Přejít na obsah


Fotka

Je to všechno?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Matyas

Matyas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 srpen 2015 - 22:34:02

Ahoj,

s kamarádem (taky blázen do analogu) jsme se rozhodli že si založíme napůl svojí temnou komoru.

Sepsali jsme si všechno co k tomu budeme potřebovat a Vás se chci zeptat jestli to je všechno, nebo jsme na něco zapoměli.

Díky!

(těch cen si prosím nevšímejte :D )

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 29 srpen 2015 - 22:45:42

Takhle pozde v noci me napadaji jenom misky a pinzety na vyvolavani papiru :-)
  • 0

#3 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 29 srpen 2015 - 22:59:57

ještě třeba :

- zaostřovací lupa

- něco na boj s prachem na negativu a ve zvětšováku (ofukovací balónek, jemný štětec)

- nějaké nádoby na odměřování při míchání vývojky, ustalovače

- teploměr

- nějaké hadry, člověk furt někam sahá kde je mokro a je třeba se utírat, a utírat vývojku či ustalovač do ručníku není dobrý nápad 

  s tím trochu souvisí - vhodné něco dát pod ty misky, ze kterých prostě vždycky něco ukápne. Mě se třeba osvědčila gumová zástěra

- spínací hodiny nebo něco na odměřování času

- nůžky nebo něco na řezání papíru (proužkové zkoušky)

atd.

 


  • 0

#4 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 30 srpen 2015 - 07:19:36

Kluci nejlepsi by bylo navstivit nekoho kdo temnou komoru ma uz nejaky ten patek. Tam si samy porovnate co bude jeste potreba. A hlavne taky kolik mista. Jestli tam chcete pracovat oba najednou musi byt komora pomerne velka. A dobre vetrana :)
Koukni tady do mapy a zkus se k nejakymu zdejsimu temnokomornikovy vetrit do jeho kralovstvi.

Kazdopadne vam drzim palce a jen pripominam ze tu mame i krasne vlakno "stavba fotokory"
  • 0

#5 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 srpen 2015 - 08:05:17

Este by som hadam navstivil antikvariat a nasiel nejaku cetbu k problematike. Tie pre pionierov boli uplne najlepsie.


  • 0

#6 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 30 srpen 2015 - 08:34:33

Este by som hadam navstivil antikvariat a nasiel nejaku cetbu k problematike. Tie pre pionierov boli uplne najlepsie.

Tahle poznámka není vůbec od věci. Mám tady brožůru "Fotografování pro pionýry" z roku 1951 a je tam myslím opravdu vše popsané a to způsobem velmi pochopitelným.  Jen je možná trochu obtížně sehnatelná.

 

Podobně přínosné jsou i "Rozhovory o fotografii" od Ericha Einhora - tam je to zase postaveno do proistředí internátu


  • 0

#7 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 31 srpen 2015 - 13:56:29

já  jsem na aukru kupoval časový hodiny (za 200) a borec mi k tomu  dal ten rámeček , nevím přesně jak se mu říká , při zvětšování ti udělá bilej okraj . Není to nutností ale taky se hodí a používám ho .


  • 0

#8 karelrymbach

karelrymbach

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 srpen 2015 - 15:22:08

janceman

 

to je perfektní cena

 

keko/luzji

 

Škola fotografovania od L.Noela je celkem dobrá publikace pro začátečníky. Taky jsem s ní začínal.


  • 0

#9 PAVEL C

PAVEL C

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 31 srpen 2015 - 15:49:34

Nabízím ještě více než 100 publikací o fotografování. (Od 19 Kč). Pro začátečníky i pokročilé. Včetně luxusních monografií. Spoustu časopisů, pomůcek pro foto a temnou komoru atd atd. Seznam zašlu obratem.

 

p.cernik.foto@centrum.cz


  • 0

#10 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 1 září 2015 - 07:12:10

je třeba projíždět aukro , já komoru ještě nemám , mám na ní prostor , místnost ve sklepě kde bude , ale není čas ji opravit tak zatím zvětšuji v zatemněné koupelně , přes podzim / zimu se do toho pustím , je třeba tam opravit podlahu a natáhnout zdi .teď je dost práce okolo zahrady. Nicméně veškeré vybavení komry mám z aukra a stálo mě to ani né 3 000 , od mysek až po zvětšovák . 


  • 0

#11 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 1 září 2015 - 08:10:09

Četl jsem tady několik seznamů "potřebných" věcí pro zvětšování. Ano tohle všechno mám a taky používám. Většinu věcí ale na první pokusy nepotřebujete. Jde dělat dobré "obrázky" i v "bojovných" podmínkách s minimem vybavení. Pokud všechny věci mám, tak je používám, jistě. Ale pokud ne, nemyslím, že je nutné se shánět po nich, aniž bych začal ze zvětšováním. Spoustu věcí jsem doplňoval několik let a spoustu doplňuji i dnes. Pokud by jsem měl začít dělat první fotky až si dám všechno dohromady, tak celé roky nedělám nic. Stačí zvětšovák, misky a červené světlo. Vše ostatní je velkým přínosem, nikoli však nezbytné.

Myslím, že je důležité spíš vidět jak to dělá někdo jiný. A tím si udělat představu o věcech co budu a nebudu potřebovat. Hlavně dělat a ne jenom hledat a nakupovat. Jinak se to nenaučíme...


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních