Přejít na obsah


Fotka

Uvolněná zaostřovací páčka u Flexaretu

Flexaret

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 lukero28

lukero28

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2015 - 17:48:36

Dobrý den,

Našel jsem dědův starý Flexaret VI. Je funkční, ale má uvolněnou zaostřovací páčku. Jde to opravit bez většího rozebírání přístroje?


  • 0

#2 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 24 únor 2015 - 18:44:31

Obávám se, že bez rozebrání ne, raději odborníka, dokud je uvolněná jen ta páčka :-)


  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 únor 2015 - 18:50:00

nejsem si tím jistý, už jsem to pár let nemlě rozdělané, navíc ne VI  ale jenom verzi V, nicméně pokud si pamatuju tak stačilo odšroubovat hliníkovou stupnici vzdáleností (cca 4 malé šroubky v rozích), posunout páčku na střed (aby směřovala směrem dolů) kde je ve spodním díle výřez a právě v téhle poĺoze jsou přístupné dva šroubky které spojují páku s mechanismem. Ten přístup není ideální a to, že je uvolněná může znamenat že potřebuje vyčistit a přemazat šnek což už je spíš pro opraváře.


  • 1

#4 lukero28

lukero28

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2015 - 19:15:15

nejsem si tím jistý, už jsem to pár let nemlě rozdělané, navíc ne VI  ale jenom verzi V, nicméně pokud si pamatuju tak stačilo odšroubovat hliníkovou stupnici vzdáleností (cca 4 malé šroubky v rozích), posunout páčku na střed (aby směřovala směrem dolů) kde je ve spodním díle výřez a právě v téhle poĺoze jsou přístupné dva šroubky které spojují páku s mechanismem. Ten přístup není ideální a to, že je uvolněná může znamenat že potřebuje vyčistit a přemazat šnek což už je spíš pro opraváře.

Děkuju moc, provedl jsem to a páčka je už pevná :)


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Flexaret

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních