Přejít na obsah


Fotka

Růst cen filmů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 15 srpen 2016 - 10:41:14

Vážení kolegové, s neustále se zvyšujícími cenami černobílých filmů jsme konfrontováni při každém nákupu fotomateriálu. Jak se vnitřně vyrovnat s částkou Kč 240,- za 1ks kinofilmu 135/36 FUJI ACROS 100 ? S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#2 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 15 srpen 2016 - 10:59:17

Zatím bych to vnitřně řešil tak, že ho za 240 nekoupím.

Raději ho pořídím tak nějak za 170,- (když chvilku pohledám kde)  a řeknu si, že jeden snímek mě pak vychází na necelých 5 korun. No a když si dám záležet a nebudu fotit blbostě, tak to pro mně může ještě být tak nějak jak že to ještě docela jde.  


  • 0

#3 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 15 srpen 2016 - 11:32:37

240 kaček není o vnitřním vyrovnání se s ziskuchtivostí žluté rasy a zkažeností světa, ale o vnitřním vyrovnání se s vlastní nešikovností...

Břuska skladem kino za 169 Kč, svitek 120.
  • 0

#4 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 15 srpen 2016 - 11:32:42

filmy su lacne.


  • 0

#5 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 15 srpen 2016 - 11:56:55

filmy su lacne.

 

oproti ostatnym nakladom na aspon trosku dobru fotografiu


  • 1

#6 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 15 srpen 2016 - 12:31:55

fotit na film je furt levnější než  hulit.  


  • 5

#7 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 15 srpen 2016 - 12:33:02

http://www.europeanc...nning-comeback/


  • 0

#8 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 15 srpen 2016 - 12:55:27

Acrosy svitkace po 3.70€ este mam. Ak by siel niekto tymto smerom ...


  • 0

#9 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 15 srpen 2016 - 13:33:34

Zrovna tuhle na toto vlákno  a povzdechy jsem si  vzpomenul  v  sobotu,  když jsem  cvakal  na  6x9  portréty  při jedné rodinné sešlosti se spotřebou 5 svitků...    I kdyby  se mezi portrétovanými našel jediný,   kterému fotka udělá  radost  a  která  vydrží  jemu (či následně jeho potomkům)  mnohé desítky let,   stejně jak vydržely  fotky  v  albech připomínajících mi  mé  prarodiče,  pak  ta investice  na  1 snímek  i  s papírem  cca  35 Kč  stojí za to.    Můj  čas  je podstatně  dražší.   Až  mi  oči  vůbec  sloužit nebudou a ten zlý Parkinson mi  ruce  roztřese,  pak  nevím,  kde  a za co bych si  zdraví  koupil (i kdybych chtěl nevímjak moc),  abych mohl byť jedinou fotečku udělat. 


  • 1

#10 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 15 srpen 2016 - 13:40:34

....   Až  mi  oči  vůbec  sloužit nebudou a ten zlý Parkinson mi  ruce  roztřese,  pak  nevím,  kde  a za co bych si  zdraví  koupil (i kdybych chtěl nevímjak moc),  abych mohl byť jedinou fotečku udělat. 

Pořiď si asáka se stativem, Mistře, a nauč ho exponovat na pokyn "včil" nebo "krleš"...:)


  • 1

#11 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 15 srpen 2016 - 14:04:24

Nakupovat u poctivých obchodníků. K dnešnímu dni se dá pořídit za 190,-Kč...


  • 0

#12 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 15 srpen 2016 - 14:42:09

p.s. pardon, patřilo k Erikovu: "Jak se vnitřně vyrovnat...". Nefunguje citace.


  • 0

#13 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 srpen 2016 - 17:57:52

Vážení kolegové, s neustále se zvyšujícími cenami černobílých filmů jsme konfrontováni při každém nákupu fotomateriálu. Jak se vnitřně vyrovnat s částkou Kč 240,- za 1ks kinofilmu 135/36 FUJI ACROS 100 ? S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Jednoduché řešení, nekupovat u Škodů. Bé foto má za 169,-Kč a rozdíl na ostatních filmech je opět propastný. Nerozumím tomu, ale u Škody už delší dobu nenakupuji. Ta marže je tam obrovská. http://www.befoto.cz...-100-36-snimku/


  • 1

#14 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 15 srpen 2016 - 22:34:47

Taky jsem bral posledně z Béfoto, opravdu jsou tam dobré ceny. Jsou ještě i o něco levnější weby, ale už mi přišly takové podivné.


  • 1

#15 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 15 srpen 2016 - 22:37:42

 

Vážení kolegové, s neustále se zvyšujícími cenami černobílých filmů jsme konfrontováni při každém nákupu fotomateriálu. Jak se vnitřně vyrovnat s částkou Kč 240,- za 1ks kinofilmu 135/36 FUJI ACROS 100 ? S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Jednoduché řešení, nekupovat u Škodů. Bé foto má za 169,-Kč a rozdíl na ostatních filmech je opět propastný. Nerozumím tomu, ale u Škody už delší dobu nenakupuji. Ta marže je tam obrovská. http://www.befoto.cz...-100-36-snimku/

 

Inu, mají na to velký dům uprostřed Prahy, spoustu personálu, to budou nějaké provozní náklady na které se musí najít peníze. A lidi tam chodí a nakupují, přitom ceny asi řešit nemusí. Tak proč by je řešil prodejce, ne ?


  • 1

#16 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 16 srpen 2016 - 06:36:27

Inu, mají na to velký dům uprostřed Prahy, spoustu personálu, to budou nějaké provozní náklady na které se musí najít peníze. A lidi tam chodí a nakupují, přitom ceny asi řešit nemusí. Tak proč by je řešil prodejce, ne ?

 

 

Inu, kdyby jim tam alespoň chodili lidi a nakupovaly...


  • 0

#17 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 16 srpen 2016 - 06:49:20

... tedy Hujere! Co ta neshoda podmětu s přísudkem!  :oops:


  • 0

#18 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 16 srpen 2016 - 09:13:11

Inu ale, jak to tady občas čtu, tak nakupují. A když tam někdy zabloudím, tak prázdno před regálama tam nemívají.  


  • 1

#19 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 16 srpen 2016 - 19:13:39

 

 

Vážení kolegové, s neustále se zvyšujícími cenami černobílých filmů jsme konfrontováni při každém nákupu fotomateriálu. Jak se vnitřně vyrovnat s částkou Kč 240,- za 1ks kinofilmu 135/36 FUJI ACROS 100 ? S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Jednoduché řešení, nekupovat u Škodů. Bé foto má za 169,-Kč a rozdíl na ostatních filmech je opět propastný. Nerozumím tomu, ale u Škody už delší dobu nenakupuji. Ta marže je tam obrovská. http://www.befoto.cz...-100-36-snimku/

 

Inu, mají na to velký dům uprostřed Prahy, spoustu personálu, to budou nějaké provozní náklady na které se musí najít peníze. A lidi tam chodí a nakupují, přitom ceny asi řešit nemusí. Tak proč by je řešil prodejce, ne ?

 

 Onoho času se Škoda stěhoval z protější strany do Langhanse právě kuli nájmu. Tedy zda není barák vlastní, ale to je moje domněnka, kterou nemám ověřenou. A ano personál platit musí a provozní náklady taky něco budou stát. Jen už asi filmy nenakupuje v tak velkém množství nebo opravdu nasadil velké marže, protože u příkladu Acrosse je rozdíl 71,-Kč. Na 10 filmech to už udělá pěknou částku a nepočítám, že by byl personál placen královsky. Béfoto je na Strossmayerově náměstí a mohu potvrdit, že to není žádná divočina, kde na mapě stojí - zde jsou Lvi :-)


  • 0

#20 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 16 srpen 2016 - 22:09:53

na béčko nedam dopustit... tam vědí, jaký je rozdíl mezi prodavačem a podavačem... je milé, když Vám majitel podá ruku a popřeje třeba vše nej do nového roku... o vtípcích ani nemluvím, to si u škody ani představit nedokážu... a co se rostoucích cen filmů týče? no tak si ty tři plzně dam v kindrbalení.. anebo taky vůbec... vždycky je kde brát... 


  • 0

#21 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 17 srpen 2016 - 07:39:31

.. a kdo chce, může objednávat v B&H photo, ceny rozumné, doprava rychlá, obsluha sice jen v angličtině, ale zase funguje 24 hodin denně. :-P


  • 0

#22 BeBe2

BeBe2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 3

Publikováno 17 srpen 2016 - 08:26:50

s béčkem mám rovněž velmi dobré zkušenosti.Lubajs zmíňujete B&H nemaje téměř žádné zkušenosti s nakupováním venku jak je to s clem a v případě filmu neproletí náhodou paprsky pana Conrada Röntgena :cry: .


  • 0

#23 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 17 srpen 2016 - 08:44:50

Záleží na tom, jakou hodnotu zboží uvede na zásilce odesílatel, tedy B&H. K té částce je nutné doplatit DPH 21%.

Dle informace poskytnuté celní správou všechny zásilky podléhají kontrole RTG. Tuto kontrolu neprovádí celní úřad, ale dělá to pro něj pošta. I když platné předpisy umožňují provést kontrolu rozbalením balíku bez rtg, není v současné době možné tento druh kontroly vyžádat na konkrétní balík, protože při množství balíků denně došlých z ciziny není v jejich silách hlídat, který z nich má povolení obejít rtg k osobní prohlídce.
  • 0

#24 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 17 srpen 2016 - 08:52:59

Na Béfoto a "bézva den" mohu zapět jen chválu. Ať se jedná o přímý nákup nebo e-shop, vždycky jsem byl spokojen. Ke Škodovi už jen na čumendu :-)


  • 1

#25 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 17 srpen 2016 - 12:51:45

Dám příklad nákupu na B&H Photo:

 

1. ks Ilford Delta 100 Professional Black and White Negative Film (120 Roll Film) 114,- Kč

1. ks Ilford HP5 Plus Black and White Negative Film (120 Roll Film) 109,- Kč

 

Doprava cca 150,- Kč, jde to sem tak týden, sice přes rentgen, ale nikdy jsem nezaznamenal žádný problém.

 

K tomu dýpíejč, takže vyjde film průměrně na cca 142,- Kč.

 

A to, při poslední zásilce bdělý celní soudruh nebyl úplně bdělý a přišlo to bez cla a DPH, takže film stál cca 120,- Kč.:-)


  • 0

#26 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 17 srpen 2016 - 14:54:56

Dám příklad nákupu na B&H Photo:

 

1. ks Ilford Delta 100 Professional Black and White Negative Film (120 Roll Film) 114,- Kč

1. ks Ilford HP5 Plus Black and White Negative Film (120 Roll Film) 109,- Kč

 

Doprava cca 150,- Kč, jde to sem tak týden, sice přes rentgen, ale nikdy jsem nezaznamenal žádný problém.

 

K tomu dýpíejč, takže vyjde film průměrně na cca 142,- Kč.

 

A to, při poslední zásilce bdělý celní soudruh nebyl úplně bdělý a přišlo to bez cla a DPH, takže film stál cca 120,- Kč. :smile:

Obavam sa, ze tie pocty nebudu take jednoduche ...

Pri vlozeni jedenej delty 100 a jednej HP5plusky do kosicka sa pripocita 36,51USD ako doprava. Ceny filmov + cena dopravy je este zaklad pre vypocet cla a DPH. Viem ze sa tam da este varirovat v cene za dopravu, ale 150Kc to nebude ...

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  BH.jpg   88,24K   7 Počet stažení

  • 0

#27 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 17 srpen 2016 - 15:13:05

 

Dám příklad nákupu na B&H Photo:

 

1. ks Ilford Delta 100 Professional Black and White Negative Film (120 Roll Film) 114,- Kč

1. ks Ilford HP5 Plus Black and White Negative Film (120 Roll Film) 109,- Kč

 

Doprava cca 150,- Kč, jde to sem tak týden, sice přes rentgen, ale nikdy jsem nezaznamenal žádný problém.

 

K tomu dýpíejč, takže vyjde film průměrně na cca 142,- Kč.

 

A to, při poslední zásilce bdělý celní soudruh nebyl úplně bdělý a přišlo to bez cla a DPH, takže film stál cca 120,- Kč. :smile:

Obavam sa, ze tie pocty nebudu take jednoduche ...

Pri vlozeni jedenej delty 100 a jednej HP5plusky do kosicka sa pripocita 36,51USD ako doprava. Ceny filmov + cena dopravy je este zaklad pre vypocet cla a DPH. Viem ze sa tam da este varirovat v cene za dopravu, ale 150Kc to nebude ...

 

To je reálný příklad, co jsem objednával, 10 ks + 10 ks filmů.

 

S dopravným je to tak, že se to tam dost často mění, kdo jim zrovinka (asi) dá rozumnější přepravní podmínky.


  • 0

#28 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 17 srpen 2016 - 15:39:02

No, hlavne ceska posta si uctuje jeste dalsich 100 korun za zpracovani zasilky ktera podleha celnimu rizeni, takze na poste se plati to DPH plus jeste dalsich 100Kc. Takze u deseti filmu se dostaneme na hypotetickych 152 korun za kus. Pokud zvoli jineho prepravce, tak treba DHL chce za zastupovani adresata v celnim rizeni asi 700 korun a neda se tomu nijak vyhnout.

Dokud je moznost si vybrat platit 155 korun za ilford v beeefoto, pripada mi objednavka filmu z usa protoze mozna budou o tri koruny levnejsi, ale mozna taky vubec ne, jako..... setreni na nespravnem miste.

Jako nic proti objednavani z ciziny, ted tu mam treba posledni balicek z posledni vyrobeny sarze dlouhejch (220) velvii 50 primo z Japonska, :) ale jsem rad ze ilfordy muzu koupit na 'strosmajraku' a ze treba i diky tomu majitel ten obchod bude dal provozovat...
  • 1

#29 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 17 srpen 2016 - 16:23:13

Ked uz nik nechce byt lokalpatriot, mozno ze macodirect.de. Postovne je 20€.


  • 0

#30 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 17 srpen 2016 - 16:35:15

Mimochodem, z Maca jsem nedávno scháněl malou ale praktickou drobnost - filmovku na 120 film (cítím se bezpečněji, když odfocený svitek čeká na vyvolání v uzavřené krabičce).

Platit poštovné z Německa mi nepřišlo praktické, a tak jsem se domluvil s Petrem Břuskou (= panem Béfoto) aby mi jich pár vzal se svojí objednávkou. Měl je pro mě za 14 dní a stálo mě to míň, nežli kolik byla ceníková cena u Maca.


 
00Visb-218771684.jpg
 

Ked uz nik nechce byt lokalpatriot, mozno ze macodirect.de. Postovne je 20€.


  • 1

#31 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 17 srpen 2016 - 16:52:11

 

Mimochodem, z Maca jsem nedávno scháněl malou ale praktickou drobnost - filmovku na 120 film (cítím se bezpečněji, když odfocený svitek čeká na vyvolání v uzavřené krabičce).

Platit poštovné z Německa mi nepřišlo praktické, a tak jsem se domluvil s Petrem Břuskou (= panem Béfoto) aby mi jich pár vzal se svojí objednávkou. Měl je pro mě za 14 dní a stálo mě to míň, nežli kolik byla ceníková cena u Maca.


 
00Visb-218771684.jpg
 

Ked uz nik nechce byt lokalpatriot, mozno ze macodirect.de. Postovne je 20€.

 

Ucelnejsie je kupit si par svitkacov Rollei, ktore su v takychto krabickach balene :)


  • 1

#32 BeBe2

BeBe2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 3

Publikováno 17 srpen 2016 - 16:57:09

Díky Lubajsi za příklad a vysvětlení já zatím nakupoval jen u monochrom.de :cool: - ne však filmy a chemii ale propriety pro archívací diáku.Podle tebe a Pirxe se zdá,že filmy nemají problém s RTG. případný problém s RTG jsem si uvědomil v  souvislostí s vyvolávkou Velvii.Filmy mi totiž vyvolává pán v Polsku a posledně jsem mu chtěl filmy poslat ale při dotazu na poště jak je to se zásilkama do ciziny mi bylo sděleno,že vše jede přes RTG a já se polekal,že i to málo co stíhám nacvakat by event.přišlo vniveč.Musím se zeptat na hlavní poště údajně se to dá udělat bez RTG.A v záloze mám ještě další variantu.S nakupováním diáku tedy asi zůstanu věrný béčku možná,že alespoň trošičku pomůžu našemu člověku na druhou stranu nevím-nevím s mojí spotřebou filmu :oops: .


  • 1

#33 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 srpen 2016 - 18:31:05

Trochu vrátím ke Škodovi. Měl jsem tam "známého", který tam pracoval. Placeni královsky nejsou, a tak se tam jako všude brble na poměry. Většina z nich jsou však samozřejmě vášnivý fotografové, tak i přes nevelký plat se jim vyplatí "být u zdroje". Negativy a další materiál za jinou cenu než v prodeji. A to nemluvím o bazaru, kde se spousta věcí nedostane ani do prodeje, protože s tím prodavači a další sami dál kšeftují. Jsou znalí věci a ví co má jakou cenu. Od čeho dát při výkupu paragon a od čeho zkusit nedat. Atd, atd.
  • 1

#34 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 17 srpen 2016 - 18:35:28

Trochu vrátím ke Škodovi. Měl jsem tam "známého", který tam pracoval. Placeni královsky nejsou, a tak se tam jako všude brble na poměry. Většina z nich jsou však samozřejmě vášnivý fotografové, tak i přes nevelký plat se jim vyplatí "být u zdroje". Negativy a další materiál za jinou cenu než v prodeji. A to nemluvím o bazaru, kde se spousta věcí nedostane ani do prodeje, protože s tím prodavači a další sami dál kšeftují. Jsou znalí věci a ví co má jakou cenu. Od čeho dát při výkupu paragon a od čeho zkusit nedat. Atd, atd.

Uff!

Teraz, ked uz vies, ako byt v zivote vitazom, smelo do toho. Ako zamestnanec u Skodu to budes mat dobre!

:mrgreen:


  • 1

#35 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 srpen 2016 - 20:01:15

Trochu vrátím ke Škodovi. Měl jsem tam "známého", který tam pracoval. Placeni královsky nejsou, a tak se tam jako všude brble na poměry. Většina z nich jsou však samozřejmě vášnivý fotografové, tak i přes nevelký plat se jim vyplatí "být u zdroje". Negativy a další materiál za jinou cenu než v prodeji. A to nemluvím o bazaru, kde se spousta věcí nedostane ani do prodeje, protože s tím prodavači a další sami dál kšeftují. Jsou znalí věci a ví co má jakou cenu. Od čeho dát při výkupu paragon a od čeho zkusit nedat. Atd, atd.

Uff!
Teraz, ked uz vies, ako byt v zivote vitazom, smelo do toho. Ako zamestnanec u Skodu to budes mat dobre!
:mrgreen:

Asi nebylo pochopeno, na co jsem reagoval. Za ta léta už mi hořkost v ústech zesládla a poraženectví zavonělo. Přesto díky za radu.
  • 0

#36 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 17 srpen 2016 - 20:30:57

Celní řízení jsem teď podstoupil, resp. České poště jsem předložil kompletní dokumentaci, oni to jen přeposlali celnímu deklarantovi se slovy, že pokud bude něco chybět, ozvou se mi přímo oni.. a tak jsem vysolil onen poplatek za balíček s nápisem 'bez cla'... příště si to proclim sám...
  • 0

#37 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 17 srpen 2016 - 21:20:26

.......... příště si to proclim sám...

To se potom nezapomeň podělit o zážitky  -  jak jsi postupoval a jestli jsi si tím nějak pomohl.  

Kdo žije v Praze a má čas se tím zabývat, tomu se to třeba vyplatí. 


  • 0

#38 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 18 srpen 2016 - 00:27:04

 

 

Trochu vrátím ke Škodovi. Měl jsem tam "známého", který tam pracoval. Placeni královsky nejsou, a tak se tam jako všude brble na poměry. Většina z nich jsou však samozřejmě vášnivý fotografové, tak i přes nevelký plat se jim vyplatí "být u zdroje". Negativy a další materiál za jinou cenu než v prodeji. A to nemluvím o bazaru, kde se spousta věcí nedostane ani do prodeje, protože s tím prodavači a další sami dál kšeftují. Jsou znalí věci a ví co má jakou cenu. Od čeho dát při výkupu paragon a od čeho zkusit nedat. Atd, atd.

Uff!
Teraz, ked uz vies, ako byt v zivote vitazom, smelo do toho. Ako zamestnanec u Skodu to budes mat dobre!
:mrgreen:

Asi nebylo pochopeno, na co jsem reagoval. Za ta léta už mi hořkost v ústech zesládla a poraženectví zavonělo. Přesto díky za radu.

 

Ale ved to bolo iba take poskadlenie :) Ja myslim, ze kazda profesia poskytuje nejaku tu vyhodicku. Tu, co maju zamestnanci u Skodu by som im nezavidel.


  • 0

#39 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 18 srpen 2016 - 11:27:55

Celní řízení jsem teď podstoupil, resp. České poště jsem předložil kompletní dokumentaci, oni to jen přeposlali celnímu deklarantovi se slovy, že pokud bude něco chybět, ozvou se mi přímo oni.. a tak jsem vysolil onen poplatek za balíček s nápisem 'bez cla'... příště si to proclim sám...

 

Na celnici v Plzeňské jsem byl několikrát, a pokaždé to bylo těžké retro - úplně by se tam dalo točit nějaké Back to the Eighties!  Otevírací doba stejná jako moje pracovní, ty dva dny v týdnu co mají otevřeno "déle" (až do pěti!) neskutečný nátřask. 

 

Největší prudu co pamatuju bylo, když jsem si nechal poslat z USA žlutý filtr. Cena hrubě pod limit, ale celníci to v Ruzyni protáhli rentgenem, nerozuměli co je to za divné sklíčko a tak si vyžádali podklady. Takže jsem musel naběhnout na počtu, celníkům ukázat fakturku, dostal jsem štempl že zboží je bez cla - ale manipulační poplatek poště jsem zaplatit musel. Prskal jsem jak křeček...


  • 0

#40 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 18 srpen 2016 - 14:24:20

U nas:

- dostanes zlty listocek do schranky o ulozeni zasielky

- cakas na poste v rade, vyzdvihnes is list, v ktorom ti oznamia, ze na colnej poste mas zasielku

- na colnej poste cakas v rade, dostnes list v ktorom su nejake papiere, ktore boli pribalene k baliku, faktura tam spravidla nie je, fakturu a najlepsie i doklad o bankovom prevode je dobre si doniest uz z domu

- vyjdes na 4. poschodie cakas pri okienku, pani ti podla dokladov vyda iny doklad a posle ta o poschodie vyessie na vyclievacie oddelenie

- cakas pri najmensom okienku, ake si kedy videl, zabavas sa nestastnymi osudmi ludi, co si nieco nechali poslat zpoza colnej unie***

- v okienku ti colnik da papierik, ktory vyplnis a cakas

- odvzdas vyplnene papieriky colnikovi, cakas

- otvori sa okienko zavolaju ta a zacnu s tebou prejednavat cislo colneho sadzobnika, casto nezmyselne, kedze rozdiely v cle dvoch rozdielnych poloziek byva v rozsahu 0,1 percentualneho bodu

- cakas pri okienku

- dostanes zlozenku s vycislenym colnym dlhom

- ides na prizemie, cakas v rade pri penaznej prepazke, zaplatis clo + dph + poste proviziu za colne jednanie

- ides k malemu okienku na 5. poschodi, cakas, ukazes doklad o zaplateni, cakas, vydaju ti papiere, ze balik prepustaju do volneho obehu

- ides o poschodie nizssie, cakas, postarka ti odovzda na franforce dotrhany balik

- utekas domov

 

------------------------------------

*** Svajciar prisiel na nejaku VS posobit v pedagogickej funkcii a poslal sam sebe postou nejake knizky. Svoje. Na colnici mu ich preclili :)


  • 0

#41 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 18 srpen 2016 - 14:28:47

Keko  :mrgreen:

 

Raz som to skúsil, odvtedy po bode 2. už iba posielam doklad (paypal faktúru) mailom, a balíček aj s colným dlhom (ech) príde na moju pôvodnú adresu. Celkom funguje.

 

Poznámka: Najlepšie je to, že nielen CLO+DPH ale ešte aj poplatok za preclenie.)

Tip: Nakupovať z UK, kým sa ešte dá, libra je pekne nízko :D


  • 1

#42 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 18 srpen 2016 - 15:31:40

To fire - proč chodit do technického muzea na expozici Retro, když stačí navštívit celní úřad... :) vezmu si Prakticu, ať tam zapadnu...
  • 1

#43 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 18 srpen 2016 - 18:35:03

Praktiku? Extremne moderny pristroj v porovnani s Mytnicou C&K Pressburg ...

:)


  • 1

#44 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 19 srpen 2016 - 07:42:30

Jsem moc  rád, že  už nemusím nakupovat  nic  ze  zemí  mimo EU (mimo levných drobnosti,  které mi  bez  vyměření cla a DPH dojdou  v obálce do  poštovní schránky či  mi je pošťák do ruky přinese.  

A to přitom mám štěstí,  že to na  celní poštu na Smíchov mám  jen  pár  kilometrů cesty,  ztráta času tam  byla  vždy  řádově jen  v hodinách  a  poplatek  pošty za vyclení činí  kolem stovky.  Chudáci  mimopražští,  kterým se  celní  řízení na poště zasekne a musejí se  tam dostavit  osobně vysvětlovat a  dokládat  a ještě se hlídat,  aby náhodou doběla  rozzuřeni  neurazili  majestát  státního úředníka za stupiditu (dnes  za  veletučnou pokutu). 

Pro mě  vrcholným  testem trpělivosti byl  v r.  2008 dovoz  čudlíku z Filipín,   kdy jsem musel  osobně  na  Ruzyni vyzvednout si zásilku  dopravovanou jedním  leteckým přepravcem velmi známého a propagovaného jména.    Přijel jsem tam v 8 ráno,   musel jsem zaparkovat  v  areálu přepravce (120,-/hod.) vystát frontu u pultu obsluhovaného dívčinou s titulem  MBA  (mladá, blbá, ambiciózní),  zkontrolovat  doklady od  zásilky,  nechat si  u nich vyplnit a podepsat  celní prohlášení a  hotově jim zaplatit celní jistotu,  vyčkat na vydání potvrzení o úhradě celní jistoty, pak  půlhodinka  chůze  do  sídla  celnice,   zase  čekání  u okénka (jediného z mnoha v řadě v provozu),   a čekání a čekání na výzvu,   pak se s  celníkem  dohadovat o zařazení dle nomenkulatury,  které tým deklarant+celník  udělal blbě,  protože  nevědí,  že  není čudlík jako  čudlík,   až uznal,  že mám pravdu,  poslal mě do haly znovu čekat ...   pak  převzetí  složenky k úhradě  cla+DPH,   s ní zase  dlouhý pochod  na  pobočku pošty  v jiné budově  letištního areálu,  vystát frontu, zaplatit,  se  stvrzenkou zpět na celnici,   znovu čekat v pořadí,   pak  převzetí  dokladu  o  uvolnění zásilky do volného oběhu,   s tím zase pochod  k přepravci,  vystát frontu,   pak čekat,  až krabici s čudlíkem z velice sofistikovaně řízeného a moderního skladu  najdou a dovezou,   a po kontrole  obsahu teprve  úhrada  "odměny za celní řízení" a  vrácení  zde složené celní jistoty,  s krabicí pod pazuchou na parkoviště  přejet  k  závoře,   nechat si vyjet  lístek  s  časem odjezdu,   s tím znovu k pultu přepravce,  tam zaplatit  parkovné za 7 hodin,  které jsem tam  prodrbal,  a konečně  ven, hladov, žízniv,  unaven ...    resumé:   čudlík  za  6000 včetně přepravy,   426 clo+DPH, pár kaček poštovné za uhrazenou složenku,   840,- parkovné, poplatek přepravci  za skladování  a "celní projednání"  přes  600,- a hlavně  ztráta  času,  což  mě  stálo  celý  den neplaceného  volna  a  tedy  ušlou mzdu.  

Jsem tudíž neskonale  vděčen  za existenci jednoho  šikovného obchodníka z krámku od kostela  Sv. Antonína Paduánského,  který mě toho všeho  dokáže  ušetřit,   na zavolání  mi   sdělí,  jestli požadované filmy či papíry  má na skladě  či je  může objednat  a já si  ve smluvenou dobu můžu  přijít nebo si tam poslat někoho to  zaplatit a vyzvednout,   on  či jeho  milá a ochotná kolegyně  mi zavolá či  pošle  SMS,  pokud je v něčem  zdržení či problémek,  a  dokonce,  pokud  se mu můj nákup vyplácí,  mi  sám nabídne drobnou slevu a  já tedy jsem velmi spokojen, neboť bez  ztráty času,  nervů  a  za velice  dobrou  cenu.   Tak asi.

Jak  tu už  kdosi přede mnou pravil:   Slušného obchodníka,  který  mi  ušetří  spoustu starostí a času při shánění,  proclívání atd.,   nákladů na  zahraniční platební převody,  mám u něj navíc záruku na kvalitu  materiálu, si  proto  velmi  vážím  a  pokud  to jde,   budu ho  aspoň  tím,  že u něj  občas  potřebné  filmy  a papíry  nakoupím.   I  pokud  bych  byl  mimopražský,   rád  u  takového obchodníka nakoupím i za pár kaček dráž  než  v  US a zaplatím mu těch 120-130 Kč   nákladů na poštovné, neb  mě  ušetří  všeho  dříve popsaného,  což  za to  opravdu  stojí. 

Abych  nakoupil  filmy  přímo  v zahraničí,  to  už musí být  setsakra  důvod,  tj. v množství  velmi značném za cenu zlomku  ceny  obvyklé,   i  jistota,  že  nebudou poškozeny  rtg,  což  dokáže zaručit jen málokdo,   a že to bude  materiál  neponičený  přeskladováním  v  prachmizerných podmínkách.      


  • 5

#45 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 19 srpen 2016 - 08:20:52

Vážení kolegové, v němém úžasu nahlas slabikuji Vaše kruté životní zážitky z existenčně nezbytných návštěv zařízení tzv. vofčanské vybavenosti.

Preventivně raději ihned na trhu zakoupím nepočetnou skupinu kurů, nechám je řádně proclít a veterinárně osvědčit a již dnes budu usínat jistotou, že mne nepostihne nečekaný atak nedostatku albuminu, tak nezbytného v emulsní samoprodukci. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#46 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 19 srpen 2016 - 08:54:15

Jirin_ol tu popsal to, co jsem měl na mysli, když reagoval na vw132, že si příště proclení zařídí sám. Také jsem to před pár lety absolvoval, když jsem ještě do Prahy jezdil častěji a myslel jsem, že takto něco ušetřím ... Naštěstí jsem nemusel prožít den tak pestrý a nezapomenutelný, leč od té doby se také nechám raději zastupovat ..

 

Docela rád upozorním, vedle obchůdku u zmíněného kostela  Sv. Antonína Paduánského, také na stránku s trochu, pro nás, skromnějším sortimentem, ale jednáním vstřícným a u některých kousků s cenami příjemnými - http://www.nakoukni.cz/fotos


  • 0

#47 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 19 srpen 2016 - 22:54:50

Jak zde bylo zmíňeno ono šetření políčky na kinofilmu. Nepatří to tak trochu k fotografování? Vyfotografovat věc z vícero pohledů? Neříkám nesmyslně nacvakat půl filmu, ale více pohledů či různých expozic si myslím bývá standart. Samozřejmě záleží na každém a jeho metodě. Ale třeba zrovna u "street" nemohu vždy čekat jestli bude situace o chvilku později kompozičně lepší než nyní. Tak raději zmáčknu spoušt nyní i potom. Než nemít nic. I u statických snímků v přírodě za rychle měnících se světelných podmínek je výhodnější pořídit vícero záběrů než čekat na ten jediný, který an nemusí přijít. Toť můj dodatek k pořizování jednoho snímku a šetření filmových políček.
  • 0

#48 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 21 srpen 2016 - 23:06:59

ad šetření políčky na kinofilmu:   ode dneška  budu mít  na  některých kinofilmových pásech  jen  8 snímků  (24x76mm s docela  stejnoměrnými mezerami mezi políčky)   a  ještě zbyde  v kazetě na  na  15 snímků  v zápisníku.  


  • 0

#49 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 21 srpen 2016 - 23:55:33

ad šetření políčky na kinofilmu:   ode dneška  budu mít  na  některých kinofilmových pásech  jen  8 snímků  (24x76mm s docela  stejnoměrnými mezerami mezi políčky)   a  ještě zbyde  v kazetě na  na  15 snímků  v zápisníku.  

Gratulujem k novemu x-panu...


  • 0

#50 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 22 srpen 2016 - 01:07:22

obavam sa ze to x-pan nebude

.

teda aspon moje negativy su trosku kratsie

 

.

fuji gx680 a custom kazeta? nebo si zase neco jiri vykoumal :D


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních