Přejít na obsah


Fotka

Fujica STX-1N


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 JohnyShorty

JohnyShorty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 červenec 2015 - 16:47:19

Zdravím, 
Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká redukce z M42 na tělo Fujica STX-1N (X-Fujinon 50/1,9). Přemýšlel jsem, že mám nadmíru objektivů M42 (z Praktiky a Zenita), ale přestoupil jsem právě na tohoto Japončíka. Což nevím jestli je krok k lepšímu nebo horšímu, každopádně se mi líbí. 
Všechny redukce co jsem našel byly zpravidla pro X-bajonet, což si myslím, že tahle Fujica má, ale na digitál. Zajímalo by mě jak je řešené měření, protože u praktiky a zenita se to prování přivítáním clony, kdežto u Fujici právě nejspíše jen posouvání potenciometru. O kolíku u M42 ani nemluvím.

Díky.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 13 červenec 2015 - 19:56:56

Redukce existuje a kupodivu má i zavírání clony kolíčkem. Měření bude ale asi při pracovní (zavřené) cloně. Fujica přešla ze závitu M 42 na bajonet poměrně pozdě a proto zkonstruovali i redukci, která zavírá kolíček. Otázka je, zda bude k sehnání.


  • 0

#3 JohnyShorty

JohnyShorty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 červenec 2015 - 20:44:45

To by pak ale v případě, že by ta redukce zacvakla ten kolíček tak clona bude zavřená. Fujica má měření při otevřené cloně. tzn. že otáčením kroužku clony se pohybuje i kolíček v bajonetu a pobybuje zřejmě potenciometrem spřaženým s TTLkem, ale clona se nezavírá/neotevírá. Nějak si nedovedu představit jak by probíhalo měření třeba s Heliosem. 


  • 0

#4 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 červenec 2015 - 21:01:00

Mas to napsane o post vyse. Je to ucel te redukce. Bude to merit pri pracovni clone.

Prijde mi to jako praktica s kontakty s objektivem bez kontaktu.
  • 0

#5 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 červenec 2015 - 21:04:57

Jinymi slovy - mereni pri otevrene clone je vlastnost predevsim objektivu. Fotak, kdyz umi merit pri otevrene clone a nema adekvatni objektiv, tak proste meri pri pracovni.
  • 0

#6 JohnyShorty

JohnyShorty

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 červenec 2015 - 21:13:37

jo ták, už tomu rozumím, díky. ;-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních