Přejít na obsah


Fotka

OBJEKTÍVY

TOYO 45

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 prvyzlava

prvyzlava

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 June 2015 - 08:22:00

Poprosím o radu a skusenosti. Mam moznost dostat sa k tymto dvom objektívom k TOYO45CF.

  • Fuji SW 90mm F8 
  • Rodenstock Geronar 210mm F6.8 

Máte s nimi niekto skusenosti? Budú stačit aj na farbu? Dakujem pekne za rady a skúsenosti.


  • 0

#2 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 1 June 2015 - 09:51:06

Fudžiny jsou obecně (kromě telat) výborný skla. Ne tak řezavě ostrý jako Rodenstock, ale v pohodě. Drobná nevýhoda, že je poněkud rozměrnější nežli němečtí bratranci. Mohlo by se ti hodit:

http://www.thalmann....mat/fujinon.htm

 

Geronar je Low-End Rodenstockův triplet, ovšem moderní konstrukce a zpracování. Takže minimálně do začátku úplně vpoho. Musí se ovšem clonit - nevadí. Složitější skla včetně tmelených tripletů jsou na tom při vyšších světelnostech líp. Výhodou je rozměr a váha.

 

Za dobrou cenu bych se toho nebál.


  • 0

#3 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 1 June 2015 - 10:17:56

.. jo, abych byl upřímný Geronar + barva - zkušenosti nemám. Ale před lety ho leckteří pionýři VF používali jako startovní záklaďák, tak snad se ozvou.


  • 0

#4 Dany

Dany

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 June 2015 - 08:00:20

Nevim jak 210/6,8 Ale Geronar 300/9 je vytecny objektiv, mel jsem Nikkor 300/9 a Apo Symmar 300/5,6.

 

Oproti Symmaru rozdil jen ne velkych zvetseninach nad 50x60 a asi jen pri primem porovnani nejsem si jist zda by to clovek poznal jen tak.

Oproti Nikkoru rozdil je, tezko ale popsatelny, proste pokud jsem mel vice fotografii z rady objektivu ktere vlastnim tak ten Nikkor tam nesedel byl takovy tvrdy neprijemny proto byl vymenen.

 

Proc jsem si nechal Geronar. Nechal jsem ho jako delsi sklo k 4x5" u 8x10" my ohnisko 300 nesedelo tak ze padnul ten Symmar ktery je pro 4x5" prilis velke sklo ;)

 

Na barvu je bezproblemovy obzvlast pokud clovek sezene nejakou ruzumne novou verzi, udajne starsi skla trpela zloutnutim vnitrniho clenu nemam potvrzeno kdesi jsem to cetl ale preventivne jsem se takovemu sklu vyhnul.

 

.D.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních