Přejít na obsah


Fotka

Tamron adaptall 2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 1 březen 2015 - 08:32:44

Zdravím Vás středoformátníci, má takový objektiv nějaký smysl při kvalitě mamiyackých objektivů, pokud samozřejmě beru v potaz, že tamron dělá redukci na mamiya RZ , předpokládám, že pokud je ohnisko třeba 28 asi to nebude pro středoformát, jde mi o to se dostat k co nejširšímu ohnisku za malý peníz, máte někdo prosím zkušenost? A moc prosím jakým způsobem přepočítat ohnisko a pokryje mi to políčko 6x7, když to vyrábějí.... asi by mělo. Nekamenovat prosím, případně mě poslat jen do končin kam letos pojedu na dovolenou... :-D


  • 0

#2 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 1 březen 2015 - 08:53:21

Jen předešlu, že vím, že jsou zřejmě převážně na kinofilm, ale proč se tedy vyrábí adaptér na mamiyu Z?


  • 0

#3 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 březen 2015 - 10:18:32

pozor, Mamiya Z je kinofilm, ne svitek. Není moc v povědomí veřejnosti že Mamiya vyráběla i kinofilmové zrcadlovky.

 

Takže na RZ to použít nejde. Navíc mám obavu že nic neoriginálního se na RZ nasadit ani nedá, zvlášť co se širokáčů týče. Jednak mnoho větších nebo rovnocenných systémů již není (např. na formát 6x4.5 jdou naroubovat objektivy pro 66 a 67 systémy), a potom je potřeba mít závěrku v objektivu a ovládat ji z foťáku. To je ten nějvětší problém. Teoreticky by šlo použít velkoformátový objektiv, ale v případě širokáče by asi nešlo zaostřit na nekonečno a jak vyřešit exponování mi taky není jasné.


  • 0

#4 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 1 březen 2015 - 11:04:40

To jsem trubka, mě napadlo jen Z jako objektivy Zetkové, tož to jakobych to snad ani nenapsal... klepu si na čelo... :oops:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních