Přejít na obsah


Fotka

Dobrá 8 mm kamera?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 Dvoulistek

Dvoulistek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 říjen 2016 - 13:09:28

Ahoj,

 

nedávno jsem propadl kouzlu 8 mm. Zatím pouze s Quarzkou. Zjistil jsem, že mi ale uplně nedostačuje. Můžete mi poradit nějaké kultovní 8 mm kamery? Prostě takové, které fakt stojí za pozornost. Rád bych si koupil něco řekněme profesionálnějšího.

 

Ještě by mě zajímalo, jestli je nějaký podstatný rozdíl mezi kamerama na kotouče a kazety, případně co z toho zvolit. 

 

Předem děkuji za odpovědi a přeji krásný den. 

 

L.


  • 0

#2 buzzard

buzzard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 říjen 2016 - 14:09:17

Mohu doporučit Bolex H8. Je to jako známá H16 akorát je na N8. Vlezou se do ní cívky až na 30m, ale pasujou tam i cívky 10m. Jen je potřeba sáhnout dost hluboko do kapsy.
  • 0

#3 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 24 říjen 2016 - 14:42:33

Kultovní jsou právě Quarzky...

..existuje několik verzí u všech formátů a jsou fakt bezvadný. i opticky.

na ně točím nějčastěji, jsou nejmenší, bezbateriový provoz mi vyhovuje.

h8 je super volba,ale to už si kup rovnou šestnáctku...

mám (měl jsem) i různé nizo, canon, moderní osmičky se zoomováním na kolíbce, autoexpozicí,zvukovým vstupem atd.. ale co s tím...

chci říct, že v záběru stejně nechceš zoomovat a už vůbec ne plynule, měřák máš buď externí přesnější nebo sunny16.

 

Koutouče vs. kazety je věc výrobců.

do kazety donedávna dělal kodak ektachrome, takže jasná volba, teď už není a barevná inverze se naopak sežene v rolích,

ty si buď namotáš do kazet (1x8, 15m)

nebo kupuješ ds8 - cívka co se po natočení v kameře otočí (je to 16mm film) a exponuje se druhá půlka. většinou 10m délka.

 

pro schrnutí

v kazetách dneska seženeš od kodaku negativy, i černobílý

v rolích negativy i inverze všeho druhu

 

jo a gratuluju!


  • 0

#4 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 říjen 2016 - 21:25:23

jo a gratuluju!


Dalsi "magor"! To je super, ze ten zajem stale je . . .

Jsem zvedavy co ti kluci italsti vymysli s tyma osmickama.


Dvoulistek - je to jak s fotakem, zalezi co ti padne, vylozene spatnych kamer bylo malooo. . .
  • 0

#5 Dvoulistek

Dvoulistek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 říjen 2016 - 09:09:38

A zeptám se teda ještě, ty selenové expozimetry co mají Quarzky nejspíš už přesný po těch letech nebudou což? Dá se to nějak seřídit a nebo je nutný vždy používat externí měření? Případně jsou nějaký 8/16 mm kamery, které stojí za pozornost a mají zabudovaný expozimetr, který bude i po letech funkční? 


  • 0

#6 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 26 říjen 2016 - 10:09:28

A8G2


  • 0

#7 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 říjen 2016 - 16:53:58

V prvom rade sa musíš rozhodnúť na aký formát 8mm filmu chceš točiť. Existujú totiž tri: 2x8mm, DS8, S8. Single 8 nespomínam, totiž v dnešnej dobe ho zohnať je skôr náhoda.


  • 0

#8 Dvoulistek

Dvoulistek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 říjen 2016 - 09:39:56

No ideálně super 8. akorát jak je to s barvou? Momentálně jsem si koupil ještě Canon Autozoom 518 SV a chci to tahat všude s sebou. Točit si průběžně nějaké fajn okamžiky po celý rok 2017 a pak to po roce vyvolat a sestříhat, ať mám památku. Jen jak je to s barvou na těch 8 mm v kazetách? Je to sehnatelné? 


  • 0

#9 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 27 říjen 2016 - 13:23:24

jak jsem psal, kodak teď v kazetách má jenom negativ.. výborná věc, ale pro scan a další postprodukci..

inverze se dá sehnat třeba tady http://www.wittner-c...mm/s8_filmm.php

 

... mám tohle s rokem 2000 :)


  • 0

#10 Dvoulistek

Dvoulistek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 říjen 2016 - 14:02:31

jak jsem psal, kodak teď v kazetách má jenom negativ.. výborná věc, ale pro scan a další postprodukci..

inverze se dá sehnat třeba tady http://www.wittner-c...mm/s8_filmm.php

 

... mám tohle s rokem 2000 :)

A jsou firmy co ty negativy scanují v ČR? Mohl bys mi sem hodit odkaz kde v ČR koupit nějak za rozumnou cenu ty barevné Kodaky? 


  • 0

#11 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 říjen 2016 - 15:31:06

Nascannovat doporučuji u http://digitalniosmicka.cz/ Je to taky fanoušek, co chodí i sem na forum (Geo) a koupil si drahý zahraniční stroj a výsledky jsou nesrovnatelné s jakýmkoliv přepisem z matnice. Negativ tam není problém, výstup může být sekvence obrázků, nebo full HD velké video. Jinak bych ještě dodal pár věcí. Nová inverze se v současné době NEDÁ sehnat. Ten wittner je doprodávání starých zásob Agfy. Nové už nedělají. Takže ať jde o kazetu nebo metráž, je to dočasné. Měla by začít konečně vyrábět ta Ferrania. Jinak co se negativů týče, tak se daj stále sehnat Kodaky. 


  • 0

#12 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 269

Publikováno 30 říjen 2016 - 10:24:12

jak říká JCK, kultovní je právě ta "kvarcka"

 

prošlo mi rukama snad všechno, Bolexka H8, Braun Nizo v několika verzích, Canon, Minolta, ...

 

až jsem skončil opět u Quarzky :)

 

jeden čas tu koloval vtip, že tak dlouho si kupuješ stativy, až si koupíš manfrotto.

 

parafrázoval bych to na "tak dlouho si kupuješ Super 8 kamery, až se vrátíš k DS8 Quarzce" 


  • 1

#13 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 269

Publikováno 30 říjen 2016 - 10:26:04

Nascannovat doporučuji u http://digitalniosmicka.cz/ Je to taky fanoušek, co chodí i sem na forum (Geo) a koupil si drahý zahraniční stroj a výsledky jsou nesrovnatelné s jakýmkoliv přepisem z matnice. Negativ tam není problém, výstup může být sekvence obrázků, nebo full HD velké video. Jinak bych ještě dodal pár věcí. Nová inverze se v současné době NEDÁ sehnat. Ten wittner je doprodávání starých zásob Agfy. Nové už nedělají. Takže ať jde o kazetu nebo metráž, je to dočasné. Měla by začít konečně vyrábět ta Ferrania. Jinak co se negativů týče, tak se daj stále sehnat Kodaky. 

 

Díky, tohle jsem nevěděl. 

 

Geo, ať to dobře šlape. Občas se mi ozvou bývalí zákazníci z UK, jestli bych nevyvolal / nepřepsal, možná bychom mohli spojit časem síly?


  • 0

#14 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 30 říjen 2016 - 12:19:17

jak říká JCK, kultovní je právě ta "kvarcka"

 

prošlo mi rukama snad všechno, Bolexka H8, Braun Nizo v několika verzích, Canon, Minolta, ...

 

až jsem skončil opět u Quarzky :)

 

jeden čas tu koloval vtip, že tak dlouho si kupuješ stativy, až si koupíš manfrotto.

 

parafrázoval bych to na "tak dlouho si kupuješ Super 8 kamery, až se vrátíš k DS8 Quarzce" 

Souhlasím zcela. Ono ne že by nebylo s čím točit, akorát formát super 8 jakožto DS8 byla v podstatě záležitost bývalé RVHP (východní blok). Sice existovaly i západní výrobky na tento formát, např Pathé nebo Canon DS8, ale to byly víceméně poloprofesionální stroje, dnes těžko sehnatelné a když tak za dost šílené peníze.


  • 0

#15 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 30 říjen 2016 - 15:43:22

Já mám doma tři kvarcky a ani jedna nefunguje, jak by měla. Jedna je ve slušném stavu, ale má slabé péro, jedna blbne a ta třetí teď nevím. Tu jsem si nějak rozbil, či co. Přitom materiál ve skříni by byl, ale spíš zvažuji nastříhání do kazet. Ale jednodušší na vyvolávání je ta E-6 barva, je to bez starostí a je to za třičtvrtě hoďky hotové. Ale ta se teď nedá za rozumné peníze sehnat, tak prozatím neosmičkařím.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních