Přejít na obsah


Fotka

Konica Autoreflex T3

Konica Autoreflex

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 13 duben 2016 - 11:43:24

Zdravím ve spolek. Stal jsem se šťastným majitelem fotoaparátu Konica Autoreflex T3 s objektivem Hexanon AR 50mm F1.7.

konica_auto_t3.jpg

 

Návod

 

Rád bych se podělil o svoje zkušenosti s ním.

1, Je to těžká mrcha. Jestli se dá se Zenitem umlátit medvěd, tak s tímhle utlučete rodinku nosorožců a ani si nevšimnete  :mrgreen: - 1110 g (Zenit 12XP + 44M-4 má 840g)

2, Chod spouště/zrcadla je nádherný, měkký, něžný a vůbec skvělý.

3, Hledáček je příjemný a ostření jde i bez klínu dobře.

4, Navíjení (zachycení) filmu je řešeno perfektně.

5, Expozimetr v hledáčku je problém odečítat při tmavém motivu.

6, Expozimetr zapomínám pravidelně vypínat :mad:

7, Expozimetr je na 2x1.35V. S bateriemi 2x1,5V LR44 jsem pro Fomapan 400 nastavil volič citlivosti na 166. Pro 1.5V se doporučuje vydělit citlivost 2. Fomapan 400 má (dle ostřílených borců)

skutečnou citlivost nižší, tak jsem dal 166. Fotky focené v rozmezí f1.7+1/15(doma večer) - f8+1/1000 (venku slunce) vypadají OK. Naměřené výsledky odpovídají sunny f16. Prošlý (2008) Fomapan 400 jsem vyvolával v R09 1:100 20oC 60 minut, přednamočení 4min. Překlápění prvních 45s. Potom 3 pomalá překlopení po 30 minutách.

 

Zápory:

Budu mu muset pořídit další objektivy (aspoň 35 a 135) protože to je perfektní strojek. Ten chod spouště je zatraceně návykovej. Napadá mě jedno přirovnání, ale nevím jak zaručit aby se to četlo po 22:00 :oops:


  • 1

#2 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 13 duben 2016 - 13:52:33

krásný aparát,  gratuluji. 


  • 0

#3 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 25 leden 2023 - 17:57:43

Oživuji staré téma a potvrzuji, Konicy jsou návykové když člověka chytnou. Vlastním původní Konicu Auto-Reflex u které lze nastavit režim half-frame/full-frame a objektivy Hexanon AR 1.8/52 a 1.4/57 - kreslí naprosto pohádkově. Negativ na kterém jsou full frame i half frame expozice je vážně zajímavý, kdysi to způsobovalo bolehlav mini labům

 

Před dvěma dny jsem se potkal s človíčkem který prodával za cenu většího oběda Konicu Autoreflex T2 tělo jako nezkoušenou a dlouho nepoužívanou i s originální brašnou. Konica je naprosto funkční včetně priority závěrky a skoro jako nová, postupně se rozběhla ze spánku. Velká radost. Je to opravdu 'build like a tank' foťák. Zvuk závěrky a zrcátka při expozici je opravu návykový.

 

Tímto přecházím na systém Konicy a u SLR si ponechávám pouze dva systémy - Olympus a Konica. Ostatní jsem rozprodal, proběhla velká čistka. 


  • 0

#4 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 25 leden 2023 - 21:01:23

Konica je bohužel hodně návyková, nelze přestat dokud je nemáte všechny. :)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 25 leden 2023 - 21:14:16

Konica ty novější typy.Uchycení pro bajonet a dráha filmu z umělý hmoty a spousty fotografům se už to nelíbilo.Neměli to všechny typy bylo jich dost hlavně nižší třídy.


  • 0

#6 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 26 leden 2023 - 09:14:35

Kromě období, kdy jsem pracoval u Škody a pár těchhle mašinek mi prošlo rukama, jsem neměl příležitost tomu propadnout, nicméně uznávám, že jsou to pěkné kousky železa!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních