Přejít na obsah


Fotka

Nikon 105mm f2,5 K(Ai)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 21 listopad 2014 - 21:56:16

Má recenze, třeba to i zde někomu pomůže:

http://www.nikonclub...n-105mm-f25-kai


  • 0

#2 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 21 listopad 2014 - 22:55:41

Hezké - až na velkou část diskuze.

Nicméně - i kolem tohoto ohniska je více krásných starých strojů .... Ai/Ais 135/2,8 nebo 135/3,5... hezký je i mikro Nikkor 105/2,8 (mám Af-D, ale je i manuální verze) - ale pozor, vše jsou to "hnusní japonci" (zjistil jsemv diskusi, že jsem japanofil, co nadělám, cena je argument, umění neumění, pro mě dobrý :))


  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 listopad 2014 - 09:59:47

Naopak ta diskuze výborně ilustruje, že hovada se vyskytují napříč společenským spektrem bez ohledu na vzdělání, postavení nebo inteligenci a že pokora a úcta před druhými, jejich prací a názory není daná všem stejnou měrou. Někomu pokora výrazně přebývá (například mě), jiným může úplně chybět.

 

;-)


  • 1

#4 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 22 listopad 2014 - 17:46:02

Na takovou ilustraci jsou dostatečné hovory z Lán, a anonymita to ještě posiluje... netřeba mi si tím svinit podvědomí v diskuzi o mých oblíbencích...: čekal bych aktivnějšího moderátora... byť samozřejmě verbální defekátoři budou hlásat cosi o svobodě, demokracii a cenzuře.


  • 0

#5 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 listopad 2014 - 19:28:53

přijde mi ještě zajímavý to že jde o web nikonářů :)


  • 0

#6 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 22 listopad 2014 - 22:09:48

Weby jinoznačkařů tím netrpí?


  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 listopad 2014 - 06:02:00

tak určitě žejo, ale rejt do někoho u něj v obýváku je docela drzost, no ne?


  • 0

#8 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 23 listopad 2014 - 12:48:34

Myslíš, že na to někdo bere ohledy? Pokud tak vůbec uvažuje, tak ho to spíš asi motivuje - šířit pravdu bez bázně a hany, kdekoliv, proti stádu nevědoucích protivníků...bez servítků.


  • 0

#9 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 23 listopad 2014 - 18:22:41

Mě přijde, že kdosi prezentuje svůj názor, o němž se domnívá, že je geniální. Když to ostatní zpochybní, tak to neustojí a po několika deklaracích svého vzdělání a úspěchů v daném oboru přejde k osobním ivektivám. Prostě : "výsosti nenechte prchlivost cloumat svým majestátem". Ach jak tomu rozumím, také mám čas od času sklony k emotivní neukázněnosti.


  • 0

#10 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 23 listopad 2014 - 18:24:51

... emotivní neukázněnost... hezká formulace :)


  • 0

#11 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 23 listopad 2014 - 20:31:49

Vážení kolegové, starý Nikkor P-Auto f=2.5 /105 mm, na nějž padla volba při zřizování nového portrétního mini ateliéru renomované firmy,poskytující fotografické služby se ukázal v krátké praxi natolik dokonalý,že musel být na četné stavy vizuální neuspokojenosti zákazníků záhy nahrazen objektivem, zobrazujícím na portrétech obličeje poněkud méně realisticky. Počítat pihy, či jiné kosmetické nedokonalosti na osobních dokladech, je společensky nepřijatelné. On-Line s barevností nedostatečným krevním oběhem promodralé a v žlutavém odstínu, připomínajícím vleklý infekční zánět jater "oxichtované" dokumenty, pořizované v temné
kobce jakéhosi výslechového pultu pro veřejnost by s výší požadovaného poplatku musely být tónovány asi
pouze ručně a přinejmenším platinou. Už abychom byli očipováni a průběžně skenováni cestou do Kolbenky.
Pokoj Vašim zběsilým touhám po absolutní dokonalosti přeje: "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#12 PAVEL C

PAVEL C

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 23 listopad 2014 - 21:53:22

Vážení přátelé magických komor.

Nedejte se zmást Erikovými vzletnými eseji. V žádném případě to není jen vtipný maskot Temné komory. Má neuvěřitelné praktické i teoretické znalosti všeho, co se týká fotografie. Je schopen a hlavně ochoten jakýkoliv problém analogové fotografie prozkoumat do takové hloubky, že obyčejného amatéra až mrazí. Jeho encyklopedické znalosti a svérázný humor jsou ozdobou tohoto skomírajícího fora. Jeho sbírky techniky nechtějte ani znát, Nemohli byste závistí usnout. Každé ráno se dívám, co je nového na Temné a doufám, že najdu příspěvek starého (ve skutečnosti stále mladého) jezevce ze Slaného. Neměl vždy jednoduchý život a proto mu přeji jen to nejlepší.


  • 2

#13 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 25 listopad 2014 - 14:50:51

Mám velmi dobrou zkušenost i s manuálními micro Nikkor 105/2,8 a 55/2,8. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních