Přejít na obsah


Fotka

odpalovač stud. blesků na Dynax 505si-nejde

NALÉHAVÉ

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 staton

staton

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 březen 2015 - 23:54:29

Prosím o radu.

 

Zakoupil jsem výše uvedenou Minoltu, s tím, že na ní nasadím odpalovač blesků ze Sony A350 na stud. záblesk. světla.

Jenže to nefunguje. Blesk s paticí Sony "Sigma" však odpálit jde. Nastavím program "M" mám na displeji blesk vypnut. Nasadím ext. blesk , přeskočí na blesk aktivní, nasadím odpalovač - zůstává značka blesk vypnut. Ani nejsem schopen najít, jak se funkce blesku zapíná a vypíná v programu A/S/M. Manuál jsem našel jen v angličtině a jsem němčinář, takže k ničemu.

Jestli mi může někdo poradit, budu moc rád.

Děkuji


  • 0

#2 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 14 březen 2015 - 06:54:59

Servus,

http://www.rund-um-b...olta_505si.html  <<<--- hier nix? :-)

 

(google.de >>> Minolta Dynax 505si anleitung >>> erster Treffer ;-) )


  • 0

#3 ziki

ziki

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 14 březen 2015 - 09:32:49

U Minolty Dynax 505si se blesk zapíná/vypíná podržením tlačítka se symbolem blesku a otáčením rolovacího kolečka.


  • 0

#4 staton

staton

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 březen 2015 - 11:02:45

Moc vám děkuji za ochotu pomoci, ale nejsem schopen dosáhnout nastavení  symbolu blesk zapnut v M, ani A a S programu. Jde jen v P , tam mohu přepínat blesk vypnut, zapnut, blesk auto. Jenže i tak, jak jsem už psal nahoře, v M programu mám symbol blesk vypnut a nasadím-li ext. blesk, tak fungeje. Nasadím-li odpalovač, nevyšle signát. Tak mě napadá, jestli to nebude napětím a pod.


  • 0

#5 ziki

ziki

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 březen 2015 - 14:24:03

A v režimu P Vám dálkový odpalovač funguje, tedy lze odpálit dálkově blesk?

Jak jsem psal, blesk se zapíná/vypíná rolovacím kolečkem při zmáčknutém tlačítku blesku a takto by to mělo myslím fungovat ve všech režimech P/A/S/M (teď to nemohu potvrdit, poněvadž u sebe nemám foťák ani blesk) pokud je foťák s bleskem/odpalovačem kompatibilní. Myslím, že problém je v samotné proprietární patici blesku u Minolt a jiném významu jednotlivých pinů v případě řízení analogového nebo digitálního blesku, viz http://en.wikipedia....IISO_flash_shoe . A v případě digitálního blesku není na patici blesku vyhrazen žádný pin pro prosté odpálení blesku, jako je středový kontakt u standardní hotshoe. Na problém s kompatibilitou mezi bleskem a foťákem jsem taky narazil. Když ke své Minoltě Dynax 505si připojím blesk Minolta Program 3500xi, tak všecko funguje jak má, TTL, hlava zoomuje atd. atd. Ale když připojím blesk Unomat M280AF, tak nemohu blesk ani zapnout natož odpálit, což se podobá vašemu problému s dálkovým odpalovačem.


  • 0

#6 staton

staton

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 březen 2015 - 18:03:26

Tak ani v "P" to neodpálí.

Takže, jak jsem to pochopil, řešením by mohla být přechodová kostka blasku Minolta  na Středový kontakt (např. Canon) a odpalovač na canon?

JInak v "P" mohu přehazovat funkci blesku s pomocí tlačítko + kolečko (zapnut, vypnut, auto).

V režimu "A,S,M však mám vždy symbol blesk vypnut a nelze měnit.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních