Přejít na obsah


Fotka

Minolta Hi-matic F


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Evyne

Evyne

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 listopad 2016 - 18:03:52

Dobrý den všem.

 

Založil jsem nové téma, jelikož se mi zdá to kousek pode mnou nekonečně dlouhé a nenašel jsem co jsem hledal.

 

Zdědil jsem tento fotoaparát po dědečkovi, jelikož jsem mladší generace digitálů, láká mě ten digitál zahodit a fotit na kinofilm...

No nicméně k mé otázce, když s ním zatřepu něco v něm hrká...nevím jestli je to normální, celkově vypadá, že je v perfektním stavu.

 

Druhá otázka se týká baterií. Četl jsem tady různé náhrady a asi nejvíc mě zaujali baterie LR44. Ale nějak nerozumím tomu, když tam dám místo jedné té 1,5V dvě 1,5V, tak to ve výsledku bude mít 6V místo originálních 3V. To nevadí? 

 

Děkuji za odpovědi. 

 


  • 0

#2 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 listopad 2016 - 20:43:09

 

když chceš fotit na film, co potom s ním? někam posílat, nebo domácí zpracování?

zmíněný aparátek by bylo třeba dát někomu prohlédnout, nemusí to být rovnou opravář, stačí založit kus filmu, exponovat-vyvolat-prohlédnout, abys nebyl zklamán v případě nějaké poruchy


  • 0

#3 Evyne

Evyne

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 listopad 2016 - 07:31:54

Děkuji za reakci.

No co s tím...dal bych to fotografovi vyvolat, doma bych to asi nezvládl.

Jo to mě přesně napadlo, že by se na to měl někdo podívat, jestli je vůbec funční. Nicméně nevím komu bych to měl dát prohlédnout. Jsem ze Zlína, nemáte nějaký tip?  :idea:


  • 0

#4 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 4 listopad 2016 - 08:19:14

Skus:

http://lmgtfy.com/?q...otoaparatu zlin

:)


  • 0

#5 byranovic

byranovic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 únor 2017 - 21:52:58

Ahoj!

  1. Kup si LR9 a pro začátek je podlož zmuchlaným/překládaným alobalem - ale pozor, aby jsi to nevyzkratoval!
  2. Po vložení baterií otevři foťák a zkus průhledem na nějaký zdroj světla jestli se při zmáčknutí spouště otevírá závěrka
  3. Zkus měnit světelné podmínky, jestli se mění čas závěrky - mezi cvaknutími bude větší/menší prodelva
  4. Jestli vše funguje tak DO NIČEHO NEREJPEJ! :)
  5. Zkontroluj, jestli je zkalibrovaný dálkoměr. Namiř na nějaký vzdálený objekt a nastav vzdálenost na nekonečno. Obraz hledáčku a středu by se měli překrývat. Jestli to tak není, máš to rozhozené.
  6. Před focením doporučuji přetěsnit. Guma v rozměru A4 se prodává všude ve výtvarných potřebách, staré těsnění je většinou rozpadlé a budeš mít fotky fest osvícené. Stačí nařezat/nastříhat a s pomocí sekunďáku vyměnit.
  7. Zbývá vložit film a fotit jako o život. Napoprvé si to klidně nechej někde vyvolat.

Řešení problémů:

 

Neotevře se závěrka

  1. Pokud se ani nerozsvítí dioda v hledáčku při nízké úrovni světla, tak zřejmě nemáš šťávu. Často je uhnilý černý drátek u baterií. Viz http://www.temnakomo...prava-napájení/
  2. Dioda svítí - závěrka je zalepená. Tohle je náročnější a je třeba rozebrat objektiv a lamely "umýt" v rozpouštědle http://www.temnakomo...ájení/?p=510666

Čas závěrky se nemění

  1. Tohle jsem ještě nevyřešil - takže jsi v pytli :D

  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních