Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Praktica VLC2 - fouká do ní světlo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 18 April 2016 - 20:58:13

Pánové už si nevím rady. Do VLC2ky mi někudy fouká světlo a nemůžu přijít na to kde. Jde to přes perforaci, nepravidelné rozestupy a je to spíš až od poloviny filmu.

Té VLC chybělo těsnění na zádech u pantu, takže jsem tam vyrobil nové z manžetky z kinofilmové kazetky. Je hezky po zavření připláclé na tělo a dle mého soudu by to těsnit mělo. Jinde na těle těsnění je v místech kde ho má i moje druhá Praktica LTL.

 

LYQJ1.jpg

 

sDPXC.jpg

 

Nové těsnění je tam přilepené na oboustrance 0,2mm od 3M. Díky za každou radu.


  • 0

#2 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 19 April 2016 - 05:44:45

Podle toho, kde se to ukazuje to může být i nedovírající závěrka. Ovšem nevím, jestli se nemýlím. Nevím jestli teto typ má závěrku běhající horizontálně. Pokud je chod vertikální tak jsem mimo.


  • 0

#3 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 19 April 2016 - 05:47:45

VLC2 má vertikální, svisle běžící lamelovou závěrku. Tím to nebude.


  • 0

#4 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 19 April 2016 - 06:44:53

tipnu to na to  těsnění dvířek u pantu (a ještě si tipnu,  že  prvních 23 snímků  bylo nafoceno  v zátahu  s malými pauzami,  zbytek filmu nahodile,  nesouvisle,  s kratšími  i  delšími pauzami).   Jestli máš  doma  širokou  technickou lepicí pásku (černou či  stříbrnou),  snadno zjistíš,  jestli to  tudy fouká,  když  po založení filmu  širším páskem  přelepíš  celý  pant  zvenčí.   Jestli  to  pomůže,  tak  vyměnit  to  těsnění ze sametky  lepené  na oboustrannou lepicí pásku  (dle mého odhadu,  pokud  tato je  transparentní,   tak  funguje jako světlovod pod  těsněním)   Pokud máš  cestu do Prahy, zastav se, správný materiál ti  mohu poskytnout.


  • 1

#5 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 19 April 2016 - 07:00:32

Kruci! No jo, ta páska je transparetní...to mi došlo až teď a je to vlastně světlovod. Zkusím obětovat jednu Fomu100 a přelepím pant černou páskou.

 

Jinak tipnul si to dobře, zbytek filmu byl během výšlapu takže delší prodlevy mezi fotkami. Cestu do Prahy bohužel nemám.


  • 0

#6 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 April 2016 - 12:30:06

Ustrihni kus fotopapiru misto filmu.
  • 0

#7 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 19 April 2016 - 13:50:24

Nemám  :oops:  :cry:

 

EDIT. Tak jsem to myslím vyřešil. Prostě jsem sundal záda z nefunkční Prakticy LLC a ta má všechna ty těsnění neporušené a originál. No a vyměnil je s těmi na VLC2. Takže myslím vyřešeno a ještě to odzkouším s filmem.


  • 0

#8 Jaroslav Blažek

Jaroslav Blažek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 June 2016 - 20:37:14

Dělám Praktiky více jak 40 let. Na 99.9 % je většinou vadné těsnění zadních dvířek. Není to ale tak jednoduché. Nutno použít těsnění dané tloušťky. Pokud se použije silnější, může odtlačovat dvířka a světlo může vnikat úplně jinde.

Jedna rada - pokud světlo není, nebo neosvětluje perforaci filmu, je to v závěrce. V opačném případě je to těsnění zadních dvířek.


  • 2

#9 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 28 June 2016 - 05:56:38

Pane Blažek do Praktiky už "nefouká", ale stejně se s ní k vám zastavím během července na servis :) je to přesně ta o které jsem vám psal.

Osvětlený byl kompletně celý pás filmu, po výměně dvířek už je klid. Až na ten expozimetr.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních