Přejít na obsah


Fotka

sebereflexe ve fotografii

sebereflexe fotografie analýza

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 September 2015 - 14:17:31

Přehrabujete se ve vlastních archivech a zjišťujete zpětně co fotíte? Kdo vlastně jste? Kladete si otázky proč jsem tohle vyfotil a co jsem tím chtěl říci? Povedlo se to nebo nepovedlo? Myslím si o tom stále to samé nebo se něco změnilo? 


  • 0

#2 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 23 September 2015 - 14:53:01

.

je mi zo seba zle


  • 1

#3 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 23 September 2015 - 14:55:28

.

je mi zo seba zle

 

Zdravá sebekritika je základem úspěchu! :-)


  • 1

#4 Karel Prskavec

Karel Prskavec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • Location50°45'35.87"N, 15°05'14.07"E
Reputace: 4

Publikováno 23 September 2015 - 16:49:18

Já se rád a docela často vracím ke svým snímkům. Je to pro mě druh terapie.


  • 0

#5 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 23 September 2015 - 17:24:45

 

.

je mi zo seba zle

 

Zdravá sebekritika je základem úspěchu! :smile:

 

... a zdravé sebevědomí je základem vlastní cesty :)

Ano, vracím se - a divím se, někdy tak, jindy naopak.


  • 0

#6 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 23 September 2015 - 21:43:17

kdyz umru, tak nevim ze jsem mrtvy, ale pro ostatní je to tezke

.

to same plati, kdyz jsem ...


  • 0

#7 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 24 September 2015 - 08:54:31

Vážení kolegové, jsem mnohdy na rozpacích, kolik z nepočetné skupinky fotografů, kteří mne svými fotografiemi inspirovali, zůstalo ještě mezi živými... Mnozí s fotografií definitivně skončili s masovým nástupem číslicového záznamu obrazu, ostatní se kupodivu nedokázali orientovat ve zpracování filmů,

díky nečekaným změnám v dovozech tradičních, velmi kvalitních a cenově přijatelných černobílých materiálů z výroby ORWO. Občasné dovozy, či jen náhle se objevující jednorázové dovozy, vytvářely nejistotu a kolísání kvality jednotlivých výrobců fotografických materiálů v 80. letech mnoho z nich také

od černobílé fotografie odradilo. Kupodivu vydrželi Ti, jež se svému hobby věnovali daleko od velkých center, kde byla fotografická technika dostupnější. Nebyli tolik ovlivněni nástupem elektroniky v přístrojích, která výrazným způsobem odváděla pozornost početných členů fotoklubů od vlastní fotografické autorské tvorby. Diskutovalo se o přístrojích, objektivech a systémech automatické exposice a vlastní tvorba se postupně vytrácela. Nástup "levné" barvy

a automatických kompaktů byl předvojem postupného úpadku a zájmu o autorskou tvorbu. Historie dostupných fotomateriálů a chaos v jejich zpracování jsou v mém archivu více než patrné. V dobách, kdy se "pokládaly koleje" jsem neměl to štěstí na zkušeného autora, který mne mohl svoji radou uchránit

od množství chyb a omylů, jímž jsem věnoval příliš mnoho úsilí a stále vzácnějšího volného času. Někdy mám nutkání celý archiv pietně zpopelnit a jen uchovat rodinné negativy. Patrně tak s koncem letošního roku za příhodného počasí na vhodném pietním místě učiním. Skromná zásoba kvalitního foto materiálu mi na těch pár let, co mi zbývá zcela jistě postačí. Do následujícího roku 2016 bych chtěl vstoupíš mottem: "Uklizený život".  "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#8 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 24 September 2015 - 10:27:44

Určitě jsem nechtěl zapříčinit páchání sebevražd nebo hromadné popelnění archivů. Ani mi nešlo o přemýšlení nad hromadou techniky, co bylo a je. Šlo mi spíš o to zda se zpětně díváte do archivů a zjiš'tujete kdo jste. Co vás baví a proč se danému tématu věnujete? Zda chápete fotografii i jako zápisník, kde sami sebe objevujete zpětně ať chcete nebo ne - rukopis, téma, myšlenky....atd. 


  • 0

#9 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 24 September 2015 - 13:27:51

Neviděl bych to tak existencionálně - ale před cca rokem jsem pořídil skener za účelem digitalizace filmového archivu. Práce to byla pomalá, ale velmi vděčná. Vedle toho, že jsem se mentálně vrátil do časů, kdy jsem byl jestě mladý a krásný jsem si uvědomil, že mi film chybí. A tak mě tu máte na Temné komoře :)


  • 1

#10 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 24 September 2015 - 16:09:45

Vážený kolego, Fire, vzhledem k vyššímu věku bych to asi nedoskenoval, dodatečný "korekční osvit plamenem" bude mnohem rychlejší :-P ! "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#11 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 24 September 2015 - 16:38:33

Osvit plamenem :-) to je dobrý. Já fota prohlížím pořád a prohlížím fota která jsem nefotil já, ale můj otec Lubitelem, kterého má dodnes ve skříni. Jsem na nich já a Lubitelova nedokonalost, která je ale vedlejší, důležitější je obsah samotných foto. Mimochodem Lubitel je i po cca 35 letech funkční :-) Pok foto od v uvozovkách profi fotografů z té doby čb fota a porovnávám ostrost atd .


  • 0

#12 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 24 September 2015 - 17:58:27

Určitě jsem nechtěl zapříčinit páchání sebevražd nebo hromadné popelnění archivů. Ani mi nešlo o přemýšlení nad hromadou techniky, co bylo a je. Šlo mi spíš o to zda se zpětně díváte do archivů a zjiš'tujete kdo jste. Co vás baví a proč se danému tématu věnujete? Zda chápete fotografii i jako zápisník, kde sami sebe objevujete zpětně ať chcete nebo ne - rukopis, téma, myšlenky....atd. 

 

Já raději nic nezjišťuji. Můj "archiv" je berlička pro vzpomínky. Nic víc.


  • 0

#13 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 25 September 2015 - 23:05:38

Neviděl bych to tak černobíle - vždyť fotografie je cesta, a dosažení osvícení je nalezení cíle; a nalezení cíle nemůže být prohra...

 

Co jsem chtěl říct je, že vlastní archiv nám může - i s odstupem času, což není nezbytné ale pomahá - ukázat směr a dodat impuls který bychom jinak hledali těžko

 

J.

 

Vážený kolego, Fire, vzhledem k vyššímu věku bych to asi nedoskenoval, dodatečný "korekční osvit plamenem" bude mnohem rychlejší :-P ! "Starý Jezevec" Erik


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:sebereflexe, fotografie, analýza

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních