Slušnst a vstřícnost.

meCZoun

• LocationJihlava

Publikováno 28 duben 2015 - 08:19:10

Vyvstává zajímavá otázka. Co má průměrný chlap častěji. Ženskou nebo opici.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#102 dravec

dravec

Publikováno 28 duben 2015 - 10:14:00

Ach jo.

Ako by sa teda mal digitalny kutik volat tak, aby sa jeho abonenti mohli hanbit trosku menej a neurazalo ich jeho pomenovanie?

On ten kutik tu vlastne uz je a ja som ho vnimal ako pomoc akejkolvek analogovej formy na ceste za obrazom. A naozaj pre ortodoxnych by mohla byt moznost vypnut ho vo svojom profile. Urcite by sa tak obrusily niektore prilis ostre hrany.

Ono popravdě když se do toho "kůtiku" podíváte, tak tam vlákna o digitální fotografii nenajdete. Takže by tam ani slovo digitálisti být nemuselo. Řeší se zde spíš vůbec řeč o čemkoli digitálním. Někteří zde jsou totiž na to alergičtí. Sám něco do některého vlákna zanesu, ale ve smyslu využití či srovnání. Vždyť zde nikdo po nikom nechce, aby digitální techniku používal, ale lze s výhodou využít určité věci z digitální techniky s výhodou u klasické a naopak. A toto zde prostě od některých není tolerováno. Ale přitom pro příklad se využívají scannery či digitální expozimetry. To bychom mohli zrušit galerii, protože ta přece u temnokomorníka v digitální formě nemůže existovat.

Keko:

"No dobre. Dobrovolne sa priznavam, ze povazujem cloveka s mobilnym telefonom, tabletom, taxikom bez vodica a s digitalnym fotoaparatom tak trosku za  vopici. Co mi dava pravo si to mysliet? Nuz moj majestat analogoveho nadsenca, ktrory odmieta automatizaciu, "clever" telefony, ci dokonca umelu inteligenciu vsade tam, kde to dokazem sam - bez pomoci automatov."

Digitální fotoaparát lez použít i v režimu M a bez AF v úplném manuálu, ale vše je jen o uživateli fotoaparátu, jak nad vším přemýšlí a jak si chce fotografování ulehčit. Takže to jde od programu Auto pro opice až po M pro "temnokomorníky". Stejně tak lze koupit třeba kinofilmový kompakt či profi zrcadlovku s režimem Auto a AF, která fotí sama a zvládne to i "vopice". Takže jak už jsem to psal vícekrát, vše je o lidech, ne o technice a ne už vůbec všechny házet do jednoho pytle.

když už jsem zaplesal, že jeden exemplář exota, kterýho jsem za nic nemohl vystát, někam zmizel, přijde sem Karfík a Lubosze nahradí s prstem v nose :-D

#103 Notorius

Notorius

Publikováno 28 duben 2015 - 10:30:07