Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Opětovné přilepení polepů na tělo Mamiya M 645


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 6 March 2015 - 08:02:54

Ahoj všichni přítomní!

 

Mám problém s relativně jednoduchým úkolem a to že potřebuju znovu přilepit polepy na tělo Mamiye M645. Polepy na Mamiye jsou tenké plastové folie, které jsou samotné poměrně nepoddajné. původně na těle drží oboustrannou samolepicí vrstvou ale ta se hlavně u ohybů stářím samovolně odlepuje.

 

Dostal jsem se do situace, kdy jsou skoro všechny polepy sundané a je z jejich rubu kompletně odstraněná lepicí vrstva. Všechny polepy jsem dlouho lisoval a tak jsou i ty původně hodně zkrabatělé dobře vyrovnané. Teď řeším čím je opět na tělo připevnit - nevýhoda také je, že rubová strana polepů je hrbolatá což patrně ztíží adhezi něčeho co bude opět držet polepy na místě.

 

Zatím jsem žádně lepidlo ani pásky nezkoušel a rád bych se dopředu informoval a poučil od Vás ostatních pokud jste se někdo něčím podobným zabývali.

 

ZA reakce předem díky!


  • 0

#2 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 6 March 2015 - 09:18:36

Nevyrábí 3M nějaké kvalitní oboustrané pásky? Já s ní lepil venkovní teploměr a drží jak na šroubu.


  • 0

#3 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 6 March 2015 - 09:36:27

Mám oboustranku ale je dost silná (1mm). Nevím jestli by to vyhovovalo. Ale volil bych buď klasický Chemopren který lepí výborně ... jen se to s ním musí umět! Nebo v práci používáme Mamuta od Parexu a to je taky super lepidlo. Jen ho   potom nikdo z "toho" už nesundá. To kdyby jsi chtěl přelepovat znovu - třeba takhle: 

 

:)
 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#4 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 6 March 2015 - 09:56:46

něco i zde

http://www.temnakomo...epů#entry414574

požadavek odlepitelnosti stojí za zvážení


  • 0

#5 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 6 March 2015 - 09:58:46

Několikrát jsem použil  chemoprén na obuv,   v pohodě.  

Pokusy s  oboustrannou lepicí páskou u mě nebyly úspěšné a trvanlivé - jednak  kvůli  tloušťce,  jednak  kvůli změknutí a povolení lepidla na nich  vlivem  tepla (sluníčko dopadající na černou koženku či  kůži  si splní svoji povinnost)


  • 0

#6 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 10 March 2015 - 07:58:31

Díky, ten chemoprén, dá se pak polep ještě nějak nedestruktivně sundat? A pokud jo dají se odstranit zbytky lepidla z plechu i z polepu? Zatím to vypadá jako nejefektivnější řešení...


  • 0

#7 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 10 March 2015 - 08:14:01

chemopren neztvrdne, je stále gumový, tak že polep půjde sundat, ale jestli nedestruktivně, to nedokážu posoudit. Nejlepší by bylo to nejdřív vyzkoušet kousek na kusu plechu třeba. Zaschlý jde sundat rozpouštědlem, třeba toluen.


  • 0

#8 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 10 March 2015 - 08:15:15

za mně jednoznačně chemopren.


  • 0

#9 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 10 March 2015 - 08:50:35

Jedině správný prostředek je lepidlo Pliobond 20. Ten se již ale nevyrábí, takže jeho náhrada Pliobond 25.


  • 0

#10 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 15 June 2016 - 11:44:10

tyhle věci se od nepaměti lepí šelakem v lihu pak jdou mi odlepit - flexarety...


  • 0

#11 Jaroslav Blažek

Jaroslav Blažek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 June 2016 - 20:24:55

Za dávných dob neexistoval Chemoprén, Alkaprén a jiné. Proto se používal šelak(Šelak je přírodní živice, získávaná z výměšků červce lakového (Kerria lacca). Vyskytuje se v ásámských lesích a v Thajsku)

Dnes splní veškeré potřeby Chemoprén a intensitu lepení aktivuji ředěním toluénem. Většinou se předpokládá možnost budoucího odlepení,

tak se více zředí a nanese v tenké jemné vrstvě. Pro pevné spoje je nutné nejdříve použít silně ředěný, nechat úplně zaschnout na obou plochách lepených částí a následně natřít neředěným hustším potahem jemně nechat přischnout a aplikovat. Existuje ještě dělení lepidel pro různé druhy povrchů savý - savý, savý - nesavý, nesavý - nesavý, a také extra silný.


  • 1

#12 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 21 August 2017 - 15:54:09

Dobvrý  den, máte někdo zkušenost se zatěsněním zadní stěny M 645. Vyškrábl jsem z rohu tužkou takovou lepkavou hmotu, která byla asi dřív molitanem.

děkiuji Ivan


  • 0

#13 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 22 August 2017 - 07:36:20

Dobvrý  den, máte někdo zkušenost se zatěsněním zadní stěny M 645. Vyškrábl jsem z rohu tužkou takovou lepkavou hmotu, která byla asi dřív molitanem.

děkiuji Ivan

Napriklad? http://aki-asahi.com...a_M645_seal.php

 

Obecne to neni velky problem s trochou sikovnosti, ja pouzivam  mam penu z www.micro-tools.de


  • 0

#14 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 23 August 2017 - 07:03:22

Ještě je možnost kontaktovat Johna Goodmana na Jon_Goodman@yahoo.com

Na stránce http://www.kyphoto.c...eplacement.html má uvedenou pouze variantu M645J ale sám jsem od něj bral sadu na přetěsnění M645 1000S a po dohodě mailem mi přišlo vše v obálce a v excelentní kvalitě - platí se asi 15 - 20 dolarů přes Paypal. Instalační instrukce jsou pro všechny aparáty velice podobné a není to nic těžkého. Součástí sady je komplet těsnění zadních dvířek a pak i dorazy pro zrcátko takže po renovaci Mamča těsní a cvaká jak nová.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních