Přejít na obsah


Fotka

Rollei Digibase C-41 LT20 Midi Kit, 1L


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 martinsustek

martinsustek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 30 October 2015 - 13:37:02

Zdravím,

 

zkoušel někdo tento kit: https://www.fotoskod...1-midi-kit-1-l/ ? Je to sice asi dražší než ten od Tetenalu, ale v návodu http://www.firstcall...pdf/pdf3337.pdf píšou, že se dá naředit i pro vyvolání jednoho filmu, což by mohlo být ekonomičtější pro někoho, kdo fotí barvu jednou za čas..


  • 0

#2 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 30 October 2015 - 21:10:44

Digibase jsem sice na rozdíl od Tetenalu nezkoušel, ale až budu kupovat další set, klidně do toho půjdu, myslím že se není čeho bát.

 

Ale uvědom si, že i když namícháš minimální množství na 1 film - ca. 250 ml, má to pořád kapacitu 3-5 filmů. Tzn., že kdybys to po vyvolání toho 1 filmu vylil, zahodil jsi tu zbývající kapacitu na 2-4 filmů.

 

Na druhou stranu bych se nebál skladovat pracovní roztoky déle než je udávaná životnost, pokud jsou skladované dobře (tma, bez vzduchu). Podle toho co jsem se dočetl na netu to s trvanlivostí není zas tak horké jak se říká... Potud je to celkem stejné jako Tetenal.

 

Co mi přijde jako velká výhoda Digibase je, že udává časy i pro 20 resp. 25 °C, což znamená delší časy a tím menší náchylnost k chybě - když vyvolávám při 38° C na čas 3:15, je to přeci jen docela ošemetné.

 

Co mě trochu mate, že zde neudávají prodloužení času s tím, jak se vyčerpává kapacita roztoků, což u Tetenalu udáno je - nechápu proč to s tímto setem potřeba není.


  • 0

#3 martinsustek

martinsustek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 1 November 2015 - 11:25:17

Přímo v tom návodu to není, tady http://www.firstcall...-mini-kit-500ml v posledním odstavci jsem to pochopil tak, že se to dá namíchat na jeden film, ale možná je to s tím, že se zbytek kapacity vyhodí, jak píšeš. Prodloužení vyvolávání taky nechápu, proč tam není, možná počítají s tím, že to člověk vyvolá celé naráz.

 

Ty nižší teploty se mi taky líbí, dá se najít přesný čas pro danou pokojovou teplotu a nemusí se nic ohřívat, tady http://www.lomograph...ilm-development jsem našel nějaké grafy pro všechny teploty, i když by to zasloužilo spíš nějakou křivku než lomenou čáru, ale to v dnešní době není problém udělat :). Otázka je, co to udělá s barvami, z těch lomo fotek v tom článku to nejde moc poznat, i když já bych z toho asi nezvětšoval ale spíše skenoval, takže by se dalo leccos v počítači možná srovnat, na ty moje experimenty s prošlými filmy by to akorát stačilo..


  • 0

#4 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 1 November 2015 - 19:27:03

Lomography bych jako bernou minci úplně nebral - tam čím hůř to vyjde, tím líp, takže pozor ;-)


  • 0

#5 martinsustek

martinsustek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 2 November 2015 - 13:48:26

Tu chemii u Škody teď nemají, protože jsem ji koupil já :). Až budu mít vyvoláno dám určitě vědět s jakými výsledky. Kdybyste chtěli vědět něco konkrétního, tak pište..

Zatím mám nafocen jeden prošlý Agfacolor 200, ale nevím, jestli se do toho pouštět s Plastikem nebo si napřed opatřit převracecí vývojnici.


  • 1

#6 martinsustek

martinsustek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 30 May 2016 - 16:55:13

S kitem jsem vyvolal před časem jeden nebo dva svitky a dva kinofilmy. Pak jsem nechal chemii ležet a včera jsem blbec tu cca půl roku starou várku nalil na dva svitky, místo toho, abych udělal čerstvou. Kdo si myslí, že jsem vytáhl dva prázdné filmy, získává plný počet bodů. Zůstala jenom oranžová podložka. Co jiného jsem taky čekal, že? Po úvodním údivu následovalo rozčilení na sebe sama, a pak jsem se rozhodl, že život je moc krátký na to, abych vyvolával barevné filmy.

 

Takže mi zůstala otevřená půlka toho balení, akorát to nebylo v lednici ani pod plynem, jen uzavřené v originálních lahvičkách, v suchu, temnu a při pokojové teplotě. Mělo by z toho jít udělat cca 0,5l chemie, na pár filmů by to mohlo stačit. Kdyby měl někdo zájem, tak bez záruky přenechám za odvoz/poštovné.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních