Přejít na obsah


Fotka

Kecy Z Klecí - určeno k pozdějšímu smazání


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
54 odpovědí na toto téma

#1 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 13 červen 2015 - 11:05:18

Těší mě, že fotím na klasiku....dneska jsem v knihovně mrkl do časopisu honosícího se názvem Digifoto -speciál Photoshop.....no fuj! Už vím, proč ty dygyťácké fotky vypadajů tak hrozně.


Digitální kamera i Photoshop jsou jen nástroje, které se dají použít dobře nebo špatně - stejně jako filmová kamera, štětec a paleta nebo plnící pero a psací stroj. Všechno je to otázka (ne)soudnosti a vkusu uživatele nástroje.

Ale jsem také rád, že jako nástroj používám také (a momentálně hlavně) analog :-)
  • 2

#2 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 15 červen 2015 - 16:32:46

 

Těší mě, že fotím na klasiku....dneska jsem v knihovně mrkl do časopisu honosícího se názvem Digifoto -speciál Photoshop.....no fuj! Už vím, proč ty dygyťácké fotky vypadajů tak hrozně.


Digitální kamera i Photoshop jsou jen nástroje, které se dají použít dobře nebo špatně - stejně jako filmová kamera, štětec a paleta nebo plnící pero a psací stroj. Všechno je to otázka (ne)soudnosti a vkusu uživatele nástroje.

Ale jsem také rád, že jako nástroj používám také (a momentálně hlavně) analog :smile:

 

To je pravda, ale byl jsi někdy na výstavě digi tisků? Mě vždycky zarazí ta nevalná kvalita. Jsem zvyklý vídat jen zvětšeniny a kontakty ať už moje (tam jsou ještě mezery), nebo kamarádů a pak (jednou za čas) někde vidím digi tisk a tam je to úplně někde jinde.

Prostě bych nesnesl mít aparát s objektivi za desítky tisíc s takovým výsledkem. k tomu všemu ten digitální postproces...brrrrr. Proto mě těší že fotím na klasiku. :-P

Jen můj názor.


  • 0

#3 Fedak

Fedak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: -8

Publikováno 15 červen 2015 - 17:36:11

HCST - Patrně závisí kdo fotí a jak. Já mám poměrně archaicky HP M425 a dělá mi to ostré snímky. Samozřejmě, že tak 9x13, nanejvyš 10x15. Avšak když jsem ho koupil, málem jsem zešílel. Všechno neostré, barevně zkreslené. Pak jsem zjistil, že správnou volbou režimu a vyvážení bílé jde dosáhnout uspokojivych vysledku. P.S. Uvědomme si, že většina tutorialů jak udržet naše mašinky v chodu, případně je opravit byla medializována skrze web díky digitálním kompaktům. P.S2. Klasika je klasika.
  • 0

#4 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 15 červen 2015 - 22:18:45

 

 

Těší mě, že fotím na klasiku....dneska jsem v knihovně mrkl do časopisu honosícího se názvem Digifoto -speciál Photoshop.....no fuj! Už vím, proč ty dygyťácké fotky vypadajů tak hrozně.


Digitální kamera i Photoshop jsou jen nástroje, které se dají použít dobře nebo špatně - stejně jako filmová kamera, štětec a paleta nebo plnící pero a psací stroj. Všechno je to otázka (ne)soudnosti a vkusu uživatele nástroje.

Ale jsem také rád, že jako nástroj používám také (a momentálně hlavně) analog :smile:

 

To je pravda, ale byl jsi někdy na výstavě digi tisků? Mě vždycky zarazí ta nevalná kvalita. Jsem zvyklý vídat jen zvětšeniny a kontakty ať už moje (tam jsou ještě mezery), nebo kamarádů a pak (jednou za čas) někde vidím digi tisk a tam je to úplně někde jinde.

Prostě bych nesnesl mít aparát s objektivi za desítky tisíc s takovým výsledkem. k tomu všemu ten digitální postproces...brrrrr. Proto mě těší že fotím na klasiku. :-P

Jen můj názor.

 

 

Jo byl, naposledy to byl Steve McCurry v Kunstmuseum Wolfsburg :-) Všechna vystavená díla byly digitální tisky a neřekl bych, že důsledkem toho kvalita výstavy nějak výrazně utrpěla... Pak jsem ještě viděl výstavu Harryho Callahana v Hamburgu, kde nebyly digitální tisky, ale dye transfer printy* (nevím jak se to jmenuje česky, možná reliéfní tisk?) a musím říct, že to tedy teprve byla síla nesrovnatelná s čímkoliv co jsem viděl před tím ani potom... Ty obrázky měly prezenci jak nic jiného, měli jste z nich pocit, že na tom papíře je nejméně centimetrová vrstva barvy, že ten obraz váží nejmíň tunu... trochu jako když přijdete k nějaké akrylové malbě a vidíte tu plasticitu, ty vrstvy barvy, tahy štětcem... Jenže bohužel, dye transfer už je minulost...

 

K tomu digitálnímu tisku několik poznámek - je to stejně jako s tím Photoshopem - záleží na tom kdo a jak to tiskne, trochu míň pak už na čem za předpokladu že je to něco jiného než nejlevnější šmejd... Ono to samozřejmě není tak, že zapojíš tiskárnu do usb portu, zmáčkneš ctrl-p ve Photoshopu nebo Lightroomu a ony z toho lezou pěkný obrázky....

Dobře provedenému inkjet tisku se po technické stránce podle měřitelných parametrů kvality jako je barevný gamut atd. nevyrovná asi nic, to je fakt. A je podle mě chyba dělat obecné soudy podle nějakého špatného časopisu jakým asi je Digifoto...

 

Photoshop je mocný nástroj, se kterým se dá dělat ve zpracovnání obrazu naprosto cokoliv - cokoliv tě napadne, můžeš si být celkem jistý, že to jde, jen musíš vědět jak, což vždycky není tak jednoduché a hodně se dá zkazit... Dobře použitý - ani to nepoznáš, nenapadne tě, že byl nasazen nebo kreativně použitý - udělám něco, co jinou metodou nejde, využiju výlučné možnosti metody - doporučuju se podívat na web behance.net - komunitní web uživatelů creative cloud - někteří z nich přeci dělají fakt zajímavé věci! 

To, že se někdo naučí pár triků, skládat dohromady vrstvy, přidat saturaci, vytáhnout clarity na maximum a výsledek vydává za vrchol digitálního umění ačkoliv je to ve skutečnosti kýč k zblití přeci ještě nic nevypovídá o Photoshopu jako takovém!

Photoshop umožňuje totální kontrolu procesu a to je přeci přesně to, co jako fotografové a možná někteří z nás jako umělci chceme, ne? Nastavujeme expozici manuálně, vyvoláváme si filmy doma a pak v zatemněné koupelně děláme zvětšeniny a používáme všechny možné triky s vykrýváním, nadržováním, retušujeme atd. aby výsledná fotka dopadla tak jak chceme. A proč? Baví nás jednak ten proces samotný, ale také nad ním chceme mít kontrolu, protože když ztrácíme kontrolu nemůžeme svoji vizi divákovi sdělit tak intenzivně jak chceme... Pokud mi v komunikaci mé myšlenky PS pomůže, proč bych se ho měl a priori vzdávat jen proto, že se v něm dají dělat a dělají i špatné věci?

 

Kdyby mohl Ansel Adams používat Photoshop, dělal by to? Já si myslím, že určitě... A mnozí dalšé velcí fotografové také... Vem si třeba Andrease Gurskyho - je to jeden z nejznámějších a nejrespektovanějších současných uměleckých fotografů, před časem jeho fotka Rhein II byla nejdražší prodaná v historii za 2,7 milionů liber... (na což můžeme mít názory různé...) - doporučuju se na youtube podívat na dokument Gursky, Fotograf - Dokumentarfilm. Gursky sice nepoužívá PS (aspoň v tomhle filmu), ale Quantel Paintbox (z důvodu, které neznám, jen hádám, že Quantel je na některé věci rychlejší což při rozměrech jeho fotografií bežně přes 2x3 m hraje roli), ale to je jedno, mohl by to být i PS. Gurského totiž nezajímá, co si kdo o Photoshopu myslí a neptá se, jestli je to dobré nebo špatné, ale má jasnou představu, co svým obrazem chce říct a používá k tomu nástroje, které mu pomohou to sdělit... Není to novinář a nechce svoje fotky prodávat do zpravodajství jako dokumentární zobrazení skutečnosti, takže je to v pořádku.

Filozofická otázka kterou si kladu ovšem je, jakou inherentní hodnotu má digitální umění, potažmo fotografie tím, že je digitální. Umělecké procesy které jsme dosud znali, měly nějaké zakotvení ve hmatatelném světě, byl na nich vidět dotek lidské ruky, řemeslná práce... To digitálním fotkám chybí, vznášejí se ve virtuální realitě konečného množství jedniček a nul a působí uměle, chladně, však to znáte... Může to být i přes to umění? Já to nevím a je to věc o které v současnosti hodně přemýšlím. Je fakt, že z historie umění i fotografie samotné známe spoustu případů, kdy nově vzniknuvší metodě dlouho trvalo, než si vydobyla svoje místo na slunci a našla svou cestu do galerií. Nejdřív fotografie jako taková, později fotografie barevná - tu nebral nikdo z galerijního světa vážně hodně dlouho. Kdo to chtěl ve focení někam dotáhnout, musel fotit černobíle, na barevné fotky by se nikdo ani nepodíval, protože ty jsou přeci jen pro amatéry, se skutečným uměním nemají nic společného. Musel přijít až William Egglestone aby to změnil.

 

To jsem se zase rozepsal! Všem, kteří náhodou dočetli až sem děkuji za pozornost! Jsem rád, že se tu o takových věcech můžeme bavit a že jsem Temnou komoru objevil :-) 

 

* Dye transfer process - The dye transfer process possesses a larger color gamut and tonal scale than any other process, including inkjet. Another important characteristic of dye transfer is that it allows the practitioner the highest degree of photographic control compared to any other photochemical color print process. - https://en.wikipedia...ransfer_process


  • 7

#5 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 15 červen 2015 - 23:00:44

asi jsem se splet a navstivil nejaky jiny web a ne temnou,

Davide hodne sise rozepsal a ani nechapu proc neb digitechnika se VUBEC!!!ale VUBEC!!!nepatri,tady je TEMNA KOMORA

 

pro priste :idea:

 

borek


  • 1

#6 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 15 červen 2015 - 23:01:54

jo aspon si to myslim ja,nevim jak je to s kolegy a jaky maji na to nazor

b.


  • 0

#7 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 15 červen 2015 - 23:07:15

TO DAVID: nesrovnávej nesrovnatelné......digi tisk a ruční zvětšenina z negativu černobílá.... možný mezistupeŇ je např kvalitativně osvit negativu na fotopapír mokrou cestou.... to se hodí tak na barvu.

 

Ale černobílá je jen jedna!!!!


  • 0

#8 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 15 červen 2015 - 23:22:59

asi jsem se splet a navstivil nejaky jiny web a ne temnou,

Davide hodne sise rozepsal a ani nechapu proc neb digitechnika se VUBEC!!!ale VUBEC!!!nepatri,tady je TEMNA KOMORA

 

pro priste :idea:

 

borek

 

Já jsem si říkal, jestli mě za to někdo sjede... uvědomuju si také, že je to tady "temná komora", ALE - nikoho se tady nesnažím přesvědčovat, že by měl fotit digitálně, že má používat Photoshop a jiné digitální technologie a už VůBEC zde nechci vyvolávat nějaký flame na téma co je lepší jestli digi vs. analog a podobné nemysly, to pro mě není téma. 

 

Ačkoliv jsme na TK, byla by ale podle mě hloupost strkat hlavu do písku a zkoušet dělat, že něco jako digitální médium vůbec neexistuje - a to myslím zejména v případě, kdy nejde o techniku samotnou, ale spíš o samotný proces tvorby a možná filosofické přesahy fotografie, o umění... Myslel jsem, že v takovém případě snad není tak důležité, jestli jsme na temné nebo digitální komoře, protože to podstatné co nás tady všechny spojuje je hlavně fotografie a tvůrčí proces.

A myslel, že by tady mohlo být víc lidí, které to takto zajímá a kteří o takových věcech přemýšlí - a moc by mě zajímal jejich názor, moc rád bych věděl jak to vidí ostatní, zajímají mě jiné úhly pohledu. Přiznávím, že sepsání toho traktátu mi dalo docela práci a doufám, že nebyla úplně zbytečná... A pokud jsem tím překročil nějaké zdejší psané či nepsané hranice, moc mě to mrzí a omlouvám se za to. Pokud náhodou někdo ví o jiném webu, kde by se toto dalo na úrovni řešit v rámci povolených témat, budu jedině rád, když mi o něm poví a já tam půjdu :-)

 

Opruzovat tady s něčím co nikoho nezajímá je to poslední co bych chtěl, na to je mi můj čas moc vzácný :-)


  • 6

#9 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 16 červen 2015 - 00:07:14

Ono je to těžké. Tyhle polemiky mohou být i zajímavé, dost lidí tady by se do nich i rádo přidalo. Ale

 

Tenhle web vznikl právě proto, aby bylo možné mít někde ostrůvek, kde se tomu digitálnímu ozónu lze alespoň trochu vyhnout. I když - může to někomu připadat divné, když se někdo chce  vyhnout digisvětu zrovna na internetu.

Právě proto je ale snaha sem zavádět podobná témata co nejméně. Už jen proto, že výsledkem jsou nakonec jen dohady o ničem, hádky, nevraživost ... 

 

Kde a jaký jiný web na dané téma ? Nevím. Snad Paladix ?

Ale o digitálu a všeho kolem něj existuje stánek mnoho.

 

O klasice moc ne, zvlášť ne u nás (Čechy, Slovensko). Proto by bylo škoda, kdyby se měla pomalu přetvářet a zanikat i tahle. Myslím, že převážná většina z nás digitální techniku používá. Když jí sem ale necháme zavést jako běžnou součást, postupně nás zaplaví, jako zaplavuje vše kolem.

 

Nechme si někde alespoň trochu čisté klasiky.  Je to tak obtížné ?  


  • 3

#10 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 16 červen 2015 - 01:16:24

Ono je to těžké. Tyhle polemiky mohou být i zajímavé, dost lidí tady by se do nich i rádo přidalo. Ale
 
Tenhle web vznikl právě proto, aby bylo možné mít někde ostrůvek, kde se tomu digitálnímu ozónu lze alespoň trochu vyhnout. I když - může to někomu připadat divné, když se někdo chce  vyhnout digisvětu zrovna na internetu.
Právě proto je ale snaha sem zavádět podobná témata co nejméně. Už jen proto, že výsledkem jsou nakonec jen dohady o ničem, hádky, nevraživost ... 
 
Kde a jaký jiný web na dané téma ? Nevím. Snad Paladix ?
Ale o digitálu a všeho kolem něj existuje stánek mnoho.
 
O klasice moc ne, zvlášť ne u nás (Čechy, Slovensko). Proto by bylo škoda, kdyby se měla pomalu přetvářet a zanikat i tahle. Myslím, že převážná většina z nás digitální techniku používá. Když jí sem ale necháme zavést jako běžnou součást, postupně nás zaplaví, jako zaplavuje vše kolem.
 
Nechme si někde alespoň trochu čisté klasiky.  Je to tak obtížné ?


Ok, já tohle chápu a budu to respektovat, nepřišel jsem sem proto, abych zdejší komunitu rozvracel :-) a na tomto webu oceňuju, že se tu digitální záležitosti (skoro vůbec) neřeší, protože si dovedu představit, jak by to mohlo dopadnout... Chápu také, že ta hranice co ještě ano a co už ne je neostrá a co je pro jednoho ok pro druhého už je za čárou a že jsem se ve svých příspěvcích té čáře řekněme přinejmenším přiblížil :-)

Součástí tohoto fóra jsou nicméně i sekce - "Teorie fotografie" a "Zajímavé výstavy". Přinejmenším v těchto dvou se mnou nastíněným tématům dá těžko vyhnout. Kdyby např. v ČR byla výstava zmíněného Gurského, bylo by zakázané na ni upozornit, protože používá zakázané techniky?

Stesk, který se občas na fotografických fórech objevuje je, že se pořád řeší jen samé technika a na samotnou fotografii už nedojde. Co je ale v dnešní době aktuálnější téma než mnou nastíněné?

Moje příspěvky se odvinuly od toho, že tu HCST poznamenal, že je rád, že fotí analogově, protože se mu nelíbí, jak kdosi používá zde zakázaný software. Já jsem chtěl jen upozornit na to, že to možná není nejvýhodnější a nejsprávnější pohled na věc a pokusil jsem se vysvětlit proč - postrádá logiku, je to možná špatné východisko a to ve finále třeba může být překážkou v posunu někam dál v tvorbě (tím nenaznačuju, že to dál má znamenat zde zakázané techniky, vůbec).

Fotografie je stejně jako každý jiný tvůrčí proces hlavně v hlavě a pokud si to špatně srovnáme nebo se tím vůbec nezabýváme vznikají nesmysly (mluvím z vlastní zkušenosti :-)) Je zcela ok fotit jen analogově od negativu po zvětšeninu bez čehokoliv elektronického, je ještě lepší vědět proč a důvod že XY to se programem ABC neumí není podle mě moc dobrý, to je vše co jsem ve zkratce chtěl říct.
¨
A připouštím, že o to vůbec nemusel být zájem, ale vzal jsem ten risk na sebe a teď nesu následky :-)

Tímto v této diskusi končím, protože také nechci aby hypertrofovala někam kam nikdo z nás nechce a ještě jednou se omlouvám těm, kterým moje výlevy zkazily den, příště si dám větší pozor a třeba se to pokusím napsat o něco abstraktněji, aby v tom nikdo nemohl zakázaná témata odhalit :-)
  • 1

#11 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 16 červen 2015 - 04:08:21

Pardon. Nic z takových diskuzí jsem rozhodně rozpoutat nechtěl. Jen prostě když jsem fčíl viděl v knihovně ten časopis, vzpoměl si na digitiskové výstavy obyčejných a na klasické fotografie obyčejných lidí...musel jsem napsat ...těší mě, že fotím na klasiku.


  • 0

#12 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 16 červen 2015 - 07:26:00

Za mňa digi vs analog jednou vetou: digital ma živí, ale ja žijem pre analog :)


  • 2

#13 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 16 červen 2015 - 07:40:08

Dobře udělaný digitální černobílý tisk je obrazově v podstatě rovnocenný zvětšenině. V zájmu zaměření serveru a místní ideologie rozhodně bych nešířil nepravdy. Pak to koluje po internetu, odkazují se na to analogoví apoštolové a vypadá to blbě. To, že to někdo neumí je věc jiná. Jediný podstatný rozdíl je v povrchu, kdy klasická fotka sušená napnutím na skle má krásný a poměrně odolný povrch a nesmrdí.


  • -1

#14 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 16 červen 2015 - 07:44:59

Dobře udělaný digitální černobílý tisk je obrazově v podstatě rovnocenný zvětšenině. V zájmu zaměření serveru a místní ideologie rozhodně bych nešířil nepravdy...

 

Tak! Nezvládnout techniků můžou zástupci obou táborů (a že se tak děje) a výsledek pak vypadá mizerně v obou případech. Včera jsem kupříkladu vyděl tak perfektní č.b. tisky na matném papíře, že jsem si pomlaskával. Zprvu jsem nepoznal, že nejde o klasiku.


  • 0

#15 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 16 červen 2015 - 07:53:17

fotite na analog preto ze to "lepsie" vyzera na papieri ?  wau :shock: :shock: :shock:


  • 1

#16 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 16 červen 2015 - 09:46:55

Tenhle web je pro lidi, co v tom mají jasno a nepotřebujou nic srovnávat ani obhajovat. Pokud to někdo cítí jinak, pláče sice hezky, ale na špatným hrobě, ve špatným klubu a je v podstatě nezdvořilost tady rozvíjet debaty na digitální témata.

Pokud nejde o dehonestaci digitálistů, ta je (z pochopitelných důvodů) naopak vítaná. :-D

Předchozí souvětí je humor, pokud by to zase někteří méně intelektuálně smělí jedinci měli problém pochopit.


  • 4

#17 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 16 červen 2015 - 10:09:19

fotite na analog preto ze to "lepsie" vyzera na papieri ?  wau :shock: :shock: :shock:

nevím, jestli to není ironie, nebo nějakej skrytej štulec, ale já osobně fotím na analog přesně z tohoto důvodu... plus to, že je to snažší a levnější...


  • 0

#18 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 16 červen 2015 - 10:58:23

Jsem za Davidovy prispevky rad, da si tu praci podelit o sve zajimave uvahy a postrehy, navic peclive zvolenou formulaci, neridi se emocemi, ma vecne a logicke argumenty. I kdybych s nim nesouhlasil, k cemuz lze dospet ztezi, protoze spise dela rozbor, nezli priklaneni se k urcitemu nazorovemu polu, rad si takove prispevky prectu, at uz pro tu formu. Myslim, ze temna potrebuje takove lidi vice, nez nejaky striktni zakaz digi temat.

 
Neni mi sympaticke staveni cenzury nad vecnost argumentu, nicmene urcity "zakaz" chapu. V desni dobe asi vice lidi ma co rici k digitalni fotografii / technologii, a mohlo by se stat, ze to tady tyhle temata prevalcuji a web zmeni svuj charakter. Za sebe to vidim tak, ze pokud prispevek neni "ciste digitalni" a je v kontextu fotografie analogove (prave ono srovnani) nebo digitalni techniky jsou jako "meziclanek" (napr. digitalni negativ), nemel by byl s nim byt problem. Tot muj nazor.
 
Notorius - Tvou argumentaci lze snadno obratit: tento web je pro lidi, kteri v tom maji jasno, a neciti se ohrozeni nejakym porovnavanim.. :-)

  • 2

#19 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 16 červen 2015 - 11:05:41

fotite na analog preto ze to "lepsie" vyzera na papieri ?  wau :shock: :shock: :shock:

To je pouze částečný důvod, alespoň u mě. Mnohem důležitější je ten pocit, když vkládám do starého aparátu film, nastavuji expoziční hodnoty, komponuji a zaostřuji pomocí klasického hledáčku či matnice (obraz v nich je, pravda, ne vždy dokonalý - to je ale součástí toho kouzla analogu), a hlavně když zmáčknu spoušť, tak vím, že se uvnitř odehraje "něco", co mi potom umožní získat fyzický obraz na negativu namísto virtuálního obrazu tvořeného jedničkami a nulami ("...a nakonci přišla dvojka" :-)).

Je to asi jako u milovníků automobilových veteránů - můžeme si v dnešní době pořídit nový automobil, který je téměř bezúdržbový, bezporuchový, s relativně nízkou spotřebou paliva a vysokým uživatelským komfortem a přesto nás neustále přitahují stroje padesát, šedesát nebo i sto let staré, které jsou však v dobrých rukou stále funkční a krásné.


  • 1

#20 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 16 červen 2015 - 11:45:07

David pise velmi ctive a vecne, tak mu to prosim pro tentokrat prominte. Nedobre zkusenosti z drivejska veli se podobnym tematum pro jistotu obloukem vyhnout.


  • 5

#21 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 16 červen 2015 - 11:56:26

 

Tenhle web je pro lidi, co v tom mají jasno a nepotřebujou nic srovnávat ani obhajovat.....

To je právě ta potíž, o které už tu byla tolikrát řeč. Když na tyhle stránky přijde duše nezasvěcená, dost obtížně se zorientuje o co tady jde. A jak je vidět, tak je to obtížné nejen pro někoho, kdo třeba klasiku ani na vlastní kůži nezažil, ale i pro ty starší a znalejší.  Prostě ta úvodní stránka je pro mnohé nedostatečně vypovídající.

Možná by se hodilo rozšířit ten text "Web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií ..."  ještě o např.  "  ... bez přívlastku technologií dnešních dnů"  

Nejprve mě napadlo "... bez přívlastku digi", ale to už by se tam asi vkrádalo něco moc dráždivé.

 

lola, jkcz :  Že příspěvky DavidaCz nejsou nezajímavé, s tím souhlasím. Myslím, že sem vlil něco trochu nového. Založte někde na jiném webu stránky na podobná, výše zmíněná témata, dejte sem pak odkazy. Kdo bude chtít, jistě se rád zapojí. Tak jak o tom mluví i David. Bude to tak vhodnější. 

 


  • 1

#22 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červen 2015 - 11:56:48

 

 
Notorius - Tvou argumentaci lze snadno obratit: tento web je pro lidi, kteri v tom maji jasno, a neciti se ohrozeni nejakym porovnavanim.. :smile:

 

Bestie opět vylezla, ač se zdálo, že již kdesi zahnívá. Notoriova argumentace je výtečná a nelze ji obrátit.


  • 0

#23 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červen 2015 - 11:57:50

David pise velmi ctive a vecne, tak mu to prosim pro tentokrat prominte. Nedobre zkusenosti z drivejska veli se podobnym tematum pro jistotu obloukem vyhnout.

Přesně tak.


  • 0

#24 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 16 červen 2015 - 12:40:25

 

 

Tenhle web je pro lidi, co v tom mají jasno a nepotřebujou nic srovnávat ani obhajovat.....

To je právě ta potíž, o které už tu byla tolikrát řeč. Když na tyhle stránky přijde duše nezasvěcená, dost obtížně se zorientuje o co tady jde. A jak je vidět, tak je to obtížné nejen pro někoho, kdo třeba klasiku ani na vlastní kůži nezažil, ale i pro ty starší a znalejší.  Prostě ta úvodní stránka je pro mnohé nedostatečně vypovídající.

Možná by se hodilo rozšířit ten text "Web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií ..."  ještě o např.  "  ... bez přívlastku technologií dnešních dnů"  

Nejprve mě napadlo "... bez přívlastku digi", ale to už by se tam asi vkrádalo něco moc dráždivé.

 

lola, jkcz :  Že příspěvky DavidaCz nejsou nezajímavé, s tím souhlasím. Myslím, že sem vlil něco trochu nového. Založte někde na jiném webu stránky na podobná, výše zmíněná témata, dejte sem pak odkazy. Kdo bude chtít, jistě se rád zapojí. Tak jak o tom mluví i David. Bude to tak vhodnější. 

 

Už jsem to psal dříve. Pokud někdo už podle názvu webu (natožpak po přečtení úvodního hesla), není schopen se zorientovat, kde se vlastně nalézá (o co tady jde), má kognitivní funkce natolik omezené, že pro práci s filmem se nehodí.

Že to pro mnohé není vypovídající? Však taky focení na film (a jeho zpracování!) není pro mnohé. Dnes už je to okrajová záležitost (hipstery nepočítaje), prostě to není pro každého.


  • 1

#25 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 16 červen 2015 - 13:25:28

Souhlas s LuzJi, nesouhlas s Notoriusem (a take ne s urazlivou formou vuci lidem, kteri se "prestupku" dopustili) - vsichni sice pochopi, kde jsou, ale to automaticky nedefinuje, jaka temata jsou zde tabu. Kdyz se zapises na diskuzni forum Hondy, znamena to, ze nemuzes se zminit o nejakem reseni, ktere pouziva Mazda? Jo? Ne? Ja rikam, ze nelze rici, pokud se neseznamis s drivejsim obsahem, idealne pak pravidly diskuze. Uz si moc nepamatuji, jak zde probiha registrace, ucet zalozil jsem davno. Na spouste jinych webu musite se seznamit s pravidly diskuze, nejspis je to neco, co zde chybi a co by resilo o cem se zminuje LuzJi. Pokud teda trvate na striktnim zakazu techto temat. Ja ne, tudiz mne je to fuk, mne z toho zilka nepraskne.. :-)


  • -1

#26 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 16 červen 2015 - 13:27:24

odpuste,nechtel jsem aby se to takto vyhrotilo,chtel jsem upozornit.

Kdo se chce poucit o ndigosi a uprave at navstivi stranky Karla Tylora,!!! je fakt dobrej(kamarad)

odpuste mi to zda muzete,ja uz budu hodnej,prisaham

borek


  • 0

#27 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 16 červen 2015 - 13:32:39

Souhlas s LuzJi, nesouhlas s Notoriusem (a take ne s urazlivou formou vuci lidem, kteri se "prestupku" dopustili) - vsichni sice pochopi, kde jsou, ale to automaticky nedefinuje, jaka temata jsou zde tabu. Kdyz se zapises na diskuzni forum Hondy, znamena to, ze nemuzes se zminit o nejakem reseni, ktere pouziva Mazda? Jo? Ne? Ja rikam, ze nelze rici, pokud se neseznamis s drivejsim obsahem, idealne pak pravidly diskuze. Uz si moc nepamatuji, jak zde probiha registrace, ucet zalozil jsem davno. Na spouste jinych webu musite se seznamit s pravidly diskuze, nejspis je to neco, co zde chybi a co by resilo o cem se zminuje LuzJi. Pokud teda trvate na striktnim zakazu techto temat. Ja ne, tudiz mne je to fuk, mne z toho zilka nepraskne.. :smile:

Tvá argumentace postrádá logiku, srovnáváš hrušky s jabkama.


  • 1

#28 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 16 červen 2015 - 13:34:22

odpuste,nechtel jsem aby se to takto vyhrotilo,chtel jsem upozornit.

Kdo se chce poucit o ndigosi a uprave at navstivi stranky Karla Tylora,!!! je fakt dobrej(kamarad)

odpuste mi to zda muzete,ja uz budu hodnej,prisaham

borek

Nemyslím si, že bys měl jakoukoliv vinu na "vyhrocení" situace. O nic nejde, jen pár trollů občas vyleze z děr.

Rád čtu Tvoje příspěvky.


  • 0

#29 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 16 červen 2015 - 13:42:22

Už sem to nevydržel a trošku se vykecám abych se cítil součástí komunity TK. Také se mi nelíbí, že tady DavidCz hooodne obšírně popisuje věci digitalistické a i když má přehled  a pravdu, tak bych řekl - digi NE! Ale přitom dost dobře chápu ono nebezpečí, když někdo někomu jinému říká, že tohle ještě JO a tohle už NE. To je trošku cesta do pekel. Takže za mě: Fakt TK především o alalogovém foto a digi jen v nezbytné souvislosti, krátce a okrajově. Velmi souhlasím s názory kolegů TADY:

Notorius: Tenhle web je pro lidi, co v tom mají jasno a nepotřebujou nic srovnávat ani obhajovat. Pokud to někdo cítí jinak, pláče sice hezky, ale na špatným hrobě, ve špatným klubu a je v podstatě nezdvořilost tady rozvíjet debaty na digitální témata.

LuzJi: Ono je to těžké. Tyhle polemiky mohou být i zajímavé, dost lidí tady by se do nich i rádo přidalo. Ale Tenhle web vznikl právě proto, aby bylo možné mít někde ostrůvek, kde se tomu digitálnímu ozónu lze alespoň trochu vyhnout. I když - může to někomu připadat divné, když se někdo chce  vyhnout digisvětu zrovna na internetu.

Salo: To je pouze částečný důvod, alespoň u mě. Mnohem důležitější je ten pocit, když vkládám do starého aparátu film, nastavuji expoziční hodnoty, komponuji a zaostřuji pomocí klasického hledáčku či matnice (obraz v nich je, pravda, ne vždy dokonalý - to je ale součástí toho kouzla analogu)

 

A právě mne do temno komory a ke kamarádům přivedla právě ta pro většinu okolního světa nepochopitelná touha a chuť spoluprožívání a pachtění se za něčím pracným, zdánlivě nedokonalým a přitom plně naplňujícím JÁ jako něco, co nechce přijímat globální komerci a názory. A nic na tom nezmění ani to,že jsem například tuto sobotu fotil "za prachy" a jak jinak než digitálně svatbu. Ale to mě nenaplňuje, to je jen digi řemeslo a pomáhá získat finance třeba teď na 100 ks planfilmů Foma Retro 13x18.

 

Jsem velmi hrdý na to, jak čumí mé okolí, kterému oznamuji, že konečně zase jednu na srazenici kamarádů z TK a abych jim přiblížil co že to jsme za lidi tak přidávám jednu historku z mého prvního srazu TK - tam se "někdo" ptal ostatních "pánové, vím, že digi na sraz ne, ale prosím, odpustíte mi, když si vezmu na sraz mobil, kde je i digi foťák???" - Tak to je moje moto - scházet se a sdílet s podobnými "magory", jak je nazývá okolí a snažit se být i pro ně nějakým přínosem.

 

A abych naplnil moto tohoto linku - Co mě těší? Dnes to, že jsem včera vyébajoval snad krásný dřevák R.Lechner Wien 13x18 a čekají mne nové starosti, jak to rozchodit.

 

Zdařec, Luigi :shock:


  • 4

#30 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 16 červen 2015 - 13:44:55

 

Souhlas s LuzJi, nesouhlas s Notoriusem (a take ne s urazlivou formou vuci lidem, kteri se "prestupku" dopustili) - vsichni sice pochopi, kde jsou, ale to automaticky nedefinuje, jaka temata jsou zde tabu. Kdyz se zapises na diskuzni forum Hondy, znamena to, ze nemuzes se zminit o nejakem reseni, ktere pouziva Mazda? Jo? Ne? Ja rikam, ze nelze rici, pokud se neseznamis s drivejsim obsahem, idealne pak pravidly diskuze. Uz si moc nepamatuji, jak zde probiha registrace, ucet zalozil jsem davno. Na spouste jinych webu musite se seznamit s pravidly diskuze, nejspis je to neco, co zde chybi a co by resilo o cem se zminuje LuzJi. Pokud teda trvate na striktnim zakazu techto temat. Ja ne, tudiz mne je to fuk, mne z toho zilka nepraskne.. :smile:

Tvá argumentace postrádá logiku, srovnáváš hrušky s jabkama.

 

Mozna ma argumentace je nepresna v tom, ze jsou to znacky (Honda, Mazda) vs technologie (stribro, pixely). V principu je to totez - existuji nejake dva tabory zastancu A a B a je otazka, zda A se chteji od tech B oddelit do takove miry, ze je zakazana dokonce jakakoliv zminka o B (byt je to pouha zminka - pri prilezitosti hlavniho tematu, ktere zapada do oblasti A). Pokud nekdo zde postrada logika, jsi to Ty. To, ze si uvedomim, ze jsem u fotokomorniku, jeste neznamena, ze automaticky tim je receno, ze se o digitalu nesmim ani zminit. Nechme toho, napiste jasne definovana pravidla, namisto sprdavani nehoho za digirouhani tri krat tydne po dobu poslednich peti let, k? :-) 


  • 0

#31 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 16 červen 2015 - 13:48:22

No, jasně, a právě těch přesně definovaných pravidel bych se bál. Luigi :shock:


  • 0

#32 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 16 červen 2015 - 14:33:51

No, jasně, a právě těch přesně definovaných pravidel bych se bál. Luigi :shock:

Souhlas. 


  • 0

#33 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 16 červen 2015 - 14:38:17

Haha, vy jste jak v tom vtipu o zenske - zena nevi co chce, ale neda pokoj dokud to nedostane.. :-) Tak jo, chlapi, uspesnou telepatii s novackama preji.. :-)


  • 0

#34 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 16 červen 2015 - 14:39:06

 

 

Souhlas s LuzJi, nesouhlas s Notoriusem (a take ne s urazlivou formou vuci lidem, kteri se "prestupku" dopustili) - vsichni sice pochopi, kde jsou, ale to automaticky nedefinuje, jaka temata jsou zde tabu. Kdyz se zapises na diskuzni forum Hondy, znamena to, ze nemuzes se zminit o nejakem reseni, ktere pouziva Mazda? Jo? Ne? Ja rikam, ze nelze rici, pokud se neseznamis s drivejsim obsahem, idealne pak pravidly diskuze. Uz si moc nepamatuji, jak zde probiha registrace, ucet zalozil jsem davno. Na spouste jinych webu musite se seznamit s pravidly diskuze, nejspis je to neco, co zde chybi a co by resilo o cem se zminuje LuzJi. Pokud teda trvate na striktnim zakazu techto temat. Ja ne, tudiz mne je to fuk, mne z toho zilka nepraskne.. :smile:

Tvá argumentace postrádá logiku, srovnáváš hrušky s jabkama.

 

Mozna ma argumentace je nepresna v tom, ze jsou to znacky (Honda, Mazda) vs technologie (stribro, pixely). V principu je to totez - existuji nejake dva tabory zastancu A a B a je otazka, zda A se chteji od tech B oddelit do takove miry, ze je zakazana dokonce jakakoliv zminka o B (byt je to pouha zminka - pri prilezitosti hlavniho tematu, ktere zapada do oblasti A). Pokud nekdo zde postrada logika, jsi to Ty. To, ze si uvedomim, ze jsem u fotokomorniku, jeste neznamena, ze automaticky tim je receno, ze se o digitalu nesmim ani zminit. Nechme toho, napiste jasne definovana pravidla, namisto sprdavani nehoho za digirouhani tri krat tydne po dobu poslednich peti let, k? :smile:

 

Nikoliv nepřesná, ale zavádějící. V principu to rozhodně není totéž. Marná diskuse s tebou...

Rozumný člověk, který přistupuje kde zdejšímu webu a jeho zaměření s pokorou, nepotřebuje pravidla. Jak už psal výše jkcz, jsou tu bohaté zkušenosti, které ukazují, že je lépe jakékoliv digitální debaty nerozvíjet, případně je mazat.


  • 0

#35 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 16 červen 2015 - 14:48:07

Proc zavadejici? Co na ni nesedi? Prosim o rozvinuti, jako to delam ja. Proc zabrana digitematu vyplyva uz z pouheho faktu a uvedomeni si, ze jsem na temne komore? Jak je vidno z prispevku DavidaCz neni tomu tak - on vedom toho nebyl. A stezi ho muzes pomlouvat o slabomyslnost, co ctu toho pana, jsem si jist, ze mu rozum neschazi.


  • 0

#36 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 16 červen 2015 - 14:48:22

Už jsem to psal dříve. Pokud někdo už podle názvu webu (natožpak po přečtení úvodního hesla), není schopen se zorientovat, kde se vlastně nalézá (o co tady jde), má kognitivní funkce natolik omezené, že pro práci s filmem se nehodí.

 

Že to pro mnohé není vypovídající? Však taky focení na film (a jeho zpracování!) není pro mnohé. Dnes už je to okrajová záležitost (hipstery nepočítaje), prostě to není pro každého.

 

Notorie, tahle tvá absurdní "totalitní logika", kterou si před nedávnem adresoval mně (který odkojil mnohé temnokomorníky a velkoformátníky), nefunguje - jak vidíš. Stále se problém opakuje, přestože jsme všichni "milovníci červeného světla...". Tudíž je úplně pitomá - nebo si pitomý sám. Jinak to nevidím. 


  • -1

#37 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červen 2015 - 15:06:54

Rad neznamena totalitu. Notoriova logika je bezchybna, ze mnozi nechapou je potvrzenim jeho pravdy. A zes vychoval komorniky ti slouzi ke cti, pred omyly te to vsak nechrani.
  • 1

#38 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 16 červen 2015 - 15:10:20

Domníval jsem se, že nebude potřebovat pohůnky k propagandistické podpoře. Jak vidím totalita začíná být ztvrzována...


  • 0

#39 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červen 2015 - 15:33:54

Domníval jsem se, že nebude potřebovat pohůnky k propagandistické podpoře. Jak vidím totalita začíná být ztvrzována...

Chyba. Pravdu hájím i bez pohánění.
  • 0

#40 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 16 červen 2015 - 15:34:51

 

Už jsem to psal dříve. Pokud někdo už podle názvu webu (natožpak po přečtení úvodního hesla), není schopen se zorientovat, kde se vlastně nalézá (o co tady jde), má kognitivní funkce natolik omezené, že pro práci s filmem se nehodí.

 

Že to pro mnohé není vypovídající? Však taky focení na film (a jeho zpracování!) není pro mnohé. Dnes už je to okrajová záležitost (hipstery nepočítaje), prostě to není pro každého.

 

Notorie, tahle tvá absurdní "totalitní logika", kterou si před nedávnem adresoval mně (který odkojil mnohé temnokomorníky a velkoformátníky), nefunguje - jak vidíš. Stále se problém opakuje, přestože jsme všichni "milovníci červeného světla...". Tudíž je úplně pitomá - nebo si pitomý sám. Jinak to nevidím. 

 

To, že to jinak nevidíš, neznamená, že to jinak být nemůže. Ta "absudrní totalitní" logika fungovala, dokud fungoval admin a moderátoři. Nefunguje to v případě, že si někteří pletou demokracii se svobodou, nota bene na soukromém webu. Za neexistence moderovaného fóra pak dostanou rozsáhlý prostor jedinci, kteří evidentně potřebují pomoc odborníků a na ně se nabalují další výtečníci vykřikující tu o cenzuře, tu o bolševickém přístupu atd. Teď například o pitomosti. Možná jsem idealista, že stále věřím v to, že tenhle web má ještě šanci se z té žumpy, v které se nachází, zdvihnout. Vyžaduje to ale radikálně jiný přístup. To nejsou domněnky, to jsou zkušenosti.


  • 0

#41 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 16 červen 2015 - 15:54:02

Ok, přesvědčils mě.

Jestliže diskusi a věcnou, nazýváš žumpou. Jesliže předkládání úvah k úvahám i kritice pokládáš za žumpu. Jestliže jiný názor je přisuzován jen "nabaleným křičícím výtečníkům" atd...

 

Od určité doby tady cítím jisté podivné "náckovsví" některých původních členů fotopreparátu, kteří se nadřazují nad ostatní a dávají jasně najevo "o čem" tento web je. Upřímně se tomu divím a shledávám že o tohle opravdu nestojím.

Děkuji.

Vracím se zpět na Papuu 


  • 5

#42 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 16 červen 2015 - 16:25:18

"Rad", "pravda", hajeni toho, co je "silne a zdrave". Zase, je legrace to cist, ber to jako mistni folklor, to nemame ani pred Kauflandem u nas na dedine.. a to je co rici :-) Kazdopadne pobavi. A pro ty konstruktivneji prispevky porad urcite stoji za to zde byt..


  • -1

#43 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 červen 2015 - 18:07:22

Je to jednoduché a na několika srazech o zrovna ne malém počtu členů temné komory potvrzené. Toto je web o temné komoře, focení na film a dělání fotek na papír. Ostatní je okrajové až nemístné. Pravidla byly formulovány, přeformulovány a znovu formulovány, ale internetoví trotli je nečtou, takže v otevřené komunitě je nutno mít tvrdého pana správce. Ne soudruha správce ... Na to momentálně dojíždíme. Proto jsem raději v uzavřené komunitě virtuálního prostoru, kde nemusím excesy "účastníku zájezdu" s pěti příspěvky řešit.


  • 1

#44 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červen 2015 - 18:53:51

Jeste tak nejake konstruktivni nelolate prispevky vytvorit.. Nevim, co je pred vasim kauflandem, vim vsak, ze zvrhlost tahne masy, na entartete Kunst vzdy prijde vice lidi i tehdy, kdyz je dostupne neco hodnotneho, ze nejaka forma socrealismu nezaujme je jasne a je to dobre.
  • 0

#45 Zirafka

Zirafka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 342 příspěvků(y)
  • LocationSeverní čechy
Reputace: 27

Publikováno 16 červen 2015 - 19:57:44

Z vývoje diskuse nějak nemám pocit, že by to stále bylo vlákno "Co mne těší..." ale asi to jen špatně chápu, kdo ví ;)


  • 0

#46 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 16 červen 2015 - 20:41:28

Ploci + Notorius: Víte, že k okyselování někdy vedou i zásady?


  • 1

#47 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 16 červen 2015 - 20:43:35

Plocino, klucino, hrajes si na intelektuala, citujes Bibli, nadavas lidem, pritom mas elementarni potize porozumet psanemu textu.. :-) Shrnuto, co jsem zde napsal A) zastal jsem se DavidaCZ, protoze hezky a rozumne pise B) napsal jsem, ze za sebe nevidim problem odmitat prispevky spojujici digi a analog, i kdyz obsahuji digi C) napsal jsem, ze Notoriovy nazor temna=automaticky pochopitelny ban jakehokoliv digitematu neni tak samozrejmy, jak se mu zda a proto navrhl jsem sepsat diskuzni rad (uz v drivejsim prispevku). Ty mas zda se ale zkazeny den, pac se tu opovazili vyjadrit lide ti neznami, cili automaticky "zaskodnici". Nepsal bych to, kdybys po sobe hned dvakrat nerypal, pro ty, kteri mi vytknou tento prispevek. Coz tak obcas pouzit tu sedou kouli mezi usima a opustit sve mindraky, ego, whatev'a.. :-)


  • 1

#48 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 16 červen 2015 - 20:50:12

Je to jednoduché a na několika srazech o zrovna ne malém počtu členů temné komory potvrzené. Toto je web o temné komoře, focení na film a dělání fotek na popír. Ostatní je okrajové až nemístné. Pravidla byly formulovány, přeformulovány a znovu formulovány, ale internetoví trotli je nečtou, takže v otevřené komunitě je nutno mít tvrdého pana správce. Ne soudruha správce ... Na to momentálně dojíždíme. Proto jsem raději v uzavřené komunitě virtuálního prostoru, kde nemusím excesy "účastníku zájezdu" s pěti příspěvky řešit.


S timto lze jen souhlasit, jen si myslim, ze neni slusne ponizovat 'konkurencni' technologii a uvadet sporna tvrzeni o tom, jedno je lepsi nez druhe. Pokud vyvoj techniky dospel do stadia, ze poskytuje v principu srovnatelne vysledky nemuzeme k tomu pristupovat tak, ze se budeme lidem vysmivat. Jsou tu prispevky o vyvojkach, exponometrii a alternativnich procesech velmi kvalitni, tak proc snizovat uroven fora nekam k bulvaru. Muzeme o kvalite vest vecnou diskusi popripade se omezit na tvrzeni, ze tohle tema je tabu.
  • 2

#49 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červen 2015 - 21:25:12

Loliku, muzes psat dle libosti, protoze ti to v tomto mezicase panujici anarchie umoznuje. Den mi nepokazis ty ani jiny troll, kazis ho jen sobe. Tve vyrony dokazuji jen to, ze ac dosti gramotny, ba pravopis ovladajici mnohem lepe mne, prece jsi dokonale tupohlavy a napsane nechapes a chapati nechces. Zde te mozno promazat, v realnem svete vsak muzes jedovatymi vypary sve mysli otravovat okoli dle libosti, coz je smutne. Prijemne je, ze vzboureni vzdy pozere vlastni ditka, mrzute pak, ze i mnohe kolem.
  • 0

#50 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 červen 2015 - 21:29:24

Chemice, mas pravdu, ale proti tomu co pises zde putka vedena neni.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních