Přejít na obsah


Fotka

hnednu mi filmy - nedostatocne ustalenie ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 20 listopad 2015 - 10:37:09

ahojte,

 

pustil som sa do zakladania filmov co som mal v skatulke do archivnych zakladacov. Ked som niektore vybral tak maju hnedy nadych. Podla mna to je zle ustalene, resp. nedostatocne ustalene.

 

 

Da sa s tym nieco urobit ? Asi znova to machat v ustalovaci nema zmysel. Ci uz len rychlo naskenovat kym sa da.


  • 0

#2 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 20 listopad 2015 - 10:59:06

pokud  filmy  byly nedostatečně ustáleny,   dodatečné důkladné ustálení smysl má. 


  • 0

#3 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 20 listopad 2015 - 12:02:30

A když je řeč o důkladném ustálení, znamená to především mít ten ustalovač funkční. Tedy sledovat kolik filmů už v něm prošlo a včas jej nahradit čerstvým. Nezbytné je i následné důkladné vyprání. 


  • 0

#4 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 20 listopad 2015 - 13:49:49

Dik za odpovede, skusim to znova dat do ustalovaca. Snad to bude fungovat.  Ja mam skor problem s netrpezlivostou ako s vycerpanym ustalovacom.


  • 0

#5 morgien

morgien

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 listopad 2015 - 21:21:38

neviem ako na negative... ale parkrat mi zhnedli zvacseniny... a bolo to zlym pranim... 


  • 0

#6 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 23 listopad 2015 - 22:15:00

jo.  zlým praním zežloutnou i  spodky. 


  • 1

#7 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 23 listopad 2015 - 22:25:26

Filmy peru víc než úzkostlivě, přesto se mi posledně stalo, že úplný konec filmu (Ilford) - ca. 38. políčko až část, kterou je film upevněný v kazetě - byl divně hnědý, zbytek je OK... Že by nějaká chyba ve výrobě? Nějaká jiná možnost?


  • 0

#8 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 26 listopad 2015 - 20:34:55

Samusko pomohlo dodatocne ustalenie? Mam podobny ak nie uplne rovnaky problem. Vcera som volal Ilford Delta 400 push na 1600 v rodinale 1+100, 120 minut vysledok je : Přiložený soubor  IMG_0908.jpg   254,81K   8 Počet stažení

 

Sstaloval som vo Fomafixe 1+5, bol to 6 film ustaloval som 14 minut pri teplote +- 20C. Pranie cca 10 minut niekolko krat vymenena voda a tecuca do vyvojnice.

 

Pripadne vie niekto poradit ci sa da negativ zachranit?

 


  • 0

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 26 listopad 2015 - 22:55:05

:shock:


  • 1

#10 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 27 listopad 2015 - 06:11:46

To jsou noční snímky? Ale jestli myslíš ten proužek na boku, tak to ještě ustal. Klidně v misce na světle. Příště víc převrácení, nebo stálé kouleni po stole.
  • 1

#11 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 27 listopad 2015 - 07:41:42

Hide

 

To jsou noční snímky? Ale jestli myslíš ten proužek na boku, tak to ještě ustal. Klidně v misce na světle. Příště víc převrácení, nebo stálé kouleni po stole.

ano su to vecerne foto. skusim to este ustalit v cerstvom ustalovaci. dakujem


  • 0

#12 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 28 listopad 2015 - 14:33:34

Uplne mi zlieza emulzia.

 

Hide

 

To jsou noční snímky? Ale jestli myslíš ten proužek na boku, tak to ještě ustal. Klidně v misce na světle. Příště víc převrácení, nebo stálé kouleni po stole.

ano su to vecerne foto. skusim to este ustalit v cerstvom ustalovaci. dakujem

ako to dopadlo ? mne uplne zliezla emulzia.  bol to Kodak Tri-X 400 v uplne cerstvom ustalovaci. Teplotne to bolo ok.


  • 0

#13 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 28 listopad 2015 - 14:47:33

Uplne mi zlieza emulzia

ako to dopadlo ? mne uplne zliezla emulzia.  bol to Kodak Tri-X 400 v uplne cerstvom ustalovaci. Teplotne to bolo ok.


 

no susi sa zatial tak uvidime za par hodin..


  • 0

#14 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 28 listopad 2015 - 14:48:13

vidiet sa to da tu, aj ked neviem ci sa tym da chvalit:

https://flic.kr/s/aHskp73MV6


  • 0

#15 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 28 listopad 2015 - 15:19:56

:shock:


  • 0

#16 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 28 listopad 2015 - 15:40:55

To je dalsi smazeny film.

Kde sa to bere?


  • 0

#17 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 28 listopad 2015 - 16:16:17

Já to tušil, že když se bude vydávat pořád tolik knížek o vaření, že se to musí projevit i jinde ... ;-)


  • 0

#18 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 28 listopad 2015 - 16:27:23

to ma mrzi samusko :( tak moj dopadol podstatne lepsie:

IMG_0912.jpg

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#19 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 28 listopad 2015 - 20:22:15

To je dalsi smazeny film.

Kde sa to bere?

McTri-x, jedine v mekdonalde.


  • 0

#20 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 listopad 2015 - 07:45:51

vidiet sa to da tu, aj ked neviem ci sa tym da chvalit:

https://flic.kr/s/aHskp73MV6

Chudák film, tohle si fakt nezasloužil. Co jsi s tím, proboha dělal? Viděl jsem kdeco, ale tohle teda opravdu ještě ne.


  • 0

#21 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 30 listopad 2015 - 08:01:42

myslím,  že  někteří  přispivatelé by si zasloužili  na TK samostatné vlákno:   "co se jaksi nepovedlo". 


  • 0

#22 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 listopad 2015 - 08:32:27

myslím,  že  někteří  přispivatelé by si zasloužili  na TK samostatné vlákno:   "co se jaksi nepovedlo". 

Myslím, že někteří lidé se pro film jednoduše nehodí. :-)


  • 0

#23 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 listopad 2015 - 09:19:25

No, musim sa samuska zastat, pretoze dal na zacaitku dotaz a poradene mu bolo presne to, co by som sam s takym filmom urobil. Pre-ustalil. Teda znova ustaloval. Vysledok zverejnil, pricom sam vyjadril podozrenie, ci to nebude skor na hanbu ...

Takze v jeho pripade by som to videl ako varovanie, pre ostatnych.

Co sa ale naozaj stalo?

Vrta mi to stale v hlave, pretoze ide uz o druhy pripad zverejneny tu  na TK. A kolki sa ani nepriznali.

Takze teoria je, ze treba hladat problem v predoslom spracovani. AK bol ustalovac najprvvzasadity a pre opravu pouzity kysly ... Ale toto mi nejako neznie dobre. Mozno pozitie kysleho prerusovaca. Rovnako dobre by to mohla byt mikroorganizmami poskodena emulzia. Ta sa odpalvi a je to jedno aky roztok sa pouzije. Ale takto poskodane filmy som videl a samuskov film sa na to vobec nepodoba. Mozno boli filmy prilis suche. Tiesa z vyknu dolamat. Som presvedceny, ze ak k tomu dojde,  emulzia sa uz nedrzi na podlozke,  staci male mnozstvo vody, aby sa potom odlupila.

Takze by pomohol presny postup prveho i druheho spracovania. Zeby vod 90°C? Savo? Kyselina sirova? Co este moze sposobit koagulaciu zelatiny?

Desim sa, ze sa to stane aj mne. Nie, ze by som tam mal Merilyn Monroe, ale dlho som veril, ze film je bezpecnejsi ako Compact Flashka.


  • 0

#24 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 listopad 2015 - 09:42:18

No, musim sa samuska zastat, pretoze dal na zacaitku dotaz a poradene mu bolo presne to, co by som sam s takym filmom urobil. Pre-ustalil. Teda znova ustaloval. Vysledok zverejnil, pricom sam vyjadril podozrenie, ci to nebude skor na hanbu ...

Takze v jeho pripade by som to videl ako varovanie, pre ostatnych.

Co sa ale naozaj stalo?

Vrta mi to stale v hlave, pretoze ide uz o druhy pripad zverejneny tu  na TK. A kolki sa ani nepriznali.

Takze teoria je, ze treba hladat problem v predoslom spracovani. AK bol ustalovac najprvvzasadity a pre opravu pouzity kysly ... Ale toto mi nejako neznie dobre. Mozno pozitie kysleho prerusovaca. Rovnako dobre by to mohla byt mikroorganizmami poskodena emulzia. Ta sa odpalvi a je to jedno aky roztok sa pouzije. Ale takto poskodane filmy som videl a samuskov film sa na to vobec nepodoba. Mozno boli filmy prilis suche. Tiesa z vyknu dolamat. Som presvedceny, ze ak k tomu dojde,  emulzia sa uz nedrzi na podlozke,  staci male mnozstvo vody, aby sa potom odlupila.

Takze by pomohol presny postup prveho i druheho spracovania. Zeby vod 90°C? Savo? Kyselina sirova? Co este moze sposobit koagulaciu zelatiny?

Desim sa, ze sa to stane aj mne. Nie, ze by som tam mal Merilyn Monroe, ale dlho som veril, ze film je bezpecnejsi ako Compact Flashka.

Jasněže, každý může udělat chybu. Ovšem při dodržení pokynů od výrobce by nemělo k takovéhle situaci dojít, zvlášť pokud to je Kodak a jsou tu hned dva stejné případy.. Osobně bych tipnul prudkou změnu teploty prací vody.


  • 0

#25 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 listopad 2015 - 10:28:14

prvy krat sa mi podarilo toto s filmom, a ani som doteraz nemusel zvona ustalovat film.

takze postup:

  1. predmocene vo vode na 20sec
  2. pouzity uplne cerstvo namiesany Fomafix
  3. finito. resp. kaput

po pohlade do vyvojnice na to kukam, ze nejake divne bublinky su na tom. Ked som ho vymotal tam som videl co sa stalo. Inak ten film je ako keby poskodeny 2 sposobmi. Jedena cast je bublinkova, z druhej uplne zlieza emulzia(bez bulbieniek). Bublinky nie su na castiach, ktore su uplne cierne.


  • 0

#26 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 30 listopad 2015 - 11:10:40

po ustalování a před sušením jsi vypíral ustalovač  jakým způsobem?  jakým způsobem jsi film sušil?  


  • 0

#27 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 listopad 2015 - 11:25:08

ako vzdy, naliat vodu, 5 krat otocit vyliat, potom 10,15,20,20,20 a nakoniec zmacadlo.  Susenie ako vzdy - zavesene v kupelni, ale bublinky boli uz vo vyvojnici.

 

V ramci vyskumu skusim ako reaguje film na teplu vodu. A na teply ustalovac. Ale teplotne to bolo podla mna ok.


  • 0

#28 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 listopad 2015 - 11:38:12

ako vzdy, naliat vodu, 5 krat otocit vyliat, potom 10,15,20,20,20 a nakoniec zmacadlo.  Susenie ako vzdy - zavesene v kupelni, ale bublinky boli uz vo vyvojnici.

 

V ramci vyskumu skusim ako reaguje film na teplu vodu. A na teply ustalovac. Ale teplotne to bolo podla mna ok.

"podla mna ok" - to znamená co konkrétně? Měřil jsi? Nebo to byla voda pokojové teploty?


  • 0

#29 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 30 listopad 2015 - 11:43:30

aha,   takže  výzkum.   a udržíš  v té teplé  vodě  prst?  :-)


  • 1

#30 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 listopad 2015 - 11:56:26

samusko:

Doporučuji koupit teploměr a měřit jak teplotu vývojky tak i ostatních lázní včetně vypírací a přednámáčecí vody a samozřejmě i smáčedla. Ani tam nebude mnohem teplejší/studenější  vod oproti ostatním lázním. Nebo ještě lépe zajít do antikvariátu a koupit za pár korun nějakou starší knihu o vyvolávání (Kulhánek, Křivánek...?). Ten postup je pořád stejný. Jen se změnil vyvolávací tank a tak v dřívější literatuře bude psáno o pístovém pohybu nebo otáčení kolečkem na vývojnici a v novější literatuře o překlápění.

 

Ještě mě napadla taková blbost. Neskladujete exponované filmy náhodou po nějaké úžasné radě v lednici nebo nedej bože v mrazáku? Ono totiž filmu vytemperovaném na cca 4 stupně nebo méně i ta 20 stupňová vývojka dělat dobře určitě nebude. Ale to je doufám už opravdu jen konspirace a ne skutečnost.

 

P.S. Výzkum už tu byl a nikam to nevedlo. Netřeba znovu vynálézat věci již vynalezené.


  • 0

#31 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 listopad 2015 - 11:59:58

 

ako vzdy, naliat vodu, 5 krat otocit vyliat, potom 10,15,20,20,20 a nakoniec zmacadlo.  Susenie ako vzdy - zavesene v kupelni, ale bublinky boli uz vo vyvojnici.

 

V ramci vyskumu skusim ako reaguje film na teplu vodu. A na teply ustalovac. Ale teplotne to bolo podla mna ok.

"podla mna ok" - to znamená co konkrétně? Měřil jsi? Nebo to byla voda pokojové teploty?

 

dnes som ju odmeral - 23C.  Je to z bandasky 10l dest. vody na pranie co mam polozenu na jednom mieste cely rok. Teraz som z nej miesal ale aj ustalovac.


  • 0

#32 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:01:38

chlapi, ja som uz urobil asi 150 Kodak Trixov za posledne 5 roky. A nikdy sa mi toto nestalo.


  • 0

#33 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:02:03

chlapi, ja som uz urobil asi 150 Kodak Trixov za posledne 5 roky. A nikdy sa mi toto nestalo.

4 roky, ne 5 aj ked je tu 2016 takmer


  • 0

#34 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:23:27

Omlouvám za úplně základní rady, ale upřímně se mi tohle nikdy za cca 20 let komorničení nestalo od fomy přes fuji, ilford, kodak...., po stará orwa. Dokonce jsem volal v menší míře i barvu a diáky a taky OK.  Jediná málem slezlá emulze se mi stala v začátcích u vypírání filmu. A bylo to právě teplou vodou z kohoutku. Odneslo to jedno políčko.

 

Ale takovýhle masakr vidím poprvé, respektive podruhé na TK. Nepoužíváte nějaké speciální samodomo vývojky? Nebo nějaké vylepšení konfekce? Přisypání zásady ať má vyvolávání grády a pak šup s tím do kyselého ustalovače? Upřímně kromě řečené teplé vody netuším jak se tohle dá vyrobit.

 

P.S. Naposledy jsem volal minulý týden Ilford pan F 50 v dd-x a zase normální výsledek.


  • 0

#35 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:25:46

ved ani mne sa to nestalo, aj ked to robim omnoho kratsie. Preto som na to kukal ako puk. Asi celu temu mozme uzavriet, ked najdem podobny film co treba doustalit, spravim to znova ale budem teplotu drzat na 1C.  Uvidim aky bude vysledok


  • 0

#36 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:29:18

Ten 1C je doufám jen fór .-) Ono se to celé vysvětlí nějak jednoduše.


  • 0

#37 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:37:31

Ten 1C je doufám jen fór .-) Ono se to celé vysvětlí nějak jednoduše.

-+1°C tj. 19°C-21°C


  • 0

#38 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:47:46

chce to všechny  lázně, kterými  film projde,  v tomto  rozmezí.  

ale  teď s pravdou ven:  

co jsi  s tím  filmem provedl,  že  se ti povedl  takovýto  žert  (neboli nachytávka,  jak je teď  na streamech a v TV  módní?


  • 0

#39 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:50:30

jirin_ol  :D  ved vravim ze neviem, asi je pravda ze som to nejak uvaril. Dufam ze sa mi to uz nestane :)


  • 0

#40 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 30 listopad 2015 - 12:53:15

co bolo (v tom negative pred druhym ustalenim za zbytky chemie)

.

to bolo (v tom negative pred druhym ustalenim za zbytky chemie)

 

.

terazky je ...


  • 0

#41 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 1 prosinec 2015 - 22:32:00


[/quote]
dnes som ju odmeral - 23C. Je to z bandasky 10l dest. vody na pranie co mam polozenu na jednom mieste cely rok. Teraz som z nej miesal ale aj ustalovac.[/quote]

Nemohlo se do té vody v bandasce něco škaredého dostat?
  • 0

#42 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 2 prosinec 2015 - 08:44:57

nemohlo, vcera som v nej spravil dalsi Tri-X a v je v proiadku. Mam podozrenie, ze sice voda bola teplotne v poriadku, tych 23C, ale ustalovac bol polozeny na podlahe a ta je vyhrievana do pekelnych vysok. Takze som si nariedil teply ustalovac.


  • 0

#43 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 2 prosinec 2015 - 08:56:21

nemohlo, vcera som v nej spravil dalsi Tri-X a v je v proiadku. Mam podozrenie, ze sice voda bola teplotne v poriadku, tych 23C, ale ustalovac bol polozeny na podlahe a ta je vyhrievana do pekelnych vysok. Takze som si nariedil teply ustalovac.

Úplně se mi to nezdá, to by se asi po té podlaze ani nesmělo dát chodit, pokud jsi ho ředil 1+5, jestli jde o tekutý Fomafix. :-)


  • 0

#44 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 2 prosinec 2015 - 11:59:38

nemohlo, vcera som v nej spravil dalsi Tri-X a v je v proiadku. Mam podozrenie, ze sice voda bola teplotne v poriadku, tych 23C, ale ustalovac bol polozeny na podlahe a ta je vyhrievana do pekelnych vysok. Takze som si nariedil teply ustalovac.

Viac ako 40°C? Povedzme - 60°C?


  • 0

#45 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 14 leden 2016 - 22:11:54

vidiet sa to da tu, aj ked neviem ci sa tym da chvalit:

https://flic.kr/s/aHskp73MV6

Po dlouhé době jsem otevřel receptář od Paspy s Mackem. Ve vadách je napsáno:  Obrazová vrstva má množství nepravidelně rozsetých krupiček a půchýřků. Příčina - Jsou to skutečné puchýřky v želatinové vrstvě způsobené kysličníkem uhličitým z uhličitanu vývojky a kyseliny z přerušovací lázně.

 

Podobná vada je popsána ještě jednou - perličkovitá nebo červíčkovitá struktura. Příčina - nabotnání želatiny v alkalické vývojce a přenesení do chladnější kyselé lázně.

 

Tak jen pro doplnění.


  • 1

#46 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 15 leden 2016 - 01:32:57

Ano, to znie dobre. Toto je vlastne pricina "zrnitosti" filmu. Ale ten pribeh bol trochu odlisny. Teda ak som dobre pochopil, islo o starsi, teda davnejsie spracovany film, nasledne zhnednuty a opat ustaleny. Medzi uhlicitanom vo vyvojke a druhym ustalovanim sa kadeco udialo.


  • 0

#47 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 15 leden 2016 - 10:50:59

film bol vyvolany asi rok pred incidentom.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních