Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

oprava/opravář rolleiflexu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 říjen 2016 - 18:12:37

Zdravím vás po několika letech, konečně jsem si vzpomněl jaký je zde můj účet :) a také dospěl k tomu, jak mi klasická fotografie chybí.

Začnu tím, že nechám opravit svůj rollefiex, který mi asi před 5 lety neštastně upadl na zem :( (ano, ten večer jsem se hodně opil).

 

Otázka zní kdo by byl schopen to dát dopořádku? Optika je netknutá, ale muselo nárazem přeskočit něco v mechanismu, nejde natáhnout závěrka...doufám a myslím, si že šikovné ruce by s tím nemusely mít velké trápení.

 

 

Děkuji za doporučení a kontakty.


  • 0

#2 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 19 říjen 2016 - 18:23:57

zkus pana doležala z prahy - camera1@seznam.cz


  • 0

#3 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 20 říjen 2016 - 01:26:03

Ja bych mel takovy dotaz... Mam fotoaparaty Rolleiflex original a rolleiflex standard, oba funguji, ale radsi pouzivam original, ten ma ovsem silny skrabanec na horni vnejsi cocce. Myslite, ze je mozne bez nasledku prohodit predni cocky z originalu a standardu? Oboji je to Heidoscop-anastigmat stejnych vlastnosti.

 

Neni to nic duleziteho, ale usnadnilo by mi to praci s ostrenim.


  • 0

#4 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 20 říjen 2016 - 08:49:51

To bych nedělal.


  • 0

#5 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 listopad 2016 - 14:01:10

Rolleiflex nakonec odputoval do Nového Boru k panu Kejvalovi, dám potom vědět jak to dopadlo


  • 0

#6 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 prosinec 2016 - 13:55:05

Rolleiflex je doma, první zkušební film nafocen a vyvolám, vše je v pořádku. Takže pana Kejvala mohu doporučit.

Za opravené ostření (byly vylomené destičky dorazů vaček), vyklepanou přední část, která byla po nárazu prohnutá a za opravenou závěrku ...800 Kč.

Faktura a záruka na práci.


  • 0

#7 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 30 září 2018 - 17:46:55

Zdravim ve spolek. Mam Rolleicord V a chybi mu 2 sroubky u cepu pro drzeni civky s filmem (vytahovaci cep/osa pro zalozeni civky s filmem). Vite nekdo, jake sroubky mohu bez obav pouzit jako nahradu? Mam k dispozici jako dobrovolne darce flexarety, fedy, zorkije, zenity, prakticy... Hraje roli "pouze" prumer, nebo je ve hre i stoupani?
Predem diky moc za radu.
  • 0

#8 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 30 září 2018 - 18:21:23

pokud je to normální šroubek, který má mít pravděpodobně hlavu s drážkou (na plochý šroubovák), měl by jít normálně koupit (či objednat) v železářství. takže bych ti doporučil nakoupit v železářství malé šroubky a zkusit je zašroubovat, abys zjistil průměr a délku. pak podle toho, jakou má mít hlavu, koupit konečný kus, ideálně z nerezu nebo mosazi. pokud neznáš průměrnou nabídku šroubů, ztrácíš se v normalizovaných průměrech a hlavách, koukni třeba na akros.cz


  • 0

#9 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 30 září 2018 - 22:57:18

V klasickém železářství? To fakt ne...Řekl bych, že to bude nejspíš průměr 1,7, čočková hlava a chromovaný. Stoupání a průměr jsou normalizované, teda pokud to nejsou witworty, což asi teda nejsou


  • 0

#10 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 1 říjen 2018 - 04:16:27

klasická m1,6 tam nejde?


  • 0

#11 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 1 říjen 2018 - 07:31:43

No, teďka po ruce byl toliko starý Rollei automat a tam jsou kupodivu ještě whitworthy, konkrétně 1,6x3 s čočkovou hlavou. Předpokládám, že průměr i délka asi zůstaly stejné, ale při troše otrlosti tam v nejkrajnějším případě (sice nepředpokládám, že by za tu dobu nepřešli na metrické) při uvedené délce 3 mm lze dostat i metrický šroubek 1,6. Stoupání u metrického závitu je 0,35, u whitworthu 0,45.


  • 0

#12 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 1 říjen 2018 - 10:59:12

Díky za informace. Tak trochu jsem doufal, že odpověď bude snadná ;-) ale opak bude pravdou. Budu muset jeden šroubek vyšroubovat, změřit průměr, profil, oměřit a hlavně neztratit :-P !!! Šroubovat do závitu co tam nepatří se mi příčí. Ale jestli nebude zbytí.

 

Zítra jedu na MSV do Brna, tak mě tak napadá, že by tam mohli mít nějakej pěknej profilprojektor se vstřícnou obsluhou :idea:.

No a kdyby jste tam zítra viděli postavu, jak se na kolenou snaží najít cosi, nejdříve děsně nadává a pak už jenom tiše pláče, tak to jsem já a ztratil jsem ho... :mrgreen:


  • 0

#13 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 1 říjen 2018 - 15:30:57

tak při nejhorším whitworth jde také koupit :-)


  • 0

#14 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 3 říjen 2018 - 14:13:11

Tak průměr  je 1,6mm, stoupání závitu 0,5mm takže to bude nejspíš ten Whitworth 1/16.

 

Tož a teď, na jakým strojku a kde takovýho šroubka najdu? Čekat další rok na veletrh a jet tam s pytlem různých šroubků se mi nechce :mrgreen:

 

Mimochodem, ten šroubek mi změřili na CTčku, takže budu mít model v přesnosti cca. 0,0065 mm :shock:


  • 0

#15 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 3 říjen 2018 - 14:39:30

Tak průměr  je 1,6mm, stoupání závitu 0,5mm takže to bude nejspíš ten Whitworth 1/16.

 

Tož a teď, na jakým strojku a kde takovýho šroubka najdu? Čekat další rok na veletrh a jet tam s pytlem různých šroubků se mi nechce :mrgreen:

 

Mimochodem, ten šroubek mi změřili na CTčku, takže budu mít model v přesnosti cca. 0,0065 mm :shock:

trebars? https://www.ebay.co.... screw&_sacat=0


  • 0

#16 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 3 říjen 2018 - 15:51:42

zkus nějaký slušný železářství, většina z nich jsou ochotní takovýhle blbinky objednat


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních