Přejít na obsah


Fotka

Začátečník - kam po Lomo kompaktech?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 březen 2016 - 11:16:00

Ahoj,
 
nadchnul jsem se pro focení na film. Začal jsem s Lomo aparáty Diana Mini a Smena 8M a rád bych se posunul někam dál. Představoval bych si něco vyzpytatelnějšího a s lepší kvalitou optiky a zároveň pořád osobitou kresbou za rozumnou cenu, do cca 2000 Kč, na 35mm film a s bezproblémovou obsluhou i v dnešní době. Zaujala mě totiž třeba Minolta Hi Matic F, ale hned odradily peripetie s baterkama.
Kudy by bylo možné se vydat?
 
Díky, pěkný den,
Ondřej

  • 0

#2 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 březen 2016 - 11:24:57

 

Ahoj,
 
nadchnul jsem se pro focení na film. Začal jsem s Lomo aparáty Diana Mini a Smena 8M a rád bych se posunul někam dál. Představoval bych si něco vyzpytatelnějšího a s lepší kvalitou optiky a zároveň pořád osobitou kresbou za rozumnou cenu, do cca 2000 Kč, na 35mm film a s bezproblémovou obsluhou i v dnešní době. Zaujala mě totiž třeba Minolta Hi Matic F, ale hned odradily peripetie s baterkama.
Kudy by bylo možné se vydat?
 
Díky, pěkný den,
Ondřej

 

Co tě odradilo na baterkách? Při použití 2x SR44 1,55V a případné korekci, kterou si nastavíš pomocí voliče ASA, dostaneš stejně daleko častěji konzsistentní výslekdy než s Lomem. Podle mě je to dobrá volba, sám jeden kousek mám a je to příjemné cvakátko s dobrým výstupem.


  • 0

#3 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 březen 2016 - 12:21:41

No, odradilo mě především toto: "Změna napětí napájecího článku tak může mít, podle poměru parametrů jednotlivých součástek, vliv od nepozorovatelného až po zásadní (např. odchylka 3EV). I různé kusy stejného aparátu se mohou chovat různě, vždy je třeba to vyzkoušet."

Tak bych nerad přišel byť o jediný film experimentováním s tímto, protože jeden osvědčený postup asi není?

Jinak se mi ten aparát moc líbí.


  • 0

#4 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 březen 2016 - 12:46:55

No, odradilo mě především toto: "Změna napětí napájecího článku tak může mít, podle poměru parametrů jednotlivých součástek, vliv od nepozorovatelného až po zásadní (např. odchylka 3EV). I různé kusy stejného aparátu se mohou chovat různě, vždy je třeba to vyzkoušet."

Tak bych nerad přišel byť o jediný film experimentováním s tímto, protože jeden osvědčený postup asi není?

Jinak se mi ten aparát moc líbí.

Tak bych obětoval jeden film, abych zjistil, jaká ta odchylka je a dále podle toho postupoval.


  • 0

#5 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 březen 2016 - 13:30:39

Nevím no, jinde zase píšou že míra podexponování se mění ještě se světlem a že změna ASA pomoct nemusí. Přeci jen bych teď radši něco předvídatelnějšího - jaký se nabízejí alternativy?

Líbí se mi ještě Canonet, ale nenašel jsem žádný funkční na prodej - aspoň teď.


  • 0

#6 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 30 březen 2016 - 13:34:38

kazda levna rada

.

draha


  • 0

#7 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 30 březen 2016 - 13:58:52

A neuvažovals o svitku? Takový flexaret dává předvídatelné obrázky a se standartem nebo VII i 16 obrázků na 6x4,5. Bez baterek.


  • 0

#8 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 březen 2016 - 14:24:43

U svitku mě (zatím) odrazuje málo obrázků na film a tím rostoucí cena za provoz, vyvolávání. Přeci jen se s každou fotkou učím.

Co Praktica B100? Moc toho o ní na netu není a výstupy z ní vypadají moc pěkně.


  • 0

#9 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 březen 2016 - 14:34:22

U svitku mě (zatím) odrazuje málo obrázků na film a tím rostoucí cena za provoz, vyvolávání. Přeci jen se s každou fotkou učím.

Co Praktica B100? Moc toho o ní na netu není a výstupy z ní vypadají moc pěkně.

To je dost odlišnej stroj od Himatiku nebo Canonetu..To tady můžeš jmenovat cokoliv na kinofilm a obdržet k tomu souhlasný i nesouhlasný reakce. Osobně bych po špatný zkušenosti s BX20(nespolehlivost)už Praktiku B řady nechtěl, vlastně žádnou Praktiku. Jestli chceš něco spolehlivýho, kup si Pentax ME Super. To bys mohl do 2000,- pořídit i se sklem snad a máš klid.

Rada s Flexaretem není špatná. Aspoň si u každýho záběru musíš set sakra rozmyslet, jestli to má cenu zmáčknout. To tě naučí víc než mlácení 36 políček kinofilmu. Pokud nejsi reportér teda. :-D


  • 1

#10 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 30 březen 2016 - 14:35:37

Praktica řady B - výborná, ale omezení ve výběru objektivů. Možná bych raději sáhl po Pentaxu, nebo Minoltě (Chápu že tisíc lidí = tisíc chutí)


  • 0

#11 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 březen 2016 - 14:40:33

Praktica řady B - výborná, ale omezení ve výběru objektivů. Možná bych raději sáhl po Pentaxu, nebo Minoltě (Chápu že tisíc lidí = tisíc chutí)

Výborná...no ehm..opravdu tisíc lidí a chutí. :-) Protí většině japonských strojů má opravdu hodně kopající závěrku, celkové provedení je silně plastové, i páčka převíjení..prostě fuj. :-D Hledáček skvělý, ale klínový dálkoměr tmavne dřív než u Japonců.

Minolta SRT 101 (303b) apod. Skvělej stroj.


  • 0

#12 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 30 březen 2016 - 15:04:06

Pentax ME naprosto souhlas a blbovzdornej aparát se sklem i dvěma.


  • 0

#13 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 30 březen 2016 - 15:11:03


  • 0

#14 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 30 březen 2016 - 15:13:15

U svitku mě (zatím) odrazuje málo obrázků na film a tím rostoucí cena za provoz, vyvolávání. Přeci jen se s každou fotkou učím.

Co Praktica B100? Moc toho o ní na netu není a výstupy z ní vypadají moc pěkně.

 

Já bych šáhnul po něčem s M42x1, hodně objektivů, spolehlivé stroje...


  • 0

#15 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 březen 2016 - 15:20:45

No, odradilo mě především toto: "Změna napětí napájecího článku tak může mít, podle poměru parametrů jednotlivých součástek, vliv od nepozorovatelného až po zásadní (např. odchylka 3EV). I různé kusy stejného aparátu se mohou chovat různě, vždy je třeba to vyzkoušet."

Tak bych nerad přišel byť o jediný film experimentováním s tímto, protože jeden osvědčený postup asi není?

Jinak se mi ten aparát moc líbí.

Teorie je taková, nicméně - někde si Minoltu půjč, založ baterky a film (stačí Foma) a vyzkoušej. Většina fotek bude určitě dobrá a ty budeš chytřejší.  


  • 0

#16 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 březen 2016 - 15:25:46

Nevím no, jinde zase píšou že míra podexponování se mění ještě se světlem a že změna ASA pomoct nemusí. Přeci jen bych teď radši něco předvídatelnějšího - jaký se nabízejí alternativy?

Líbí se mi ještě Canonet, ale nenašel jsem žádný funkční na prodej - aspoň teď.

Který Canonet? Je nejméně deset modelů.

Jestli pokukuješ po GIII QL17, tak to si raději rozmysli. Vysoká poruchovost a nepřiměřená cena, vyhnaná sběratelským zájmem. Jednoduchý, spolehlivý a levný aparát, zhruba odpovídající výše zmíněné Minoltě, je Canonet 28. Taky automat, ale aspoň ukazuje ve hledáčku naměřenou hodnotu. 


  • 0

#17 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 30 březen 2016 - 15:27:04

 

U svitku mě (zatím) odrazuje málo obrázků na film a tím rostoucí cena za provoz, vyvolávání. Přeci jen se s každou fotkou učím.

Co Praktica B100? Moc toho o ní na netu není a výstupy z ní vypadají moc pěkně.

 

Já bych šáhnul po něčem s M42x1, hodně objektivů, spolehlivé stroje...

 

A taky spousta šrotu. Začátečník snadno sáhne vedle.


  • 1

#18 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 30 březen 2016 - 15:30:37

 

 

U svitku mě (zatím) odrazuje málo obrázků na film a tím rostoucí cena za provoz, vyvolávání. Přeci jen se s každou fotkou učím.

Co Praktica B100? Moc toho o ní na netu není a výstupy z ní vypadají moc pěkně.

 

Já bych šáhnul po něčem s M42x1, hodně objektivů, spolehlivé stroje...

 

A taky spousta šrotu. Začátečník snadno sáhne vedle.

 

Hm, to se může stát.:-(

 

Díval jsem se teď na Ebay a Praktik MTL5 a podobných je tam opravdu mrak, pěkné stroje za pár babek, potíž bude spíš v tom, že dopravné se místy rovná ceně aparátu.


  • 1

#19 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 březen 2016 - 16:12:46

No, to je další věc. Dianu jsem kupoval novou, u Smeny mi za ty peníze bylo jedno kdyby byla rozbitá, ale u dalších neposoudím, jestli je všechno ok. Takže do Aukro a Bazoš nákupů se mi moc nechce. Chtělo by to kromě aparátů ještě tipy na věrohodný prodejce :)


  • 0

#20 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 březen 2016 - 16:13:25

Jinak děkuju za tipy, měl bych si v tom udělat víc jasno ať tu nemotám všechny 35mm aparáty dohromady.


  • 0

#21 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 30 březen 2016 - 18:01:49

Pokud budeš chtít dám ti kontakt na prodejce s roční zárukou na staré stroje, zavolej mi 777864931 a velmi dobře poradí


  • 0

#22 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 březen 2016 - 22:08:48

Tak jsem koukal na všechny aparáty, který jste zmiňovali a kromě opakovaně zmiňované Minolty Hi Matic mě nejvíc zaujal Pentax ME Super. Akorát ho nikdo neprodává :) Ale tohle ke starým aparátům asi taky patří, budu to pravidelně sledovat.


  • 0

#23 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 31 březen 2016 - 06:29:42

Teď když se podíváš na paladix bazar, tak je tam nikon EM a pod ním Canon T70, kup si ho a cvakej mají kluci hned i objektivy za pár kč, když budeš čekat na konkrétní kus, nemusíš se rychle dočkat. Oba prodejce jsou velmi slušní a prověření. Stačí jim zavolat a pokecat o tom co budeš fotit a uvidíš co ti řeknou.


  • 1

#24 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 31 březen 2016 - 08:17:49

Pentax ME Super mam, a mozem len doporucit:) Skus ebay najdes ich tam vela za slusne peniaze..


  • 0

#25 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 31 březen 2016 - 10:53:21

Co takhle nějaký Olympus OM? Například takový OM-10 se záklaďákem se dá sehnat za solidní cenu...


  • 0

#26 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 31 březen 2016 - 12:06:58

Neustále a znovu se omílající téma. 

Jedna  otázka =  stovka odpovědí, podle chuti a osobní preference každého,  kdo odpovědí přispěje.  U každé značky, tj. výrobce,  se najde aparát  odpovídající zadání,  tj.  jednoduchý, nedrahý, spolehlivý a  dobrý. 


  • 2

#27 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 31 březen 2016 - 13:15:14

také jsem si tím prošel, přemýšleje nad kvalitou a  ochranou investic. A výsledkem je GAS:( :) Faktem je, že je skoro jedno, čím budeš fotit. Kup prakticky cokoli, u čeho jsou dobré reference, s dobrým sklem a máš na x měsíců vystaráno. Pak jen fotit, fotit, fotit... 


  • 1

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 31 březen 2016 - 13:44:28

nejlepší je poznávací zájezd k někomu v místě bydliště

http://www.temnakomo...navaci-zajezdy/

-

já bych na začátku pořídil jednoduchou mechanickou zrcadlovku a velmi dobrý expozimetr

nebo nějakou levnou elektrickou, možná af zrcadlovku s dobrým měřením expozice


  • 1

#29 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 31 březen 2016 - 16:37:47

Radime,   kdysi jsem  to  takhle nabídl  postupně  třem  filmem předtím nedotčeným.    První, tehdy gymnasista, přišel,   vyzkoušel  tři  aparáty  a  objektivy,  jeden,  který mu padnul do  ruky i do oka,  si  odnesl.   Dnes  je  tento  studentem  filmařským a  váchnivým cestovatelem, nadaným filmařem a fotodokumentaristou.     Druhý,  tehdy gymnasista,  přišel,  vyzkoušel   dva vybrané aparáty dvou značek,   poděkoval za seznámení a  pak hlásil pořízení na vlastní pěst,  a to  velmi  dobré, jednoho typu z vyzkoušených.  Dnes  staví  velkoformáty a  je  velenadaným a úspěšným designérem a  moc šikovným filmofotografem.    A ten třetí,  támhle letí,   si napoprvé nedal  poradit,  odnesl si  levné  tělo s  objektivy, které  vyrobili soudruzi v NDR,  a  po seznámení se s jejich limity  si kupoval  OM4 a  pořádná skla k němu.   

 

Já se  taky už raději zdržuji  rad virtuálních,   nechť  se ten,  kdo  chce  foťák a neví jaký,   rozhoupe,  navštíví  třeba  bazar  ve škodově paláci  či páně pazderův,  či  ostravský kamrlík nebo jakýkoli jiný  bazar  s  foťáky,   vezme  vystavené kusy  do  ruky,  přiloží k oku,  třeba si  vezme  s sebou  pár krátkých kazetek  s filmem a něco si  zkušebně nacvaká,  dobře si  filmy popíše,  co, kdy, jak a čím,   vyvolá,  udělá si fotky a pak se  rozhoduje,  co  se mu vlastně  líbí a nelíbí,  a  pak  teprve  nakupuje.  

 

Jinak  to  dopadne  jako  téměř vždy a se vším,  dokonce  i  se  ženskýma (citlivé dámy prominou,  mohou si to  obrátit,  s chlapy je to  nämlich stejné) - jedno jedním vychválené se  může vyjevit dříve či později jako nevhodné a nevyhovující,  následuje  odkopnutí jemnější či  drsné,  a hledání  něčeho jiného.   Nakonec,  je  to  přirozené,  že  k tomu,  co  jednomu  bude vyhovovat vždy a za jakýchkoli okolností,  se  hledá dlouho,  člověk si projde vývojem, sebevzděláním a sbíráním zkušeností, aparátů mu projde prackama spousta,  než některý zůstane nafurt (v tom lepším případě), nebo ať vezme do ruky cokoli,  líbit se mu nebude nic, bude mu to na prd,  páč to není aparátem, ale  očima a rukama,  což  si  člověk  těžko sám připouští. 

 

Milý Lomondro,  přeji ti  hodně zdaru,  odvahy,  a  jestli si  z  druhého odstavce něco vezmeš,  nehledej informace od  podobně erudovaných,  ale  s někým se  domluv,  co  ti  může  nechat  osahat (myslím tím fotoaparáty), ať už  v krámě nebo v soukromí.  Držím palce. 


  • 3

#30 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 duben 2016 - 07:35:28

Byť to asi není nejlepší stroj na učení se, vyhrál Hi Matic, už je na cestě. Moc se mi ten foťák líbí. A když nadšení i dál vydrží, pořídím si některou z doporučených zrcadlovek a tím skončím, nerad bych se stal shromažďovačem, což asi u starších aparátů snadno hrozí a není to cesta, kterou chci jít.

Děkuju za všechny vaše příspěvky!


  • 1

#31 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 duben 2016 - 08:00:57

Závidím tento zodpovědný přístup, kdy člověk opatrně zkouší a přemýšlí. Já po několika nafocených negativech ze svých úspor rovnou nakoupil rolleiflexy, yashicy a zařídil svoji vlastní temnou komoru. Nyní nemám ani úspory ani ty rolleiflexy. Ale jinak to bylo velmi hezké období.


  • 2

#32 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 1 duben 2016 - 08:46:23

to jsi ty rolleiflexy dal do  šrotu? 


  • 0

#33 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 1 duben 2016 - 09:48:20

No vidíš a až ti odejde měření na Hi-matiku tak si pořiď starý funkční expozimetr, nebo apku do mobilu (zdarma) a plně mechanický foťák, každý si tím prošel a já byl nadšen z nikonu F3 a po zhruba roce jsem zjistil, že mi nevyhovuje a tak jsem ho poslal dál, byť je to špičkový stroj a přešel na svitek a jsem spokojený. Přesto si kino nechávám v kapse v podobě Rolleie S35 a myslel jsem si, že ostření odhadem bude na prd, než jsem vyvolal 1. film a s údivem zjistil, že na street není lepší stroj, neb odhadneš vzdálenost správně zacloníš a pálíš od boku z dlaně a nikdo neví ani že máš fo´ták, tož tak.


  • 0

#34 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 duben 2016 - 10:09:56

to jsi ty rolleiflexy dal do  šrotu? 

Ne, propil...


  • 0

#35 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 1 duben 2016 - 10:12:38

no vida,  jak  si  lze  zpříjemnit absťák ! :-)


  • 0

#36 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 duben 2016 - 19:06:48

 

to jsi ty rolleiflexy dal do  šrotu? 

Ne, propil...

 

 

Jo, stejná zkušenost, jen jsem propil jiný věci než foťáky. Takže znova a s klidem :)


  • 1

#37 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 duben 2016 - 19:53:20

 

 

to jsi ty rolleiflexy dal do  šrotu? 

Ne, propil...

 

 

Jo, stejná zkušenost, jen jsem propil jiný věci než foťáky. Takže znova a s klidem :)

 

Už na tom pracuji. Po Ikarově pádu Fénix vstává z popela  :cool:


  • 1

#38 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2016 - 20:39:01

To je dobře. Mně je teď focení a toulání se po venku jedna z poléčebných terapií :))

 

Jinak, "odejde měření na Hi Maticu" - jak to poznám? Jediný, co totiž vím o tom, který mám na cestě je, že "je v pořádku", "závěrka cvaká", "externí blesk odpálí". Koukám, že je tam pěkná řádka věcí, který nemusí fungovat :) No kdyžtak ho tu věnuju na náhradní díly.


  • 0

#39 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 2 duben 2016 - 21:30:47

Jinak, "odejde měření na Hi Maticu" - jak to poznám? Jediný, co totiž vím o tom, který mám na cestě je, že "je v pořádku", "závěrka cvaká", "externí blesk odpálí". Koukám, že je tam pěkná řádka věcí, který nemusí fungovat :) No kdyžtak ho tu věnuju na náhradní díly.

Pořídit si externí expozimetr není na škodu (mimo jiné může sloužit pro kontrolu funkčnosti  interního měření fotoaparátu), ale hlavně při práci s ním jsi tak nějak donucen víc pochopit základy vhodného nastavení čudlíků fotoaparátu. 


  • 0

#40 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 2 duben 2016 - 22:59:15

To že ti odejde poznáš po vyvolání filmu, nebo ti budou již předem podezřelé hodnoty. externí expozimetr nemusí být notně drahý. Mě funguje velmi dobře i ta apka. + mám sverdlovsk asi měsíc a kupodivu funguje a ukazuje to samé co ta aplikace. Uvnitř je elektroniky a drátků, že by ses divil. Odkud jsi? Bylo by jednoduší pro nás kdo by ti rádi pomohli. :mrgreen:


  • 0

#41 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 duben 2016 - 23:20:02

Z Prahy. Rád se s někým sejdu :)

Ta appka je LightMeter?


  • 0

#42 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 3 duben 2016 - 08:03:24

To je vona a měří i EV pro fotoaparáty, které umí nastavit jen tuto hodnotu. Ideálně se stav u Pazderů, mašinek tam mají po ko..t a je tam mladík, který se vcelku vyzná a nechá tě vše osahat a vyzkoušet. Já ti mohu ukázat flexaret a rollei 35S s mamiyou tě nebudu zatěžovat, nejsem sběratel.


  • 0

#43 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 duben 2016 - 18:16:28

Omluvte další naprosto laický dotaz... Pokud budu uvažovat onu první filmovou zrcadlovku - jaký pro mě, jako pro začátečníka, bude rozdíl mezi zmiňovanými Pentaxem ME nebo OM oproti třeba Nikonu F60 (apos. nebo Minoltám 505si (apod.), kterých se všude válí hromady za pár korun?


  • 0

#44 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 duben 2016 - 18:36:20

Stačilo by mi to nejzásadnější. Nebo se kruhem vrátíme k tomu "záleží co ti sedne"? :)


  • 0

#45 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 5 duben 2016 - 18:46:51

Pentax me a Olympus om nemaju autofocus..A maju myslim len prioritu clony co sa tyka programov. Cize sa "viac narobis" ale sa "viac naucis" ale mas pravdu zalezi na tebe:)


  • 0

#46 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 5 duben 2016 - 19:02:02

Omluvte další naprosto laický dotaz... Pokud budu uvažovat onu první filmovou zrcadlovku - jaký pro mě, jako pro začátečníka, bude rozdíl mezi zmiňovanými Pentaxem ME nebo OM oproti třeba Nikonu F60 (apos. nebo Minoltám 505si (apod.), kterých se všude válí hromady za pár korun?

Ono se těch Minolt válí hodně, ale taky záleží na objektivu, zkus koupit Minoltu s pevnou 50mm 1,7 a jsi na 2000kč minimálně. S tím Nikonem je to stejně, pak je otázka zda jsou funkční a správně měří třeba v A režimu atd...............


  • 0

#47 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 duben 2016 - 20:47:50

Stačilo by mi to nejzásadnější. Nebo se kruhem vrátíme k tomu "záleží co ti sedne"? :)

já myslím, že se nedobereš, bral bych tělo s dobrým měřením a pevnou padesátku, světelnou - na začátek stačí na reportáž i portrét

-

šel bych na to nákupem od prověřeného druha, to zn. kupuješ od člověka, který ti může zaručit stav a funkci

když potřebuju něco k nikonům, tak přes fabia

tisíce děkovných dopisů tomuto znalci/dodavateli nikoní techniky

-

jeden z odkazů

 

http://www.paladix.c...php?adid=417531


  • 1

#48 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 5 duben 2016 - 21:35:17

Co clovek to jina zkusenost. Se vsim se daji delat pekne obrazky. Opravdu skoc k pazderovi pockej si na mladeho prodavace a rekni mu ze mas 1500 at ti neco ukaze a do 2000 se vysplhas s filtem a filmama a vyvojnici a pod. Je nejspolehlivejsi rychle a prip. Naproti u skody muzes to same ale tam bych vyhledal starsiho prodavace. Hodne stesti.
  • 0

#49 Lomondra

Lomondra

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 duben 2016 - 22:44:20

Díky pánové! Ke Škodovi budu mít stejně cestu. Mimochodem, mají tam ty adaptéry na Hi Maticy.


  • 0

#50 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 duben 2016 - 15:41:35

Kúp akúkoľvek zrkadlovku okrem Zenita, len  nech je plne funkčná vrátane objektívu a začni tým fotiť. Potom prídeš na to čo ti vyhovuje a čo ti chýba a podľa toho si kúpiš niečo iné, lepšie, čo ti bude viac vyhovovať.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních