Přejít na obsah


Fotka

Vyndani filmu z fotoaparatu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Filas

Filas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2016 - 10:28:07

Dobrý den, 

 vyndaval jsem film z fotoaparatu Vilia a jelikoz jsem nemel zkusenosti s fotoaparaty  s rucnim previjenim, tak jsem zapomnel vytahnout pojistku a pretocil jsem film trosku na silu. Myslite, ze mohlo dojit k poskozeni filmu? Děkuji


  • 0

#2 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 28 květen 2016 - 14:10:24

Dobrý den, 
 vyndaval jsem film z fotoaparatu Vilia a jelikoz jsem nemel zkusenosti s fotoaparaty  s rucnim previjenim, tak jsem zapomnel vytahnout pojistku a pretocil jsem film trosku na silu. Myslite, ze mohlo dojit k poskozeni filmu? Děkuji

Ahoj. Tohle se mi stalo kdysi davno (v mych jedenacti letech) tez. Krome potrhane perforace se nic vazneho nestalo. Snimky jako takove byly bez poskozeni. Zalezi ale na odolnosti podlozky filmu. Tehda jsem fotil na stary Fomapan 100 a jak pisu, prezil to :-)
  • 0

#3 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 28 květen 2016 - 14:19:29

Inu, stejně s tím teď už nic nevymyslíš, prostě to vyvolej a uvidíš.

Na případné poškození narazíš nejspíš už při zakládání do tanku. V každém případě bych doporučil před zakládání vyndat film i s cívkou z kazety a nepřetahovat jej přes štěrbinu kazety.


  • 0

#4 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 28 květen 2016 - 15:01:12

Perforacia bude asi odparana a nie sme si isti, ci takyto film pojde bez skusenosti vyvolat.

Nie sme isti ani tym, ci to prezil aparat.

Ak patris k tym, co citanie manualov povazuju za osobnu prehru, prave si sa nieco naucil na vlastnej kozi. Slzy pomahaju utvrdit skusenost velmi intenzivne, nie ako ked sa nieco iba povrchne nabiflujes.

Vobec by som to teda nebral ako bezceny prezitok.

;-)


  • 0

#5 Filas

Filas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2016 - 16:24:59

Díky za rady, vím,ze je to stupidní chyba, ale tak aspoň si to budu pamatovat. Neprevijel jsem ho tak celou dobu, po chvíli mi došlo,ze by to tak asi nemělo být. Fotoaparát to přežil, poctivá sovětská práce
  • 0

#6 Filas

Filas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2016 - 16:26:17

Joa vyvolat jsem ho dal do fotolabu, fotky budou v pondělí, tak dám vědět jak to dopadlo.
  • 0

#7 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 28 květen 2016 - 16:35:59

Díky za rady, vím,ze je to stupidní chyba, ale tak aspoň si to budu pamatovat. Neprevijel jsem ho tak celou dobu, po chvíli mi došlo,ze by to tak asi nemělo být. Fotoaparát to přežil, poctivá sovětská práce

Tak je to potom ta lepsia varianta. Skratka, cit ti nedovolil vykonat ziadnu ohavnost. Pochvala.


  • 0

#8 Filas

Filas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 květen 2016 - 13:21:13

Zdravím, tak jak jste rikali. Perforace byla poskozena, ale snímky byly ok.  :-P


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních