Přejít na obsah


Fotka

Durst otocon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 soly

soly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 září 2016 - 15:09:07

Zdravím dámy a pánové, potřeboval bych kondenzory Durst Otocon 160, 180-1 a 180-2. Poradí někdo, jaká je optimální cena? Nerad bych někomu naletěl. Dík. 


  • 0

#2 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 29 září 2016 - 17:00:02

Pro kupujícího nulová. Pro prodávajícího zřejmě 140 € za kus - aspoň za to jsou k okamžité koupi v e-aukci. 


  • 0

#3 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 29 září 2016 - 17:09:20

Panečku, teď je to na mě nějak moc spojené :D...

 

Rozhýbávám teď Laboratora 1000 a mám otázku. Do tohohle toto téma a ještě ke všemu se dnes na sbazaru objevili tyhle kondenzory od pána, který nejspíše netuší co má, protože kondenzor na Magnifaxe označil za pravděpodobného Dursta... Ceny si myslím, že má nadsazené, ale je pravda, že je to výhoda, že je to u nás a nemusí se řešit dlouhá pošta.

 

A jestli mohu, tak bych se rád zeptal, jaký stabilizátor napětí koupit. Nebo je vlastně vůbec třeba pro zvětšování s opálovou žárovkou? 


  • 0

#4 PAVEL C

PAVEL C

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 30 září 2016 - 04:11:51

Nabízím kvalitní zvětšovací přístroj DURST M 800 pro formát negativu do 6x9 cm. Včetně originálních kondenzorů a pod.

Viz zdejší Bazar.


  • 0

#5 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 30 září 2016 - 07:08:26

Vážený kolego, soly, před několika lety jsem pracně sháněl dvojici kondenzorů DURST OTOCON 180-1 a 180-2. V Reichu jsem měl náhodnou příležitost ke koupi zcela nových, ještě originál zabalených kondenzorů po EUR 45,- za kus. Prodával to nějaký bývalý zaměstnanec výzkumáku, který si to vzal asi

do důchodu při likvidaci fotokomory. Mám Durst L-54 , staršího bráchu DURST L-1000. Uvedená dvojice kondenzorů v jejich vzájemné kombinaci vykryje formát 4x5" / 9x12 cm. Kondenzor OTOCON 180-1 v kombinaci s OTOCON 160 pak vykryje formát 6x9 cm / 6 x 6. Durst L-54 bylo možné upravit rovněž

na reprodukční zařízení do formátu 4x5" / 9x 12cm a sklopením projekční hlavy o 90° z toho byla výkonná promítačka na formát 4x5" / 9x 12cm .

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#6 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 30 září 2016 - 07:33:56

Vážený kolego, soly, před několika lety jsem pracně sháněl dvojici kondenzorů DURST OTOCON 180-1 a 180-2. V Reichu jsem měl náhodnou příležitost ke koupi zcela nových, ještě originál zabalených kondenzorů po EUR 45,- za kus. Prodával to nějaký bývalý zaměstnanec výzkumáku, který si to vzal asi

do důchodu při likvidaci fotokomory. Mám Durst L-54 , staršího bráchu DURST L-1000. Uvedená dvojice kondenzorů v jejich vzájemné kombinaci vykryje formát 4x5" / 9x12 cm. Kondenzor OTOCON 180-1 v kombinaci s OTOCON 160 pak vykryje formát 6x9 cm / 6 x 6. Durst L-54 bylo možné upravit rovněž

na reprodukční zařízení do formátu 4x5" / 9x 12cm a sklopením projekční hlavy o 90° z toho byla výkonná promítačka na formát 4x5" / 9x 12cm .

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Vážený kolego Jezevče,

 

mohu se Vás zeptat, jak to je s tím stabilizátorem napětí, zda je při opálové žárovce třeba či je nutný pouze u barevné hlavy?

Děkuji


  • 0

#7 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 30 září 2016 - 07:42:15

Vážený kolego, soly, stabilizátor napětí měl opodstatnění pouze v kombinaci s barevnou hlavou. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#8 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 30 září 2016 - 07:47:55

Vážený kolego, soly, stabilizátor napětí měl opodstatnění pouze v kombinaci s barevnou hlavou. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Děkuji mnohokrát! Ušetřil jste mi spoustu nervů a bádání, protože elektřině moc nerozumím a hledat teď ten správný stabilizátor by pro mě byla velká dřina.

Hezký den do brlohu přeji.


  • 0

#9 soly

soly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 září 2016 - 08:49:56

Panečku, teď je to na mě nějak moc spojené :D...

 

Rozhýbávám teď Laboratora 1000 a mám otázku. Do tohohle toto téma a ještě ke všemu se dnes na sbazaru objevili tyhle kondenzory od pána, který nejspíše netuší co má, protože kondenzor na Magnifaxe označil za pravděpodobného Dursta... Ceny si myslím, že má nadsazené, ale je pravda, že je to výhoda, že je to u nás a nemusí se řešit dlouhá pošta.

 

A jestli mohu, tak bych se rád zeptal, jaký stabilizátor napětí koupit. Nebo je vlastně vůbec třeba pro zvětšování s opálovou žárovkou? 

Tak to jste našel asi totéž. Taky se mi to zdá za 2 tisíce hodně, ale na ebay je totéž za 3500 tak nevím.


  • 0

#10 soly

soly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 30 září 2016 - 08:55:18

Vážený kolego, soly, před několika lety jsem pracně sháněl dvojici kondenzorů DURST OTOCON 180-1 a 180-2. V Reichu jsem měl náhodnou příležitost ke koupi zcela nových, ještě originál zabalených kondenzorů po EUR 45,- za kus. Prodával to nějaký bývalý zaměstnanec výzkumáku, který si to vzal asi

do důchodu při likvidaci fotokomory. Mám Durst L-54 , staršího bráchu DURST L-1000. Uvedená dvojice kondenzorů v jejich vzájemné kombinaci vykryje formát 4x5" / 9x12 cm. Kondenzor OTOCON 180-1 v kombinaci s OTOCON 160 pak vykryje formát 6x9 cm / 6 x 6. Durst L-54 bylo možné upravit rovněž

na reprodukční zařízení do formátu 4x5" / 9x 12cm a sklopením projekční hlavy o 90° z toho byla výkonná promítačka na formát 4x5" / 9x 12cm .

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

Dík, takže něco přes litr za kus.


  • 0

#11 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 30 září 2016 - 09:08:35

Vážení kolegové, doplním pouze informaci o požadavku na kvalitní zabalení zasílaného zboží s důrazem na zvláště křehký obsah zásilky. Sklo kondenzorů je extrémně křehké a proto pozor při čištění ploch kondenzorových čoček a jejich bezpečné uložení mimo šachtu zvětšovacího přístroje při změně formátu.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních