Přejít na obsah


Fotka

Meopta Opemus III - objektiv


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Mirnepokrocily

Mirnepokrocily

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2016 - 19:09:36

Budte pozdraveni, jsem tu novy a lacny nekterych informaci. Pokud bude nejak blbe zachazet s vlaknama, napomente me. 

 

1/ jsem zjistil, ze vyse zmineny zvetsovak mi nedokaze pokryt z kinofilmu papir 30 x 40. Kdysi uz jsem se do koupelny zaviral, a bezproblemu zvetsoval tento format, na trochu novejsi typ. Muzete poradit, kde je problem? Je tam objektiv 4,5/55. Diky

 

2/ druhy muj dotaz nepatri do tohoto tematu a myslim, ze pro prumerne zkuseneho fotografa nebude problem jednou vetou odpovedet: Ilford 400 HP5 plus jsem fotil jako 1600 a volal v DDX 1 podle tabulky pro ilfordy, ale vysledek je temny, neprokresleny. Napada vas nekoho neco?

 

S diky pekny vecer v cervene zari


  • 0

#2 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 13 únor 2016 - 20:37:04

1) Nejde zaostrit, alebo sa dostanes iba na mensie (ako 30x40) zvacsenie? Pouzivas stale ten isty objektiv?

2) Svetlo si meral pri expozicii spravne? A co teplota vyvojky a pohyby v nej? Nefuci ti svetlo do kuplne, ked zakladas film? Bol film (dostatocne) cerstvy?


  • 0

#3 Mirnepokrocily

Mirnepokrocily

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2016 - 01:50:47

Ahoj Tlampaci, diky.

1/ Zaostri dobre, ale nejde se dostat na vetsi rozmer.

2/ Vychazel jsem z exposimetru na jinem fotaku, na sixu ho nemam. Ale na druhem fotaku se stejne citlivym filmem v barve (vyvolano v labu) mi to vyslo skvele, pushem 2+. Z toho soudim, ze se to nepovedlo vyvolat. Teplotu jsem moc neresil, vyvojka v nasi pokojove teplote se pri predeslych akcich chovala dobre. Ale film nezavadim ve tme. Nevim, ze by mohl byt problem. Uz jsem neco vyfotil :-) Pohyb dle ruznych navodu a dle instrukci. Film byl cerstvy, tedy koupeny pred par dny od foceni. O zadny archivni nalez nejde :-) 


  • 0

#4 Mirnepokrocily

Mirnepokrocily

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2016 - 02:07:51

Pardon, ty jsi spis Keko, kdo mi odpovedel. Jeste se v tom tady uplne neorientuju 


  • 0

#5 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 14 únor 2016 - 08:53:32

Jak máme rozumět větě: Film nezavádím ve tmě. ? Myslíš zavádění do vývojnice, nebo do fotoaparátu?

 

Pokud Ti nejde na maximální výtah zvětšováku dosáhnout rozměru 30x40 tak lze zvětšovák otočit a průmětnu dát třeba na zem nebo na židli, stolek, aby byla ve větší vzdálenosti oproti maximálnímu výtahu zvětšováku.


  • 0

#6 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 14 únor 2016 - 11:20:43

Dával jsem tu kompletní návod kde je to vysvětlený.


  • 0

#7 Mirnepokrocily

Mirnepokrocily

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 únor 2016 - 12:15:06

Jak máme rozumět větě: Film nezavádím ve tmě. ? Myslíš zavádění do vývojnice, nebo do fotoaparátu?

 

Pokud Ti nejde na maximální výtah zvětšováku dosáhnout rozměru 30x40 tak lze zvětšovák otočit a průmětnu dát třeba na zem nebo na židli, stolek, aby byla ve větší vzdálenosti oproti maximálnímu výtahu zvětšováku.

Do aparatu, :-). Na exponovani nekam jinam, nez na desku zvetsovaku, jsem zapomel. Diky. Ale divne je, ze uz jsem 30 40 delal, na jinem zvetsovaku, a nepotreboval jsem to. 


  • 0

#8 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 14 únor 2016 - 12:25:41

 

Jak máme rozumět větě: Film nezavádím ve tmě. ? Myslíš zavádění do vývojnice, nebo do fotoaparátu?

 

Pokud Ti nejde na maximální výtah zvětšováku dosáhnout rozměru 30x40 tak lze zvětšovák otočit a průmětnu dát třeba na zem nebo na židli, stolek, aby byla ve větší vzdálenosti oproti maximálnímu výtahu zvětšováku.

Do aparatu, :smile:. Na exponovani nekam jinam, nez na desku zvetsovaku, jsem zapomel. Diky. Ale divne je, ze uz jsem 30 40 delal, na jinem zvetsovaku, a nepotreboval jsem to. 

 

Některý typy zvedčováku mají delší tyč pak jde udělat i  velkej obraz ze základní desky,například Magnifax.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních