Přejít na obsah


Fotka

Jaky sf?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
76 odpovědí na toto téma

#1 boruvka

boruvka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 0

Publikováno 1 duben 2015 - 14:00:59

Ahoj temnokomornici, poslednich nekolik dnu jsem stravil na ebayi, vyberem toho spravneho fotoaparatu. Protoze budu hodne cestovat uk, usa, zapadni evropa, konecne budu mit spoustu prilezitosti a cas se venovat foceni. Uz dlouho koukam po nejakem stredoformatu a protoze jsem v anglii, je tu vyber opravdu siroky. Nejvic bych chtel hasselblad 500 cm, ale ta cena je tu okolo 500 liber a mam trochu z toho ctvercoveho formatu. Zaujala me jeste bronica, ta se pohybuje do 200 a ma format 6x4.5. Nejradeji fotim portrery, reportaze, street... No mam z toho hlavu jak jelen. Byl by nekdo tak ochotny a poradil mi, co vybrat? Treba podle vkastnich zkusenosti. Je to preci docela dost penez. Dekuji za pripadne rady a zkusenosti a oreji hezky den.
  • 0

#2 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 1 duben 2015 - 14:05:33

Já bych začal Flexaretem.... ostatně sem s ním i asi skončil :-)


  • 0

#3 Had05

Had05

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 7

Publikováno 1 duben 2015 - 14:07:58

Bronica se dělá i 6x6 a 6x7. Já si vybírám fotoparáty tak že si vyhlídnu objektin který prostě musí být něco co chci. No a po k tomu koupím nějaké tělo:-)


  • 0

#4 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 1 duben 2015 - 14:13:06

Na portréty by se ti mohl hodit autofocus - Pentax 645N nebo ještě lépe 645NII. A objektiv třeba FA 150/2,8. Na street pochopitelně něco asi širšího - FA 45/2,8. Existují i manuální obdoby těchto objektivů, levnější - označení A. Mohu ti nabídnout A35/3,5


  • 0

#5 Had05

Had05

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 7

Publikováno 1 duben 2015 - 14:21:34

Street foto se středním formátem si nemumím moc představit, asi bych volil nějaké malé kino. Taky se zamysli jestli to budeš chtít zvětšovat sám nebo někde. Zvětšováky do 6x6 se dají sehnat za odvoz. Pentax 6x7 je taková větší zrcadlovka někomu se múže na reportáž lépe ovldat. Jak řík kolega Flexaret a jiné dvouoké zrcadlovky jsou na cesty paráda, lehoučké jednoduché, levné, ale na akční focení bych si s ní netroufl:-)


  • 0

#6 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 1 duben 2015 - 14:25:45

pokud se  výběru  aparátu pro cestování po světě týče,  hlavně  bych  doporučoval  něco,  na co je  99% spoleh,  a jak praví had,   důležité pro výběr jsou objektivy...  ten  pentax 645 je velmi dobrý tip - relativně  malé, lehké tělo, výměnná záda,  výborná optika... 


  • 0

#7 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 duben 2015 - 14:45:39

jemně poopravím Jirin-ola: pentax 645 je velmi dobrý tip - relativně  malé, lehké tělo, NEvýměnná záda,  výborná optika...

 

jinak souhlas, mám ho rád. Pokud jde o cestování, důležité je snadné rychlé ovládání, spolehlivost, univerzálnost, váha a velikost. Ideální přístroj ale NEEXISTUJE. Pentax 645 má všechno krom těch výměnných zad, ale to jsem mu už odpustil a nevadí mi to (zas až tak moc). Dá se s tím fotit i skoro jako s kinofilmem (jen ty filmy jsou trochu kratší, naštěstí). Vždycky jsem ale pokukoval i po Bronice ETR* kvůli tomu že je to skládačka. Ale už mě to nějak přešlo.

 

A co je hrozně důležitý - není potřeba mít všechno, kompletní sadu objektivů 35-600mm, stačí třeba 3 a netěkat. Výhodou Pentaxu je např stejný závit na filtry u objektivů 55-75-150-200 (všechno A, 58mm), širší a delší případně speciální (makro atd) mají větší - 67(A 45/2.8) a 77mm (A 35/3.5) nebo větší (extrémní ohniska nebo zoomy). Proti tomy Bronica ETR se spokojí s filtrama 62mm tušímže včetně nejširšího Zenzanonu 40/4! To je velká úspora místa i peněz proti 77mm filtrům pro smc Pentax A 35/3.5 nebo 82mm pro FA verzi (jsou ale širší a světelnější)!


  • 0

#8 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 1 duben 2015 - 15:24:28

před pár měsíci jsem to řešil, po pár konzultacích s místními jsem zvolil bronicu SQ-Ai... a jako JO... naprostá spokojenost.. kvalitní zpracování, výměnná záda (bez toho už asi nedokážu žít), kvalitní skla, čtverec nebo obdelník popř. polaroid... a na ostrovech jich je fakt hodně (sleduji to pravidelně), příslušenství taktéž.. ještě ji nemam úplně v ruce, takže "akční" focení si zatím představit nedokážu, ale to přijde časem... pokud chceš nějaký info, tak písni...


  • 0

#9 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 1 duben 2015 - 16:19:25

jemně poopravím Jirin-ola: pentax 645 je velmi dobrý tip - relativně  malé, lehké tělo, NEvýměnná záda,  výborná optika...

 

jinak souhlas, mám ho rád. Pokud jde o cestování, důležité je snadné rychlé ovládání, spolehlivost, univerzálnost, váha a velikost. Ideální přístroj ale NEEXISTUJE. Pentax 645 má všechno krom těch výměnných zad, ale to jsem mu už odpustil a nevadí mi to (zas až tak moc). Dá se s tím fotit i skoro jako s kinofilmem (jen ty filmy jsou trochu kratší, naštěstí). Vždycky jsem ale pokukoval i po Bronice ETR* kvůli tomu že je to skládačka. Ale už mě to nějak přešlo.

 

A co je hrozně důležitý - není potřeba mít všechno, kompletní sadu objektivů 35-600mm, stačí třeba 3 a netěkat. Výhodou Pentaxu je např stejný závit na filtry u objektivů 55-75-150-200 (všechno A, 58mm), širší a delší případně speciální (makro atd) mají větší - 67(A 45/2.8) a 77mm (A 35/3.5) nebo větší (extrémní ohniska nebo zoomy). Proti tomy Bronica ETR se spokojí s filtrama 62mm tušímže včetně nejširšího Zenzanonu 40/4! To je velká úspora místa i peněz proti 77mm filtrům pro smc Pentax A 35/3.5 nebo 82mm pro FA verzi (jsou ale širší a světelnější)!

nepotrebujes vymenna zada, kupis si len dalsie telo :)


  • 0

#10 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 duben 2015 - 17:29:04

taková hromada možností!

formát - 645, 66, 67?

typ - jednooká zrcadlovka, dvouoká zrcadlovka, sklopka, dálkoměr?

s tím souvisí i váha!

výměnné kazety?

výměnné objektivy?

v neposlední řadě rozpočet? :)

 

S rozpočtem 200-500 GBP se toho už dá vymyslet ledacos. TLR je také rozumná volba - třeba s Minoltou autocord se udělá hodně parády. 


  • 0

#11 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 1 duben 2015 - 17:57:03

A co třeba Fuji Ga645Zi? Kompakt SF, zoomek (nevýměnný) - pozor jen na poněkud nezvyklou svislou orientaci políčka. Můj neukojený G.A.S.


  • 0

#12 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 duben 2015 - 18:12:30

JirkaM: k tomu přidej mizernou světelnost (4.5-6.9), paralaxu, pasivní AF a ne-TTL měření, krkolomný manuální ostření (trochu podobný jako má Hexar), zdechávací stavovej display bez kterýho si nezměníš ani ISO natož jiný složitosti (při výměně baterek všechno zapomene). Nadruhou stranu kreslí pěkně, je poměrně kompaktní, ale velikostně je stejná jako Mamiya 7 (ta ale bez objektivu). Má imprint exp. údajů, baterie musím uznat že vydrží velmi dlouho ale taky není věčná a posledně jsem měl trochu problém se k ní dostat.

Shodou okolností ji už asi 2 roky prodávám, občas se mi i někdo ozve ale vždycky když jsem mimo a technicky to prostě nejde zařídit. A na Paladix se z nějakýho důvodu nemůžu dostat (jakoby měli zakázaný zobrazování inzerátů ze zahraničních počítačů nebo co), takže ani nemůžu svůj vlastní inzerát smazat (přihlásit se jde).


  • 0

#13 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 1 duben 2015 - 18:23:46

Ad světelnost: vyřešíš vyšší citlivostí, na streetu (není-li noční) se to snese.

Ad zoom: žádné pokušení k nákupu dalších objektivů

Ad zdechávání a jiné radosti: lazara nebrat, jen plně funkční kousek

Ad AF -  máš v hledáčku graf aktuální hloubky ostrosti,  street se stejně "pálí od boku" :) do předostřené DOF

Ad Mamiya7 = předražená (a téměř dvojnásobná spotřeba filmu - vlivem políčka)

Ad paralaxa - který RF ji víceméně nemá? Leica to holt není.  Zvykneš si, makro dělat nabudeš :)

Ad "zapomenutí" při výměně - nevím, co vše je třeba znovu nastavovat (ale když si to pamatuje počet filmů... prý...)

Ad baterka - žádná není věčná

Ad tvůj prodej - zaregistroval jsem, ale...

 

Řekl bych, že je to jeden z nejméně nápadných SF.

I když - ty máš praktické zkušenosti, já jen vyčtené - a v ruce jsem ho měl 2x.

 

Jak dlouhý čas udržíš v ruce u této "bezzrcadlovky"?


  • 0

#14 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 duben 2015 - 18:53:33

já bych řekl jedinou věc - fotí to na výšku. to je ale nevýhoda všech 645 dálkoměrů.

a že je mamiya7 předražená? toť otázka, srovnatelná alternativa neexistuje a osobně koupě nelituji


  • 1

#15 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 1 duben 2015 - 18:59:00

Doporučím Bronicu ETRSi,  malá lehká na cestování ideál, perfektní zpracování, perfektní skla, super matnice, měřící auto-exposure hranoly, výměnná záda, vcelku na to jak je kvalitní je i levná, dostupná, dostupné skla. Ohledně spolehlivosti jen samá chvála.

 

6x7 na cestování za mě osobně vůbec, váha, rozměry

 

pokud si vemeš na cesty fotak s nevýměnnou optikou a ještě k tomu Flexaret tak jsi blázen...


  • 0

#16 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 1 duben 2015 - 19:00:14

Rolleicord, Rolleiflex. Ale i ten Hasselblad 500cm.

Bronica ETRS, Mamiya 645 - vsetko fajn, ale mne to pride take plastove. Urcite sa s tym da robit (a urcite velmi dobre). Ale naucit sa to mat rad, no neviem. To asi radsej ten Flexaret.

Moznosti je milion, treba skusat od lacnejsieho k drahsiemu, kupit a co nevyhovuje predat. Nic sa nevyrovna vlastnej skusenosti. Tak by som mozno zacal i tym Pionyrem. Vyskusat si vekost aparatu, zakladanie filmu do cievky, skusit zvacsovat z takeho negativu ...


  • 0

#17 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 1 duben 2015 - 19:58:11

portret, reportaz, street a stredoformat?

.

idealne 2 aparaty a k tomu po 2-3 skla

 

jeden univerzalne pouzitelny fotoaparat neni

 

(zadluz se a kup si mamiya7)


  • 0

#18 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 duben 2015 - 19:58:49

po výměně baterky to bliká, pípá, musí se nastavit čas a datum, způsob zápisu dat na film, volba metry/stopy, s ISO si nejsem jistý ale pro nastavení krom FUJI filmů (mají obdobu DX kódu) se musí přes display. Bohužel ten poruchový display je chronická záležitost většiny -Zi, prý protože je umístěný na zadní stěně (ostatní GA ho mají navrchu) a je to blbě konstruované. Jinak je to opravdu milý přístroj. Co se dá udržet z ruky nevím, ale rozhodně to nekope (centrálka) a drží se taky hezky. Výhodou ale může nakonec být i ten autofokus, protože si foťák změří vzdálenost při namáčknutí spouště a když fyzicky ostří o zlomek vteřiny později tak už můžu překomponovávat a zaostřeno je tam kam jsem chtěl (možná). Ale ostří docela spolehlivě, jediné co nezvládl tak byly odlesky na hladině, ale to jsem ani nečekal. A případ od případu jsem si všimnul vinětace na širším konci, ale ne permanentně, asi dost záleželo na zaostřené vzdálenosti, cloně, filtru nebo dané scéně / přesnosti expozice a rozsahu jasů.

 

Když si můžu vybrat tak beru Pentaxe. Jednak mám k němu víc objektivů (ne že bych je uměl využít), a pak je to SLR se všema výhodama.

 

Pro vztup do světa SF a pro cestování bych se ale vyhnul experimentům ( v podobě TLR, dálkoměrů a jiných single purpose strojům) a vsadil raději na jistotu, třeba ve formě nějaké větší SLR. Ta práce může být velmi podobná kinofilmu s potenciálně mnohem vyšší kvalitou (ale může to být i obráceně, žeano).


  • 0

#19 boruvka

boruvka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 0

Publikováno 1 duben 2015 - 20:25:15

Jee, dekuji za vsechny reakce a nabidky. U tech Hasselbladu se mi prave libi ta spickova carl zeiss optika. Jinak urcite vymenny zada bych ocenil. Koukal jsem na tu bronicu etrs/etrsi, ktery tu nabizeji opravdu ve spickovem stavu, za ani ne polovinu ceny Hasselbladu, ale popravde jsem ji nikdy z blizka nevidel. Ten pentax je dobra volba, ale uz kvuli tem nevymennym zadum jsem o nem neuvazoval. 


  • 0

#20 Had05

Had05

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 7

Publikováno 1 duben 2015 - 20:30:54

JirkaM: k tomu přidej mizernou světelnost (4.5-6.9), paralaxu, pasivní AF a ne-TTL měření, krkolomný manuální ostření (trochu podobný jako má Hexar), zdechávací stavovej display bez kterýho si nezměníš ani ISO natož jiný složitosti (při výměně baterek všechno zapomene). Nadruhou stranu kreslí pěkně, je poměrně kompaktní, ale velikostně je stejná jako Mamiya 7 (ta ale bez objektivu). Má imprint exp. údajů, baterie musím uznat že vydrží velmi dlouho ale taky není věčná a posledně jsem měl trochu problém se k ní dostat.

Shodou okolností ji už asi 2 roky prodávám, občas se mi i někdo ozve ale vždycky když jsem mimo a technicky to prostě nejde zařídit. A na Paladix se z nějakýho důvodu nemůžu dostat (jakoby měli zakázaný zobrazování inzerátů ze zahraničních počítačů nebo co), takže ani nemůžu svůj vlastní inzerát smazat (přihlásit se jde).

kolik za ni?


  • 0

#21 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 1 duben 2015 - 20:32:45

http://www.paladix.c...i 645&wq=&uid=0


  • 0

#22 Had05

Had05

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 7

Publikováno 1 duben 2015 - 20:56:01

Jaj to je jak krámek s aparáty:-) Koukám že jako právný temnokomorník tam máš digitální stěnu;-)


  • 0

#23 Adamz

Adamz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 55

Publikováno 1 duben 2015 - 21:05:18

Jee, dekuji za vsechny reakce a nabidky. U tech Hasselbladu se mi prave libi ta spickova carl zeiss optika. Jinak urcite vymenny zada bych ocenil. Koukal jsem na tu bronicu etrs/etrsi, ktery tu nabizeji opravdu ve spickovem stavu, za ani ne polovinu ceny Hasselbladu, ale popravde jsem ji nikdy z blizka nevidel. Ten pentax je dobra volba, ale uz kvuli tem nevymennym zadum jsem o nem neuvazoval. 

Posledni skla na ETRS maji označení PE a rozdíl mezi CZJ na Hass a Bronicou nepoznáš, 40ka na bronicu je konstrukce Distagon a 75ka je Planar


  • 0

#24 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 105 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 1 duben 2015 - 22:29:18

Týda. Tahat s sebou středoformát znamená mít dobrá záda. Přátelé kolik vám váží výbava na středoformát, co s sebou nosíte? Co váží základní sestava?

 

Pentax 645N je famózní stroj. Mohu jej donést v květnu na sraz na "očuchání".  Ostří velmi přesně, dostatečně rychle a lze s ním fotit na plnou díru. Čímž dosáhnete zajímavé  hloubky ostrosti. Je však těžký. Osobně by jsem doporučil zaměřit se na potřeby fotografa, požadované přednosti a co oželit. Hassiho by jsem nedoporučoval.

  Asi Jenda má nejlepší zkušenosti s taháním strojů po vlastech Českých i severských.

    Bróňa je také dobrá volba, pokud nepreferuji autofokus. Zapomněli jste ještě na Mamču řady C. Zde by jsem s ohledem na to že jsem  měl jak C220, tak C330 připomenul, že neznám jiný SF tak skladný a univerzální. Na cesty by sem doporučil C220. Už jen to, že má centrální závěrku. Bohovsky dobře se drží v ruce.

    Také zde nebylo řečeno, zda-li tazatel preferuje hledáček, či šachtu.

 

Na cesta by jsem si rozmyslel, zda-li dobrý kinofilm např. Nikon FA by nebyla lepší volba.


  • 0

#25 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 2 duben 2015 - 05:19:16



Týda. Tahat s sebou středoformát znamená mít dobrá záda. Přátelé kolik vám váží výbava na středoformát, co s sebou nosíte? Co váží základní sestava?

Hele není to tak strašné. Můj přechod z Pentaxu MZ5 na Mamyiu 645 znamenal na cca půl roku batoh lehčí o půl kila. Teď je to už léta stabilně stejné jako s kinem...
VF je jiná řeč. Tam jsem o cca 12 kg těžší :-)
  • 0

#26 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 duben 2015 - 06:06:06

K te zminovane Fuji, mam GA645 s pevnym ohniskem, skvely plne automaticky stroj. Po asi 2 letech rikam, ze bych nemenil. Padaji z toho velmi pekne obrazky, expozicne jeden jako druhy.


  • 0

#27 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 09:51:58

Taková Bessa II taky není k zahození... opravdickej Heliar s vrstvama.... Dá se koupit i s levnějším sklem... 


  • 0

#28 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 2 duben 2015 - 12:43:32

K te zminovane Fuji, mam GA645 s pevnym ohniskem, skvely plne automaticky stroj. Po asi 2 letech rikam, ze bych nemenil. Padaji z toho velmi pekne obrazky, expozicne jeden jako druhy.

Jsem na tom podobně, od té doby, co jsem si pořídil GA645i s pevnou šedesátkou leží ostatní foťáky ve skříni. Nehodí se jen na snímky, kde je třeba pracovat s malou hloubkou ostrosti a přesně ostřit na konkrétní bod, ale na turistiku, do města, na street, na reportáž je to to nejlepší, co jsem kdy měl v ruce. Pověsím ji na krk pod bundu a můžu celý den chodit po městě, nebo šplhat po horách, aniž bych o ní věděl. Je pěkně placatá a skladnější, než SLR se základním objektivem, kvalita objektivu je pověstná. A pro reportážní a dokumentární snímky má něco navíc - někdy je třeba udělat snímek a je tak málo světla, že se prostě fotit nedá a na to se dá v nouzi zapnout vestavěný blesk, což je věc u středního formátu málo vídaná.


  • 0

#29 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 duben 2015 - 12:51:46

Priznam se bez muceni, ze blesk pouzivam pomerne casto. Aparat mam na decka, takze priblesknuti obliceje pres den pri hnusnem slunecnem pocasi, obvzlast kdyz maji smradi nasazene ksiltovky...


  • 2

#30 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 2 duben 2015 - 13:05:42

Jsem vlastník Bronici SQ-A a před několika lety jsem procházel stejným výběrem. Hass , Broňa, Mamča... a pořád dokola. Toužil jsem po Hassíkovi, ale tolik peněz jsem do toho investovat nechtěl. Bronica je velikostně +- jako Hass , a hlavně, je to láska na první pohled a omak. Skla jsou velice dostupná, optika velmi slušná, zpracování výtečné. Formát dělají 6x6, 6x4,5, a myslím 6x7.

Závěr: ZENZA BRONICA - DOPORUČUJI :-)


  • 0

#31 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 2 duben 2015 - 13:30:15

Až jednou budu velkej a bohatej tak si pořídím Hasselblad 503 CW.


  • 0

#32 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 duben 2015 - 14:26:40

Až jednou budu velkej tak budu dělat pěkný fotografie.


  • 3

#33 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 duben 2015 - 14:42:50

jenda 1250: zakrslík souhlasí :), má to stejně.


  • 0

#34 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 15:22:08

hm... a co si pořídit menší stativ? Ne že by to byla záruka, ale mohlo by to pomoci :-)


  • 0

#35 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 duben 2015 - 15:36:45

Se stativem na street? V tom případě Fuji GX 680 (II, III).

Ale prý není nutný :)

 


  • 0

#36 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 2 duben 2015 - 15:44:07

no tak u tohohle je to ještě horší, protože musíš koukat shora - zde výška hraje ještě větší roli - je potřeba do tej šachty vidět přece :-) taktéž flexaret a psix bez hranolu se nehodí pro menší postavy :-)


  • 0

#37 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 2 duben 2015 - 17:00:10

Pentax 6x7 ! 

 

muj sen :cry:


  • 0

#38 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 2 duben 2015 - 17:15:14

http://www.linhof.de/technorama-e.html

:-P


  • 0

#39 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 2 duben 2015 - 17:19:35

to uz je vf :D

 

.

nudle

 


  • 0

#40 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 2 duben 2015 - 17:22:38

 

to uz je vf :D

 

.

nudle

 

 

6x17?!....takový prcek. :-P 


  • 0

#41 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 2 duben 2015 - 17:24:01

 

Boruvka psal tuším, že chce 6x6...tady ho má hned třikrát.


  • 0

#42 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 2 duben 2015 - 17:30:05

Už delší dobu si pohrávám s VF streetovou myšlenkou. Postavit to na místě očekávaného děje, našroubit pneu a s klidem lovce vyčkávat události opřen o zeď...


  • 0

#43 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 2 duben 2015 - 17:45:32

 

to uz je vf :D

 

.

nudle

 

 

Co z toho, ked vacsinou shipping cost predstavuje viac, ako sme ochotni dat za cely aparat.

Pozeram vzdy a vsetky panoramy na svitok. Ale este pre mna taky neuliali. :(


  • 0

#44 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 duben 2015 - 18:36:40

no tak u tohohle je to ještě horší, protože musíš koukat shora - zde výška hraje ještě větší roli - je potřeba do tej šachty vidět přece :smile: taktéž flexaret a psix bez hranolu se nehodí pro menší postavy :smile:

Hranol je volitelné příslušenství


  • 0

#45 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 duben 2015 - 19:01:54

Prošel jsem si vlnou GASu, jedním z nejsilnějších záchvatů, za pár let. Nakonec jsem plánovaný nákup neuskutečnil, protože jsem si uvědomil, že mám v hlavě zmatek a to není dobře. Ty překřikující se hlasy v mé hlavě byly až moc silné. Tak sedím, čekám, čas ukáže co vlastně doopravdy chci.... Výběr fotoaparátu by měl podřizovat motiv. Třeba si nakonec pořídím to co jsem na počátku toho GASového šílenstí zamýšel, třeba něco jiného, třeba vůbec nic.... 


  • 0

#46 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 duben 2015 - 20:12:12

Jsem zklaman z tveho evidentne spatneho rozhodnuti, uz jsem videl vytouzenou trofej v kufru meho auta.

:)


  • 1

#47 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 duben 2015 - 20:22:57

Jiříku, kamaráde... já doufám, že oba budeme mít plné kufry svých trofejí a na duši klid :) To, že jsem se rozhodl nejdříve nadechnout ještě neznamená, že tu řeku nepřeplavu :) 


  • 0

#48 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 2 duben 2015 - 20:31:07

:)


  • 0

#49 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 duben 2015 - 20:50:29

K te zminovane Fuji, mam GA645 s pevnym ohniskem, skvely plne automaticky stroj. Po asi 2 letech rikam, ze bych nemenil. Padaji z toho velmi pekne obrazky, expozicne jeden jako druhy.

http://bazar.fotosko...essional-obj604

:???:  :arrow:  :idea:  :cool:


  • 0

#50 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 2 duben 2015 - 22:11:14

.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních