Přejít na obsah


Fotka

RZ67 + Canon blesk


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 imposs

imposs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 83 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 29 červen 2015 - 13:29:21

ahoj, máte někdo zkušenosti s použitím Canon blesků (EX600) s Mamiya RZ67? Dost by mi to bodlo :) dík


  • 0

#2 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 29 červen 2015 - 13:59:26

Nemám zkušenost přímo s Mamčou, ale řešil jsem novější canoní blesk (430II) na Bronice. Bál jsem se ty dvě mašinky zapojit do sebe, a tak jsem to "obešel" přes číňanské synchro kostky z deal extreme. Fungovalo to, ale úplně praktické to není...


  • 0

#3 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 29 červen 2015 - 17:47:54

Pokud umí blesk pracovat v manuálním režimu a být odpálen přes středový kolík, neměl by být problém, nebo se mýlím? Já používám čínskou kopii Canon blesku na Mamiya 7 a jediná potíž je nefunkčnost chytrých režimů. Já vlastně ani nevím, jestli ta čínská kopie nějaké chytré režimy umí.. :)


  • 0

#4 imposs

imposs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 83 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 1

Publikováno 29 červen 2015 - 21:58:00

hlavne si nejsem jisty se zapojenim. Blesk nemohu dat do sanek (prekazi ostrici kolecko). TTL kabel sanky-telo = blesk to neodpali. Synchro kabel blesk- objektiv= nic...
  • 0

#5 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 2 červenec 2015 - 19:59:39

posledni melo by fungovat - je to jednoduchy kabel, PC na jednom konci a neco k blwsku (asi taky PC); zkus odpalit blesk skrz ten kabelek rucne, sroubovakem ci sponkou; nezkratuje ti neco stredovy bod blesku, treba kovovy sanky? dokonce, pokud se nemylim, EX600 mela by umit automatiku bez TTL
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních