Přejít na obsah


Fotka

Chyby na snímcích po vyvolání


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 saab900aero

saab900aero

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 March 2015 - 11:02:15

Ahoj, jsem začátečník a zkouším fotit na zděděnou Prakticu FX3. , právě jsem nechal vyvolat druhý film (zatím to svěřuji fotolabu, konkrétně foto Škoda) Bohužel na většině fotografií se objevují fleky viz přiložené foto. Nejdřív jsem myslel, že jsou to světelné odrazy, pak jsem ale zjistil, že rozmístění fleků je na všech fotografiích kde se projevilo stejné. Měl by někdo tip, čím tohle vzniká? Nyní jsem důkladně vyčistil objektiv (z venku, rozebrat ho neumím). Chyba materiálu ani fotolabu to nebude, protože na prvním vyfoceném filmu, který jsem nechal vyvolat cca před půl rokem jsou ty fleky také, jen ne tolik znatelné (objeví se zřejmě jen při určitém nastavení vůči světlu) Prve jsem si toho nevšiml, ale nyní po vyvolání druhého filmu, který dopadl hůř, jsem zjistil, že jsou tam taky, míň znatelné, ale na stejných místech. Může být tedy někde v těle přístroje špína/prach, který to způsobuje? Díky moc za rady. P. S. Nebo objektiv zevnitř? Používám jen jeden..dá se nějak rozebrat a vyčistit? Díky moc za rady.

 

Přiložený soubor  49750025.jpg   158.31K   7 Počet staženíPřiložený soubor  49750027.jpg   148.52K   7 Počet staženíPřiložený soubor  49750015.jpg   114.69K   6 Počet staženíPřiložený soubor  49750021.jpg   115.79K   6 Počet stažení


  • 0

#2 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 24 March 2015 - 11:10:59

Pogumované plátno závěrky je děravé - obvyklá závada drtivé většiny těchto strojů...


  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 March 2015 - 12:27:01

doporučím se případně poohlédnout po jiné, každopádně to představuje zhruba 1 tis nákup a 0,- až podobná částka za celkovou prohlídku a případné opravy

ale možná někdo opraví i poškozené plátno

celý jeden rok jsem o obědové přestávce pobíhal po hradci s fx3 a pohled na svět či rodinu přes lupu jsem měl moc rád


  • 0

#4 saab900aero

saab900aero

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 March 2015 - 12:40:23

Díky moc za info, tak to je nemilé. Jinak je to ten stroj totiž jako novej,ani není nikde špína ve škvírách atd..je to dědictví po strejdovi a to byl asi pečlivka :) No stejně sháním ještě nějakou jinou, asi řady L, ale tuhle zkusim někde udat na opravu. Máš pravdu v tom, že pohled přes lupu má svoje kouzlo a nerad bych ji nechal už na věky spát, když je jinak vše funkční.

 

Kdybyste pls někdo měl tip kde nechat opravit Pr. FX3 budu vděčný za info. Díky moc


  • 0

#5 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 24 March 2015 - 13:27:04

co tady?:

http://www.fotoopravna.cz/?menu=1


  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 March 2015 - 14:22:04

opravářů je více, otázkou jsou ty plátna, jestli se to dá opravit/vyměnit a aby to nestálo násobně více, než sehnat podobný bazarový kus s lepším plátnem závěrky

já mám nejradši dvojočku a právě zrcadlovka s šachtou ji nejvíce připomíná při práci i výškou "pohledu na svět"

-

kdybych chtěl klasickou mechanickou zrcadlovku s hranolem, tak to bych se poohlédl po jiné značce, ale to je dlooooooouhá debata ve které se nedá dospět k závěru

:-)

všichni známe...


  • 0

#7 saab900aero

saab900aero

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 March 2015 - 14:36:12

Jo jo, četl jsem tady několik diskuzí :)) No a jakou značku bys preferoval ty? Mně se hodně líbí Canon A1 (AE-1 Program), zkoušel jsem na bazaru a uchvátil mě velký světlý hledáček (oproti mé DSLR). Ale zase na téhle Praktice se mi líbí takový ten nádech "starého, lehce nedokonalého" na těch fotkách. Řekl bych taková jejich atmosféra, kdy je tu a tam vidět na fotce nějaký prach, škrábaneček, není to většinou uplně ostré, je tam celkem znatelné zrno...A o tuhle atmosféru bych nerad přišel, proto se koukám po další Praktice. Bojím se aby z přístroje lepší značky nelezly fotky až příliš dokonalé...ale třeba je to špatná úvaha, nemám skoro žádné zkušenosti :)


  • 0

#8 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 24 March 2015 - 14:44:15

Jo jo, četl jsem tady několik diskuzí :)) No a jakou značku bys preferoval ty? Mně se hodně líbí Canon A1 (AE-1 Program), zkoušel jsem na bazaru a uchvátil mě velký světlý hledáček (oproti mé DSLR). Ale zase na téhle Praktice se mi líbí takový ten nádech "starého, lehce nedokonalého" na těch fotkách. Řekl bych taková jejich atmosféra, kdy je tu a tam vidět na fotce nějaký prach, škrábaneček, není to většinou uplně ostré, je tam celkem znatelné zrno...A o tuhle atmosféru bych nerad přišel, proto se koukám po další Praktice. Bojím se aby z přístroje lepší značky nelezly fotky až příliš dokonalé...ale třeba je to špatná úvaha, nemám skoro žádné zkušenosti :)

Tak vona ta atmosféra nedokonalosti ani nebude tak o těle aparátu, jako spíš o objektivech, filmu, způsobu stanovení expozice, vyvolání a (ne)čistotnosti při práci s filmem :-) Jakože špatně zaostřit blbym objektivem se dá i na dobrym foťáku a film se dá určitě poškrábat, opatlat a zaprášit taky až ex post ;-)


  • 2

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 24 March 2015 - 14:44:54

"Řekl bych taková jejich atmosféra, kdy je tu a tam vidět na fotce nějaký prach, škrábaneček, není to většinou uplně ostré, je tam celkem znatelné zrno..."

 

řekl bych,  že  tohle  neovlivníš  volbou fotoaparátu,  i z dokonalého fotoaparátu  ti  může  padat  prasox,  když  se  k němu,  při manipulaci s filmy,  při vyvolávání atd.  budeš  chovat  jako  prase.   a naopak,  pokud  budeš  přepečlivý,  můžeš  mít bez vad  i  fotky z  primitivního aparátu.  Howgh. :-D


  • 2

#10 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 March 2015 - 16:34:44

já bych preferoval nějakou jinou světovou značku, praktiku ne

ne že by nebyla světová


  • 0

#11 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 24 March 2015 - 21:17:26

Jo jak jde o atmošku škrábanců a prachu, tak to tu nejsi dobře. Lomo, to je to co hledáš. Mám za poštovné parádní Smenu.

A propo, nebyl už jsi tu kdysi? Pamatuju si že nějaký lomista tu byl a zakládal vlákno- Kdo ještě jezdí SAABem- nebo tak nějak.


  • 0

#12 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 24 March 2015 - 21:50:36

Mě se tam ty tečky líbí :-) Já mám taky děravý plátýnko, zkusím zaretušovat černou barvou /ETERNAL, SOKRAT/ obě disperze pružný, tak uvidím a dám vědět, o víkendu jdu na to :-) Také na FX Praktice.


  • 0

#13 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 March 2015 - 23:33:16

Jo jo, četl jsem tady několik diskuzí :)) No a jakou značku bys preferoval ty? Mně se hodně líbí Canon A1 (AE-1 Program), zkoušel jsem na bazaru a uchvátil mě velký světlý hledáček (oproti mé DSLR). Ale zase na téhle Praktice se mi líbí takový ten nádech "starého, lehce nedokonalého" na těch fotkách. Řekl bych taková jejich atmosféra, kdy je tu a tam vidět na fotce nějaký prach, škrábaneček, není to většinou uplně ostré, je tam celkem znatelné zrno...A o tuhle atmosféru bych nerad přišel, proto se koukám po další Praktice. Bojím se aby z přístroje lepší značky nelezly fotky až příliš dokonalé...ale třeba je to špatná úvaha, nemám skoro žádné zkušenosti :)

Mam oba fotoaparaty, canon byl muj vubec prvni systemovy, praktica prvni, kterou jsem si poridil sam kdyz jsem zacal vydelavat. Praktica je v pomeru ke sve cene perfektni aparat, nedela nijak spatne snimky, nemel jsem na nicem pruhy, ani tecky o nic vic, nez z profi eos masinky od canonu. Hodi se tak jako tak jakozto zalozni telo, je skoro neznicitelna a kdyz se znici, tak to neni takova skoda. Canon AE1 Program ma oproti ni zminenou skutecnou vyhodu. Zaostrovaci klin na matnici zvlada mnohem tmavsi objektivy, popere se i s objektivem o svetelnosti 8, dokonce i skoro 11. Z hlediska uzivatelskeho komfortu jsou na tom oba aparaty dobre, nasetril bych o par stovek vic a koupil oba. Nebudes litovat a prodat se to da vzdycky.


  • 0

#14 saab900aero

saab900aero

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 March 2015 - 18:02:10

LOMO neeee.....:) To už je až moc...jen prostě nechci naprosto dokonalé, ostré fotky, které pak vypadají skoro jako z digitálu  :shock:  :cool:

 

ad Motorbiker: Díky za zkušenost..no je pravda, že to je by pro mně pocitově byla ideální kombinace:)  Jednu PRTK. už mám rozpracovanou na Aukru a po Canonech se dívám pořád, čekám až bude nějaký za příznivou cenu, několik jsem jich prohlížel u Škody a nadchlo mě to..ale stály přes 3000 tak jsem do toho nešel, přecijen mám trochu omezený rozpočet. 

 

ad Hidejoshi: Už jsem tu byl asi před rokem a půl a ptal jsem se na tabulku hloubky ostrosti, ale nebyl jsem ani nejsem Lomista :)) Bohužel už ani SAABista, prozatím...:)


  • 0

#15 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 25 March 2015 - 18:18:22

Tak jsem právě dotřel Prakticu FX3 plátýnko. Barva černej matnej ETERNAL, voďák a proti 100w žárovce ani tečka světla, takže opraveno, vypadá to jako pogumovaný a je to perfektně pružný, zítra natřu ještě jednu :-)


  • 0

#16 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 March 2015 - 21:12:51

LOMO neeee..... :) To už je až moc..

Já nevím, proč je zde naváženo se do Loma, - podle mne dost neprávem. To, že má specifickou kresbu, naprosto neznamená, že ostrost do krajů, vinětace či zkreslení je nějak podstatně horśí než u kvalitnějších a dražších přístrojů, ba mnohdy právě naopak. Přikládám pro zajímavost cca 30let starý letmo udělaný snímek z ruky při plné cloně a nějakou patnáctinou nebo ještě delší (alespoň to bídné světlo tam mají dodnes stejné...)

Přiložený soubor  P1170467a.jpg   131.28K   8 Počet stažení


  • 0

#17 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 25 March 2015 - 22:14:33

Teď jsem dal film do Směny 8M, sám jsem zvědavej co z něj vyleze, většinou v bytě delší časy .Vyvolával a dělal jsem fota ze Směny 8 cca 30 let starej negativ. Mělo to svoje kouzlo, zase tak neostrý to nebylo v porovnání třeba s fotkama ze Zenitu co jsem fotil jako první. K tématu, asi bych zkusil na té Praktice ty plátýnka zaťukat barvou, nejlíp vodou ředitelnou černou a pak mu dal šanci ještě na jeden zkušební film než ho odstavit na poličku a nechat na něj prášit. Zkusit pro kontrolu oddělat objektiv a mrknout proti žárovce zblízka, pak je jasno :-)


  • 0

#18 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 4 October 2016 - 22:08:46

Ahoj,

chtěl bych se zeptat ladinka jak mu drží ta barva? Já mám dosti podobný problém :smile:

 

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních