Přejít na obsah


Fotka

Kde kupit ortochromaticky listovy film?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 18 prosinec 2014 - 09:12:25

Prepacte, ze zalozim novu temu, ale som odpoved na moju otazku som nenasiel ani po dlhsom hladani cez google alebo tu na temnej. Potrebujem kupit otochromaticky planfilm, podla moznosti rozmery 18x24 cm a 4x5".  

 

Moje zasoby dosli, odkial som mal uz nie je, z Fomy mi odpisali, ze uz roky nemaju...  Uprednostnoval by som nove, podla moznosti z CR alebo zo SR.

 

Dakujem Vam za pomoc.


  • 0

#2 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 18 prosinec 2014 - 09:23:11

asi nejschůdnější (nevím, jestli jediná) cesta:

http://www.macodirec...5d1b04&x=32&y=7


  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 18 prosinec 2014 - 09:25:41

možná taky na fotoimpexu.


  • 0

#4 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 18 prosinec 2014 - 10:43:06

U pánů Bahse a Grohmanna jde koupit filmy značky Wephota, ortochromatické jsou: 

 

FO5 - technický (velmi kontrastní film)

ORTHO 25 - měl by být obyčejný, tedy ne moc kontrastní, ovšem "der Film muss in weich arbeitenden (Technidol, Rollei Low Contrast, Neofin Doku) oder verdünnten Entwicklern entwickelt werden, um volle Halbtonwerte zu bekommen. Aber auch einfach in ATOMAL 49 geworfen bekommt man kopierbare Negative."

 

ten druhý sice není v ceníku, ale stoji víceméně stejně jako ten technický 

 

pro nabídku nejlépe napsat pánu Dieteru Grohmannovi trpělivě vyčkat odpovědi :)  

 

další možnost je Lumière, kde tou ORTHO 25 Wephotu mají


  • 0

#5 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 prosinec 2014 - 11:08:21

Pak tu máme zelenocitlivé roentgenové filmy...


  • 0

#6 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 18 prosinec 2014 - 15:45:01

To v CR nikdo neprodava Ilford ortho plus? Ani DVF Brno?


  • 0

#7 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 prosinec 2014 - 15:48:50

A nebyla by to s jistotou nejdražší varianta?


  • 0

#8 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 18 prosinec 2014 - 16:17:26

Ani ne. Prvni, co jsem nasel byla cena docela vysoka, ale zrejme kdyby se chvili hledalo... Nekde maji za 32 dolaru 25 listu 4x5, nekde cheji 42 liber... Co ja vim, za kolik by to prodavali u nas.


  • 0

#9 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 18 prosinec 2014 - 16:19:01

Tedy, vlastne u vas. Tady by se to asi dalo sehnat v jeste vetsim cenovem rozmezi, ja si bohuzel musim priplacet za postovne, nejblizsi obchod mam hodinu a pul autobusem.


  • 0

#10 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 prosinec 2014 - 17:38:17

Jinak toho adoxu ortho 25 jsem mel kdysi par svitku. Zkousel jsem rodinal 1+.. ehm, hodne zredeny, dvoulaznovy metol/borax a pyrokatechin - i kdyby me dali na mucidla, nereknu, jestli pextral nebo v jedne lazni. Ve vsech pripadech na nominal hezky negativ dobre zvetsovatelny na normalni gradaci. To jsem toho zas napsal a dal presto polovicatou informaci.
  • 0

#11 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 18 prosinec 2014 - 18:45:14

Pani, dakujem Vam velmi pekne za pomoc -  uz som objednal Rollei Ortho 25 a FO5.  Zaujima ma hlavne ta kontrastna FO5-ka...

 

 

Este raz dakujem :)


  • 0

#12 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 8 leden 2015 - 17:04:48

Moje skusenosti:

 

v CR a v SR som nenasiel firmu, ktora by predavala orthochormaticky listovy film pre fotograficke ucely. Zelenocitlivy rentgenovy film predava Foma /v SR zastupena firmou Skydent/, Foma Medix XG, podla slov pana Veverky jedna sa o Agfa film adjustovany vo Fome, optickou citliostou 54-56 ISO. Cena 18x24cm/ 100 ks je 24,84 EUR  /plus postovne/, odporucana vyvojka Foma LP-T, za 1 l cena je 3,62 EUR. 

http://www.foma.cz/p...ix-xg-detail-58

 

 

Rollei Ortho 25 som objednal rozmer 4x5", ale zatial som nevyskusal.

 

Ortochromaticky film FO5  som kupil od pana Grohmanna /b+g Banse und Grohmann GmbH/   http://wephota.de/fotogra.htm   Jedna sa o kontrastny reprograficky orthochromaticky film cilivostou 25 ISO. Balenie 18x24 cm/ 50 ks stoji 57.41 EUR, treba vsak pripocitat postovne a balne /20 EUR/. Pan Grohmann mi odpurucal reprograficke vyvojky ORWO A71, A87, Rollei RHC, ktore som tiez objednal - su lacne /par EUR/ a pracuju priblizne rovnako. FO5 kombinovany s repro vyvojkami dava skutocne kontrastny vysledok, preto su velmi vhodne pre historicke techniky /argentotypia-Van Dyke, kyanotypia, atd./ - vyskusal som pre argentotypiu, podla mna s dobrym vysledkom. Mozem len odporucat.

 

Pani, opakovane Vam dakujem za pomoc.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#13 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 9 srpen 2015 - 21:30:08

Foma vie v súčasnej dobe dodať listový ortochromatický film AGFA Mamoray HDR-C - jednostranne poliaty rentgenový zelenocitlivý film, rozmery 18x24 a 24x30 cm. Spýtajte sa na cenu vo Fome, ja ho asi budem kupovať (budúci týždeň mi sľúbili poslať cenu), balenie po 100 ks, idem si ich nastrihať na 400 ks 9x12 cm...


  • 0

#14 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 18 srpen 2015 - 13:00:08

Pozdrav zo Slovenska,

 

omylom som objednal z EBAY vývojku ORWO A71, tak mi je uz na cestu, tuším 2 x balenia na 2 x 5 lit.roztoku.

 

Ako som sa dočítal, tak asi na bežne fotený negativ to zrejme nemôžem použiť, ako fomapan 100 či 200, viete mi k tomu niečo povedať?

 

Ak mi dorazí, predpokladám že to je ešte funkčná vývojka, či by mal niekto zaujem ak bude original zabalená.... bude ma to stáť max. 10 EUR.


  • 0

#15 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 18 srpen 2015 - 13:21:52

až budeš potřebovat kontrastní vývojku na papíry,  tak se ti A71 hodit bude.


  • 0

#16 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 11 duben 2016 - 19:06:57

Moje skusenosti:

 

v CR a v SR som nenasiel firmu, ktora by predavala orthochormaticky listovy film pre fotograficke ucely. Zelenocitlivy rentgenovy film predava Foma /v SR zastupena firmou Skydent/, Foma Medix XG, podla slov pana Veverky jedna sa o Agfa film adjustovany vo Fome, optickou citliostou 54-56 ISO. Cena 18x24cm/ 100 ks je 24,84 EUR  /plus postovne/, odporucana vyvojka Foma LP-T, za 1 l cena je 3,62 EUR. 

http://www.foma.cz/p...ix-xg-detail-58

 

 

Rollei Ortho 25 som objednal rozmer 4x5", ale zatial som nevyskusal.

 

Ortochromaticky film FO5  som kupil od pana Grohmanna /b+g Banse und Grohmann GmbH/   http://wephota.de/fotogra.htm   Jedna sa o kontrastny reprograficky orthochromaticky film cilivostou 25 ISO. Balenie 18x24 cm/ 50 ks stoji 57.41 EUR, treba vsak pripocitat postovne a balne /20 EUR/. Pan Grohmann mi odpurucal reprograficke vyvojky ORWO A71, A87, Rollei RHC, ktore som tiez objednal - su lacne /par EUR/ a pracuju priblizne rovnako. FO5 kombinovany s repro vyvojkami dava skutocne kontrastny vysledok, preto su velmi vhodne pre historicke techniky /argentotypia-Van Dyke, kyanotypia, atd./ - vyskusal som pre argentotypiu, podla mna s dobrym vysledkom. Mozem len odporucat.

 

Pani, opakovane Vam dakujem za pomoc.

Kéž by ta cena Foma Medix XG platila. U nás jsem našel nejlevněji za téměř dvojnásobek :/


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních