Přejít na obsah


Fotka

Sekonic L-308 z Číny?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Nemexis

Nemexis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2015 - 16:43:05

Zdravím všechny,

 

chci si udělat k Vánocům radost a tak jsem si řekl, že si pořídim expozimetr. Po hledání tady na fóru jsem jednoznačně zvolil Sekonic L-308S. Tak si tak koukám po netu a vidim, že distributoři v ČR jej prodávaj kolem těch 6000-6500 Kč. Zde jsem viděl cenu, za kterou ji tady někteří kupovali a zároveň jsem si všiml, že zde byli i tací, co expo kupovali z ebaye z Číny. Tam je částka nějakých 170 dolarů, takže jednoznačně levnější. Daní je, že člověk nemá záruku. Ptám se tedy, jestli zde máte někdo zkušenost s koupí přímo z Číny a zda expozimetry fungují tak, jak mají a neodejdou po roce, po dvou...

 

Předem děkuji za odpovědi


  • 0

#2 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 9 listopad 2015 - 16:59:23

Koupi téhle mašinky plánuju v dohledné době taky; dopadající světlo je potřeba :) L-308 mi přijde na moje potřeby tak akorát. Sekonic je solidní značka, a tenhle model má dobré recenze (co vím, tak ho používají i kolegové zde z fóra).

 

Vyrábí se v Asii ale mimo Čínu (tuším, že Filipíny) a přes íbej vychází o dost zajímavěji než u Škody. Riziko je doměření DPH a proclení na poště, ale kluci šikmovoký o tom vědí a v poštovní deklaraci bez problem napíšou, že posílají dokumenty nebo zboží nepatrné hodnoty. Že by to na poště v předvánočním frmolu otevíral a kontroloval jsem zatím neslyšel.


  • 0

#3 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 9 listopad 2015 - 17:40:57

Prošel jsem si přesně tím samým. Kupoval jsem L-308s z Ebay a nějakou dobu mi dělal radost. Už když jsem ho kupoval, tak jsem si byl vědom jeho omezení. Po určité době mě to ale začalo štvát a tak jsem ho prodal a pořídil bazarový  758D. Teď už mám klidné spaní ;) Občas je levnější si koupit vysněný stroj rovnou bez mezistupňů...


  • 0

#4 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 9 listopad 2015 - 18:53:53

A můžu se optat jaká konkrétní omezení hrála rozhodující roli? Já teď fotím s postarším L-188 a dopadající světlo pytlíkuju šedou tabulkou. Funguje to, ale pohodlné to není a občas se seknu. Zónový systém (a tedy spotmetr) nezvažuji...

Díky za radu & pomoc!

Prošel jsem si přesně tím samým. Kupoval jsem L-308s z Ebay a nějakou dobu mi dělal radost. Už když jsem ho kupoval, tak jsem si byl vědom jeho omezení. Po určité době mě to ale začalo štvát a tak jsem ho prodal a pořídil bazarový  758D. Teď už mám klidné spaní ;) Občas je levnější si koupit vysněný stroj rovnou bez mezistupňů...


  • 0

#5 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 listopad 2015 - 20:01:41

Ten L-308s mam a jako zakladni expozimetr je super. Ted uz sice radeji merim spotmetrem, ale treba kdyz jdu jen dirkovat, tak si beru sekonica do kapsy a je to. Jako flashmetr funguje taky dobre. Jedine co mi obcas trosku chybelo bylo scitani zablesku.

Kupoval jsem ho tehdy od nejakeho prekupnika co to mel taky z ciny (vysel me tehdy myslim nejak 3500kc a byl novy). Mam ho pres sest let, nekolikrat mi i upadl a porad funguje bez problemu.


  • 0

#6 Euter

Euter

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 255 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 46

Publikováno 9 listopad 2015 - 20:24:27

Vezmu to jinak. Napíšu co mám rád 758D a chybí mi na 308s:

-spot! Možnost zonálního systému nebo vybrání si expozice z čela modelky a to i v zábleskovém režimu.

-solidní zpracovaní. Když jsem vzal poprvé do ruky 308s tak jsem měl pocit, že mě někdo ošidil

-více měření a průměrovaní. Není nic pohodlnějšího, než nabrat všechny expozice ze scény a hned je vidět v zónách

-priorita clony

-možnost propojení s PocketWizardy

-možnost kalibrace

-podsvícený displej

 

A navíc vědomí, že mám v ruce mistrovský nástroj, který poroste se mnou a nikdy mě nebude omezovat :)


  • 0

#7 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 9 listopad 2015 - 20:31:55

Euter ma samozrejme pravdu, ale porovnava dva naprosto odlisne pristroje (koncepcne i financne). 758D je vrchol expozimetru a ma vse co je mozne si prat, ale potrebuje to kazdy? 758D zase nedas do kapsy kdyz jdes na prochazku s flexaretou... Poridil jsem si spotmetr minolta a teprve tehdy zacala ta spravna hra, ale 308s poslouzi nenarocnemu uzivateli dobre.


  • 0

#8 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 9 listopad 2015 - 21:37:39

Velmi slušný "kompromis" mezi uvedenými dvěma začíná od Sekonicu 508....


  • 1

#9 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 9 listopad 2015 - 23:07:08

Tak ta poslední vyloženě zavádí GASem :)))

 

Ale děkuju, vedle věcí které pro mě nejsou důležité (blesk a film nekombinuju; zonální systém mi při 15 nestejně exponovaných snímcích na svitek nedává smysl) jsi mi dal témata k zamyšlení (dílenské zpracování a průměrování více expozic).

 

Není to jednoduché rozhodování... Svou pravdu má i mickael a chození nalehko má své výhody.

 


A navíc vědomí, že mám v ruce mistrovský nástroj, který poroste se mnou a nikdy mě nebude omezovat :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních