Přejít na obsah


Fotka

Silcia gel - odvlhčovací sáčky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 červen 2015 - 11:30:36

Ahoj, nevíte někdo, kde by se v Brně nebo Praze daly koupit silica gel sáčky, takové ty odvlhčovací, co se dávají třeba k elektronice. Chci skladovat filmy ve sklepě, kde mám chladněji, ale je tam větší vlhkost. Říkal jsem si, že je budu balit do sáčku, ale to by nemuselo pomoci. Tak jsem chtěl vždy přihodit jeden dva sáčky, ale koukám, že se nedají rozumně sehnat (a nebo jsem nenašel). Díky. 


  • 0

#2 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 červen 2015 - 18:49:17

Silicagel se kupuje na pytle ... jako stelivo pro kočky. Hledej v potřebách pro chovatele. Silikagelové nebo "silikonové", ne bentonitové, stelivo. 


  • 0

#3 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 21 červen 2015 - 19:46:13

dík. to mne nenapadlo, že je to to same:)


  • 0

#4 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 22 červen 2015 - 07:28:44

Dobrej nápad, jinak já si na filmy ještě kupuju vzduchotěsný plastový krabice na jídlo, sice to něco stojí (kolem stovky), ale daj se tak i mj. třídit zásoby :)


  • 0

#5 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 22 červen 2015 - 10:40:49

keramiko

S tím sklepem si moc nepomůžete... Je jasné, že chlad je lepší, než vyhřátý obývák, ale pro dlouhodobé uskladnění (roky) je nejlepší opravdu mrazák (-18 až -24°C).

A také: kinofilmové "filmovky" (krabičky) jsou vzduchotěsné, stejně jako plastové obaly svitků. Takže - filmy v původním obalu do mikrotenového sáčku, dobře uzavřít, pak nejllépe do mrazáku.

Pozn.: po vyjmutí z mrazáku rozmrazit v neporušeném obalu nejlépe tak, že balíček vložíte do chladničky (třeba přes noc).

Pozn.: dělal jsem na FP4+, který byl v kredenci 25 let a nic mu nebylo!


  • 0

#6 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 22 červen 2015 - 11:18:12

Zastavam nazor, ze lepsi neco nez nic. Pro velke planfilmy (14x17) a papiry misto v mrazaku nemam. Dlouhodobe je skladuji ve sklepe, ve vakuovych pytlich na odevy. Dukladne odsaty vzduch a prihozeny pytlik ryze (silikagelu). Pouze obcas zkontroluju, jestli pytle stale drzi "tvar" .


  • 0

#7 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 červen 2015 - 11:20:08

já vím, že iedální by byla chladnička nebo mrazák, ale to mi neprojde ekonomicky:) A vycházím právě z toho, že cca 15 stupnu max je lepší než 24. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních