Přejít na obsah


Fotka

Divadelní fotografie - zkušenosti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 březen 2016 - 05:48:47

Zdravím vás,

chtěl bych vyzkoušet fotografování v divadle. Nikdy jsem v tomto prostředí nefotografoval. Pouze velký divadelní festival na ulici. Z toho důvodu jsem založil toto vlákno. Pokud by měl někdo zájem se podělit o své zkušenosti. Mě především zajímá, jak to s neoficiálním fotografováním v divadle je ohledně finanční stránky. Kdysi jsem někde zaslechl, že si za to člověk musí zaplatit. Je to pravda? Jak je to s fotografováním z křesla diváka? Například z první řady. Budu mít celkem tichý dálkoměr.

Na ukázku přikládám fotku z akce Divadelní svět Brno. Jedná se o nekvalitní scan z negativu.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 24 březen 2016 - 07:55:42

Mno, u nás v divadle před každým představením hlásí, aby si diváci vypnuli telefony a že pořizování audio a videozáznamů jakož i fotografování je zakázané, tak to respektuju.


  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 24 březen 2016 - 08:50:17

Punkomate,  snad  nejlepší  bude,  když navštívíš vedení konkrétního divadla a tam se optáš na jejich podmínky. 

I v době krále klacka se nefotilo při představení (jedině načerno a s rizikem  vyvedení z publika a likvidace záznamu bez náhrady, stejně jako dnes),  ale  při  zkouškách a generálce.    Na divadelní a filmové festivaly uvnitř  se se  novináři akreditovali předem a  museli dodržet  podmínky  pořadatele, stejně jako dnes.  Divadelní fotografové se řídili a asi i dnes řídí podmínkami  smlouvy s divadlem. 

Představení  na ulici jsou  něco jiného -  je to veřejný prostor. 


  • 0

#4 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 březen 2016 - 12:02:38

Punkomate,  snad  nejlepší  bude,  když navštívíš vedení konkrétního divadla a tam se optáš na jejich podmínky. 

I v době krále klacka se nefotilo při představení (jedině načerno a s rizikem  vyvedení z publika a likvidace záznamu bez náhrady, stejně jako dnes),  ale  při  zkouškách a generálce.    Na divadelní a filmové festivaly uvnitř  se se  novináři akreditovali předem a  museli dodržet  podmínky  pořadatele, stejně jako dnes.  Divadelní fotografové se řídili a asi i dnes řídí podmínkami  smlouvy s divadlem. 

Představení  na ulici jsou  něco jiného -  je to veřejný prostor. 

Díky za objasnění, jak to reálně funguje.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních