Přejít na obsah


Fotka

Slušnst a vstřícnost.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 24 duben 2015 - 08:42:43

Už delší dobu mě vadí nadpis:
Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice
 
Jistě jste si všimli, že narážky a vulgárnost prakticky vymizely, i když zde hluboce kořenily. Mám velmi dobrý dojem z temné v tom, že jsou jedinci, co donekonečna vysvětlují základní problémy. Nastupuje nám nový trend v informatice zvaný psychology počítačová debilita. Tedy v praxi to znamená. co by jsem si něco pamatoval, popřípadě vyhledal, když se mohu zeptat. A že se ptají je vidět ve vláknech. Dobře, tak to je a tak temná žije. Co by jsem však rád, kdyby se podařilo vynechat onen historický název:Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopicevostatní, povídání.

 


  • 2

#2 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 24 duben 2015 - 09:35:57

Já jsem taky pro to změnit, vždyť by stačilo slušně "Vostatní, povídání, kecy, digitálisti". Ale aspoň fóru dejme slušnost.

To, že tu někteří urážejí digitálisty, s tím nic nenaděláme, lidi nezměníme, i když je mi záhadou, proč vůbec takové negativní emoce vznikají. A je to smutné. Vždyť vše je o lidech, ne o tom, zda se fotografie zaznamená na film či na paměťovou kartu. Vždyť jakákoli fotoaparát je jen technická pomůcka, která se snaží zachytit naši myšlenku, pohled na svět kolem nás. To, že je nějaký vývoj, že něco končí, aby něco nového začalo, je tu od vzniku/stvoření světa. A nikdo z nás s tím nic nenadělá a proto je smutné, se tomu bránit a odsuzovat, ale pro mne je spíše lepší si vzít ze všeho to nejlepší, pro mne potřebné, co mi pomůže k mému cíli, tedy dosáhnout fotografie, jakou si představuji. Ale konec filozofování, asi to sem úplně nepatří, ale o slušnosti to je.


  • 0

#3 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 24 duben 2015 - 09:44:08

Já jsem taky pro to změnit, vždyť by stačilo slušně "Vostatní, povídání, kecy, digitálisti". Ale aspoň fóru dejme slušnost.

To, že tu někteří urážejí digitálisty, s tím nic nenaděláme, lidi nezměníme, i když je mi záhadou, proč vůbec takové negativní emoce vznikají. A je to smutné. Vždyť vše je o lidech, ne o tom, zda se fotografie zaznamená na film či na paměťovou kartu. Vždyť jakákoli fotoaparát je jen technická pomůcka, která se snaží zachytit naši myšlenku, pohled na svět kolem nás. To, že je nějaký vývoj, že něco končí, aby něco nového začalo, je tu od vzniku/stvoření světa. A nikdo z nás s tím nic nenadělá a proto je smutné, se tomu bránit a odsuzovat, ale pro mne je spíše lepší si vzít ze všeho to nejlepší, pro mne potřebné, co mi pomůže k mému cíli, tedy dosáhnout fotografie, jakou si představuji. Ale konec filozofování, asi to sem úplně nepatří, ale o slušnosti to je.

Jsou to kecy, tedy vopice. Hledáte problémy tam, kde nejsou a ty skutečné neřešíte.


  • 1

#4 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 24 duben 2015 - 09:45:27

bude fungovat search po premenovani temy ? linky asi  nebudu


  • 0

#5 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 24 duben 2015 - 09:59:39

Karfíku, necítím, že by tady lidé uráželi digitálisty. Cítím to tak, že se vždy ohrazují proti konkrétním osobám. Kdy? Když se na temnou zatahují "ve větší než přijatelné" míře digitální témata. A to je projev neslušnosti takových osob vůči zdejší komunitě. Toto je společenství lidí, které o takových tématech (kromě vyhrazených vláken), na tomto fóru hovořit nechce.
Otče, rozumím názoru na opice v názvu. Vždycky jsem to cítil tak, že toto pojmenování nemá být hanlivé vůči digitálistům (vždyť mnoho zdejších na digitál i fotí), spíše jako taková nadsázka i vyjádření postoje a zaměření temné. S veškerou úctou s návrhem na přejmenování nesouhlasím, neboť by to byl pro mně podobný projev škodlivé korektnosti jako černoch-afroameričan, cikán-rom, heterosexuál-cisnormal sexuál.
  • 2

#6 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 duben 2015 - 10:40:50

Karfiku, jdi do prdele. Otce, vy mate zasluhy, proto nechodte s Karfikem, jen si dejte panaka, podivejte se, jak je krasne na svete, tak vam bude dobre.
  • 0

#7 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 24 duben 2015 - 10:58:57

Vážený kolego, Karfíku, technický pokrok, ani prd nezastavíš! Vřelý souhlas s Vaším názorem, že jakýkoli fotoaparát je jen technická pomůcka, která se snaží zachytit naši myšlenku, pohled na svět kolem nás. Právě ono zamyšlení se nad každým záběrem, propojení vnímání, tedy vědomí a vidění, považuji za jednu z nejdůležitějších věcí v dobré fotografii. Přeji mnoho úspěchů i do Ostrožské Nové Vsi, která je od Těmic u Bzence, kde se ujali mého otce, chovance ČS Státního dětského domova v Mukačevu a prožil zde patrně od svého narození nejkrásnější období svého dětství. Do obecní kroniky se zapsal svým neuvěřitelným sportovním výkonem, kdy hbitě vylezl v sázce s kamarády na samý vrchol věže kostela. Návrat na pevnou zem absolvoval po zásahu místního požárnického sboru. Franta "Kostel" Kurach z Těmic u Bzence *25.2.1923 zde ministroval a podílel se na stavbě obřího modelu letadla s jakýmsi motorem, pohánějícím jasanovou vrtuli a díky své odvaze podnikl první úspěšné pokusy o motorový let v historii Těmic. V obdivuhodné kondici ještě v padesáti letech, s proutěným košíkem u pasu, bleskurychle zmizel vysoko v koruně mohutné třešně. Jako vyučený kovář ze mne mne vychoval slušného a vstřícného člověka. S úctou a přáním slunečných jarních dnů "Starý Jezevec" Erik - Slanej Vrch 


  • 3

#8 hurvinek

hurvinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 24 duben 2015 - 11:15:38

Hoši,hoši,tak jsem se vyspal,mám pořád problém s tím rozdílem času.Myslím si,ba jsem přesvědčený,že všichni co tu jsou a píšou,fotí,pracují a baví se,tak používají počítač,aby tu vůbec mohli být.Pravdou je,že neregistruju ,,digitálisti",kteří by se nám za toto posmívaly a přeci by mohli,protože i počítač je novodobý neřád,ale přesto ho mame všichni rádi.Myšlenku rozvedu dál,kolik z Vás před vkládáním fotografii používá úpravu po scenování,tedy mimo mě a to pak bylo sakra poznat,ale jsem dřevák a takový mám výsledek..Pak už jen kolik lidí používá digitál vedle kamery na film a bojí se to vůbec poznamenat,aby se jim ostatní nesmáli a neskončili v mínusovém poli s hanbou a internetovou sebevraždou která spočívá ve vymazání a odhlášení s tohoto fora,nebo doživotního odmlčení.A tak je to i s názvem,pokud někdo chce měnit název fora,tak si myslím,že to je věc těch,kteří toto forum stvořili,založili a několik let se mu obětavě a jak mohou věnují,v tomhle bych nehledal hlas dělnické třídy a nevyhledával nadvládu proletariátu,tedy nás sprostých lidí.Změna,proč né,ale bez vášní,jedním kapitalistickým kliknutím a hotovo.Hlavně se mějte všichni rádi,práce ať se daří,protože nastává okamžik probouzení přírody a to nebývá času nazbyt.Jsem tu rád a jsem moc vděčný za tohle forum,děkuju všem co tu jsou.Mějte nádherný den,skvělý víkend a perfektní náladu.S přáním všeho dobrého M :cool:


  • 0

#9 hurvinek

hurvinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 24 duben 2015 - 11:31:14

A což =Analogové a digitální báchorky,=na tom není nic závadného. :cool:

 

Viz encyklopedie,význam slova báchorka,dokonalý popis pro toto téma.


  • 0

#10 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 24 duben 2015 - 12:51:45

Stejně si pánové myslím po tom, co jsem slyšel o komoře, že bychom mohli hanlivá, či dvou významová slova vynechat. Vždyť nikdo proti digitálistům nic nemá. Je to dobrá přípravka pro Analog a následný vstup do našich internetových škamen. Co by nám udělala velkorysost slova zaměnit?


  • 1

#11 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 24 duben 2015 - 13:35:51

Karfiku, jdi do prdele. Otce, vy mate zasluhy, proto nechodte s Karfikem, jen si dejte panaka, podivejte se, jak je krasne na svete, tak vam bude dobre.

Slušnost je třeba i to, že si nebudeme nadávat. Vždyť to jen ukazuje na naši slabomyslnost.


  • 6

#12 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 24 duben 2015 - 13:44:51

.

vzdy jsem na rozpacich kdyz na mne ma naha pritelkyne z postele rve: jdi do prdele!


  • 5

#13 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 638 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 24 duben 2015 - 13:50:54

hahaha neslusny vyzaduje pre seba slusnost


  • 2

#14 patriot

patriot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 109 příspěvků(y)
Reputace: -7

Publikováno 24 duben 2015 - 15:06:45

 

Karfiku, jdi do prdele. Otce, vy mate zasluhy, proto nechodte s Karfikem, jen si dejte panaka, podivejte se, jak je krasne na svete, tak vam bude dobre.

Slušnost je třeba i to, že si nebudeme nadávat. Vždyť to jen ukazuje na naši slabomyslnost.

 

Karfík, nebuď drzý a běž si po svých. 


  • 0

#15 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 24 duben 2015 - 16:03:06

Nic bych neměnil, povinnou krasomluvu nezaváděl, digoše sem netahal.


  • 9

#16 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 24 duben 2015 - 16:35:15

Omlouvám se předem - při vší slušnosti se takříkajíc "profesně" musím zastat Flexaretu VI - Vaše titulní fotka mne poněkud...znechucuje...


  • 3

#17 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 24 duben 2015 - 16:39:33

Jinak  nic proti aktům - nebýt toho fotoaparátu, byla by to asi nejlepší kreace s touto tematikou ve Vaší galerii...


  • 5

#18 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 24 duben 2015 - 19:40:16

Omlouvám se předem - při vší slušnosti se takříkajíc "profesně" musím zastat Flexaretu VI - Vaše titulní fotka mne poněkud...znechucuje...

To víte, někdo má rád holky, někdo vdolky, mně se to líbí, proto jsem to vyfotil a Vám ne, tak už to na světě chodí. Co třeba fotíte Vy? Nemáte tu žádnou fotku. Nevím, zda jste si mě nespletl, já tu mám v galerii jen jednu fotku dcerky :-).

A když už píšete mimo téma, zkuste psát tak, aby jste se nemusel hned na začátku omlouvat. A navíc, za svůj názor se není potřeba omlouvat, odezva je snad s jakoukoli profesí potřeba, ať je pozitivní či negativní. Jen by snad chtělo to trošku rozvést, abych si z toho něco vzal, ze slova znechucuje moc neusoudím, co je špatně.

PS: Možná by se Vám to líbilo bez Flexaret, ale to by mi sem manželka nedovolila umístit :-).


  • -1

#19 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 24 duben 2015 - 20:16:40

 

Omlouvám se předem - při vší slušnosti se takříkajíc "profesně" musím zastat Flexaretu VI - Vaše titulní fotka mne poněkud...znechucuje...

 Nevím, zda jste si mě nespletl, já tu mám v galerii jen jednu fotku dcerky :smile:.


 

Dovolil jsem si kliknout na odkaz na Vaše stránky

https://karafiat.zon...ile/40523/92669


  • 0

#20 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 duben 2015 - 20:30:31

:shock:


  • 3

#21 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 24 duben 2015 - 22:12:51

 

 

Omlouvám se předem - při vší slušnosti se takříkajíc "profesně" musím zastat Flexaretu VI - Vaše titulní fotka mne poněkud...znechucuje...

 Nevím, zda jste si mě nespletl, já tu mám v galerii jen jednu fotku dcerky :smile:.


 

Dovolil jsem si kliknout na odkaz na Vaše stránky

https://karafiat.zon...ile/40523/92669

 

Jo takhle, tož to pak jo :-).


  • 2

#22 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 duben 2015 - 23:03:14

Obecně s Otcem souhlasím a v této souvislosti se mi vůbec nelíbí, kam diskuse v tomto vláknu došla. Tolik nadávek a napadání ostatních jsem na Temné neviděl snad za celé poslední čtvrtletí.

 

Dovolím si ale malé rýpnutí do Otce: I když patříš ve svém vyjadřování k těm slušnějším členům zdejší komunity a obdivuji tvou činorodost na poli temnokomornické osvěty, srazů atp., mrzí mě, že sis neodpustil rasistickou vsuvku v příspěvku http://www.temnakomo...věten/?p=495874 Je možné, že jsi mluvil o skutečné plísni (fungus) na záchodcích a ne o příslušnících romské menšiny, ale dost o tom pochybuji.

 

Prosím, nesnižujme se zde k nadávkám a podobným výpadům. Děkuji.


  • 1

#23 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 24 duben 2015 - 23:22:22

At ctu jak ctu, Karfik v tomhle vlakne nenapsal nic neslusneho, nic od veci, nic s cim by slo nesouhlasit, zaroven nic prevratneho a noveho, na nikoho nezautocil. Nechapu tyhle reakce, pro nektere autory uz asi pomalu standartni.

Formu titulku "Vostatní, povídání, kecy, digitálisti - prostě vopice" za sebe hodnotim do kategorie "radobyvtipnych".

Za sebe take nemam problem pouzivat slova Rom misto cikan, pokud si to dane etnikum preje atd. Nenazyvam to skodlivou korektnosti ale slusnosti. Co je skodliveho na trosce davky evoluce?


  • 4

#24 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 25 duben 2015 - 06:21:07

 

 

 

Omlouvám se předem - při vší slušnosti se takříkajíc "profesně" musím zastat Flexaretu VI - Vaše titulní fotka mne poněkud...znechucuje...

 Nevím, zda jste si mě nespletl, já tu mám v galerii jen jednu fotku dcerky :smile:.


 

Dovolil jsem si kliknout na odkaz na Vaše stránky

https://karafiat.zon...ile/40523/92669

 

 

 

Ten je můj :-P 

https://karafiat.zon...269380/25751254


  • 0

#25 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 25 duben 2015 - 06:26:09

https://karafiat.zon...269380/25751232

Co to ořezali, ztratilo to pro mě kouzlo a už to nefotím.

Celkem se ti na tu širokost snímku podařilo vytěsnit tu otravnou civilizaci co tento záběr umí tak rušit.


  • 0

#26 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 25 duben 2015 - 10:23:35

Otce,chapu.ze ne vsem,i tobe,se nelibi nadpis ,bohuzel jsi nevysvetlil co ti na tom vadi a proc?Je to vec nazoru,chapu.To ze zde prevlada slusnost je velice potesujici,ale proc delat stale ustupky,napr Cigan-Rom,nikde ve svete jiny nazev neexistuje jen cigan-gipsy.

Mozna ze v nazvu ti vadi -digitalisti,vyskrtnout-znamena ustupek,proc stale nekomu ustupovat?

Mozna ,ze to vyzni jako ustupek,muzeme zkratit nazev jen na VOPICE  ;)  :)  :P

Jinak preji vsem nadherny a slunecny  den. U nas bude snad take,i kdyz ted je   -2C !

 

opatrujte se 

borek


  • 1

#27 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 25 duben 2015 - 12:00:22

vopice věřím že snad nikou nevadí (nevím že by se tu vyskytoval nějaký P. Hájek...), především jde o to spojení opic a digitálistů. Osobně je mi to vcelku jedno, necítím se být offended (jak je to sakra česky? - dotčenej?) a důvod bych mít mohl, protože zvlášť v poslední době obcuju s křemíkem víc než bych si přál ale některý věci na film jednoduše vyfotit prostě nejdou. Zatím.

 

Chápu že to může vyvolávat negativní reakce a pocity u nově příchozích, kteří v dobré víře chtějí zkusit fotit i na film souběžně s digi a dotýká se jich to, případně je to může i odradit od další návštěvy TK.cz a to je škoda.

 

Zásadní problém je ale v tom že se všichni berou moc vážně. Smrtelně vážně. A přitom život je jenom jedna velká hra s úkolama, misema, odměnama, zbraněma a hračkama, každá hra někde začíná a někde končí.


  • 1

#28 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 25 duben 2015 - 13:12:32

Mne osobne ten názov nevadí. Prvýkrát keď som to videl, tak som sa celkom dobre zasmial, ale (podla známych) ja mám občas trochu divný zmysel pre humor. Jenda to celkom dobre vystihol.


  • 0

#29 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 25 duben 2015 - 13:25:04

Osobně se domnívám, že v češtině jsou dnes bez povšimnutí tolerovány mnohem horší výrazy než ,v celku roztomilé, opice. Určitou animozitu některých diskutujících k řečem o digitální fotografii vnímám jako pochopitelnou obranu tohoto fóra před zaplevelením digi tématy. Pokud si někdo touží povídat o digitální fotografii má na výběr nepřeberné množství jiných specializovaných stránek a není tedy třeba s tím chodit na temnou. Kdo fotí souběžně, může tady řešit problémy s analogovou fotografií a na jiném fóru řešit s příznivci a znalci digitál. Já v tom nevidím problém. Navíc mám pocit, že se otec v lázních malinko nudí a tak sem malinko zlomyslně rýpl, aby měl co číst. :-D


  • 4

#30 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 25 duben 2015 - 15:09:17

Jinak. "vopice" jsou tady necelých pět let. Doteď to nikomu nevadilo...

Otče, to není proti tobě.


  • 1

#31 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 25 duben 2015 - 16:06:03

Náhodou Černá plíseň na sociáce je super kryptotermín.


  • 1

#32 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 duben 2015 - 21:17:37

nikam jsem si Tonlibe nerýpal. :-P

 Jen jsem pročítal témata a koukal jak se téma a názory mění v čase. Nerad by jsem aby se opakovaly problémy vedoucí k rozpadu. Očividně je zřejmé, že názorovost je zde různá. Na jednotném názoru se neshodneme. Jsem však rád, že se dokážeme bavit. Já jsem pro změnit tento pomník po Mamiákovi a vy zase jej nechat.  Jsem proti jakýmkoliv vulgaritám a když je vhodné něco napsat ostřeji, tak zabaleně v humoru.

--------Velmi kvituji, že je zde větší a větší tolerantnost. Kéž by vydrželo.-------

    Jinak myslím, že nemám k tématu už co říct.


  • 0

#33 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 25 duben 2015 - 21:25:05

Ano, zacina to takovymi kryptoterminy a kde to muze skoncit nam ukazal i v nasich koncinach pred vice jak sedmdesati lety jisty calounik s knirkem a jeho klika. Pred nim i po nem bohuzel mnoho dalsich.

Zpet k tematu: Me teda podtitul tohoto fora az tak nevadi, spise mi jde o celkovou slusnost na Temne, ktera po prichodu Karfika dosti poklesla. Troufam si tvrdit, ze ne jeho vinou. Je to skoda, nebot priblizne rok predtim mohli jsme zacit pozorovat moralni vzestup na zdejsich forech.
  • 1

#34 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 25 duben 2015 - 21:33:02

Uznávám. Toto jsem psát nemusel:

 

Dovolím si ale malé rýpnutí do Otce: I když patříš ve svém vyjadřování k těm slušnějším členům zdejší komunity a obdivuji tvou činorodost na poli temnokomornické osvěty, srazů atp., mrzí mě, že sis neodpustil rasistickou vsuvku v příspěvku http://www.temnakomo...věten/?p=495874 Je možné, že jsi mluvil o skutečné plísni (fungus) na záchodcích a ne o příslušnících romské menšiny, ale dost o tom pochybuji.

Prosím, nesnižujme se zde k nadávkám a podobným výpadům. Děkuji.

 

Jest-li jsem se někoho dotknul, tak se mu moc omlouvám a pokud je někdo zde z oné menšiny, tak má mou velikou podporu. Ostatně jsem dost doučoval dvě mimořádně nadaná děvčátka na gymplu matematiku a fyziku, což je důkazem mé nezaujatosti. Měl jsem na mysli ty občany jenž nepracují a kradou, lžou ..... Nikoliv obecně. Kdo mě zná, ví co myslím.


  • 2

#35 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 25 duben 2015 - 21:33:55

point of view

.


  • 0

#36 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 25 duben 2015 - 21:46:16

Uznávám. Toto jsem psát nemusel:
 
Dovolím si ale malé rýpnutí do Otce: I když patříš ve svém vyjadřování k těm slušnějším členům zdejší komunity a obdivuji tvou činorodost na poli temnokomornické osvěty, srazů atp., mrzí mě, že sis neodpustil rasistickou vsuvku v příspěvku http://www.temnakomo...věten/?p=495874 Je možné, že jsi mluvil o skutečné plísni (fungus) na záchodcích a ne o příslušnících romské menšiny, ale dost o tom pochybuji.
Prosím, nesnižujme se zde k nadávkám a podobným výpadům. Děkuji.

 
Jest-li jsem se někoho dotknul, tak se mu moc omlouvám a pokud je někdo zde z oné menšiny, tak má mou velikou podporu. Ostatně jsem dost doučoval dvě mimořádně nadaná děvčátka na gymplu matematiku a fyziku, což je důkazem mé nezaujatosti. Měl jsem na mysli ty občany jenž nepracují a kradou, lžou ..... Nikoliv obecně. Kdo mě zná, ví co myslím.


Dobra, za toto rozhodne davam palec nahoru.
Rad bych se s tebou nekdy setkal na nejakem srazu, bohuzel mi to ale porad z rodinnych i jinych duvodu nevychazi :-( Kdyby tak ty srazy byly bliz meho bydliste... Nu coz, dojedu alespon na setkani Flexaret do Brna.
  • 0

#37 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 25 duben 2015 - 22:12:04

...Určitou animozitu některých diskutujících k řečem o digitální fotografii vnímám jako pochopitelnou obranu tohoto fóra před zaplevelením digi tématy. Pokud si někdo touží povídat o digitální fotografii má na výběr nepřeberné množství jiných specializovaných stránek a není tedy třeba s tím chodit na temnou....


Toto je podle mně návod, jak se části neplodných a neuctivých diskusí zbavit.
  • 2

#38 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 26 duben 2015 - 09:07:03

 

...Určitou animozitu některých diskutujících k řečem o digitální fotografii vnímám jako pochopitelnou obranu tohoto fóra před zaplevelením digi tématy. Pokud si někdo touží povídat o digitální fotografii má na výběr nepřeberné množství jiných specializovaných stránek a není tedy třeba s tím chodit na temnou....


Toto je podle mně návod, jak se části neplodných a neuctivých diskusí zbavit.

 

To je docela pravda, ale bohužel tu vždy zůstane to, že někteří nově příchozí se tohoto nedrží.

 

Jednak z důvodu, že vlastně netuší, že by tu nějaká hranice mezi klasikou a digi mohla vůbec být nastavena. To třeba i proto, že éru klasiky nikdy nezažili a dosud třeba ani neměli důvod se nějakou historií fotografie zabývat, nebo především proto, že netuší z jakého popudu tyhle stránky vlastně vznikly. Toto je varianta, kterou asi dokáže každý z dřívějších příchozích pochopit, je snadno vyřešitelná tím, že příchozí po upozornění (které ale může být někdy i trochu drsnější, každý jsme holt jiná nátura) pochopí a přizpůsobí se.

 

Druhý důvod je složitější I když vlastně zcela prostý.  Občas se objeví někdo, kdo se daným podmínkám už nedokáže přizpůsobit. Třeba by to i dokázal, ale nové technologie jej natolik polapily, že nedokáže udržet na uzdě své ambice, které potřebuje projevovat v digitálním světě (protože tam platí násobně víc to, že se protlačí především ti nejdravější, ti šikovní to mezi nimi mají obtížnější). Zde je pak vysvětlování nebo i prosby o pochopení mlácením čehosi o zeď.

To, že může existovat několik jedinců (100 či 1000), které to současné, příliš rychlé prostředí nějakým způsobem obtěžuje a kteří se tedy uchýlili do nějaké komunity, kam se mohou přijít zklidnit mezi podobně smýšlející, to on nedokáže nějak přijmout.

 

Co s tím může temnokomorník dělat ?  Má zůstat tím klidným, nikam nespěchajícím, nechat na sebe házet narážky, že je to on, kdo je netolerantní a že uráží ty ostatní ? A nebo má také právo si nějak bránit tu svou komůrku, kde je mu dobře a kterou si postavil právě proto, aby mu tam tak bylo ? 

 

Nevím, zda se tomu, kdo poprvé najde tyto stránky, nebo třeba není platícím příchozím, objeví  pouze, že toto je web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií.  A to je bohužel dnes již pro převážnou většinu populace věta, ze které se mnoho nedozví.

Proto si stále myslím, že by na úvodní stránce mělo být pár vět, více vysvětlujících důvody vzniku a existence tohoto webu. 


  • 4

#39 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 duben 2015 - 10:36:32

Malo veci me v posledni dobe potesilo, toto vlakno je vyjimkou. Karfik opet ukazal, ze je stupidni troll a husa potrefena, nekolik dalsich jsou slabounke krysy cekajici na moznost zakosnout se do zdanlive nemohoucich, pak je tu nejaka iola, ktera asi zacne Nemcum rikat "dý dojčn" a Vlachum taky nejak divne, protoze se ma potrebu stavet vzdy proti vsemu silnemu a zdravemu, proste kastrovany eurolevicak. Otce nekomentuji, opirat se vsak o "pomnik otce zakladatele" je ubohe. Neco jako kdyby psi hromadka nadavala na lesk boty, ktera do ni slapla.
  • 1

#40 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 26 duben 2015 - 11:42:06

Tohle jsem od základu nějak vůbec nepochopil. To nemáte lepší věci na práci? Jsem z toho daněk


  • 1

#41 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 26 duben 2015 - 12:09:06

Drahý Daňku. Pod pokličkou zůstávají věci, které bublají a občas vychrtly. Lepší je je řešit dříve. Kdyby jsi organizoval setkání, tak nahlédneš pod hladinu pokličky. Lépe se vypovídat dříve, než-li pod tlakem. Mohu jmenovat mnoho lidí, kteří při erupci byly odejiti. Je mi líto že zde nejsou.  Když se zde tak rozjela debata, tak jsem si vyčítal, že jsem si raději nestrčil prsty do svěráku, než napsat úvodní věty. No a nyní jsem rád. Asi toto téma není tak nezajímavé. Pokud  se Ti zdá, tak buď rád a užívej si temnou. Koukej přijít na sraz do Prahy a hodíme řeč. 


  • 0

#42 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 26 duben 2015 - 12:21:50

Clovek rad vidi, ze vsetci, ktori maju blaho toho portalu na srdci, zaplatili predplatne.

http://www.temnakomo...t/2-předplatné/

Niezeby som si uzurpoval pravo do niecoho kecat viac, ako neplatici. Ale ten postoj k VECI sa pozna.

:)


  • 1

#43 Tomlib

Tomlib

    Nováček

  • Předplatitel
  • 98 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 45

Publikováno 26 duben 2015 - 13:08:24

Počátek příspěvku míněného jako nadsázka :

> Navrhuji založit jako návnadu téma " Ti nejchytřejší z nás, kteří se nebojí nových digitálních technologií. ", do něj se spolehlivě stáhnou namyšlení, ješitní trollové, kteří zde povedou své nemilosrdné souboje o nadvládu nad světem. Tím se pročistí zbytek fóra pro nás ostatní.

<

konec příspěvku míněného jako nadsázka.


  • 0

#44 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 26 duben 2015 - 13:23:36

Jinak. "vopice" jsou tady necelých pět let. Doteď to nikomu nevadilo...

Otče, to není proti tobě.

Jak 5 let? Mám za to, že jsou tu od začátku TK, tedy od roku 2007.


  • 0

#45 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 26 duben 2015 - 13:25:04

Clovek rad vidi, ze vsetci, ktori maju blaho toho portalu na srdci, zaplatili predplatne.

http://www.temnakomo...t/2-předplatné/

Niezeby som si uzurpoval pravo do niecoho kecat viac, ako neplatici. Ale ten postoj k VECI sa poznat.

:)

V tomhle tedy souvislost nenacházím. Existují lidi, kteří neplatí z různých důvodů. A dřív třeba platili.


  • 0

#46 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 26 duben 2015 - 14:32:39

 

Clovek rad vidi, ze vsetci, ktori maju blaho toho portalu na srdci, zaplatili predplatne.

http://www.temnakomo...t/2-předplatné/

Niezeby som si uzurpoval pravo do niecoho kecat viac, ako neplatici. Ale ten postoj k VECI sa poznat.

:)

V tomhle tedy souvislost nenacházím. Existují lidi, kteří neplatí z různých důvodů. A dřív třeba platili.

 

Tu na temnej je sloboda pristupu nezavisla od platby.

Ked zaplatim, suhlasim napriklad aj s tym, ze ty nemusis - nech uz su tvoje ponutky akekolvek.

Tym dokazujem, ze ja si tvoj nazor vazim i ked s nim nesuhlasim.

Rovnako tym, ze nazaplatis ty, suhlasis s mojou platbou.

(To je na tom pekne.)

Ale uverit ti vaznost tvojho zaujmu mi dava tvoja platba. Nie fakt, ze kedysi si platil.

To sa da pochopit.


  • 4

#47 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 26 duben 2015 - 16:16:12

Spousty lidi zde predvedlo zde uz asi nevyhnutelny, evergreen offtopic pristup, zamireny smerem ke svym nejaktualnejsim mindrakum. Coby pouhy rekreacni navstevnik temne, mel jsem (naivne) za to, ze tahle diskuze se tyka toho, co nastinil uvodni prispevek - formulace nazvu jednoho vlakna. Coz pochopil asi nejlepe Karfik (bez zbytecne jalovych pidnu, zda je urazlive slovo "digitalista", ci slovo "(v)opice", vsichni dobre vime, ze jde o slovni spojeni), pac odpovedel hnedka a k veci. Nechodim zde casto, Karfika neznam, treba troloval nekde jinde, ale v kontextu toho vlakna je pak tim nejmensim trolem. Mame-li se tedy drzet skutecneho vyznamu toho slova, tudiz trolovani = hazeni zapalnych, drazdivych, otravnych a predevsim off-topic prispevku. Pokud troloval jinde a dostal zde po usich jaksik "z principu", je to pak spatne. Projevujete tim sve sympatie a antipatie (byt pravem vybudovane), namisto vyjadrit se k veci. Takto to byt nema.. ackoliv.. dokazu si predstavit to nezkrotitelne nutkani nekterych zdejsich.

Co bylo tedy tim splapnutim na mnohych kuri oka? Zeby slovo "vyvoj"? Nekdo snad zapira, ze ve fotografii se neodehrava vyvoj? V jakych letech sel koupit film a v jakych digitalni fotak? Jednim z vyznamu slova vyvoj, je zmena v lepsimu, neni to ale vyznam jediny. Jinymi slovy, vyvoj muze znamenat pouhou zmenu v case, a ne nutne k lepsimu (vyvoj situace). Co je lepsi, co je horsi, to zase zalezi na uhlu pohledu kazdeho z nas. Ja napriklad vlastnim auto, ktere nehodlam obnovit za novou generaci, pac vim, ze ho sprznli (stejne jako hodne jinych aut). Na druhou stranu, cena teto nove generace relativne dost poklesla. I takovy je vyvoj (v tom pripade pristupnost na ukor kvality) a neni to dnes nic vzacneho.
To, ze tento web nebude obsahem vchazet do sveta digitalni fotografie je jen zadouci. Je lepsi mit k dispozici specializovane weby na urovni, nez spoustu "kockopsu".
A co bubla pod poklickou.. netusim. Vyrikejte si to mezi sebou, v jinem vlakne atd, ti, kteri se znate nejak bliz. Mate-li temnou jako spolecenskou zalezitost, misto hospody, i to je moznost. Ja tyhle potreby resim jinde a pro mne za mne, diskuzni fora by mohly byt striktne vecna (vtipky o fekaliich, prdelich a jinych, sbirajici vetsi pocet kladnych hodnoceni nez relevantni odpovedi, klidne ozelim). Tohle jsou samozrejmne dva extremy a nikomu nic nenutim. Je mi to ukradene jak to nakonec bude, ackoliv skutecnym fotokomornikum a tomuto webu preji vse nejlepsi (opravdu hodne jsem se zde dozvedel). Nepratelske a hystericke reakce vuci lidem, kteri nebyli na nejakem poslednim srazu, nezaplatili prispevek, ne-nenavidi digitaly (nebo co je vlastne kriteriem tech zdejsich sympatii/antipatii, to mi porad unika, kazdopadne vecnost prispevku to neni) a opovazuji se zde vkladat sve odpovedi, tak tohle temto strankam urcite neprospeje. Samozvani "strazci selskeho rozumu" zde o zivot vesti z logru v nadeji nastoleni nejlepsi taktiky zasmesnovani jim neznamych lidi.. Kde to jsme, vazeni?? Fakt ziram! :-) Krasny den.

  • 4

#48 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 26 duben 2015 - 16:17:44

Mam tez dobry pocit z toho,ze na Temne se vyskytuji vulgarni diskuze ,cim dal tim mene,coz je vyborne.Myslim si ,ze se v podstate nejedna o nazev jako o obsah tematu,nechal bych Vopice....???

 

Jinak bych se omluvil jako neplatic,dvakrate,kdyzi davno jsem delal bankovni prevod do cech,pro mne to byla trnita cesta a odporna.Tenkrate jsem se zaprisahal,ze nikdy vice.Mam syna v cechach a tak snad pres nej.Proto prosim,mohl by mi nekdo poslat cislo uctu jak pro platbu z cech,tak i ze zahranici?na SZ?

nemam MastrC,nenavidim...jako telefon,TV  a jine takove d.....lni vecicky,

 

to byla odbocka,proto budme k sobe slusni,hodni a uprimni,zkratka Pratele !

 

Otce az budu nekdy v cechach tak se ozvu,jestli budes mit trochu casu,Krkonose nejsou zas tak velke...

 

opatrujte se 

 

borek


  • 0

#49 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 26 duben 2015 - 16:23:36

Dost bylo neplodných řečí, obohaťme se citací velikána: "Nemoudří se domnívají, že
v neustále se rozšiřující toleranci
je klíč k dobrým vzájemným
vztahům, k prosperitě,
životaschopnosti. Hluboce se
mýlí. To, co je tvořivé, je řád.
Správa věcí, v jejímž pořádku,
vymezení a tedy i netoleranci
k hloupému, škodlivému, zlému,
lze nacházet směřování, je
nekonečně tvořivější, protože
cílené a souladné než ono
kamkoliv a kudykoliv možné vyjití.
Ve městě je takové bloudění jen
plané a neplodné, v horách,
v poušti bývá smrtonosné. Žijeme
v poušti, v poušti vztahů, děl i
hodnot. Nejdeme nikam a jdeme
kamkoliv. Vše je dobré. Opravdu?
To je přece lež. Smyslem je cíl,
výsledný obraz? To je přece obří
lež. Obraz je jen odrazem, stínem
vnitřní podstaty, pravé
skutečnosti. Der Weg ist das Ziel.
To už jste zapomněli i toto?!
Syn bez otce se nestane mužem,
muž bez řádu nemůže být
(dobrým) otcem, bratrem,
manželem, členem. Dodržujte řád
a řád udrží vás. Ne každý ovšem
může stanovovat řád. Kdo vede
druhé, musí především uřídit
sám sebe, musí sám mít řád, být
mužem řádu. Hledejte!
O řádu se nehlasuje. Řád se
ustanovuje, je důsledkem moci.
Moc může mít různé zdroje, ale je
jisté, že nemá-li kdo řád, má slabé
nebo žádné vůdce. Hledejte!
Můžete se nakonec vydat
kamkoliv, ale musíte znát směr a
toho, kdo vás vede. Hledejte!
A neříkejte neschopnosti mít
směr a řád tolerance." Obzvláště poslední větu by mnozí potřebovali vypálit železem, aby ji přijali. Jen to je možno tolerovat, co je pravdivé a tedy dobré, jen tam je láska k bližnímu, kde vládne rozum. P.S. Napište mi třeba stokrát, že jsem zlý zlý špatný. Dělával to tak Jožka Géblsovic, kterému tady někteří zdatně konkurují. Mně je to scheißegal.
  • 2

#50 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 26 duben 2015 - 16:28:36

tak já to Bořku za Tebe zaplatím. Někdy mi to dáš.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních