Přejít na obsah


Fotka

Indiskrétní snímky do labu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 březen 2016 - 01:55:24

Ačkoliv to tu procházím celkem pravidelně, nepovedlo se mi zatím narazit na adekvátní téma. Jelikož si tu asi většinou vyvoláváme ČB doma, zařadil jsem tuto "problematiku" do barevné sekce, kde je závislost na výpomoci komerčních laboratoří o něco častější. Máte nějakou obecnou představu o diskrétnosti labů, kterým svěříte indiskrétní materiál? Je zde důvod k obavám? Vícero lidí tady n TK v labech pracovalo/pracuje - měli by nějaké poznámky, komentáře? 


  • 0

#2 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 23 březen 2016 - 09:37:31

100% jistotu nemáš nikdy. osobně mám pár fotek (ne přímo indiskrétních ale velmi soukromé povahy) a prostě do labu nikdy nepůjdou. to je jediná jistota blížící se 100%.


  • 0

#3 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 23 březen 2016 - 09:45:06

Můj známý v labu pracoval před x lety, detaily si jako slušný člověk nechával pro sebe, ale vím, že ho až překvapovalo, jaké fotky jsou lidé schopni jim tam přinést.

Je to o člověku, někdo to neřeší, já bych se to mu vyhnul, pokud by byla jiná možnost.


  • 0

#4 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 23 březen 2016 - 10:53:20

Není to tak dávno,   kdy mně blízká osoba šla do fotolabu objednati si kalendář.   Pultová pracovnice  otočila monitor  a  dávala vybrat  ze vzorů v nabídce.    V jednom  vzoru  překvapená objednatelka uviděla  svou vlastní fotku,  kterou si v tomtéž labu nechala  digiosvitem na papír provést mnoho měsíců  předtím.    Tudíž  o  diskrétnosti  tohoto konkrétního, nejmenovaného, labu mám  oprávněné pochybnosti.     

 

(Přečte-li si  toto zde majitel toho nejmenovaného pražského fotolabu,  nechť se  chytne za nos dřív, než ho někdo jiný chytí pod krkem).  


  • 1

#5 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 23 březen 2016 - 10:54:01

Treba povedat, ze pocas sparcovania je kazdy obrazok niekym videny a v dnesnej dobe digitalizovany. I to, ze digitalny obrazok sa siri lahsie, ako papierova forma.

Kedysi sme mali denne filmy na spracovanie s obdobnou tematikou. Vsetky mozne komobinacie pohalvi, pomocok i miest... Dnes je to skor vynimka. Ludia si uz nieco take fotia na digital, pripadne na telefon a i potreba mat papierovu formu sa znizila na minimum.

Za 25 rokov, co okolo spracovania fotografie chodim som nepocul jediny pripad, kedy boli fotografie zneuzite. Mozno jeden pripad v Polsku, kedy silne veraica printeristka udala homosexualnu dvojicu na policii.

Mimochodom, bol taky film/horror One Hour Photo, kde Robin Williams vstupoval do sukromia istej rodine az tak velmi, ze clenov rodiny zacal fyzicky obtazovat a myslim, ze tam bola aj nejaka vrazda... Som s tym filmom vnutorne "na noze", keby si tvorcovia dali trosku tej namahy, nikdy by sa nedopustili niekolkych zasadnych omylov, ale taka ta povrchnost dobre posluzila pre vytvorenie fixie celho filmu.

----------------------------------------

Existuju iba dve moznosti: Bud je tvoje dielo tak dobre, ze sa o jeho rozsirenie postaraju socialne siete, alebo bude take zle, ze obsluha siahne po vyhrade vo svedomi a zvracajuc ti vratia nespracovany film ...

Pamataj na to, ze ked si paranoidny, to este neznamena, ze ta niekto nesleduje :)


  • 1

#6 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 23 březen 2016 - 14:23:50

Jednoduše.

    Nemáš-li důvěru k labu,. tak mi zašli negativ. Zde jej vyvoláme, popřípadě uděláme fotografie. Za zdar akce se osobně zaručím.


  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 březen 2016 - 13:56:14

já myslím tady v téhle skupině ještě jednodušeji, indiskrétní snímky vyvolávám a zvětšuji sám

já toho moc neměl, ale těhotnou manželku v jedné škatulce takhle mám a bez barvy jsem se obešel


  • 1

#8 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 březen 2016 - 15:44:35

No ... zrovna před nedávnem jsem to řešil. Nakonec jsem to tiskl na automatu v drogerii :-) 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních