Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Obnovení setřelé barvy na těle fotoaparátu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 6 březen 2015 - 07:54:01

Ahoj vespolek

 

chtěl bych se zeptat zkušenějších a sečtělých jak obnovit setřelou (především) černou barvu na tělech fotoaparátů. Jedná se hlavně o setřelý nátěr na hranách a jinak exponovaných částech fotoaparátů. Předpokládám, že původně byla použita povrchová úprava stříkáním v úpravě kladívkového laku. Hledám už nějakou chvíli ale nic relativně snadného a zároveň trvanlivého jsem zatím neobjevil. Rád bych povrch obnovil nejen asteticky ale hlavně trvanlivě.

 

Za reakce díky! 


  • 0

#2 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 6 březen 2015 - 08:05:27


Já jsem názoru "neobnovovat"! Jednak to už těžko bude jako nové a navíc to ztrácí "příběh". Ten kousek techniky měl nějaký život a ten je vepsaný právě do jeho setřelosti barevné úpravy.
  • 3

#3 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 6 březen 2015 - 08:25:26

Ahoj vespolek

 

chtěl bych se zeptat zkušenějších a sečtělých jak obnovit setřelou (především) černou barvu na tělech fotoaparátů. Jedná se hlavně o setřelý nátěr na hranách a jinak exponovaných částech fotoaparátů. Předpokládám, že původně byla použita povrchová úprava stříkáním v úpravě kladívkového laku. Hledám už nějakou chvíli ale nic relativně snadného a zároveň trvanlivého jsem zatím neobjevil. Rád bych povrch obnovil nejen asteticky ale hlavně trvanlivě.

 

Za reakce díky! 

 

 

Jemně zdrsnit a odmastit. Použil jsem tohle: http://www.markal.co...rkers/pro-line/

 

Trvanlivost to moc extra nemá a časem se to setře. No vzhledově je to dokonalý, ale třeba na věci do vitríny to není špatný. 


  • 0

#4 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 6 březen 2015 - 08:27:16

Když jsem viděl tento projekt, tak se přiznám, že jsem si říkal, že bych si svého mazla také opravil: http://www.pentaxfor...on-project.html

 

Ale neudělal jsem to ze stejného důvodu, jako říká Kapros.


  • 0

#5 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 10 březen 2015 - 07:55:31

Díky za reakce,

 

tak trochu souhlasím, že vzhled reflektuje co má mašinka za sebou ale i tak bych rád aparátku pár křížků smazal a navíc hlavně záda nevypadají vůbec pěkně jak jsou docela podřená. Nemám to do vitríny a jelikož jsem (možná neprozřetelně) osadil nová těsnění tak ani nepřipadá v úvahu celkové přebarvení dílů mimo tělo. Ten popisovač s barvou vypadá jednoduše ale asi dlouho nevydrží....

 

Co tady toto: http://www.ebay.com/...=item3cf35b5694 - je to obyč popisovač a nebo něco jinačího co vydrží víc? nemáte někdo zkušenost?


  • 0

#6 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 10 březen 2015 - 08:55:22

Když už to musí být - modelářské barvičky. 


  • 0

#7 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 10 březen 2015 - 16:37:16

Taky bych neobnovoval. Patinka je cenná i ceněná!


  • 0

#8 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 11 březen 2015 - 18:51:32

Dnes jsem zakoupil matnou černou alkyd-uretanovou barvu Alkyton. Je jí (asi) 0,25 litru, stála kolem 150,- Kč. Neznal jsem- nabídl mi ji majitel a současně prodavač v obchodě, kde jsem ještě nikdy neprohloupil (ten pán to prostě zná a umí).
Opravdu vypadá matně - asi jako (zde,kdysi) diskutovaná modelářská barva (značku si nepamatuji).
Co bylo zajímavé, nabídl mi ještě stejnou barvu - ale se "zrnitým" povrchem, která vypadala opravdu hezky (prý ji používají na zbraně), ale ta již nebyla tak výrazně matná.
  • 0

#9 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 11 březen 2015 - 19:04:35

Já jelikož jsem z natěračského oboru, spíše než ten alkyton / je dobrej/ na brzdový bubny, železný konstrukce ve strojírenství a pod. bych zašel do nejbližší prodejny autolaků a nechal si barvu změřit měřákem, pro přesnej odstín a nechal namíchat opravnou sadu jako na auto /štěteček, retušovací tužka slangově/ k tomu v modelářskejch potřebách koupil štěteček na letadla. Ten kdo má airbrasch pistoli a maskovací pásku má výhodu. Stříkne to pěkně do ztracena. Místa je potřeba prvně odmastit lihem nebo tech. benzínem. V prodejnách s autolaky maj i spec. odmašťovadla a smirek 500 a víc zrnitost. Alkyton je dobrej ,ale většinou se nemá ředit nebo minimálně, ta z autolaků má výhodu přesnýho odstínu a jednoduchou aplikaci, cena tak cca 200kč.


  • 0

#10 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 11 březen 2015 - 19:16:32

Ano, pan prodavač nedoporučoval ředění...
Já barvu potebuji na vyčernění zcela abnormální sluneční clony, kterou se mi podařilo získat po mnoha letech shánění.
Co je prosím "štěteček na letadla" a čím je výhodný?
  • 0

#11 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 11 březen 2015 - 19:20:36

Klasickej štěteček jako pro malý děti např. do výtvarky ,ale modelářskej má třeba štětiny z veverky a různejch drobnejch potvor a ty štětiny jsou hodně jemný a pěkně se s tím retušuje protože nezanechává štrychy po klasickým obyč. hrubým štětečku. Stojí tak kolem 100kč různý velikosti, plochej, kulatej. Clonu bych koupil matnej sprej černej za 100kč 3x stříkl a je jak nová :-) třeba od Motipu.


  • 0

#12 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 11 březen 2015 - 20:43:36

ladinek
Děkuji za vysvětlení štětečku.
Matný sprej jsem použil již "1000x". Ale výše uvedená barva mi připadá opravdu "matnější". Nevím, možná je to jenom dojem, ale srovnání mnou nastříkané plochy a plochy na víčku barvy jednoznačně vychází ve prospěch Alkytonu. Vzhledově bude nástřik asi "estetičtější", ale mně jde hlavně o to, aby barva odrazila co nejméně světla. U sluneční clony (vnitřku!) je to to nejdůležitější. Jak vypadá - to je mi vcelku šumafuk.
  • 0

#13 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 11 březen 2015 - 20:48:11

jj , oni pak teda jsou ještě barvy tabulová čerň a ta má hlubokej mat, je toho hodně tzv. tabulovka :-) ta je jak např. vnitřek Flexarety.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních