Přejít na obsah


Fotka

MAGNOLA NOVÁ

VF magnola velky formát

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 březen 2015 - 13:42:38

Prosím o radu! (Viem, ze tu podobná téma je už otvorená, ale toto je skôr prozba o pár názorov).
 

Mám na ruke, takmer nepoužívanu Magnolu s objektívmi Belar 210, Largor 135  a 8mimi kazetami na 13x18 za 13.000,-CZK.

Rád by som začal s VF, zatial roky fotím na RZ67PROII. Má tento foták nejaké známe "muchy"? Oplatí sa do neho ísť? Sú objektívy dobré? Nie je problém s vkladaním planu do kaziet? Alebo sú v podobnej cene lepsie fotaky, ide mi hlavne o pracu v interiery, ale sklopka mi celkom vyhovuje aj ked by som nemal problem ani s kardanom. Akurat potrebujem usmernit. Dakujem za vasu trpezlivosť a empatiu.. :)


  • 0

#2 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 19 březen 2015 - 14:04:44

Notoricky známý je problém s kazetami - respektive především dodržení rovinnosti planfilmu. Celkově jsou záda Magnoly nejslabším článkem. Jinak, pokud je v dobrém stavu je to slušná skříňka. Objektivy nic moc, ale vzhledem km záznamové ploše vyhovují. 13k? - nevím jestli už není moc, ale v antikvárních cenách se už dlouho nepohybuji.


  • 0

#3 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 19 březen 2015 - 14:44:38

13k? - nevím jestli už není moc, ale v antikvárních cenách se už dlouho nepohybuji.

 

Co jsem tak poslední dobou koukal, tak se za tuhle cenu bohužel vždy prodaly. Chtěl jsem si také jednu pořídit (není už ne) a vždy to bylo takto "drahé".


  • 0

#4 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 19 březen 2015 - 18:00:54

Namátkou jsem našel tři inzeráty z posledních dvou let (poslední 1/15) a Magnola s dvěma skly a kazetami se tam pohybuje mezi 8,2 -10,5 k. 


  • 0

#5 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 19 březen 2015 - 18:55:32

jako nová - nevztahuje se na ni typická cena

Za tyto peníze bych se ovšem díval po jiné mašině (Rittreck 13x18) u ní by to však byla cena jen za komoru jako takovou, bez objektivů a kazet... Pokud jsou peníze limitní, nebude to špatná volba, se kterou můžeš okamžitě začít fotit... 


  • 0

#6 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 19 březen 2015 - 19:27:54

Jako nová - takže přední standarta bez vaklu? Asi bych bral, jsme, zdá se, na prahu cenového růstu téhle techniky. A klesající nabídky.


  • 0

#7 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 19 březen 2015 - 20:26:13

Svoji Magnolku jsem získal za podobnou cenu. Akorát toho bylo celkově víc -  tedy aparát samotný (nutná kompletní rozborka a sborka kvůli tuhému mazivu všude), oba objektivy od Meopty a jeden Zeiss, filtry (zelený a žlutý na oba meopťácký objektivy), kufr, nějaký drobotiny jako drátěnka, všechny papíry a 36 kazet včetně vložek pro oba menší formáty. Když tak na to koukám, za těch 13 je ta nabídka asi přestřelená i když je to výstavní kus. Myslím, že repase  Tě stejně nemine (pokud už teda neproběhla). Můj aparát už určitě ledasco prožil, měl sloupaný polepy, setřený čáry na matnici, ohlodaný kroužky vpředu na objektivech od nasazovacích filtrů ale nikde žádnej extra vakl, jenom jedna bublinka ve vodováze nět a kromě zatuhlýho šasí nešla ani jedna ze dvou závěrek  u objektivů. Celkově nic co si středně zručnej šikula nespraví sám. Já bych za tu novou Magnolku s oběma objektivama a třeba ještě kufr dal tak maximálně 10-11 tisíc - prostě zkusit to usmlouvat trochu níž. S kazetama nelze než souhlasit - prostě je to míň pohodlný a to upnutí negativů v těch ohnutých plechových drahách (co se rády postupným používáním přiohýbají a ve kterých negativ stále trochu vaklá) není stoprocentní. Určitě ale do tohohle formátu běž - přecejenom je to dneska vlastně už i investice....


  • 0

#8 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 březen 2015 - 22:15:28

Dakujem za odpovede, pozeral som aj TOYO VIEW 45D, da sa kúpit aj lacnejšie, otazka je veľkosť negativu, predpokladam, ze ide o velky rozdiel... aj ked na zaciatok by to mozno stacilo, nie?


  • 0

#9 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 19 březen 2015 - 22:58:19

Kritický bod jsou u Magnoly hlavně vložky do kazet. Když jsem ji kupoval já, nechal jsem si nakecat, že na filmy 13x18 žádné vložky potřeba nejsou, že se vkládají rovnou do kazety. Byly tam jen vložky 10x15, ale já šel po tom velkém formátu. Ty vložky se sehnat nedají, tedy vzácně a za draho. Různě se vyrábějí, není to dobrý. Už jen sehnat plech té tloušťky je věda, v ČR se mi to nepodařilo. Formát 10x15 cm už zas tak odlišný od 4x5 palců není, takže pokud v té nabídce vložky 13x18 nejsou (jakože nebývají), zůstávalo by jako řešení jen předělání zad na standardní kazety. S nákupem těch kazet dalších pár tisíc navíc. Jestli menší formát nevadí, jsou lepší volby než Magnola.


  • 0

#10 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 19 březen 2015 - 23:13:45

S těmi vložkami možná taková náhoda a nebo se jedná o jiné ?  - http://www.temnakomo...ce-tk/?p=496695    No, ale jeden zájemce už tam naběhl ...  ;-)


  • 0

#11 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 19 březen 2015 - 23:40:18

Dakujem za odpovede, pozeral som aj TOYO VIEW 45D, da sa kúpit aj lacnejšie, otazka je veľkosť negativu, predpokladam, ze ide o velky rozdiel... aj ked na zaciatok by to mozno stacilo, nie?

 

 

Zdá se mi, že si prožíváš to, co jsem prožíval já tak rok/dva zpátky. Koketoval sjem s myšlenkou VF a stále jsem nevěděl co... Jakožto u studenta u mě rozhodovala cena, ale zároveň jsem nechtěl nějakou mrchu, na které bych se více natrápil, než natěšil. 

Pokud nemáš jasno v tom, jaký formát chceš a jaký typ kamery, přecijen kardan je něco jiného, než field. 

 

Stačí ti pohyby Magnoly? Pokud ano, tak je kardan asi zbytečný. Budeš zvětšovat, nebo jenom kontaktit? Zvětšovák na 13x18 už je celkem veliký a také není ani levný (byť se nějaké Magnitaury dají sehnat).

 

Já jsem skončil prozatím u Linhofky 9x12 a jsem spokojený, zatím mě to školí stále více a jediný slabý článek v procesu jsem já a né kamera.... Například jsem si uvědomil, že větší formát je pro mou práci trochu neskladný. A zároveň pokud větší formát, tak bych šel do něčeho 8x10. 

 

Snad jsem ti trochu pomohl a pokud jsem nasadil brouka do hlavy, tak ho vyhnat sepsáním pro a proti na papír :).


  • 0

#12 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 19 březen 2015 - 23:51:33

S těmi vložkami možná taková náhoda a nebo se jedná o jiné ?  - http://www.temnakomo...ce-tk/?p=496695    No, ale jeden zájemce už tam naběhl ...  ;-)

 

Inu, o náhody není nouze. Tuhle nabídku mít před rokem a půl... tak jsem asi stejně skončil u předělání zad :-P


  • 1

#13 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 20 březen 2015 - 04:35:10

S Magnolou jako mojím prvním VF jsem pracoval asi rok.........pak mě došla trpělivost s kazetama (měnit záda jsem nechtěl kvůli zachování puvodního stavu aparátu)a taky formát mě nevyhovoval (moc prťavé) tak jsem koupil dřevák 8x10 na moderní kazety a jsem naprosto spokojen (no teda....pořád je to prťavé. :mrgreen: )


  • 0

#14 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 20 březen 2015 - 09:18:18

Tak otázka je jakej má bejt finální produkt. Kontakt 13x18 zas nic úplně extrovního nejni... Pokud zvětšovat, šáhl bych po 9x12 s tím se nadělá hodně parády a je to +/- nejrozšířenější záležitost co se týče veškerého potřebného arzenálu. Ceny jsou taky "dost" nízké.

Sklopka vs kardan - tady by měl mít člověk jasno. Sklopka je krajinářská pohotová přítelkyně do batohu, kardan všestraný (na cestách) pomalý strýc avšak výkonný umělec v ateliéru.


  • 0

#15 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2015 - 11:45:53

Dakujem za odpovede, mozno som satanista, ale fotim farbu a negativy hodlam skenovat.. :)


  • 0

#16 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 20 březen 2015 - 11:53:17

Tak na farbu bych zrovna Belar s Largorem vroucně nedoporučocal. Kvalitní poměrně "nový" skla se daj pořídit za pár tisíc.


  • 0

#17 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 20 březen 2015 - 12:07:33

Chápu to správně? Hodláš s magnolou fotit na barevný negativ formátu 13 x 18 cm?


  • 0

#18 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2015 - 12:33:16

To bol moj pôvodný zámer. Ale asi je možno naozaj schodnejší formát menší..


  • 0

#19 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2015 - 12:37:24

Máte niekto skúsenosti s týmto? Toyo view 45D Monorail large format view camera + Carl Zeiss Compur 150 mm, je ten objektív na farbu vhodný, źe je to kardan mi nevadi, aj tak bude len v atelieri.

 

  • 0

#20 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 20 březen 2015 - 12:39:14

pri cene farebneho negativu nemozes mat problem ist do sinarP2/4x5

.


  • 0

#21 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2015 - 12:51:29

To uplne nie, ale mam moznost zohnať filmy fuji 160NS tesne po expiracii, na ktore fotim aj s RZ67 po 1EUR/kus


  • 0

#22 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 20 březen 2015 - 12:53:41

5x7?

.

lebo tento rozmer som uz dlho v dobrej kondicii nevidel


  • 0

#23 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2015 - 12:57:51

nie, 5x4


  • 0

#24 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 20 březen 2015 - 12:58:49

tak potom nie ja nad cim vahat

.

okamzite si kup vsetko co je k dispozicii (predpokladam ze bol aspon v chladnicke)


  • 0

#25 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2015 - 13:12:53

v mrazaku.. :)


  • 0

#26 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 20 březen 2015 - 13:59:53

Tak to je krása! Za tu cenu doporučuji klidně 4x5 koupit i jen kvůli tomu a pak ho klidně zase prodat :D.


  • 0

#27 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 22 březen 2015 - 00:15:56

To chcu též :D
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:VF, magnola, velky formát

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních