testy vývojek

#1 dodoxbb

Publikováno 9 únor 2015 - 00:32:35

Dnes som vyskúšal vyvolať tri plany Fomapan 200 v troch rôznych vývojkách... V doteraz používanej R09 a v dvoch pyrovývojkách - recept Honzy Reicha a PMK. Držal som sa presne receptov a vyvolávacích časov.

- R09, riedenie 1:50, vyvolávací čas 11 minút, 20 stupňov, rotačne v tanku, ustaľované 5 minút vo Fomafixe (takto volám teraz)

- metol - pyrokatechínová vývojka J.Reich, riedená 1:9, 20 stupňov, čas 8 minút, ustaľované v TF2 5 minút. V tanku, preklápanie na začiatku 30 sekúnd a každú minútu 10 sekúnd.

- pyrogalolová vývojka PMK, riedenie 1:2:100, 20 stupňov, 9 minút volanie, v tanku, preklápanie na začiatku 30 sekúnd a každú minútu 10 sekúnd, ustaľované v TF2 5 minút

prikladám scany filmov. Result - asi prejsť na pyrovývojky :smile:

#2 Karfik

Publikováno 9 únor 2015 - 08:38:56

Pěkný test.

Zeptám se, ten zelený nádech v R09 je skutečný či je to jen špatně vyvážená bílá při scanu? Stačí ustalování 5 minut ve Fomafixu? Má to i T-krystaly a tam zdejší osazenstvo doporučuje raději více, třeba 8-10minut a využitelnost je poloviční. Chystám se teď vyvolávat právě kino Foma 200, tak sbírám zkušenosti.

Díky.

#3 bzencak

bzencak

Publikováno 9 únor 2015 - 08:56:58

Karfíku nejdřív sbírej vědomosti a až poté zkušenosti. Nebudeš se muset blbě ptát a lidé tě za to budou mít rádi. Pokud narazíš na nějaké slovo co neznáš, zadej ho nejdříve do vyhledávače a něco si o tom přečti.

#4 JirkaM

JirkaM

• LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 023

Publikováno 9 únor 2015 - 09:52:21

Reich? Zajímavé... hleďme, hleďme - ten mě teď hodně bere, ale zatím mu nesahám ani po kotníky, a nemám pocit, že by se to někdy zlepšilo :)

Zejména po tom, co jsem si přečetl jeho rozhovor o focení, hledání barokního člověka atp.

#5 dodoxbb

Publikováno 9 únor 2015 - 13:19:18

Pěkný test.

Díky.

Zelený nádych dáva pyrogalolová vývojka (náhľady nie sú v poradí, treba pozerať na názov scanu). A pokiaľ sa týka Fomafix, verím údajom, ktoré uvádza výrobca (3 minúty) + malá istotka 2 minúty :-) Vždy to stačilo...

#6 dodoxbb

Publikováno 9 únor 2015 - 13:27:35

Keď som sa dostal k jeho veciam, tiež som si povedal - to je paráda. Pokúšam sa hľadať ten úžasný pocit z jeho fotografií po stránke technickej aj po stránke obsahovej. A s vedomím, že toho nikdy v živote nedosiahnem sa tomu snažím priblížiť po malých krôčikoch aspoň o milimetrík :-) :-) Aj cesta môže byť cieľ, ako vravia motocyklisti :-)

#7 dodoxbb

Publikováno 9 únor 2015 - 13:34:44

A veľká vďaka za Tvoje články a komenty tu na temnej, kolega. Oni ma postupne motivovali nabrať odvahu a vykročiť do tajomného sveta za hranice komerčných vodičiek :-) Prvý krok je za mnou, ešte pár rokov praxe a desiatky pokazených filmov a možno niečo z toho bude :-)

#8 Karfik

Publikováno 9 únor 2015 - 13:48:06

Já právě raději sbírám zkušenosti od praktiků než vědomosti od teoretiků. Teorie a praxe se dosti liší.

#9 Karfik

Publikováno 9 únor 2015 - 13:49:58

dodoxbb - díky

#10 Vojta

Vojta

Publikováno 9 únor 2015 - 13:54:25

Nic si z toho nedělej, Karfíku, to je jen trocha té vlídnosti z Bzence :-)

#11 JirkaM

JirkaM

• LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 023

Publikováno 9 únor 2015 - 13:56:03

Keď som sa dostal k jeho veciam, tiež som si povedal - to je paráda. Pokúšam sa hľadať ten úžasný pocit z jeho fotografií po stránke technickej aj po stránke obsahovej. A s vedomím, že toho nikdy v živote nedosiahnem sa tomu snažím priblížiť po malých krôčikoch aspoň o milimetrík :smile: :smile: Aj cesta môže byť cieľ, ako vravia motocyklisti :smile:

No - já odvahu a schopnosti jít jeho cestou nemám. A tak si - jím částečně inspirován - alespoň trochu hraji v jeho duchu v MF (který nejen on pro krajinu neuznával).

#12 David

David

Publikováno 9 únor 2015 - 14:02:32

A veľká vďaka za Tvoje články a komenty tu na temnej, kolega. Oni ma postupne motivovali nabrať odvahu a vykročiť do tajomného sveta za hranice komerčných vodičiek :smile: Prvý krok je za mnou, ešte pár rokov praxe a desiatky pokazených filmov a možno niečo z toho bude :smile:

Jen by mě zajímalo teď... :-)  Komu vlastně děkuješ?

#13 bzencak

bzencak

Publikováno 9 únor 2015 - 14:44:21

Komu není rady, si radí sám. Promiň brachu už ti do toho kecat nebudu.

#14 dodoxbb

Publikováno 9 únor 2015 - 15:02:13

Jen by mě zajímalo teď... :smile:  Komu vlastně děkuješ?

Aha... :-) Ono to z toho príspevku naozaj nie je jasné, ale samozrejme kolegovi Bzenčákovi :-) Jeho články sú naozaj komplexné a geniálne čitateľné :-) Ako hovoríte za Moravou - smekám :-)

#15 Karfik

Publikováno 9 únor 2015 - 16:06:20

bzencak - díky. Asi budu muset zatrousit a pověnovat čas sekci Články. Teď mám ale rozečteného Kulhánka, tož až potom.

#16 jirin_ol

jirin_ol

Publikováno 9 únor 2015 - 16:19:16

Když myslíš, nemluv.

Když mluvíš, nepiš.

Když píšeš, nepodepisuj.

Když podepíšeš, nediv se.

Prastaré pravidlo