Přejít na obsah


Fotka

Jupiter- 6-2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 30 červen 2015 - 17:21:53

Zdravím všechny. Stal jsem se majitelem objektivu s M42 závitem JUPITER -6-2. Vypadá suprově, je jak novej čistej, s krásně fialovým předním členem. Nikdy jsem nefotil s takovým prasátkem, po třech fotkách to bude chtít odpočinek a chtěl bych SE zeptat zda ten kdo již s ním fotil může dát rady recenze a pod. Velikost clony, aby ksichtík byl ostrej atd. Přeci jen ten film budu fotit asi hodně dlouho, tak ať to vypadá :-) Většinu budu dělat z ruky, protože můj stativ Hama by asi pohořel.


  • 0

#2 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 červen 2015 - 19:21:59

Zdravím všechny. Stal jsem se majitelem objektivu s M42 závitem JUPITER -6-2. Vypadá suprově, je jak novej čistej, s krásně fialovým předním členem. Nikdy jsem nefotil s takovým prasátkem, po třech fotkách to bude chtít odpočinek a chtěl bych SE zeptat zda ten kdo již s ním fotil může dát rady recenze a pod. Velikost clony, aby ksichtík byl ostrej atd. Přeci jen ten film budu fotit asi hodně dlouho, tak ať to vypadá :smile: Většinu budu dělat z ruky, protože můj stativ Hama by asi pohořel.

Jupiter 62 neznám. Není to náhodou spíš Industar? Když s ním hodláš fotit hodně, tak poznáš hned po prvním filmu "velikost clony", aby ksichtík byl ostrej, ne? Navíc, tohle závisí i na zaostřovací vzdálenosti...


  • 0

#3 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červen 2015 - 19:46:01

Je to jupiter 6-2, ne 62. Ruská "odpověď" na zeissův olypijský sonnar. Poměrně hezká a raritní záležitost.


  • 0

#4 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 30 červen 2015 - 19:46:09

Ne je to Jupiter-6-2 180/2,8 jen se ptám zda nevíte, ze zvědavosti, ať vím co mě čeká.


  • 0

#5 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 30 červen 2015 - 19:48:02

Je to jupiter 6-2, ne 62. Ruská "odpověď" na zeissův olypijský sonnar. Poměrně hezká a raritní záležitost.

Tak teď jsme odpověděli zároveň :-)


  • 0

#6 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 červen 2015 - 19:52:38

Je to jupiter 6-2, ne 62. Ruská "odpověď" na zeissův olypijský sonnar. Poměrně hezká a raritní záležitost.

Áha, díky. Neměl jsem tušení, že okopírovali i 180-ku. :-)


  • 0

#7 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červen 2015 - 19:56:02

Je to krásnej objektiv, jeden z nejhezčích, co znám :). Takovej je roztomilej bumbrlíček. Obzvlášť původní, stříbrná verze - jupiter 6 - je vyloženě krásná.

Fotí hezky, sonnar, no.

Ale je to prostě ukrutná kráva.


  • 1

#8 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 30 červen 2015 - 20:21:47

No je naroubován na Zenita 19. a půjde se testovat, je fakt hezkej a těžkej .-)


  • 0

#9 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 8 červenec 2015 - 11:46:11

Tak vyvolány a nazvětšovány fotky z Jupitera a teda super!!! U některých si troufnu tvrdit, že kvalitou jsou jak z Flektogonu na Sixu :-) To rozpatlaný pozadí u portrétu je parádní a člověk si u ostření s tak těžkým objektivem i pěkně zacvičí.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních