Přejít na obsah


Fotka

Konica Auto S2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 28 únor 2016 - 12:03:30

Protože jsem zde při svém hledání a zájmu o tento přístroj nenarazil na nějaké zkušenosti s aparátem Konica Auto S2, dovolil jsem si sepsat své malé zkušenosti z mého krátkého používání přístroje. Třeba se to někomu bude hodit

 

Na první pocit a úchop je cítit, že je fotoaparát trochu vyšší hmotnosti. Drží se mi však dobře. Hledáček je dostatečně velký. Dovedu si však představit , že by mohl být větší. V hledáčku je vidět orámování budoucí fotografie. Spodní lišta se mi při náklonu vzhůru občas ztrácí v protisvětle. Na vrchní straně hledáčku je vidět clonová stupnice clon, které budou použity při expozici. Stupnice clon je jasná a dobře viditelná.

 

Fotoaparát používá expoziční automatiku s prioritou času. Poté je možné nastavit plně manuální režim. Pro manuální režim je možné použít expozimetr na horní straně fotoaparátu. Ukazuje, kterou clonu nastavit při použitém čase.

 

Obsluha mi přijde trochu komplikovanější. První kroužek je zaostřovací. Šipka, jenž ukazuje vzdálenost,  na kterou je zaostřeno, je příliš z boku objektivu. Takže na ni není při pohledu shora vidět. Snadno se s páčkou pro ostření během focení pohne. Tudíž může dojít k nezaostření na objekt při akčnějším focení. Páčka je po levé straně objektivu.

 

Další kroužek je clonový. Je na něm stupnice 1.8 – 16 a přepínání pro automatický režim. Za kroužkem pro clonu je páčka pro samospoušť.

Další páčka v tomto místě je pro blesk – přepnutí mezi X a M. Další kroužek je stupnice pro čas od B do 500.

 

Na spodní straně objektivu je stupnice citlivosti pro film 25 – 400asa

 

Převíjení filmu zpět jde celkem snadno. Natahování rovněž. Zvuk spouště je příjemný.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#2 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 1 březen 2016 - 10:56:51

Vážený kolego, Punkomate, když nahlédnu do Vaší přílohy, mohu se domnívat, že dvojníkem Vaší Konicy Auto S2 je fotoaparát REVUE Auto S 22, který je osazen objektivem Hexanon  1:1,8, f = 45 mm z roku 1976. Přístroj má vadu, nejde natahování závěrky a spodní kolík pro zpětné převíjení filmu zůstává na stálo zatlačen. Netuším v čem může být příčina a neopovažuji se s natahovací pákou od určitého úhlu manipulovat silou. Jinak je přístroj jako nový, včetně prostoru pro baterii exposimetru. Možná se někde dopátrám zručného opraváře, který si s uvedenou závadou dokáže poradit. "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#3 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 březen 2016 - 11:56:28

Někde jsem se dočetl, že  Konica bývá někdy označována jako Revue či, že jsou to velmi podobné stroje. Takže ano. Bohužel vám v tomto nejsem schopen poradit.Přeji dobré hledání a úspěšnou opravu přístroje.


  • 0

#4 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 1 březen 2016 - 13:07:11

Značky Revue, Revueflex, Porst (a další) jsou "rebrandy" západoněmeckých obchodních řetězců pod kterými, byly prodávány fotoaparáty různých značek - Minolta, Ricoh, Mamiya a mnoho dalších (i Praktica a Zenit). Foťáky to jsou idetické, jenom mají jinou samolepku.

 

Porst

Revueflex

Quelle


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních