Přejít na obsah


Fotka

Sušení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 00Mira00

00Mira00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 květen 2016 - 21:49:30

Zdravm vás,

 

mám problém v pozitivním procesu vyvolávání.. Zvětšuji na barytové papíry a všechno je již docela v pohodě, až na sušení... Normálně je dám na sklo emulzí vzhůru a přilepím takovou tou navlhčovací hnědou páskou.. Problém je v tom, že u posledních dvou várek se při sužení poškodila želatina tím způsobem, že odlezla z papíru..

 

Při sušení jsem používal na fotky "stříšku" udělanou z fotomisky otočené hnem vzhůru, jako opatření proti prachu, který mi již znehodnotil kdysi pár fotek. Papíry nebyly úplně přikryté, misky byly trochu nadzvednuté.

 

Mám tedy podezření, že za to může nějakým způsobem ta "stříška z misky". Vyzkouším zítra nalepit a usušit fotku bez nich a uvidím, ale chci se zeptat, je-li možné volit něaký posup, abych zabránil přilepení prachu na fotce (100% bezprašná není žádná místnost a vzhledem k době schnutí se mi tam vždy něco dostalo), ale zároveň zabránil poškození želatiny? Popř. setkali jste se s tím již někdy a vyřešili tento problém? Jen dodám, že po vykoupání fotek následuje krátká lázeň se smáčedlem.

 

Děkuji


  • 0

#2 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 23 květen 2016 - 07:51:51

Jak dlouho to koupeš?


  • 0

#3 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 23 květen 2016 - 07:56:13

poškození želatiny?

 

 

mam otazku, ako sa prejavuje "poskodenie zelatiny" ???

ked som zabudol baryty viac ako den vo vode tak som prstom vedel doslova zotriet cierne plochy na fotografii.


  • 0

#4 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 23 květen 2016 - 09:30:37

já obvykle nechám baryty uschnout volně, a pak je znovu namočim, až když jdu lepit na skolo. Jenom na pár minut do vody, aby nasákli a srovnali se. Pak na chvíli na dlaždičky v koupelně, aby lehce okapali, a pak na sklo. Nepřikrejvám a obvykle tam prach nemívám - želatina asi neni uplně rozmočená. Občas, když jsou papíry moc vlhký, hodně se vymeje lepidlo ze slintačky a nateče pod papír, kterej se pak částečně přilepí na sklo...


  • 0

#5 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 23 květen 2016 - 09:32:13

Ahoj, mne sa osvedcil postup nechat 2 baryty uplne uschnut zavesene emulziami od seba (trochu to obmedzi krutenie), nasledne ich na den zatazim pod knihy (tento krok by sa asi dal vynechat). Nasledne ich namocim asi na 1 - 2 minutky do destilky s Mirasolom a tak vypinam. Kedze nie su take rozmocene, tak je emulzia kus pevnejsia. Je to sice casovo narocnejsie, ale dobry vysledok za to stoji :)


  • 0

#6 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 23 květen 2016 - 09:35:39

já obvykle nechám baryty uschnout volně, a pak je znovu namočim, až když jdu lepit na skolo. Jenom na pár minut do vody, aby nasákli a srovnali se. Pak na chvíli na dlaždičky v koupelně, aby lehce okapali, a pak na sklo. Nepřikrejvám a obvykle tam prach nemívám - želatina asi neni uplně rozmočená. Občas, když jsou papíry moc vlhký, hodně se vymeje lepidlo ze slintačky a nateče pod papír, kterej se pak částečně přilepí na sklo...

Draveček, predbehol si ma :)


  • 0

#7 00Mira00

00Mira00

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 23 květen 2016 - 17:01:06

Poškození té želatiny se právě projevuje, jak píšete - sloupává se. Papíry jsem koupal asi den, což bude asi ta chyba.. Jakou dobu byste doporučili?

 

já obvykle nechám baryty uschnout volně, a pak je znovu namočim, až když jdu lepit na skolo. Jenom na pár minut do vody, aby nasákli a srovnali se. Pak na chvíli na dlaždičky v koupelně, aby lehce okapali, a pak na sklo. Nepřikrejvám a obvykle tam prach nemívám - želatina asi neni uplně rozmočená. Občas, když jsou papíry moc vlhký, hodně se vymeje lepidlo ze slintačky a nateče pod papír, kterej se pak částečně přilepí na sklo...

 

Děkuji za tip, určitě vyzkouším.


  • 0

#8 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2016 - 05:02:22

Den už je moc. Po takovéto době už se mi želatina také občas odlepila. U Foma papírů.
  • 0

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 květen 2016 - 06:14:15

Po celodenním máčení ve vlažné vodě  mi  sleze i  zrohovatělá kůže z pat,  natož  emulze z barytů. 

Po kyselém ustalovači  dávám  2-3 minuty v hypocleaner lázni  (na litr:  20g siřičitan sodný bezv., 1,5-2g  pyrosiřičitan sodný),  po zásaditém  nic,  peru  cca 30-60 minut,  pak  na  2-5 minut do  destilky,    pověsit na okapání -  a  pak už  rovnou leštit  na bubnovce  či  napnout na sklo (jen velké  formáty) či  nechat  zavěšené uschnout  a pak  rovnat  v bubnovce či v lisu fest zatíženém.

Při jednom z prvních  pokusů  o  napnutí  starších a větších  polokartonů  (slaboučký papír) Foma či Bromofort pnutí  bylo  mocné -   na  jedné straně  papír vyklouzl ze slintačky a  papír  se pěkně  roztrhl. 


  • 0

#10 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 24 květen 2016 - 07:16:35

Vcera jsem se poprve pokousel o natazeni barytu na sklo.

Prvni pokus nevysel, papir se mi vysmekl ze spodni strany, predpokladam ze to bylo tim ze jsem susil nastojato a voda stekala na pasku.

Nalepil jsem tedy podruhe, susil vodorovne, ale rano jsem nasel papir na jedne strane pokrceny, viz foto.

Je to normalni? (papir nevypada ze by vyjel zpod pasky jako v predchozim pripade). Da se s tim neco rozumne udelat, nebo

je nejlepsi namocit & mirne vysusit & nalepit znovu?

 

Diky za kazdou radu!

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#11 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 24 květen 2016 - 07:42:24

arfsoul: po praní dávám poslední lázeň se smáčedlem, poté plesknu v koupelně na kachličky a nechávám papíry mírně zavadnout. Pak naválečkuji na sklo a oblepím páskou.


  • 1

#12 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2016 - 08:38:17

Ano, po praní smáčedlo. To pomáhá. Pak také chvíli okapat. Poté jsem baryt položil na sklo a přejel stěrkou na vodu pro setření vody z povrchu. Jde to koupit v temnokomornických potřebách. Je potřeba s ní netlačit, jinak hrozí stržení emulze.


  • 1

#13 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 květen 2016 - 08:39:22

Sklo musí být čisté, odmaštěné a neupatlané. To také udělá své.


  • 1

#14 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 24 květen 2016 - 08:54:02

Problemem muze byt to ze jsem fotku na skle neprejel valeckem / sterkou na vodu, cili mi tam zustalo vice vody. Zkusim to dnes znovu. Dekuji!


  • 0

#15 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 24 květen 2016 - 10:50:12

Problém spíš bude ta páska. To máš nalepený nějakou maskovačkou pro malíře ne? Na stěrku se vykašli,to si akorát říkáš o potrhání želatiny, nebo nějaký pruhy. Nech to stéci na dlaždičkách, nebo něčem svislém, potom to pěkně od rohu fotky polož na sklo. Vezmi si slinačkuhttp://lepici-pasky....da-4-cm-x-25-m/.... natrhej si kusy podle fotky, s mírným přesahem. Protáhni slintačku vodou v umyvadle a nech jí ve svislé pozici nad umyvadlem, ať se nasaje vodou co na ní ulpěla. Až se narovná, protáhni jí mezi ukazovákem a prostředníkem, tím odstraníš přebytečné lepidlo a pásku přilož k fotce , cenťák na fotce v pohodě stačí. Nijak na ní nemačkej, přilípne se to samo.  Jak se papír schnutím smršťuje, dochází k vypínání... To je celý kouzlo.


  • 1

#16 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 24 květen 2016 - 10:56:23

00Míro00- Moc nechápu ten masochismus s celodenním máčením fotek ve vodě. Na bedně je napsáno hodinu, koupu hodinu. Když už to chci mít moc archivní, což si moje výcvaky nezaslouží, hodinu a půl. To mluvíme o barytech...


  • 0

#17 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 24 květen 2016 - 11:22:20

Problém spíš bude ta páska. To máš nalepený nějakou maskovačkou pro malíře ne? Na stěrku se vykašli,to si akorát říkáš o potrhání želatiny, nebo nějaký pruhy. Nech to stéci na dlaždičkách, nebo něčem svislém, potom to pěkně od rohu fotky polož na sklo. Vezmi si slinačkuhttp://lepici-pasky....da-4-cm-x-25-m/.... natrhej si kusy podle fotky, s mírným přesahem. Protáhni slintačku vodou v umyvadle a nech jí ve svislé pozici nad umyvadlem, ať se nasaje vodou co na ní ulpěla. Až se narovná, protáhni jí mezi ukazovákem a prostředníkem, tím odstraníš přebytečné lepidlo a pásku přilož k fotce , cenťák na fotce v pohodě stačí. Nijak na ní nemačkej, přilípne se to samo.  Jak se papír schnutím smršťuje, dochází k vypínání... To je celý kouzlo.

 

Mas pravdu, je to nalepeno maskovackou pro malire. Dneska skocim pro tu cos poslal odkaz, a nalepim znovu. Diky moc za presny postup.


  • 0

#18 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 24 květen 2016 - 13:10:58

 

Problém spíš bude ta páska. To máš nalepený nějakou maskovačkou pro malíře ne? Na stěrku se vykašli,to si akorát říkáš o potrhání želatiny, nebo nějaký pruhy. Nech to stéci na dlaždičkách, nebo něčem svislém, potom to pěkně od rohu fotky polož na sklo. Vezmi si slinačkuhttp://lepici-pasky....da-4-cm-x-25-m/.... natrhej si kusy podle fotky, s mírným přesahem. Protáhni slintačku vodou v umyvadle a nech jí ve svislé pozici nad umyvadlem, ať se nasaje vodou co na ní ulpěla. Až se narovná, protáhni jí mezi ukazovákem a prostředníkem, tím odstraníš přebytečné lepidlo a pásku přilož k fotce , cenťák na fotce v pohodě stačí. Nijak na ní nemačkej, přilípne se to samo.  Jak se papír schnutím smršťuje, dochází k vypínání... To je celý kouzlo.

 

Mas pravdu, je to nalepeno maskovackou pro malire. Dneska skocim pro tu cos poslal odkaz, a nalepim znovu. Diky moc za presny postup.

 

Jak psal hiejoshi, chce to opravdovou slintačku.

Jak je velký ten papír? Máš to strašně moc do obrazu, podle mě. Stačí ten uvedený cenťák na formát 24x30 cm.

Normálně nechám schnout na skle svisle, není nutno to dávat vodorovně.


  • 1

#19 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 24 květen 2016 - 13:49:45

je to 30x40


  • 0

#20 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 24 květen 2016 - 14:00:00

Asi 3 roky používám bílou papírovou slintačku určenou pro rámaře obrazů.   Pevnější  než  obyč hnědá slintačka,  drží  velmi  dobře,  a  když se na fotce po odříznutí ze skla nechá,  nevypadá to zle. 


  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 květen 2016 - 16:31:47

mnohý rok už lepím úspěšně, ale nyní vidím, že zajdu do rámařství a ze studijních důvodů zakoupím i tuto pásku!

-

jinak ohledně lepení, namáčení/nenamáčení, setření/nesetření lepidla atd. skoro bych řekl, že nic neplatí jednoznačně, ale každý nakonec došel ke zdárnému konci


  • 0

#22 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 25 květen 2016 - 07:34:45

Panove,

Dekuji mnohokrat za cenne rady. Papir je hezky vypnuty, nic se nikde nepohlo! :-)


  • 1

#23 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 25 květen 2016 - 08:57:08

Ahoj,

 

tak mi to nedá a musím sa podeliť ešte s jednou vychytávkou, ktorú som vymyslel.

Slintačka je archaizmus, ktorý navyše nie je 100% spoľahlivý a núti nás orezávať fotky. Keďže 30x40 baryty sa mi nechcelo leštiť (pretože to neviem :)) tak som vymyslel jednoduchý prípravok z plexiskla a kancelárskych sponiek, ktorý nahradí slintačku a odstráni nutnosť fotku orezávať.

Fotku navalčekujem na plexisklo a prekryjem plexisklovým rámom o niečo menším ako je rozmer 30x40 papiera.

Jediná nevýhoda je, že rámom je daný fixný rozmer papiera, ale kto má obľúbené rozmery papiera, tomu to vadiť nemusí. Prototypy mám zatiaľ na 30x40 a 13x18.

Prototyp som odskúšal, zatiaľ úspešne na zopár 30x40 barytoch (od fomy) a ak bude záujem, chcem pripraviť výrobu a predaj v rámci analógového eshopu, ktorý s kamošmi pripravujeme.

 

Přiložený soubor  ram_baryt.jpeg   122,73K   15 Počet stažení

 


  • 3

#24 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 25 květen 2016 - 11:05:06

Za mě - slintačka je slintačka. Zdařec :shock:


  • 1

#25 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 květen 2016 - 13:23:13

Nic jiného než slintačka mi nedrželo. Celodenní koupání bylo z důvodu, že jsem nepral v tekoucí vodě, ale stojaté. Hozené ve vaně s vodou. Ta stěrka je dobrá věc. Moje zkušenost je, že když jsem nechal okapat moc, papír se právě odlepoval. Podle mě je potřeba určitá nasáklost papíru. Sušil jsem vodorovně, protože jinak voda stékala na dolní pásku a ta se odlepovala.
  • 0

#26 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 25 květen 2016 - 13:57:41

Praní v tekoucí vodě má ten význam, že se z papíru odplavují zbytky chemikálií. Nastavit čas a papír koupat v roztoku ustalovače mi nepřijde jako zrovna rozumný důvod. Možná nemám pravdu a někdo chytřejší mě poučí, ale osobně bych se takovéhoto způsobu praní vyvaroval...


  • 0

#27 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 květen 2016 - 14:29:17

Za mě - slintačka je slintačka. Zdařec :shock:

za mě taky

vyzkoušel jsem všechno možné i výše zmíněný rám - už před lety

nejprve dřevěný a pak i kovový

nejlepších výsledků jsem dosáhl u pásky

musí se správně namočit a na správně mokrý, spíš sušší papír umístit


  • 0

#28 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 25 květen 2016 - 16:46:38

Kdysi jsem sepsal, jak to delam ja. Byly hlasy, ze je to zbytecne podrobne. Pro mne teda lepsi dat si ten cas, nez bavit se o tom v nekonecnem kolotoci nedorozumeni, nedopovezeni atd. atd.

 

http://www.temnakomo...cnika/?p=497231

 

K odpovedim v tomto vlakne:

1) Za mne jednoznacne susit vodorovne. Svisle suseni byl vzdy prusvih. Ale zalezi, kolik kdo ma vody v papiru.

2) Sterka neni nutna. Mam valecek a prestal jsem ho pouzivat. Baryt dam na cca 20minut na rucnik (zadni stranou fotky samozrejmne), at odsaje prebytek vody - skrz papir. Staci.

3) Veskere rady typu "baryt ususim a pak namocim" jsem nikdy nepochopil, nektere baryty se mi pri ususeni "krabati stylem 3D", nejen, ze se zvlni, ono tam vzniknou boule, ktere uz nikdy nikdo nijak nevyrovna, ani namocenim. Nektere se pouze zvlni, a ty vyrovnat jdou.


  • 0

#29 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 květen 2016 - 18:25:06

Ano, máte pravdu. Ale pokud se položí do dostatečného množství vody, chemikálie se také uvolní. Problém je pokud, je té vody moc málo. Voda se nasytí chemikáliemi a pak už se další neuvolňují z papíru. Po takovéto lázni jsem je vždy ještě vložil na pár minut pod tekoucí vodu. Právě kvůli opláchnutí chemikálie. Ve škole se to tak normálně dělalo i s výstavními kusy. Samozřejmě tekoucí voda je vždy lepší, s tím souhlasím. Dělal jsem to kvůli úspoře vody a také mi rodiče velmi špatně nesly, když hodinu tekla voda. Podle nich naprosto zbytečně...


  • 0

#30 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 25 květen 2016 - 19:04:59

Nejlepsi mas vodu par krat vymenit, s dostatecnym casovym odstupem. Po treti vymene budes mit tak koncentraci ustalovace mensi, nez kdybys do vany nalil 100 litru.

 

Otazka, zda nekolikahodinove moceni neni pro zelatin nezadouci. 


  • 0

#31 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 22 srpen 2017 - 17:13:45

Tak jsem bohužel při sušení zase narazil. Vypraný baryt jsem natáhl na sklo, přilepil slintačkou a nechal pár hodin schnout ve vodorovné poloze. Poté jsem sklo opřel do kouta a nechal ho tam 3 dny. Bohužel se na jedné fotce objevily “čáry”, jako by po fotce něco ztékalo. Všimnul jsem si toho až po ořezu, takže na další proprání a nalepení na sklo už bohužel není prostor.

Nepřipadá mi že by měla voda udělat takovou paseku, uvažuju jestli to není lepidlo z té slintačky. Nesetkal se někdo s něčím podobným? Jde to vidět jen v odrazu světla..

Děkuji.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#32 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 22 srpen 2017 - 17:17:28

Jojo, lepidlo. ,,Méně slintat slintačku"  ;)


  • 0

#33 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 22 srpen 2017 - 19:58:12

Tak jsem bohužel při sušení zase narazil. Vypraný baryt jsem natáhl na sklo, přilepil slintačkou a nechal pár hodin schnout ve vodorovné poloze. Poté jsem sklo opřel do kouta a nechal ho tam 3 dny. Bohužel se na jedné fotce objevily “čáry”, jako by po fotce něco ztékalo. Všimnul jsem si toho až po ořezu, takže na další proprání a nalepení na sklo už bohužel není prostor.

Nepřipadá mi že by měla voda udělat takovou paseku, uvažuju jestli to není lepidlo z té slintačky. Nesetkal se někdo s něčím podobným? Jde to vidět jen v odrazu světla..

Děkuji.


Jak mokré jsou fotky při lepení? A jak lepíš slintačku. Já ji po nalepení přejedu měkkým savým hadříkem, a pak teprve přejedu gumovým válečkem. A samozřejmě ji nenamáčím silně. Jen ji přetáhnu přes vlhkou houbičku.
Fotky taky nemám tak mokré, aby na nich byly kapky. Nechám je nejdříve na šňůře okapat, Aby byly jen vlhké. Papír je nasátý dost, aby došlo při schnutí ke smrštění a vypnutí.
Někdy dokonce tak, že slintačka praskne. Což je horší, protože pak se fotka zprohýbá a už se to nenapraví ani novým namočením a nalepením.
ani. Mě se to tedy nepovedlo. Obdobný je pokud je slintačka málo zvlhčená a odlepí se od skla.
  • 0

#34 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 22 srpen 2017 - 21:14:32

Slintačku jsem namočil hodně, pod tekoucí vodou a pak jsem ji dvakrát přejel mezi prsty abych “odstranil” trochu lepidla. Fotku jsem nejprve položil na dlaždičky v koupelně, kde se cca půl hodiny sušila. Pak jsem ji už přenesl na sklo kde jsem lepil, gumový váleček nepoužívám.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních