Přejít na obsah


Fotka

FOMA RETROPAN 320 Soft


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
130 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 11 květen 2015 - 15:31:10

Vážení kolegové, FOMA oznámila nový černobílý negativ RETROPAN 320 Soft. Film vyniká ostrostí a příjemným, harmonickým podáním polotónů. Příjemná zpráva pro všechny kolegy. Máte již vzorek?

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#2 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 11 květen 2015 - 16:17:38

Otázkou zůstává, jest-li jde o vývoj, nebo o z nouze cnost. Že se nepodařilo něco sehnat. Např. jiná podložka, antihalačka....
Přál by jsem si pokrok, ale moc tomu nevěřím.
  • 1

#3 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 květen 2015 - 18:48:06

Já se obávám, že v tuto chvíli můžeme pouze hádat (do Fomy jsem dnes ráno napsal, ale zatím nikdo neodpověděl). Ostatně je zde tradiční bordel, tentokrát v datasheetu:

 

Přiložený soubor (y)


  • 1

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 11 květen 2015 - 18:59:50

Bob: koukám na to deset minut a konečně jsem na to našel. příště buď prosím trochu konkrétnější ;-), porovnával jsem text, křivku spektrální citlivosti jsem ke své škodě ignoroval (vypadá stejně, jen ta čísla jsou trochu jinde).

 

Uvidíme co bude realita, ale spíš bych si přiklonil k tomy anglickýmu textu :(.


  • 0

#5 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 12 květen 2015 - 14:39:25

Jak se někde objeví "s dobrou" a ne vynikající nebo špičkovou, je jasné, že to nebude žádnej odvaz...


  • 0

#6 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 12 květen 2015 - 16:04:35

Nějak nerozumím tomu: "RETROPAN 320 se doporučuje zpracovávat ve speciální vývojce RETRO SPECIAL DEVELOPER poskytované výrobcem společně s tímto filmem"

To se bude prodávat v sadě film + vývojka ?

Žeby F400 + měkká vývojka?

Už se těším na pokusy :-)


  • 0

#7 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 12 květen 2015 - 18:41:37

Tipol by som ze EN je spravne.


  • 0

#8 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 12 květen 2015 - 20:09:19

hlavne nech sa to da kupit :) som zvedavy


  • 0

#9 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 12 květen 2015 - 20:14:37

otestujete někdo? hoďte semka prosím výsledky...případně se nabízím sám, kdyby se vám do toho nechtělo


  • 0

#10 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 12 květen 2015 - 20:24:46

myslím, že zájemců o testování by bylo dost, jen dostat do rukou nějakej testovací matroš :)


  • 0

#11 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 13 květen 2015 - 05:42:32

myslím, že zájemců o testování by bylo dost, jen dostat do rukou nějakej testovací matroš :)

Ano prosím.


  • 0

#12 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 13 květen 2015 - 08:11:34

První "oficiální" obrázky z formátu 5x7 !?

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 2

#13 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 13 květen 2015 - 13:22:44

Vývojka: http://www.foma.cz/p...per-detail-1763


  • 0

#14 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 13 květen 2015 - 13:46:06

První "oficiální" obrázky z formátu 5x7 !?

Můžu se zeptat kde jsi přišel k těmto fotografiím. Je to někde na stránkách Foma?


  • 0

#15 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 13 květen 2015 - 14:06:18

 

První "oficiální" obrázky z formátu 5x7 !?

Můžu se zeptat kde jsi přišel k těmto fotografiím. Je to někde na stránkách Foma?

 

 

Jsou to propagační obrázky přímo od Fomy - zde 2x zmenšené, pokud by byl zájem o plnou velikost, můžu poslat. Na stránkách zatím nejsou, ale časem asi budou.


  • 0

#16 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 květen 2015 - 20:05:23

To jsou člověče moc hezký fotky (fotka). Fakt.


  • 0

#17 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 13 květen 2015 - 21:13:13

Celkový dojem mám z toho všeho málo k přečtení a i těch ukázek pouze jen takový, že se jedná o jinač uvařenou F400 (pravděpodobně nesehnali přísady na pravou 400 nebo pouze marketing - fascinují mne čísla a ten stejný graf spektrální charakteristiky okopírovaný ze F400). Dále k vývojce k tomu určené, tak se mi zdá, že to je jen upravená Excelka, páč F400 má v excelce právě 320/26° ikdyž je notifikovaná jako 400/27° a taky vydrží čerstvě namíchaná připravená celý rok. Celkové výsledky kombinace F400 a Excel znám a jsou přesně tak, jaké Foma popisuje u této "Retro" sady, právě potlačit kontrast a udělat F400 plochou umí nevyrovnávací vývojka, jakou excelka zrovna je... takže to nakonec od Fomy nebude nic světoborného, jen se jedná z mého úhlu pohledu pouze o další marketingový trik, jak alespoň trošičku zvýšit odbyt ;) (nebo prodat skladové zásoby F400) zvláště po tom cenovém propadu nesignované - neDXkované verze F100, toť jena a pouze můj názor, takto přesně totiž rádi fungujou PR marketingoví velitelé :) ale to Fomě nemám za zlé, v tomhle segmentu je velmi obtížné zvýšovat odbyt...

 

PS: až to bude někdo zkoušet, zkuste porovnat na světle barvu nevyvolané emulze F400 a tej novej retro 320, vsadím se, že bude mít úplně stejný odstín tedy vztáhnuto k F100, F200 nepočítám, ta je tmavá, páč má plochý krystaly... F100 oproti F400 je jinak běžně světlejší. (nepočítám drobné odchylky odstínů každé šarže, ale i tak se o dost liší kvůli receptuře a obsahu stříbrných halogenidů) ...


  • 0

#18 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 16 květen 2015 - 04:10:41

Fčíl sem narazil na totok:

http://diit.cz/blog/...t-retro-vyvojku

No nic nového to neříká.


  • 0

#19 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 16 květen 2015 - 06:20:30

dokonalá ukázka spekulace.  


  • 0

#20 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 16 květen 2015 - 06:39:18

jj


  • 0

#21 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 16 květen 2015 - 08:19:30

Samozřejmě že tam není nic nového, protože nic nového zatímnení známo. A navíc je sobota a je to oddychové téma, mimo hlavní zaměření serveru ;-).


  • 0

#22 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 květen 2015 - 09:16:56

Ta spekulace podceňuje možnosti fomy. Hanba!


  • 0

#23 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 16 květen 2015 - 09:24:32

retropan 320 bez 120

.

upravena foma 200

 

.

ohybat emulzi na svitku skratka neumi


  • 0

#24 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 29 květen 2015 - 11:51:09

uz je v predaji :

 

http://fomaobchod.cz...negativnifilmy/


  • 1

#25 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 květen 2015 - 14:15:14

Vážený kolego, jeden list formátu 4x5" vychází při nákupu 50ks balení na Kč 18,70 se započítáním DPH, z 25ks balení 22,50 se započítáním DPH, což je docela rozdíl. Zakoupíme zkušební vzorek a zjistíme, jak se věci ve skutečnosti mají. Zejména údaj o deklarované praktické citlivosti fotomateriálu.

Papír snese všechno a křivky a grafy se tradičně kroutí jinými cestami, než ve skutečnosti. Závazný gradient 0,52 - 0,55 - 0,58 s 31políčkovým testem od

Stouffera ( kalibrovaným ) za cca 60,- Kč nákladů na 3 listy fotomateriálu v "sendviči" Lisco 4x5" s bílou kalotou před objektivem v přímém protisvětle. Je hezké věřit, že se nový materiál osvědčí a bude na rozdíl od děsivě rostoucích cen plochého filmu "ekonomicky udýchatelný" tak, abychom s odstupem v několika týdnech nečetli truchlivou informaci v "médyjích": Díky obsedantní závislosti na dovozových filmech zemřela celá rodina, včetně fotografa, potupně hladem bez sebemenšího zájmu spoluobčanů v prachu velkoměsta. Z výtěžku posmrtné prodejní výstavy autorovy byla uhrazena část nákladů na společný pohřeb doposud zcela nedoceněného neznámého umělce. Smuteční věnce světových výrobců zmenšily žal pozůstalých.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#26 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 29 květen 2015 - 18:34:58

Asi je na čase napsat toto: až jej někdo prubnete, dejte kdyžtak vědět.


  • 0

#27 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 30 květen 2015 - 06:39:44

Kinofilm zatím "jen" v metráži,menší balení nevidím.Velký formát nedělám,svitek v nedohlednu...


  • 1

#28 jenda94

jenda94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 16

Publikováno 30 květen 2015 - 16:59:48

Škoda toho svitku...


  • 0

#29 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 30 květen 2015 - 17:33:45

 

Mrkvičková zmrzlinka Zajíček jde do cukrárny a ptá se : nemáte mrkvičkovou zmrzlinku? Ne, nemáme zajíčku! Druhý den jde zajíček znovu do obchodu a ptá se na tu samou otázku: nemáte mrkvičkovou zmrzlinku? Ne, nemáme! Majitel si řekne, že ji tedy udělá, když o ní má zajíček takový zájem. Přijde zajíček třetí den a ptá se znovu, už máte mrkvičkovou zmrzlinku? Ano máme povídá majitel a už ji nabírá.... a zajíček s úšklebkem odpovídá : TA JE ALE HNUSNÁ VIĎTE :smile:

 

 

Ten dětský vtip se mi vybavil už s tou peripetií polevu Fomaluxu na baryt, který  nakonec Foma vyprodávala se slevou a teď s tím svitkem mi to přijde stejné :-)

Myslím, že ten svitek Foma nakonec poleje :-) :-) :-)  jen je potřeba se na něj ptát.


  • 5

#30 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 1 červen 2015 - 07:31:24

Přátelé, a co si myslíte o spešl vývojce "RETRO SPECIAL DEVELOPER". Já osobně to, že je to marketingový tah, vždyť v oblasti metol-hydrochinonových vývojek už je dost jasno, ne? Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#31 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 1 červen 2015 - 08:08:33

 

Přátelé, a co si myslíte o spešl vývojce "RETRO SPECIAL DEVELOPER". Já osobně to, že je to marketingový tah, vždyť v oblasti metol-hydrochinonových vývojek už je dost jasno, ne? Zdařec Luigi :shock:

 

jasno - ako komu.

 

na CB analog material nefotia len ciernoknaznici ale aj civilisti co urobia 10 filmov a tym to hasne. pre nich je to urcene.


  • 0

#32 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 1 červen 2015 - 08:17:27

Vážený kolego, Luigi, vlas i vous mám stříbrný. Do ranního čaje si "Retro Special" zcela určitě, jako náhradu tzv."Kamzíka starců" dávat nebudu. Zůstanu u prověřené křišťálové směsi s březovým výtažkem "Belaja berjozka 40%". S pozdravem "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#33 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 1 červen 2015 - 18:53:47

 

Přátelé, a co si myslíte o spešl vývojce "RETRO SPECIAL DEVELOPER". Já osobně to, že je to marketingový tah, vždyť v oblasti metol-hydrochinonových vývojek už je dost jasno, ne? Zdařec Luigi :shock:

 

Překvapil mne údaj o vydatnosti - 25 kinofilmů v jednom litru. To jako fakt??


  • 0

#34 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 3 červenec 2015 - 10:01:04

Vážení kolegové - jen malý reprt ohledně F 320 Soft. Zakopuil jsem 5x7 a včera udělal 2 zkoušky na 2 plany. Nemaju onu spešl vývojku Foma (kde je čas pouhé 4 minuty) jal jsem se odvozovat od ostatních a poměrně obtížně nastavil jsem si první referenční data:

* exponovat jako 280

* vyvolat v Rodinalu 1:5;, 20st; čas 14 minut

 

A co mi vyšlo (vyvolávání planu v misce za neustálého kolébání). První film mírně podexponováno a málo vyvoláno. Druhý film (exponováno jsem už bohužel měl stejně jako první) vyvovlávání 18 minut a řekl bych dobré, použitelé, trošku slabší.

 

Příště zkusím moje referenční data posunout na 200 ASA a volat R 1:50 18 minut.

 

Další poznatky: Filmy krásně rovné, poměrně silná podložka, silná vrstva zelené antihalačky, která se odmývá ve vývojce. Zatím žádná vypadlá emluze, homogenní, podle mne moc pěkný materiál (jen okometrické hodnocení negativu).

 

Budu se těšit na vaše praktické zkušenosti. Tož tak, zadřec Luigi :shock:


  • 0

#35 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 3 červenec 2015 - 10:14:41

Já bych velkmi rád s praktickou zkušeností přispěl, ale kino metráž za skoro 600kč fakt nechci a listů v ceněskoro 800kč taky na první dobrou 50 kusů nerisknu. kdyby foma dokázala nabídnou kit s vývojkou a jedním blbým svitkem (fakt nechápu proč ten materiál není ve svitku - žeby z mechanických důvodů?), nebo aspoň 5listový či 10listový balení, tak bych to i prubnul, ale takhle fakt ne. experiment s cenou v řádu několika set kč nepodstoupím (a mrzí mě to).


  • 0

#36 Peham

Peham

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 srpen 2015 - 18:34:21

Mam k dispozici par rulicek v kinofilmu. O tento par se muzu podelit. Vysledky z kina jsou zatim tristni, ale to momentalne prikladam me nezkusenosti/neznalosti. Pripadni zajemci necht mi napisi na mail at neplevelime diskuzi.

pH
  • 0

#37 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 7 srpen 2015 - 18:51:50

facebook / large format photography users group / török györgy

.

New emulsion: Foma Retropan 320 Soft

According to Foma, this emulsion will be sold in 35 mm and sheet film formats from 9x12 cm to 8x10". 120 format seems to be left out. I hope it wont be so!

I've reproduced the developer, and proved it using pH meter, areometer, and wedge-developing that it is the old Agfa 30 / Orwo 30 / Forte Unifort named x-ray developer. Ingredients for 1000 ml developer:

3.5 g methol
60 g sodium-sulphite
9 g hydroquinone
40 g anhydrous sodium-carbonate
3.5 g potassium-bromide

This developer is clean working and has the characteristics of a unique blend of soft tones and high contrast.

Considering the H-D curve of the new emulsion, it seems me that two types of emulsion is mixed. However, as the lower portion of the H-D curve is soft, the film can be pushed at least 2 stops without fear of losing tonality. Since the upper portion of the H-D curve is relatively hard, the highlights will be always clear. Furthermore, the film won't soften too much when pull processed 1 stop.

About 4 % more expensive than Fomapan 200 - I think - Foma Retropan 320 Soft is a better choice than HP5+ or Tri-X. Wedge developing in several different developer showed that this film has 8 EV dynamic range when exposed at EI640. The wedges can be easily scanned and printed.


  • 1

#38 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 7 srpen 2015 - 19:55:42

First look: Foma Retropan 320 Soft

It is an honor for anyone when a photosensitive material factory - the Foma - invite a photographer for testing. As an industrial and still-life photographer and chemist as well I had created the wedges and test shots from the 1st batch of the sheetfilm, and started to search for development times. Well, the test is going on and on, my densitometers are working hard. First non-factory experiences and outcomes to share with you in brief:

The new Foma emulsion's nominal sensitivity is ISO 320/26 °. However, developers can strongly influence apparent light sensitivity and contrast as well. The Retropan 320 Soft responds well to any developer and its grain also varies in terms of character, depending on the active component(s) and dilution of the developer. Suitable light sensitivity: ISO 160/23 ° - 1280/32 ° ISO. Yes, the latter is not a typo! smile emoticon

Given by original Foma development times, that I've verified the following development times are found at 24 °C using JOBO rotary tube processors:

Ilford Microphen 1 + 1: 12' 45" (EI320), 17' (EI 640)
Fomadon Excel W27: 7' (EI320), 9' 20" (EI 640)
Forte FMH-4175: 3' 45" (EI320), 5' (EI 640)
Agfa Final / Orwo F43: 7' 30" (EI320), 10' (EI 640)
Foma Retro Special: 5' 30" (EI320), 7' 20" (EI 640)

Other developers can still be used. I will test them if more material is available for testing. Surprisingly, the the development time is longer in Microphen than in Final or in Excel. Because of this I don't recommend to approximate the development time in any untested developer.

The processed film seems to be very soft, it is not "kraftig". Don't worry! Scanning and printing will not be problematic. The Retropan 320 gives very rich shades of gray! @EI640 it will give you 8 EV dynamic range!

Retropan 320 Soft is highly sensitive to red (panchromatic C type film), so reportage shots may omit the orange filter. Moreover, portrait shots will show less blemishes, as the emulsion will soften them even if the weak red filter isn't on the lens.

LF shooters can enjoy the high sensitivity of the Retropan 320 Soft film. The mixed emulsion's only drawback is that it is grainier than Fomapan 200 at its nominal speed, but is somewhat finer than Fomapan 400, as expected. Grain structure differs somewhat of the other Fomapan films


  • 3

#39 Drpetko1

Drpetko1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 313 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 16

Publikováno 8 srpen 2015 - 10:08:16

Čo som pozeral review na RETROPAN na zahraničných fórach a scany spracovaného Retropanu, tak nie som nejak zvlášť nadchnutý, v celku sú tie fotky dosť zrnité.

Ja si myslím, že s klasickou F100/F200 sa dosahujú o mnoho lepšie výsledky...

 

Osobne som Retropan ešte v ruke nemal,ale veľmi nezvažujem o kúpe, možno snáď áno,čisto len na experiment.

 

Nevidím, zatiaľ, že by niekto z vás tu popisoval nejakú chválu tohoto nového materiálu, možno ste ho už aj skúšali. Zrejme to je tým, že asi nič moc na chválenie sa :)

 

Keď ho možno vyskúšam,tak vložím scany.


  • 0

#40 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 23 srpen 2015 - 07:22:27

Koukala jsem do obchody Fomy a našla jsem tam toto http://fomaobchod.cz...1701]?ItemIdx=7 třeba to bude zdejší experimentátory zajímat :)


  • 1

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 srpen 2015 - 08:53:34

uznejte, že to celosvětové tajemno okolo hradecké továrny je skutečně magické!

jsem rád, že jsem hradečákem


  • 0

#42 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 23 srpen 2015 - 09:53:49

Foma je pro mě osobně naprosto super!!! Fotím jen na ni. Kino za cca 47kč a svitek za pěknou cenu, levná chemie, parádní komunikace s obchodem, kupuji tam poštou pořád. Retropan pokud chápu dobře, už je v cívkách kinofilmu , určitě vyzkouším!!!!


  • 0

#43 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 24 srpen 2015 - 08:53:26


Nevidím, zatiaľ, že by niekto z vás tu popisoval nejakú chválu tohoto nového materiálu, možno ste ho už aj skúšali. Zrejme to je tým, že asi nič moc na chválenie sa :)

 

Keď ho možno vyskúšam,tak vložím scany.

No, já jsem už chválu psal : Další poznatky: Filmy krásně rovné, poměrně silná podložka, silná vrstva zelené antihalačky, která se odmývá ve vývojce. Zatím žádná vypadlá emluze, homogenní, podle mne moc pěkný materiál (jen okometrické hodnocení negativu). ... 3. června ve vláknu negativní proces.

Už jsem vyvolvával další filmy a pořád názero beze změn. Zrno normální, určitě ne větší než běžné fomy. Mám filmy zatím naskenované a ne fotce 1 x 1.5 metru pořád zrno dobré (z nagativu 13x18). Tož tak Luigi :shock:


  • 0

#44 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 srpen 2015 - 15:27:42

Dnes jsem se stavil do domy a par kousku (kino v kazetach) zakoupil, i s dedikovanou vyvojkou.
Pekne to je :). Cena lidova, za pokus jiste stoji...
9b5a3870717a96d777d03c2066fdf31d.jpg
  • 2

#45 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 25 srpen 2015 - 16:08:17

Paráda konečně se to pohne kupředu :-)


  • 0

#46 HonzaP9

HonzaP9

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationPraha Čakovice
Reputace: 24

Publikováno 26 srpen 2015 - 15:07:14

Já chci svitek... :cry:


  • 2

#47 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 26 srpen 2015 - 15:29:35

Nezkoušel to někdo volat v R09? A ještě tak exponovat na ISO800? To by se mi líbilo.


  • -1

#48 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 26 srpen 2015 - 15:39:34

Nezkoušel to někdo volat v R09? A ještě tak exponovat na ISO800? To by se mi líbilo.

 

preco ?


  • 0

#49 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 27 srpen 2015 - 07:58:41

Nezkoušel to někdo volat v R09? A ještě tak exponovat na ISO800? To by se mi líbilo.

Uz jsem to tady psal - R09 právě používám a zkouším - neb vyvolávám 13x18 v misce, tak čas R09 1:50 který mi odhadologicky vyšel je 18 minut a to je v komoře dost opruz. Výsledky = celkem dobré, méně kryté, ještě by to chtělo přitlačit - a to exponuju jako 200ASA. Teď zkouším 1:25 a čas ca 12 minut. Jinak zrno bez problémů, pro mě to vypadá fakt dobře. Zdařec Luigi :shock:


  • 1

#50 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 27 srpen 2015 - 16:55:00

Na výsledky s R09 jsem opravdu hodně zvědavý. Šlo by sem pak něco postnout na zkouknutí?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních