Vyroba osvitovych hodin

Dany

Publikováno 9 únor 2015 - 09:55:43

Zdravim Vas vsechny,

byl jsem donucen udelat si nove ovladani ke zvestsovacimu pristroji 10x10", diky Euterovi a Tazovi jsem objevil platformu Arduino. Protoze u zvetsovaciho pristroje do 4x5" mam hlavu ilford 500H a RH Design analyzator musim vzdy pracova metodou splitu a mam pomerne vychytany postup jak udelat zvetseninu k plne spokojenosti. Kdo byl na Jestedu videl. No a protoze jsem chtel svou metodu pouzivat i na druhem zvetsovacim pristroji a diky zminenemu arduinu jsem se dostal k tomu ze jsem si vyrobil vlastni analyzator vcetne vestavenych prouzkovych zkousek a par dalsich vychytavek.

Vzhledem k casu ktery jsem tomu venoval mi prijde nabite znalosti jen tak zahodit, nabizim vyrobu omezeneho mnozstvi osvitovych hodin s nasledujicimi funkcemi.

Osvitove hodiny vcetne spinani zvetsovaci pristroje pres zasuvku pripadne modifikace pres rele.

Automaticke prouzkove zkousky pro mekkou i tvrdou gradaci.

Ukladani hodnot prouzkovych zkousek, pro vyslednou expozici.

Zakladni nastavovani procesu casu, zakladnich skoku EV pro prouzkovou zkousku od 1/2 - 1/24EV osobne pouzivam 1/3 1/6 a pri velkych zvetseninach az 1/24EV.

Navod na pouziti splitu a vysledne fotografie bezne na 2 prouzky.

Ovladani je tlacitkove s cervene podsvicenym displejem vcetne krabicky.

Rozsirene verze jsem schopen upravit takto:

A) Ovladani filtru pod objektiv pro praci se splitem vcetne automaticke vymeny filtru pod objektivem.

B) Nozni spinac.

C) Spinani svetlo do komory.

D) Sondu pro mereni zakladniho casu filtraci vcetne ukladani kalibraci pro papiry.

Nad ramec nabidky:

E) Spinani ventilatoru u zvetsovaciho pristroje pokud je jim vybaven (nutna konzultace dle zvetsovaciho pristroje).

F) U nekterych zvetsovacih pristroju vybavenych multigradacni nebo barevnou hlavou je mozne ovladat filtry elektronicky je mozne ovladat primo tyto (nutna konzultace).

V pripade automatickeho ovladani filtru je mozne osadit jej pouze na zvetsovaci pristroj ktery ma pod objektivem dostatecne velky volny prostor cca 6x10cm. Vyhovuje napriklad magnifax 3 4 opemus 5, Durst 1200, Durst 1000 ....

Pokud by byl zajem o vyrobu:

Napiste pripadne pozadovane vlastnosti z rozsirene verze A-D a typ zvetsovaciho pristroje ktery vlastnite.

Celkova cena se bude odvijet od celkoveho poctu osvitovych hodin a pridanych vlastnosti.

Mam hrubou kalkulaci pri vyrobe 10ks (tj. kusova vyroba) pro komplexni ovladani vcetne vsech pridanych vlastnosti tj:

Zakladni hodiny

B) Nozni spinac.

C) Spinani svetlo do komory.

vysledna cena cca 5200,- za jeden pristroj.

Pri vetsim poctu kusu uz se da zadat maloseriova vyroba a hlavne u hodin (zejmena krabicka) a ovladani filtru by bylo asi razantni snizeni ceny.

#2 danz

danz

• LocationHavířov / Karviná

Publikováno 17 srpen 2020 - 14:54:13

Ahoj Davide, jsem tady relativně nový a dnes jsem objevil tento tvůj příspěvěk. Pět let později se tedy ptám, zda by za určitých podmínek bylo reálné udělat to ještě jednou, pokud by se našlo dost zájemců?

Dan