to žádným špatným skenováním není,ale že je film opravdu zrnitý.Proč se už asi nikdy nedozvím...


  • 0

#13 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 19 listopad 2014 - 12:45:12

 

v čem byla potíž u předchozí zkušenosti? já nechávám volat C41 v ultralab+syn včetně základního náhledového skenu a bez problému. cena je příznivá.

No první a hned špatnou zkušenost - možná je to jen náhoda, takže  v jednom nejmenovaném "stylovém" obchodě ve Vlašské. Viz mé vlákno nehorázně zrnitá 100vka http://www.temnakomo...ita#entry490181, poprvé jsem si nenechávala vyvolávat ČB v Bé foto, ale právě tam, protože slibují ČB do 2 dnů, v Bé foto je to do týdne a potřebovala jsem to rychle... A ta 100vka měla zrno větší než 400ka... Tak jsem to přišla vrátit s tím,že nevím,jestli je to skenem nebo ne, pán poněkud ochotný to vrátil do labu (fotky si sami nedělají) tam se velice podivovali, že jim nikdy nikdo nevrátil film (možná tím, že čím víc zprasený, tím víc lomo) a nestěžoval si a že prý to není špatným vyvoláním,ale skenem.

Pan majitel obchodu mi tedy naznačil, že je to vlastně můj problém, protože nabízejí skenování různých kvalit a rozlišení, že mám přeexponovaný film a že je to tedy asi tím, jak se skener snaží něco tam vytáhnout, tak to hodí zrno. 

 

Všechno zlé je pro něco dobré, neb teď si ČB filmy vyvolávám sama, byla mi nabídnuta možnost chodit do fotokomory v reakci na ten příspěvek.

 -> tímto velké díky F   ;)

Když jsme film ve fotokomoře zvětšili, zjistili jsme, že to žádným špatným skenováním není,ale že je film opravdu zrnitý.Proč se už asi nikdy nedozvím...

 

Buď je přeexponovaný nebo převolaný. Zkušený člověk podle negativu je schopen poznat, která z těch dvou možností to je. Sem tam to může ujet i ostřílenému temnokomorníkovi.

Ale jak píšeš, je dobře, že si už vyvoláváš sama. Palec nahoru a ať se daří! :)


  • 0

#14 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 listopad 2014 - 16:55:10

Ahoj,

moc ráda bych si nechala poradit, kde nechat v Praze naskenovat negativy (potřebuju 2 barevné a 1 čb film), jestli máte zkušenosti,kam jít a kromě toho i kde nechat vyvolat barevný film, čb vyvolám sama. Měla jsem již jednu ne moc pozitivní zkušenost, tak bych chtěla zvlášť v tomto případě veškeré chyby ze strany labu minimalizovat (pro klid v duši),abych nebyla opět zklamaná. 

Děkuji moc za všechny rady a připomínky!

 

Takovéto množství ti klidně naskenuju. Dám ti i RAWy, které si potom můžeš laborovat podle svých představ.


  • 0

#15 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 listopad 2014 - 16:56:16

 

Ještě jsem zapoměl na bitovou hloubku. Tedy komplet (rozlišení, formát (jpg, tiff) a v případě tiff 16bit).  Hlavně nebude jen náhledem. Půjde se skenem dál pracovat. 

 

Ovšem nutno s ním umět pracovat a mít k tomu vhodný software. Je to již daleko mimo rámec tohoto fóra, ale docela by mě zajímalo, kdo z nadšenců si takový sw pořídil zcela legálně...

 

 

Třeba já. Mám zcela legálně a za vlastní koupený Vuescan. 

Na další úpravu obrázků se dá použít třeba třeba zcela legálně zadarmo Gimp nebo Inkscape.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních