Přejít na obsah


Fotka

SIXTINO 2 /GÖSSEN expozimeter


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 27 November 2014 - 19:11:04

Mám tento pekný expozimeter:

 

Používa ho niekto, máte skúsenosti s ním?

 

Otázka sa týka či meranie sa realizuje aj pri zavretom kryte selénového snímača, lebo on reaguje aj pri zatvorenom snímači, a keď je slnečno, normálne meria ( či normálne to neviem, ale je menej citlivý ako pri otvorenom snímači samozrejme)?

 

Keď odkryjem snímač, samozrejme sa ručička viac vychyli.

 

 

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 27 November 2014 - 20:18:55

Hele, Drpetko prvni,
nemohl jsem si nevsimnout, ze na kazdou fotografickou vec, ktera ti prijde do cesty, zalozis nove vlakno. Uz tu mas o Praktice, Pentaconu Six, dokonce dve o Flexarete a dalsi. Muzeme se jeste tesit na dratenou spoust, filtry, brasny, matnice, objektivy, redukce, srouby a co ja vim co vsechno jeste najdes?
Nechci byt hned zly, ale nebudu tajit, ze uz me to obtezuje. Na vetsinu z tech veci tu jiz vlakna jsou, k rade z nich by naopak stacilo najit si na internetu navod. Nechces to zkusit, nez se zeptas?
Diky za pochopeni.

Abys nerekl, ze jsem ti vubec nepomohl a misto toho jen nadavam, tak k tomu expozimetru si najdi neco o mereni dopadajiciho a odrazeneho svetla. Tam nekde bude odpoved co s tou krytkou.
  • 4

#3 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 27 November 2014 - 20:55:55

Hele, Drpetko prvni,
nemohl jsem si nevsimnout, ze na kazdou fotografickou vec, ktera ti prijde do cesty, zalozis nove vlakno. Uz tu mas o Praktice, Pentaconu Six, dokonce dve o Flexarete a dalsi. Muzeme se jeste tesit na dratenou spoust, filtry, brasny, matnice, objektivy, redukce, srouby a co ja vim co vsechno jeste najdes?
Nechci byt hned zly, ale nebudu tajit, ze uz me to obtezuje. Na vetsinu z tech veci tu jiz vlakna jsou, k rade z nich by naopak stacilo najit si na internetu navod. Nechces to zkusit, nez se zeptas?
Diky za pochopeni.

Abys nerekl, ze jsem ti vubec nepomohl a misto toho jen nadavam, tak k tomu expozimetru si najdi neco o mereni dopadajiciho a odrazeneho svetla. Tam nekde bude odpoved co s tou krytkou.

Nato tu je to fórum, ja som si návod našiel v angličtine, ale reálne skúsenosti sú úplne iné, nie?

 

Keď Vás to obťažuje, vôbec nepozerajte moje príspevky, netreba ich vôbec komentovať....

 

Ja si toho veľa najdem na nete, chcem vedieť aj názory a rady odborníkov.

 

Keď sa zalozia nové vlákna, o niečom podobnom, to len dobre, aspoň bude z čoho si vyberať:)

 

Inak ďakujem Vám za rady.


  • -6

#4 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 27 November 2014 - 22:27:07

Na vetsinu z tech veci tu jiz vlakna jsou....


....Nato tu je to fórum, ja som si návod našiel v angličtine, ale reálne skúsenosti ....


Tak určitě....

Bylo by však lepší to strčit do existujícího vlákna, je-li.
  • 0

#5 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 29 November 2014 - 13:50:35

Většina těchto přístrojů již řádně neměří vlivem stárnutí selenové destičky. Opravit lze změnou vnitřního odporu. Jeho hodnota se musí najít za pomocí jiného spolehlivého expozimetru. Dřív jsem je opravoval, ale už na ně nemám nervy. Po rozdělání se vše sype a pertinax se rozpadá. Ošklivá práce vyžadující velikou trpělivost.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních